کانادا مرگبارترین داد و بیداد Upends زندگی در روستایی نوا اسکوشیا

یک بنای یادبود در Portapique, Nova Scotia. بیست و دو نفر کشته شدند در مرگبارترین تیراندازی در کانادا مدرن تاریخ است.

عکس: اندرو Vaughan/آسوشیتد پرس

دارسی Dobson پیام از مادر در روز یکشنبه صبح: او از آمدن به دیدن نوه او. خانم دابسون را هدر اوبراین در زمان بیماری همه گیر کوروناویروس اجتماعی-فاصله گرفتن محدودیت های جدی اما او تا به حال اجازه دهید آن را در راه به طور منظم بازدیدکننده داشته است به 12 نوه هنگامی که او را موج در ویندوز و آنها را بالا و سپاس ها از طریق شیشه ای.

خانم اوبراین یک پرستار زندگی می کردند که در Masstown, Nova Scotia, هرگز آن را که آن روز صبح به جای کمتر از 10 مایل دورتر. مدت کوتاهی پس از خانم اوبراین در سمت چپ خانه او در حدود ساعت 10 صبح خانم Dobson یک تماس از یک مادر و همکاران که بر روی گوشی با خانم اوبراین در حالی که او در حال رانندگی بود. خانم اوبراین گفت: او می خواهم صدای شلیک گلوله شنیده و می تواند یک ماشین پلیس, co-worker گفت. سپس co-worker شنیده فریاد.

55 ساله و خانم اوبراین یکی از 22 نفر کشته در خشونت داد و بیداد که آغاز شده بود در نزدیکی جامعه Portapique تقریبا 12 ساعت پیش هنگامی که پلیس می گویند گابریل Wortman 51 ساله denturist, تجاوز به یک دختر. زن فرار کرد و مخفی کردن در جنگل در حال ظهور صبح روز بعد. Wortman رفت و در 14 ساعت ترور ولگردی و قانونی شکنی پلیس گفت: هدف قرار دادن هر دو نفر او را می دانستند و غریبه ها تصادفی از طریق یک رشته از جوامع کوچک در مرکز نوا اسکوشیا قبل از او کشته شد در یک تبادل آتش با پلیس در یک ایستگاه گاز.

دارسی دابسون با مادر, هدر اوبراین که کشته شد در داد و بیداد در نوا اسکوشیا.

عکس: دارسی Dobson

مرگبارترین تیراندازی ها در, مدرن, تاریخ کانادا چپ 16 صحنه های جرم و جنایت برای محققان و طرح میتوانست به زندگی بسیاری از 3,500 افرادی که در زندگی تحت تاثیر خط ساحلی جوامع در طول 40 مایلی شمال خلیج فاندی.

“کل زندگی ما شده است بر اساس اطراف این جوامع و این افراد گفت:” خانم دابسون که او نیز از دست داده و سه نفر از دوستان در تیراندازی. “این مانند کسی unglued آن همه است.”

اعضای جامعه حتی قادر به گرد هم می آیند به سرند به دلیل بیماری همه گیر. لیزا Jennings صاحب Masstown بازار, بزرگترین بقال در منطقه گفت: مردم در فروشگاه خود را به سادگی متوقف در آهنگ های خود را و شروع به گریه در فاصله زمانی که آنها را اجرا به افرادی که از دست یک دوست و یا نسبی.

“شما در 6 فوت از هم جدا و شما در حال تلاش برای انتقال تاسف و غم و اندوه و کلمات وجود دارد,” او گفت:. “واقعا وجود دارد نه هر کسی که تحت تاثیر قرار شده است در یک راه یا دیگری با قربانیان.”

