می تواند بیش از حد محلی هوایی-داده های با کیفیت اطمینان ‘آسمان آبی’ آینده برای دهلی نو?

این مستند با توجه به Covid-19 تبدیل شده ویژه غیر معمول رؤیت حیات وحش در سراسر جهان و هوا خوب و با کیفیت. تعلیق همه اشکال از سفر و بسته شدن از کار صنعتی بهبود یافته هوا هنگامی که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته. در زمان سلامت عمومی در شرایط اضطراری مانند Covid-19 هوای پاک را به یک تلنگر به تلاش ها برای مبارزه با این بیماری با کاهش میزان عفونت و كمربند.

آسمان آبی را دستگیر تصور مردم که منجر به گفتگو در مورد نیاز به صورت دائمی هوای پاک. این هوای پاک را تجربه کرده است تقویت نیاز به سرعت در مسیر تلاش های مداوم برای کاهش آلودگی هوا است. با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) قرار گرفتن در معرض ذرات معلق 2.5 میکرون یا کمتر (PM 2.5) تخمین زده شد به علت 4.2 میلیون مرگ و میر زودرس در سراسر جهان است. مزمن قرار گرفتن در معرض ذرات را افزایش می دهد خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی و بیماری های تنفسی همراه با سرطان ریه است.

با توجه به دستورالعملهای مجاز سطح قرار گرفتن در معرض PM 2.5 10 µg/cm3 به طور متوسط سالانه 25 mg/cm3 به عنوان یک 24 ساعت چیست. در دهلی متوسط PM 2.5 داده های ثبت شده (از دولت مانیتور در لدهی جاده ITO, Ghaziabad, Jahangirpuri و Okhla) از 1 تا 15 مارس 2019 شد 106.178 mg/cm3 (میکروگرم بر سانتیمتر مکعب) و برای مدت زمان مشابه در سال 2020 متوسط PM 2.5 ثبت شد 42.32 mg/cm3 نشان دادن 60 درصد بهبود نسبت به سال قبل است. واضح است که بهبود در کیفیت هوا مشاهده شده با توجه به مستند. روند مشابه مشاهده شده در دیگر مترو با درجات مختلفی از بهبود.

بسیاری از شهروندان ارسال شده است تصاویر در سیستم عامل رسانه های اجتماعی مقایسه کیفیت هوا در ماه نوامبر با کيفيت هوا در ماه آوریل است. این مهم است که توجه داشته باشید که حتی در گذشته کیفیت هوا در ماه آوریل بوده است در طول تاریخ بهتر از آنچه مشاهده شده در طول ماه های زمستان. برای مثال متوسط PM 2.5 اندازه گیری برای نوامبر’18 دسامبر’18 بود 227.59 mg/cm3 و در ماه مارس – آوریل 2019 شد 85.23 mg/cm3. تنوع با ضریب 3 در غیر مستند موقعیت های زیادی واريانس در هوا با کیفیت نشان می دهد که تضمین کیفیت هوا در طول سال در دهلی نیاز به مداخلات متنوع.

نمودار نشان می دهد مقایسه PM 2.5 خوانش (14 روز به طور متوسط) در دهلی نو بیش از 52 هفته دوره از مارس’18 آوریل’19 و’19 مارس’20. منبع: متوسط PM 2.5 ثبت شده از دولت مانیتور در لدهی جاده ITO, Ghaziabad, Jahangirpuri و Okhla

مطالعات مختلف اشاره کرده اند و انفعال عوامل متعدد و در نتیجه خطرناک کیفیت هوا در دهلی شورای ملی مقاومت منطقه – سرعت باد و درجه حرارت و رطوبت محصول سوختن گازهای گلخانه ای از حمل و نقل و صنایع و جاده گرد و غبار. برای مثال در سینگرولی, Madhya Pradesh است که مشابه تاریخی کیفیت هوا در روند دهلی نو به عنوان تنها شاهد یک بهبود از 15% در هوا-کیفیت در قفل پایین در مقایسه با 60 درصد بهبود در دهلی نو. تنوع در بهبود سراسر ماه و منبع apportionment از کاهش در تولید گازهای گلخانه ای به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

