ساختمان معابد بعید است به پرداخت سود سهام نظرسنجی

bhoomi pujan برای معبد رام جدید در Ayodhya تا به سرتیتر ها و رویداد تاریخی نامیده شده است هر دو استالوارتز هندووتا و تلخ منتقدان هندوتوا، با یک گروه تشویق و دیگری ناله در مورد انتقال هند سکولار به BJP – هندوتوا تسلط یکی.

اين مواد و رازماتاز رو فراموش کن معبد رام به یک رویداد کوچک و بدون عواقب جدی سیاسی تبدیل خواهد شد.

هنگامی که مسجد بابری در سال 1992 نابود شد، من فکر کردم که یک گیم تعویض است که تلاش های بی پایان توسط BJP برای تخریب صدها مسجد دیگر و ساخت معابد جدید هندو در این سایت ها راه اندازی شد. پس از موفقیت های دیدنی در مهار احساسات هندو بر بابری مسجد، من مطمئن بود BJP تکرار این دوباره و دوباره به سود سیاسی به عنوان قهرمان افتخار هندو باستان.

نخست وزیر ناراسيما رائو قانونی را به تصویب می رسه که می گفت از اين به بعد شخصيت هيچ مکان مذهبی نمی تونه تغيير کنه. اما من فکر می کردم که قانون به راحتی معکوس می شود و یا اصلاح به بی ربطی وقتی که BJP به قدرت می رسه. من می ترسیدم هند به تروریسم هندومسلمان تندرو شود، با شورشی که در هر دو طرف به تسریع در قانون می انجامد. فکر کردم که من توسط بمب گذاري بمبئي بعد از بابري بمبئي در بمبئي که مسلم دون داوود ابراهيم به او نداده بود با انفجار بمب هاي سريال بمبئي به او پاسخ داد بسیاری از تحلیلگران دیگر این ترس ها را به اشتراک گذاشتند.

خوشبختانه ثابت شد که اشتباه از بين رفتيم Narasimha Rao در زمان قمار اخراج بی جی پی حکومت های دولتی در UP, هیماچال پرادش, Madhya پرادش و راجاستان, و برگزاری انتخابات تازه در آنجا در سال 1993. BJP انتظار پیروزی نوسازی را داشت، از آنجا که معتقد بود تخریب مسجد بسیار محبوب توده های هندو است. بعلاوه، تصویر ناراشیما رائو توسط فروپاشی بازار سهام در سال ۱۹۹۲ و ادعای استاد دستکاری هارشاد مهتا که او شخصاً رائو را با رشوه دادن به یک کرور رشوه داده بود، به تاخت و تاز کرده بود.

با این حال BJP در هر چهار ایالت مورد ضرب و شتم قرار گرفت. با کمک ایندیپدس به دفتر کار در راجاستان بازگشت، اما در سه ایالت دیگر، بالاتر از همه در ایالت اوتار پرادش، قاطعانه رد شد. در دهه بعد BJP تلاش های مکرری برای استوک اشتیاق هندو ها برای ساخت معبد رام در سایت بابری انجام داد، با این حال زمین را به طور پیوسته در دولت از دست داد. به شماره 4 بعد از اس پی، BSP و کنگره، به جایگاه شماره 4 لیز خورد. این ثابت کرد که خشونت اوباش را می توان آسان تر برای تخریب مهار از ساخت و ساز.

معبد رام امروز در حال آمدن است نه به دلیل BJP پیروزی بزرگ محبوب اما به دلیل دیوان عالی آمد با حکم عجیب و غریب که بی جی پی به خاطر نابود کردن مسجد بابری و به طور دسته بندی مسلمانان به عنوان قربانی نام, با این حال ایجاد اعتماد جدید برای ساخت معبد رام. بین سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۹، BJP تلاش بسیار کرد اما شکست خورد dismally به تحریک هندوها در مورد ساخت یک معبد جدید در Ayodhya. در واقع بازگشت آن در UP پس از سال 2014 به طور کامل به دلیل تصویر جدید مودی از یک ملی گرا که با پاکستان سخت گرفتن، فراهم کردن میلیون ها شغل جدید، و فساد کنگره squelch بود. بازگشت آن هیچ ربطی به با شور و شوق تجدید محبوب برای معبد رام.

ملی گرایی و اعتصابات شدید مودی در اووری و بالاکوت بسیار محبوب بود، و سود سهام در انتخابات عمومی ۲۰۱۹ پرداخت کرد. اما هدف آميت شاه الهام گرفته از انتخابات ايالتي بالا بردن درجه حرارت جمعي و برچسب زدن مسلمانان به عنوان خائن طرفدار پاکستان به وضوح شکست خورد. BJP در 10 انتخابات ایالتی در یک ردیف بد دور — کارناتاکا ، راجاستان ، Madhya پرادش ، Chhattisgarh ، Odisha ، Telangana ، آندرا پرادش ، Jharkhand ، Haryana و دهلی. کمپین دهلی با بی جی پی که تحریک کننده های صلح آمیز و میهن پرستانه مسلمانان شاهین باغ را متهم به کارزار پاکستانی می کردند، از همه مهم تر بود. با این حال BJP در انتخابات به هم زده شد، تنها 8 کرسی از 70 کرسی را کسب کرد.

با وجود اینکه بی جی پی بزرگترین حزب هند است، اما در هیچ کجای این کشور هژمونی نیست. استراتژی آن در قطبی کردن انتخاب کنندگان نتایج انتخاباتی نابه مدیومی به بار می دهد. مرکز جاذبه سیاست هند در واقع از سکولاریسم نهروی دور شده است، و کنگره تلاش کرده است (هر چند بی هوده) خود را به عنوان یک حزب هندوتاوا -lite به تصویر بکشد.

با این حال عملکرد ضعیف BJP در یک رشته از انتخابات ایالتی نشان می دهد که قدرت آن نهفته است قریب به اتفاق در محبوبیت شخصی مودی، نه در کمونیسم یا ساختمان معبد. هند تا ده ها خدا، و یکی دیگر در Ayodhya تفاوت کمی ایجاد خواهد کرد. رأی دهندگان هندی هزار شکایت از حاکمان خود دارند که توسط جاوید-۱۹ و اقتصاد بیمار که پیش از آن بیماری به شدت در حال لغزش بود، تشدید شده است. اگر BJP در این جبهه ها موفق نباشند، با ساختن معابد در Ayodhya یا هر جای دیگر، نجات پیدا نمی کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im