سانتا کروز، کالیفرنیا.

در طول یک هفته گذشته، جس ویلز تماس های ساکنان ثروتمند شمال کالیفرنیا را که به دنبال استخدام تیم خود از آتش نشانان خصوصی برای محافظت از اموال خود در برابر صدها آتش سوزی که ایالت را فرا گرفته است، میدانی کرده است.

از اواسط ماه اوت، شمال کاليفرنيا با بيش از ۱۴ هزار حمله صاعقه مورد اصابت قرار گرفته است و آتش سوزی هایی را برانگیج است که تاکنون دست کم ۱۷۰۰ خانه و سازه های ديگر را منهدم کرده است.

به گفته یک سخنگوی وزارت امور خارجه، همه گیر کروناویروس برخی از حدود ۲۰۰۰ زندانی زندان را که ستون فقرات نیروی حفاظت از آتش سوزی کالیفرنیا را تشکیل می دهند، کنار گذاشته است و زندانیان آزاد شده یا مجبور به قرنطینه شده اند.

مقامات آتش نشانی می گويند مجبور شده اند کار خود را تریاژ کنند و برخی سازه ها را برای سوختن برجا گذاشتند. در همین حال، آتش نشانان خصوصی پا به شکاف گذاشته اند – برای کسانی که می توانند از عهده آن برآیند.

آقای ویلز که شرکت سرکوب آتش Firestorm Wildland را اداره می کند، می گوید: «این جمعیت شناسی خاصی از مالکان است که پایتخت استخدام ما را دارند.»

او چهار خدمه موتور برای دفاع از اموال خصوصی در هفته گذشته فرستاده است – و در حال حاضر نیاز به دور مشتریان جدید است.

“ثروتمندان در حال حاضر مدارس خصوصی خود را دارند، و جت های خصوصی خود را دارند. در حال حاضر ، کسی با پول می گوید ‘خوب من می خواهم به استخدام آتش نشانی خصوصی خود من ، ‘” او به بنیاد تامسون رویترز در یک مصاحبه تلفنی گفت.

آتش سوزی در سراسر جهان در حال افزایش در تعداد، اندازه، قدرت، و تخریب، رانده شده تا حدودی با گرم شدن کره زمین، در حالی که همیشه بیشتر مردم و خانه های خود را در مسیر خطر نهفته است، تحقیقات می گوید.

گاوین نیوزوم فرماندار کالیفرنیا تغییرات آب و هوایی را مسئول سوختن 1.4 میلیون جریب این ایالت تا کنون در سال 2020، 25 برابر بیشتر از این زمان در سال گذشته، عنوان کرده است.

اما برخی نگران ظهور یک سیستم دو لایه پاسخ به فاجعه هستند، جایی که ثروتمندان می توانند دسترسی ویژه ای به خدمات اضطراری خریداری کنند.

چار میلر، استاد تاریخ محیط زیست در کالج پومونا در جنوب کالیفرنیا می گوید: «بیشتر و بیشتر، کسانی که پایتخت دارند تا حمایت خصوصی را در جریان یک فاجعه تأمین کنند، این کار را انجام می دهند.»

“من درک می کنم که چرا یکی ممکن است این کار را انجام دهد. اما چیزی که مرا آزار می دهد، بی مهری ها است – چه نوع مردمی کمک خواهند گرفت- وقتی منابع عمومی نازک کشیده می شوند.»

نابرابری درآمد و ثروت به ویژه در این ایالت حاد است، به گفته موسسه سیاست گذاری عمومی کالیفرنیا، با ۲۰٪ از کل ارزش خالص متمرکز در ۳۰ ثروتمندترین کد پستی، خانه تنها ۲٪ از کالیفرنیایی ها است.

آتش نشانان خصوصی

تیموتی اینگالزبی، بنیان گذار گروه آتش نشانان یونایتد برای ایمنی، اخلاق و بوم شناسی می گوید آتش نشانان خصوصی امروز شبیه تیپ های آتش نشانی قرن های ۱۸ و ۱۹ هستند که برای بنگاه های بیمه کار می کردند.

وی گفت: آنها می رفتند و فقط از آن خانه هایی که به آنها پول می دادند محافظت می کردند. “دوباره شروع به اتفاق افتادن کرده”

به گفته دبورا مایلی، رئیس انجمن ملی سرکوب آتش سوزی، گروهی برای آتش نشانان خصوصی، مقدار قابل توجهی از کار آتش سوزی در طول دو دهه اخیر خصوصی سازی شده است.

شرکت های خصوصی در حال حاضر برای “40٪ از تمام منابع سرکوب آتش سوزی موجود بر روی زمین در سطح ملی حساب،” او گفت.

خانم مایلی افزود اکثر پیمانکاران از جمله Firestorm بخش عمده کار خود را از طریق قراردادهای دولتی دریافت می کنند و پشت سر هم با آتش نشانان عمومی کار می کنند.

اما کالیفرنیا در تقاضا برای خدمه آتش نشانی خصوصی برای محافظت از اموال خصوصی در طول فصل های اخیر wildifire دیده می شود، گروه های صنعت به بنیاد تامسون رویترز گفت.

رایان بلا، مالک شرکت آتش نشانی بلا آتش نشانی و جنگلداری، در وایمار، کالیفرنیا می گوید: «ما در یک جامعه سرمایه داری زندگی می کنیم. هر که می خواهد به پرداخت برای محافظت از اموال خود را باید قادر به.

مشتریان می توانند شرکت خود را استخدام برای محافظت از اموال خود را به قیمت 300 تا 5،000 دلار در ساعت ، بسته به اندازه کار.

او گفت: “خدمه خصوصی بسیار بیشتری مانند من وجود دارد وجود دارد – هر سال بیشتر و بیشتر،” او گفت. دینا هافمن که اموالش در کوه های سانتا کروز در این هفته تقریبا ً بر اثر آتش سوزی از بین رفت، از این روند حاط است.

وی افزود: ما خدمات عمومی خود را کم می کنیم و افزود: خانواده، دوستان و همسایگانش با سرپیچی از دستورات تخلیه و کندن آتش سوزی های خود از خانه های خود دفاع کردند.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im