تاجر بازداشت دوباره پس از ترک دادگاه Acquits او را از توطئه برای سرنگونی اردوغان

طرفداران عثمان کاوالا ترکیه, تاجر و نیکوکار ابراز نا امیدی بر سرنوشت خود در روز سه شنبه در سیلیوری در نزدیکی استانبول است.

عکس: umit بکتاش/ایسنا

سیلیوری ترکیه—ترکیه دادگاه تبرئه یک تاجر برجسته که با آن مواجه چشم انداز زندگی حکم زندان به اتهام تبانی برای سرنگونی رئیس جمهور رجب طیب اردوغان دولت در سال 2013 یک حاکم است که بدستآمده تشویق طولانی در دادگاه و بداهتا جشن در استانبول.

ساعت بعد, اما, ترکی دادستان صادر سفارش به ادامه بازداشت تاجر Osman Kavala به عنوان بخشی از یک پروب به این که آیا او نقش مهمی در شکست کودتا علیه آقای اردوغان در ماه جولای سال 2016.

“تصمیم گیری ساخته شده بود به بازداشت او را برای تلاش برای شکستن نظم مبتنی بر قانون اساسی,” دادستان استانبول در بیانیه ای گفت: ارسال سرما از طریق جامعه مدنی ترکیه احساس خطر توسط آقای اردوغان بی امان سرکوب مخالفان است.

“این دیوانه است” گفت: رضا Turmen, مدنی-فعال حقوق بشر و قاضی سابق در دادگاه اروپایی حقوق بشر که تا به حال شادمان در دادگاه در اوایل روز سه شنبه. “وجود دارد هیچ قانون چپ در این کشور است.”

مردم جشن در خارج از زندان سیلیوری و دادگاه مجتمع در نزدیکی استانبول در روز سه شنبه پس از آقای کاوالا را تبرئه و قبل از دادستان دستور داد او را بیشتر بازداشت.

عکس: ozan کوز/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

به اصطلاح گزی محاکمه به نام بعد از استانبول یک پارک که در آن تظاهرات آغاز شد و در سال 2013 به طور گسترده ای به عنوان یک آزمون از استقلال قضایی در ترکیه در زمانی که آقای اردوغان مخالفان سیاسی او را متهم به تمرکز عظیم قدرت اجرایی و خفقان آزادی بیان است.

محاکمه ناشی از شکایت آقای اردوغان مربوط به حوادث بهار 2013, هنگامی که یک تحصن در اعتراض به تخریب برنامه ریزی شده از درخت پوشیده پارک گزی در مرکز استانبول را تشدید کرد به سراسر کشور و اغلب خشونت آمیز علیه رئیس جمهور به طور فزاینده ای به حکومت استبدادی.

در کیفرخواست دادستان اشاره کرد wiretaps از مکالمات تلفنی بین متهمان از جمله آقای کاوالا و دیگر شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: آنها نشان داد که سطح بالایی از آمادگی برای بی ثبات کردن دولت ترکیه.

آقای کاوالا و دیگر متهمان در حال حاضر گفت: آنها در زمان شرکت در تجمعات مسالمت آمیز برای حفاظت از پارک گزی را تکذیب کرد اما تا کنون به دنبال دامن زدن به یک کودتا علیه آقای اردوغان.

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در سخنرانی در استانبول در روز شنبه.

عکس: ایسنا/زوما پرس

برای هزاران نفر از شرکت کنندگان در جنبش گزی بود یک لحظه به یاد ماندنی از دموکراتیک بیان در یک جامعه در غیر این صورت در گرفتن شرکت آقای اردوغان pro-اسلام حزب عدالت و توسعه.

برای آقای اردوغان شده است که در راس ترکیه از سال 2003 آن را غیر قابل قبول چالش خود را به قدرت سیاسی یکی او از تشبیه به کودتای شکست خورده 2016.

در ماه جولای 2018 مدت کوتاهی پس از برنده شدن در یک جدید ریاست جمهوری دستور با تقویت قدرت اجرایی آقای اردوغان به پایان رسید در سراسر کشور اورژانس حکومت او معرفی کرده بود در پی کودتا. حرکت آینده پس از یک سری از توده تصفیه است که در آن بیش از 200 ، 000 نفر بازداشت شدند و برخی 125,000 کارمندان دولت اخراج مطرح امید در نهاد های جامعه مدنی محافل که رئیس جمهور را ترویج آشتی ملی.

به جای او گسترده تر سرکوب مخالفان هدف قرار دادن مخالفان سیاسی به حقوق بشر و فعالان و بازرگانان و روزنامه نگاران.

بازداشت آقای کاوالا در اواخر سال 2017 و کیفرخواست خود را در ماه فوریه گذشته همراه با دیگر متهمان شوکه مدنی-حقوق فعالان به دلیل آن به نظر می رسد برای هدف قرار دادن افراد تصادفی—یک تاجر شناخته شده برای کار بشردوستانه خود را یک معمار متخصص در رشد کودک—بود و تا حد زیادی بر اساس مشکوک شهادت و unsanctioned wiretaps. در ماه دسامبر دادگاه اروپایی حقوق بشر با اشاره به عدم وجود شواهد کافی در این مورد گفت: آقای کاوالا باید منتشر شود بلافاصله.

روز سه شنبه حکم اعلام شد در دادگاه سیلیوری بخشی از یک زندان امنیتی پیچیده 40 مایلی غرب از استانبول که در آن آقای کاوالا بازداشت شده است. آن را برای اولین بار به عنوان دفاع از آقای کاوالا که توصیف کرده است اتهامات علیه او را به عنوان یک “توطئه گر داستان است.”

کیفرخواست موجود “هیچ شواهد بتن,” قاضی گفت:, و اضافه کرد که این تاجر که صرف 2½ سال پیش از محاکمه در بازداشت خواهد شد.

شش نفر دیگر از متهمان نیز تبرئه پس از 4½-ساعت شنوایی که در طی آن مخاطبان با موفقیت سرپیچی قاضی را جهت تخلیه بسته بندی شده دادگاه. آقای کاوالا تنها یکی از متهمان همچنان در بازداشت پیش از محاکمه.

قاضی گفت: او باطل بین المللی حکم بازداشت صادر شده برای یکی دیگر از هفت متهمان به صورت غیابی محاکمه شدند. آنها مجموعه ای به طور رسمی پاک پس از اتمام دادگاه تشریفات در ترکیه است.

در علاوه بر این به صدور جدید بازداشت منظور آقای کاوالا استانبول دادستان گفت: آنها قصد جذاب خود را تبرئه روز سه شنبه.

نوشتن به دیوید Gauthier-Villars در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im