روز جمعه پلیس گفت: برخی از قربانیان کشته شدند در تلاش برای کمک به دیگران در حالی که قتل دیگر به نظر می رسد به صورت تصادفی. Wortman مسلح بود با چند اسلحه و خمرهای شکل سلاح پلیس گفت که برخی از آنها مشکوک بودند به دست آمده در ایالات متحده میپوشید معتبر پلیس و سوار یک وسیله نقلیه که تا به حال ساخته شده شبیه به یک رزمناو پلیس کمک به او را به اجتناب از بررسی برای یک دوره طولانی, پلیس گفت:.

داوطلب آتش نشان douse نقاط داغ دوشنبه در بقایای یک خانه در Wentworth مرکز نوا اسکوشیا در داد و بیداد.

عکس: تیم Krochak/گتی ایماژ

سیندی Ryan 57 ساله ساکن Portapique عمل سفارشی-گلدوزی کسب و کار از یک استودیو در کنار او ییلاقی در ملک خانواده او متعلق به دهه. او شنیده اولیه اثر شلیک گلوله در حالی که در استودیو اما در ابتدا بر این باور بود که صدای درب حیاط کوبیدن بسته است. این بود تنها پس از شریک زندگی خود را به اطلاع او از آتش سوزی در نزدیکی و به دنبال آن انفجار که خانم رایان متوجه شدم چیزی در Portapique وحشتناکی چپ چپ رفته بود. او بلافاصله بر روی گوشی با 81 سال با پدر زندگی می کند که در اطراف گوشه.

“همه او می تواند می گویند, ‘مدل لباس, مدل آن را Portapique.’ و من گفت: “من می دانم که پدر و.’ و سپس گفت: “اما این Portapique,’ ” خانم رایان گفت: از مکالمه تلفنی. “این فقط باعث می شود هیچ حس ندارد.”

پلیس گفت Wortman مجموعه پنج خواص آتش در طول خود داد و بیداد, از جمله خود کابین وارد شوید در Portapique. روز یکشنبه پس از تیراندازی در Portapique شنبه شب او سوار شرق و شمال که در آن میان کشته شدگان بودند خانم اوبراین و دو نگهبانان زندان. پلیس گفت که او رفت و به یک محل اقامت که در آن او به ضرب گلوله کشته و دو مرد و یک زن و بعد از آن مجموعه یک خانه در آتش است. Wortman می دانستم که دو نفر از شهروندان به پلیس گفت:. در یکی دیگر از مثال پلیس گفت که او مواجه می شوند یک زن در یک پیاده روی در امتداد یک جاده اصلی و شات خود را.

یک بنای یادبود در Shubenacadie, Nova Scotia, برای Royal Canadian Mounted Police Constable هایدی استیونسون بود که به ضرب گلوله در طول کشتن ولگردی و قانونی شکنی.

عکس: تیم krochak/ایسنا

او بعد از اقدام جنوبی در نهایت برخورد نزدیک Shubenacadie, Nova Scotia, با یک رزمناو پلیس. Wortman رد و بدل تیراندازی وجود دارد با پاسبان هایدی استیونسون 23 سال کهنه Royal Canadian Mounted Police و مادر دو. پاسبان استیونسون شد و به پلیس گفت: Wortman آتش به او رزمناو و ماشین او تا به حال ساخته شده شبیه به یک وسیله نقلیه پلیس. پلیس گفت که او پس از آن کشته شدن یک رهگذر و در زمان فرد نقره شورلت ردیاب. داد و بیداد به پایان رسید در یک ایستگاه گاز در Enfield, Nova Scotia, جایی که او به ضرب گلوله توسط پلیس.

نوا اسکوشیا ثبت 11 قتل برای همه تا سال 2018 با توجه به داده های اخیر در دسترس از آمار کانادا. این استان با جمعیت کمتر از یک میلیون تا به حال 20 یا بیشتر قتل در تنها هشت نفر از 20 سال گذشته است.

“من در حال حاضر قفل درب که من نمی خواهد که قبل از. I lock my car—و من هرگز استفاده می شود برای قفل کردن ماشین من گفت:” خانم رایان از Portapique. “روزی من را ترک خواهد کرد من درب باز دوباره. شاید”.

