بوروندی دارای ریسک بالا در انتخابات ریاست جمهوری در میان ویروس

نایروبی, کنیا

حیاتی انتخابات به نظر می رسد صلح آمیز روز چهارشنبه در شرق کشور آفریقایی بروندی که در آن رئیس جمهور Pierre Nkurunziza است که کنار پله پس از تفرقه 15 سال حکومت اما باقی خواهد ماند “برترین رهبر” در این کشور که اغلب رد خارج نمي شود.

رای گیری یکی از مهم ترین نقل و انتقال قدرت در بروندی پس از استقلال در سال 1962. برخی از ناظران نگران هستند که مورد مناقشه نتایج می تواند منجر به این نوع از خشونت که مشخص شده قبلی رای در سال 2015.

چند ماسک صورت دیده می شد و حتی در حزب حاکم نامزد در خطوط شلوغ از رای دهندگان هر چند برخی از مکث برای شستن دست های خود را. بروندی است برای انتقاد به ظاهر نیست به این بیماری همه گیر کوروناویروس به طور جدی. آقای Nkurunziza خود را با حضور شلوغ تظاهرات سیاسی. این کشور دارای 42 تایید ویروس موارد اما تست محدود بوده است.

“ما می ترسند چرا که سازمان نیاز نیست ما به فاصله 1 متر” رای دهندگان Ndayishimiye گناه گفت. “آنها را دیدم که خدا با ما است.”

ناظران منطقه ای حاضر بودند پس از گفت که ورود خارجی ها خواهد صورت 14 روز در قرنطینه. شهروندان و روزنامه نگاران گفت: دسترسی به رسانه های اجتماعی امکان پذیر نخواهد بود بدون یک شبکه خصوصی مجازی.

“دولت است که برش های رسانه های اجتماعی به طوری که ما اصلا به دنیا بگویید آنچه اتفاق می افتد و رای دهندگان” ژان پیر Bazikamwe گفت.

آقای Nkurunziza ستایش انتخابات به دلیل “هیچ خارجی آمد به مشکل آنها را به عنوان آن را در گذشته اتفاق افتاده است.”

پیش از رای ماموران دولت متهم به اذیت و آزار مخالفان اصلی حزب CNL که رهبر Agathon Rwasa معاون رئیس مجلس بود و معتقد بود در یک مسابقه نزدیک با آقای Nkurunziza انتخاب جانشین در حکم CNDD-FDD Evariste Ndayishimiye. پلیس متهم آقای Rwasa از ساخت “آتش زا و توهین آمیز” سخنان و تحریک شورش.

آقای Ndayishimiye به نام از همه نامزدها به قبول نتایج. “شما نمی توانید رد تصمیم Burundians که رای زیرا شما نیز در آنها گنجانده شده است.”

تحلیلگران گفته اند که آقای Ndayishimiye یک ژنرال بازنشسته خواهد بود یک جبهه برای آقای Nkurunziza و قدرتمند دیگر اعضای حزب حاکم.

آقای Rwasa محکوم رسانه های اجتماعی کاهش و گفت: این می تواند یک راه ارتکاب تقلب در انتخابات. به نام او برای احترام به مردم خواهد شد. “اگر ما راضی هستند و ما آن را می گویند اما اگر ما ندارد و ما نیز آن را می گویند,” او گفت:.

یک کمیسیون رسمی Zirabura فردیناند را رد کرد و نگرانی: “همانطور که می بینید همه چیز در نظم است و ما انتظار داریم همه چیز را به حرکت در امتداد آزادانه و منصفانه.”

اما تظاهرات مشخص شده رای در سال 2015 زمانی که آقای Nkurunziza تصمیم به اجرا برای یک دوره سوم که برخی به نام قانون اساسی.

رئیس جمهور روز چهارشنبه گفت: مردم نمی خواهد در مخالفت با نتایج این زمان “از آنجا که در گذشته آنها این کار را به دلیل جهل” و اظهار داشت که “آنها نمی خواهد مرتکب همان اشتباه است.”