PM 2.5 سطوح مشاهده شده حتی در زمان قفل پایین هستند 4 برابر حد تجویز توسط چه کسی. بنابراین هر تلاش برای اطمینان حاصل شود هوای پاک در طول سال لولا در هر دو کیفیت و کمیت اطلاعات را به درایو بهتر استراتژی ها و اولویت بندی اقدامات برای کاهش آلودگی هوا است. به منظور فعال کردن و اتخاذ داده های جدید بر اساس روش برای بهبود کیفیت هوا در یک پروژه راه اندازی شد که در آن ماشین نصب سنسورهای اندازه گیری hyperlocal سطح خیابان داده های کیفیت هوا در دهلی شورای ملی مقاومت.

تغييرات مشاهده شده در سطح خیابان داده های ثبت شده از سنسور ها در کابین و هوای محیط-کیفیت اطلاعات ثبت شده توسط دولت سنسور نشان می دهد که کیفیت هوای نفس کشیدن ما می تواند بدتر کردن. PM 2.5 خوانش در سطح خیابان بالاتر از 31.79 mg/cm3 به طور متوسط در طول ماه دسامبر’19 ژانویه’20 دوره تفاوت خود را که سه بار بالاتر از این که-مجاز محدودیت. زمانی (زمان بر) تغییرات نیز مشاهده شده در همان محل بر اساس ساعت روز همراه با تنوع در فواصل کوتاه. این مشاهدات نقطه نسبت به یک هوای پویا با کیفیت روند در خیابان های دهلی شبیه به سطح کلان تغییرات مشاهده شده در هوای محیط با کیفیت در سراسر سال است.

سطوح بالاتری از آلودگی هوا در سطح خیابان در مقایسه با هوای محیط می توان به فعالیت های انسان, استفاده از زمین در محل ترافیک در نزدیکی فعالیت های ساخت و ساز محلی و بازرگانی و غیره. شهرستان سطح به هوا با کیفیت است که ترکیبی از این hyperlocal هوا-کیفیت شرایط و این تغییرات می تواند تنها اسیر از طریق hyper local هوا-کیفیت سنسور. کنترل آلودگی استراتژی می تواند موثر تر توسط بیشتر تمرکز زدایی به بخش سطح آلودگی های کنترل برنامه است. شهرداری بخش سطح اقداماتی مانند تغییر آلاینده در مقیاس کوچک صنایع به طور منظم مکانیزه تمیز کردن جاده ها و کاهش گرد و غبار از عمران و سایت های ساخت و ساز باید از این پتانسیل به عملکرد نتایج قوی تر و سرعت بخشیدن به سفر به سوی هوای پاک.

تعداد کل شهرداری بخش به استثنای منطقه تحت دهلی جدید شورای شهرداری (NDMC) است 272. دهلی نو تنها حدود 35 کیفیت هوا در ایستگاه های مانیتورینگ که با ارائه ساعت در دمای داده است. این مقدار از داده ها بسیار محدود است و نمی خواهد بود قادر به گرفتن تغییرات در کیفیت هوا موثر است. با توجه به هزینه های بالا از هوا با کیفیت ایستگاه های کم هزینه و هوا-کیفیت سنسور در هر بخش کلیدی برای اجرای بخش سطح به هوا-بهبود کیفیت و نظارت بر اقدامات است. علاوه بر این سنسور در وسایل نقلیه خدمات عمومی مانند تاکسی و اتوبوس را فراهم هوشمند بینش برای بهتر تصمیم گیری.

دهلی مبارزه با آلودگی شده است و پیچیدگی عوامل مؤثر به معنای پیشرفت آهسته است. مجموعه ای از بیش از حد داده های محلی و اجرای بخش سطح موضعی استراتژی می تواند یک راه طولانی در ساخت هوای پاک دائمی و نه یک “یک بار – در – یک – همه گیر” پدیده نه تنها در دهلی اما در شهرستانها و شهرهای کوچک در سراسر هند است.

Srinivasan Iyengar است از تحقیقات مایکروسافت هند و K. Yeshwanth ردی است که در ارتباط با Ola تحرک موسسه

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>