کسب و کار می تواند قفل دوم زنده ماندن؟ استرالیایی ها تعجب می کنن.

ملبورن و کانبرا، استرالیا

یک طرف روشن برای پرورش گیاهان اولین اقامت همه گیر ملبورن در خانه این بود که بسیاری از خانوارها وقت خود را به باغ می برد. اما آخرین قفل شدن در دومین شهر بزرگ استرالیا به مراتب سخت تر است.

بیش از 250هزار نفر روز پنجشنبه از کار انداختند. کسانی که شغل آنها ضروری تلقی نیاز به مجوز صادر شده توسط دولت برای سفر در خیابان های نزدیک خالی از یک شهر شبح مجازی برای دریافت به شغل خود.

محدودیت های نورد باعث ایجاد سردرگمی و عدم قطعیت در جمعیتی شده است که سخت ترین قفل استرالیا را مرور می کنند که ماسک ها را اجباری می کند و یک حکومت حکومت حکومت ۸ بعد از شب تا ۵ ام را تحمیل می کند.

باغدار ملبورن سیمون Collings گفت : نهالخانه و صنایع سخت افزار تبدیل شد برندگان شگفت آور از قفل اصلی شهر در ماه مارس هنگامی که بهبود خانه تبدیل به یک پاسکاری محبوب.

“اولین بار، همه رفتند: “اوه خدای من! و بعد همه چیز خوب شد، آقای Collings گفت.

باغبانی یکی از چند کاری بود که می توانستید در خانه انجام دهید، بنابراین پرورشی ها سه یا چهار ماه به خوبی انجام می شدند … اما این بار احساس کاملا متفاوتی دارد.”

مشتریان می توانند تحویل سفارش و یا خرید آنلاین و جمع آوری اما نمی تواند طیف وسیعی از کسب و کار از جمله nurseries را وارد کنید.

جان ون در هوست که صاحب یک مهد کودک ملبورن نیز هست، گفت محدودیت های خرید جدید «چیزها را به طرز چشمگیری تغییر داده است.» درد اقتصادی واقعی برای پرورش انتظار می رود که در ماه سپتامبر با بهار نیمکره جنوبی آمده است.

“درست در حال حاضر [کسب و کار] آهسته است و ممکن است گیج کننده است، اما من فکر می کنم که یک روز یا بیشتر به مرتب کردن و همه چیز در حرکت خواهد شد، اما به وضوح کسب و کار خواهد شد همان را از طریق این قفل شدن، آقای ون در هوراست گفت.

مرکز شهر کتابفروشی صاحب بیل مورت نیز ارائه می دهد خدمات شناخته شده به عنوان کلیک و جمع آوری، که در آن مشتریان خرید در یک وب سایت و سپس از فروشگاه از او مجبور به بستن در روز پنجشنبه جمع آوری. اما در مورد اینکه آیا تمایل به کتاب دلیل کافی برای توجیه ترک خانه تحت آخرین قوانین همه گیر است، تردید وجود دارد.

”یک منطقه خاکستری یا یک سوال در مورد اینکه آیا خرید یک کتاب لازم است یا نه و تعدادی از کتابفروشان با کلیک و جمع آوری دست و پا زدن وجود دارد … جنبه این،” آقای مورت گفت.

او افزود: «من فکر می کنم یک مقدار عادلانه برای تفسیر در درون این دستورالعمل های محدودیتوجود دارد»

قفل ملبورن نه تنها ضربه زدن به اقتصاد محلی است. Melbourne معمولاً یک چهارم فعالیت اقتصادی استرالیا را به خود می داند.

نخست وزیر اسکات موریسون روز پنجشنبه گفت که قفل شدن، که در سراسر ایالت ویکتوریا گسترش یافته است اما کمتر محدود کننده فراتر از ملبورن است، انتظار می رود که اقتصاد ملی تا ۹ میلیارد دلار استرالیا (۶.۵ میلیارد دلار) در سه ماهه سپتامبر هزینه کند.

دولت پیش بینی قفل کردن بیکاری زمینه ای استرالیا را بالا می برد – این چیزی است که نرخ بیکاری خواهد بود اگر دولت به کارفرمایان پرداخت نمی کرد تا کارکنان خود را حفظ کنند – از بیش از ۱۱٪ تا تقریباً ۱۴٪ .

اين ضربه سنگينيه ضربه سنگینی بود، آقای موریسون گفت.

قفل شدن و بدتر شدن وضعیت ویکتوریا در مقایسه با بقیه کشور – تا حد زیادی رایگان از COVID-19 جامعه گسترش – در حال گرفتن عوارض رفاهی ساکنان است.

تضاد بین ملبورن و بقیه استرالیا به سختی می تواند ستاره دار باشد. ویکتوریا رکورد جدید روزانه 725 مورد جدید در روز چهارشنبه. در جای دیگر استرالیا، تنها ۱۴ عفونت جدید یافت شد.

پس از یک قفل دوم از چهار هفته، محدودیت های سخت تر برای ساکنان ملبورن برای شش هفته دیگر اعمال شده است.

فراتر از آبی، یک سازمان مستقل حمایت از سلامت روان، از افزایش ۲۰ درصدی ویکتوریاها خبر داد که در دو ماه گذشته با سرویس پشتیبانی کوروناویروس خود تماس می گرفتند. حدود دو سوم از تماس ها از سراسر استرالیا در حال حاضر از ویکتوریا آمده است، با انزوا و تنهایی مشکلات اصلی.

اضطراب جامعه آشکار شد در روز چهارشنبه هنگامی که رسانه های اجتماعی شایعات استعفای وحشت زده در مورد رئیس ویکتوریا افسر بهداشت برت ساتن، که بدبین آرام در طول مصاحبه های تلویزیونی در همه گیر او را به بسیاری از گوش و به دست آورده او را یک نوع از وضعیت مشهور آشکار شد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im