می بیهار باز کردن درب برای ‘sabka vishwas’?

عزیز نخست وزیر مودی

با دهلی نو ور هند تبدیل به یک گرداب نفرت و خشونت بالا بردن حقوق بشر نگرانی در سطح جهان و باعث خرابی سخت خود را در سیاست خارجی کار از شش سال است. لطفا رها حزبی اتهام بر ضد کا تظاهرات. با هدف اتصال این کشور به جای تقسیم آن التیام زخم به جای ایجاد آنهایی که تازه. شما به تنهایی در BJP می توانید انجام دهید که.

تحولات در بحار نشان می دهد یک راه رو به جلو است. وزیر Nitish کومار برنده خود را برای حمایت از یک حزب وضوح رد پیشنهاد ثبت ملی شهروندان است که مسلمانان از ترس خواهد بود سوء استفاده به آنها را بدون تابعیت. این قطعنامه همچنین رد ترس القا سوالات برای آماده سازی ملی جمعیت ثبت نام کنید. Nitish گفت: شهروند متمم قانون خواهد بود تصمیم توسط دیوان عالی کشور است.

صفحه اصلی وزیر Amit Shah بارها حمایت همه-هند NRC اما Nitish شما را متقاعد به رد آن به عنوان یک رای-بازنده در آینده بیهار در انتخابات است. موافقت خود را نشان می دهد انعطاف پذیری و غیر جمعی ظرفیت است که اکثر منتقدان نمی بینم. اگر همه طرف ها با هم می آیند در بیهار به رها NRC و ارام کردن مسلمان ترس شما می تواند منجر به جنبش های مشابه در سراسر هند است.

حتی شیو سنا سابق خود را Hindutva متحد در ماهاراشترا را رد کرده NRC. یازده متحده حاضر به اجرای NRC و بسیاری از آنها به دلیل خودداری از اجرای حتی کا. بدون متحده همکاری این طرح با شکست مواجه خواهد شد و ایالات شورش می توانید به دنبال تو بی کفایت و بی اثر است.

وجود دارد هیچ دلیلی برای فشار NRC صرفه جویی برای جمعی polarisation که به اقتصاد لطمه می زند و سیاست خارجی بدون برنده انتخابات است. بی جی پی به شانس ضعیف در 10 انتخابات کشور در یک ردیف. Nitish متقاعد کرده است شما که در بیهار به شما خواهد دست آوردن electorally از رها کردن آن است.

چرا دست گرفتن بر آن و آن را خود شما همه-هند سیاست به عنوان بخشی از یک کمپین برای اتصال زخم از ترس تقسیم کرد ؟ چرا درخواست تجدید نظر به بیگانه مسلمانان با گفتن ترس آنها بی دلیل و در عین حال شما حساس به احساسات و غیره را رها NRC را به همه جوامع با هم برای احیای اقتصاد ضعیف و قوی بسازید هند ؟ که به ماده خود را 2019 پس از انتخابات شعار ‘sabke saath, sabka vikas, sabka vishwas’ (با همه برای همه پیشرفت و هر کس اعتماد).

پس از آن اما “sabka vishwas” تبخیر شده در جمعی از حرارت تولید شده توسط خود را ، که هر دو عقیم ‘sabke saath’ و ‘sabka vikas’.

این شاهین باغ معترضان سوگند قانون اساسی پوشیدن هدبند و گفت: “من عاشق هند” موج ملی پرچم و خواندن سرود ملی. آنها با حمل پلاکاردهای گاندی Ambedkar, Bhagat Singh, و Subhas چاندرا بوز با nary یک ملا یا اسلامی نماد در چشم. به جای استقبال از این نمایش از مسلمان و میهن پرستی خود را حزب اتحاد مارک معترضان به عنوان طرفدار پاکستان خائن به سادگی از آنجا که آنها در مخالفت با کا و NRC. شما چشم پوشی از ترس خود را که شکست عظیم statelessness در آسام ممکن است تکرار شود در سراسر هند است.

بسیاری از لیبرال دوستان من ساده لوحی در ساخت این تجدید نظر شود. Pratap Bhanu مهتا می گوید: شما باید سوار در مسیر ظلم و ستم و ترس را بدست آورد و خشونت است. بسیاری می گویند شما یک شبه فاشیستی هیتلر استفاده می شود که جمعی از آنها بدم میاید برای موفقیت سیاسی در سال 2002 گجرات شورش و در حال حاضر اتخاذ همان در سراسر هند است.

من برای پیدا کردن این معادله از هیتلر و BJP مسخره است. حزب خود را دارای سابقه چندین مسلمان نامزدها در انتخابات است. آیا هیتلر زمینه هر یهودیان ؟ شما باید منصوب مسلمانان به کابینه موقعیت — مختار Abbas Naqvi, MJ اکبر و Najma Heptullah. شما باید مسلمان حزب سخنگویان مانند Shahnawaz حسین. آیا هیتلر باید هر یهودی وزیران و یا سخنگویان? دارای BJP مجموعه صنعتی بشر کوره به عنوان یک راه حل نهایی خلاص شدن از شر هند از مسلمانان ؟ تماس با BJP فاشیستی است که سوء استفاده و نه تحلیل.

BJP است که بدون شک یک حزب ناسیونالیست هندو. اتل Behari Vajpayee گفت: این باعث می شود آن را بیشتر جمعی از احزاب دموکرات مسیحی در اروپا است. که ممکن است به نظر می رسید قابل دفاع در Vajpayee زمان اما نه بیشتر. جمعی نفرت دارد حباب در زیر اخیر BJP قانون است. آن شکست خورده است electorally: BJP است شانس ضعیف در 10 پی در پی دولت در انتخابات — راجستان, Madhya Pradesh, Chhattisgarh لزبين Telangana, Andhra Pradesh, Jharkhand, هاریانا و دهلی نو است.

Modiji شما کمک حزب رفت و برگشت کلی انتخابات را با تصویر شخصی صداقت و سخت پاسخ به پاکستان تاکتیک های تروریستی از طریق Uri و Balakot حملات. اما در سطح دولت این مسائل توجه بسیار کمتر و جمعی از قطب بندى را به همراه داشت و نه رای و نه حکومت داری خوب.

در گجرات پس از سال 2002 شورش شما ساخته شده است پل با بیگانه مسلمانان و کار کرده با تمام جوامع برای موفقیت در گجرات. انجام همان در دهلی نو. بازگشت به ‘sabka vishwas’.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im