مرگبار آشفتگی های پس از 2015 رای به شدت آسیب دیده و جهانی روابط و بروندی شد این کشور را ترک دادگاه جنایی بین المللی پس از آن شروع به بررسی موارد نقض حقوق بشر. سازمان ملل و دفتر حقوق بشر گزارش داد بیش از 300 فراقانونی و لگد از کشور است. بوروندی دولت را رد کرده آن را به اهداف خود مردم است.

هفته گذشته سازمان بهداشت جهانی بالا رسمی در بروندی شد لگد نگرانی در مورد همه گیری پاسخ.

اگر هیچ یک از هفت نامزد دریافت بیش از 50 درصد از آرا در یک انتخابات خواهد رخ می دهد در عرض چند هفته. بیش از 5 میلیون نفر ثبت نام شده برای رای دادن در این کشور از نزدیک به 12 میلیون نفر است.

بسیاری از Burundians شگفت زده شدند که آقای Nkurunziza خواهد مرحله گذشته پس از یک رفراندوم در سال 2018 تمدید طول یک دوره ریاست جمهوری به هفت سال است.

آفریقا خبر گزارش داد:

پای صندوق های رای خواهد usher در پست-Pierre Nkurunziza عصر. اما رای دهندگان نیز بازیگران برگه های رای برای قانونگذاران و محلی در سطح نمایندگان. اتصال به اینترنت برای رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی مسدود شد در اوایل صبح روز چهارشنبه.

Burundians ایستاده در صف های طولانی در خارج از مراکز رای دهی که باز در مدت کوتاهی پس از شش هستم اکثر مراکز تا به حال دست شستن امتیاز برای افراد پس از رسیدن به رای دادن و انتخابات تا به حال برخی از تجهیزات محافظ در برخی موارد.

پس رای گیری Nkurunziza ستایش Burundians به صورت صلح آمیز انجام این فرایند است که او تصریح کرد: تا به حال شده است به طور کامل تامین مالی با امور مالی محلی. او همچنین تاکید کرد که سیاست شد و به منظور خدمت بیشتر به نفع مردم.

او وارد ايستگاه دوچرخه احاطه شده توسط نگهبانان خود او عینک یک آهنگ از باشگاه Aleluya FC با یک گاو قهوه ای پسر کلاه با Burundian پرچم. نتایج اولیه که انتظار می رود مه 25.

منتقدان و گروه های حقوق بشر هشدار داده اند که آقای Nkurunziza غیر قابل پیش بینی است و این انتخابات می تواند صرف تشریفات.

“ما در حال رفتن به یک معتبر انتخابات گفت:” استفانی Wolters یک تحلیلگر با آفریقای جنوبی موسسه امور بین الملل. “اگر Ndayishimiye انتخاب شده است او را مجبور به دعوت اپوزیسیون و جامعه مدنی را به کشور و همچنین شرکت در گفتگوی ملی با مخالفان.”

برخی از رای دهندگان منعکس شک و تردید و عدم قطعیت است.

“من می دانم که من رای نمی محسوب می شود اما من باید به ایجاد یک تغییر. همین دلیل است که من از خواب بیدار در 4:00 صبح به رای گفت:” یکی Suzane Bucumi.

حزب حاکم حامیان مخالفت کرد.

“در طول جنگ داخلی [از سال 1993 تا 2005 که به کشته شدن حدود 300000 نفر] من از دست پدر و مادر من بودند و ما نمی گذراندن شب در خانه ما است. من باید رای Evriste Ndayishimiye به دلیل آن است که CNDD-FDD که پایان جنگ گفت:” رای دهندگان ماری Nduwimana.

“ما از CNDD-FDD زیرا این 15 سال اخیر ما امنیت” گفت: Melance Hakizimana که اضافه شده است که “در یک خانواده وجود دارد باید یک وارث برای سازماندهی امور.”

این داستان شد به گزارش آسوشیتد پرس. مواد از الجزیره استفاده شده در این گزارش است.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, مانیتور حذف کرده است paywall برای همه ما coronavirus پوشش. از آن رایگان است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>