این منطقه که در آن تیراندازی صورت گرفت شناخته شده است و نزدیکی آن به خلیج فاندی خانه را به برخی از جهان بلندترین جزر و مد. جمعیت متورم در تابستان به گردشگران گله به کلبه. برخی از مردم زندگی خود را از طریق کشاورزی, رشد, زغال اخته, توت فرنگی و کدو تنبل در میان دیگر محصولات. برخی از ساکنان رفت و آمد به شغل در نزدیکی شهر ترورو جمعیت 17,000 یا به عنوان دور به عنوان پایتخت Halifax حدود 90 مایلی جنوب شرقی. تلفن همراه پوشش است که پر از لکه و اینترنت با سرعت بالا وجود ندارد.

“دو طبقه از مردم که اینجا زندگی می کنند” گفت: Maurice ریس ناشر از خط ساحلی مجله محلی ماهانه کاغذ. “وجود دارد مادام العمر ساکنان و آنچه به نام cfa ها سالانه—و یا آمده از دور. این افرادی که کشف کرده اند که در آن ساخته شده است یک کلبه در اینجا و استفاده از آن برای تعطیلات و یا بازنشستگی.”

میشل Snook زندگی در بم رودخانه حدود 8 مایلی شمال Portapique. خانم Snook گفت که تقریبا هر هفته او می تواند تعداد بازدید از Jolene الیور و خانم الیور نوجوان امیلی پهلو و پس از آنها برگرفته آب از یک چاه در نزدیکی اموال خود را. خانم Snook رنج می برد از بیماری انسدادی مزمن ریوی است که در سمت چپ او را بستری و نیاز به یک پیوند ریه.

عزاداران ایستاده قبل از یک پرتره از پاسبان هایدی استیونسون در کول هاربر, Nova Scotia, در طول یک provincewide دو دقیقه سکوت برای 22 قربانیان.

عکس: تیم Krochak/آسوشیتد پرس

“او خواهد آمد و بگو: سلام حال شما چطور است ؟ “هر هفته” خانم Snook گفت. آخرین بار آنها داشتند حرف زدند, خانم Snook گفته بود که پنج شنبه قبل از تیراندازی ولگردی و قانونی شکنی. خانم الیور گفت: خانم Snook به “نگه داشتن چانه ، خانم Snook توصیف خانم الیور و او 17 سال به عنوان بهترین دوستان است. او به خصوص علاقه امیلی پهلو که خانم Snook شد و ماهر در جوشکاری تعمیر اتومبیل و نواختن کمانچه.

مادر و دختر زندگی می کردند با هارون پهلو خانم الیور و خانم پهلو پدر در اموال در Portapique در نزدیکی کلبه Wortman متعلق به. هر سه کشته شدند.

“من می خواهم که داد و ستد زندگی من برای آن دختر کوچک در فلش—اگر من می تواند داشته باشد” خانم Snook گفت.

دارسی دابسون که مادر هدر اوبراین کشته شد گفت: خانواده بسیج در سراسر پدر او که تا به حال شده است به دنبال به جلو به او و مادرش بازنشستگی پس از این دو می تواند زمان بیشتری را صرف با هم. یک پرستار خانم اوبراین تا به حال در ادامه به دیدار سالمندان مشتریان در طول همه گیر در برخی از موارد چک کردن در در افرادی که کمک کرده بود برای مراقبت از او هنگامی که او یک کودک بود. او تا به حال مراقبت از شوهر و دارو پس از ترساندن سلامت در سال 2018 است. زن و شوهر رفت و برای صبحانه در یک رستوران محلی تقریبا هر روز صبح.

“ما تا به حال بسیار زیبا زندگی” خانم Dobson گفت: خانواده اش ، “و من می دانم بسیاری از مردم که ندارد اما همه ما تا کنون شناخته شده است و آن را از ما گرفته شد.”

نوشتن به پل وییرا در [email protected] و کیم Mackrael در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>