ساختمان انعطاف پذیری در توسعه بخش

یکی معمولا به فکر توسعه کار—به خصوص با سازمان های جامعه مدنی—به عنوان یک سبد کوچک و پروژه های بزرگ که به دنبال پیدا کردن راه حل برای مشاهده تثبیت مشکلات. بنابراین یک روستا بدون عملکردی مدرسه می شود اضافی معلمان و بودجه برای ساخت کلاس های درس یک خانه بدون برق می شود لامپ های خورشیدی یک زن بدون دسترسی به اعتباری می شود و وام و غيره.

توسعه کارگران که مشغول در این پروژه ها را قلب و ذهن خود را به ماموریت های خود را—و صحبت من در اینجا از افراد و سازمانهایی که معنی هست. اما یک سوال که همیشه در مواجهه با این بخش این است که: می تواند غیر انتفاعی مداخلات مقاومت در برابر تغییر بزرگ در توسعه ؟

چه هستند برخی از این تغییر بزرگ?

آنها می تواند به عنوان متنوع به عنوان پیشرفت های تکنولوژیکی تغییر آب و هوا یا سیاست های اقتصادی. یک منطقه من را پوشش نمی دهد در اینجا این است که تغییرات سیاسی. بدیهی است که سیاست های اقتصادی متاثر از اولویت های سیاسی و سیاسی بسیج به نوبه خود می تواند اغلب برانگیخته توسط محرک های پیش بینی نشده.

این تغییر بزرگ در توسعه می تواند توسط عوامل مختلف—آنها می تواند ناشی از دولت که در آن اعلام کرد که یک سیاست اقتصادی است که به طور موثر تغییر شرایط تجارت برای کشاورزی و یا به صراحت به دنبال تبدیل روستایی کرانههای به پایگاه تولید و یا به دنبال یک سیاست از گذشته مایل برق.

شیفت نیز می تواند محور پیشرفت در علم و فناوری از جمله در پزشکی, افزایش نفوذ اینترنت و تلفن همراه و یا دانه های اصلاح شده ژنتیکی. در نهایت این تغییرات می تواند در آورده با تغییرات قابل توجهی در محیط مانند آنهایی که احساس می شود به عنوان یک نتیجه از تغییر آب و هوا. همه این تغییرات تغییر قواعد بازی.

در هند دولت—هر دو در ایالات متحده و مرکز بزرگ هستند و با نفوذ بازیکنان. بیشتر سازمان های غیر انتفاعی— هر دو ارائه خدمات و همچنین مبتنی بر حقوق آنهایی که تمایل به کار در یک فضای ‘تحریم’ توسط دولت است. زمانی که دولت با گسترش مالی یا قابلیت افزایش فن آوری دانش باعث تغییر گام (اعم از مثبت یا منفی) چند کوچک در توسعه مداخلات بلافاصله رندر بی ربط.

دود cookstoves یک مثال کلاسیک از این. علاقه قدیمی از توسعه بخش در هند است که هرگز کامل در هر دو طراحی و یا اجرای cookstoves فراموش شده بودند لحظه ای که خانواده های فقیر هستند و با توجه به دسترسی به سیلندر گاز مایع برای پخت و پز.

به طور مشابه, کوچک مداخلات است که به دنبال ترویج میکرو-کارآفرینان با گران اعتبار و سرمایه گذاری در توسعه مهارت تا حد زیادی ثابت کرده بود شکست. نه آنها آدرس ساختاری مشکل اقتصادی—که از داشتن بیش از حد چند امکانات تولید—و نه آنها موفق به طور قابل توجهی و یا پایدار بهبود زندگی اقتصادی از کسانی که درگیر در این کار فشرده و کم شرکت تولیدی.

دولت رانندگی به سمت “formalisation’ شرکت های میکرو می توانید خنثیسازی چندین سال از مقیاس کوچک موضعی کار توسط سازمان های غیر انتفاعی. همچنین artisanal تولید—زحمت تشویق دولت و همچنین سازمان های غیر انتفاعی—تلاش برای مقاومت در برابر مکانیزه محصولات. این اثرات ممکن است مرکب که تجارت بین المللی معاهدات اجازه می دهد تا برای آسان واردات کالاهای ارزان تر است.

حتی دولت برنامه هایی مانند زمین و مدیریت آب کار می کند و یا کسانی که با هدف بهبود عملکرد در بخش کشاورزی نمی تواند مقاومت در برابر تغییرات عمده در زمینه هایی مانند تخریب محیط زیست آورده بر سیاست اقتصادی داخلی و یا کسانی که ناشی از اثرات تغییر آب و هوا. Vagaries از باران های موسمی و یا تخریب کیفیت خاک را نمی توان مبارزه با مداخلات است که سرهم بندی کردن در اطراف حاشیه در تلاش برای بهبود بهره وری مزرعه. به طور مشابه, سکونتگاه های روستایی می توان با فاجعه باری بلایای طبیعی است که خنثیسازی مزایای کوچک مداخلات در مسکن روستایی و انرژی و یا زیرساخت ها است.

بزرگ شیفت از نوع من صحبت کردن در مورد می تواند هر دو مثبت و منفی و غیر انتفاعی و اهدا کنندگان نیاز به فکر کردن در مورد راه های که در آن آنها می تواند موثر باشد در چارچوب و محدوده کار. میان مدت و پيامدهای آن در جامعه و اقتصاد بر آورده با این تغییر بزرگ اغلب می تواند نیروی غیر انتفاعی به سوال جای خود را در توسعه چشم انداز است.

که در آن ‘توسعه’ موثرترین پس از آن ؟

توسعه مداخلات نشان داده شده است به مفید ترین زمانی که آنها را پر کنید آخرین مایل شکاف در دولت برنامه ها و یا موفقیت نوآوری در توسعه محصول یا اجرای طراحی. سه برجسته رشته کار از ظهور در اینجا:

  1. بشردوستانه پاسخ

این اشاره به غیر انتفاعی کار در اطراف ارائه نجات و امداد در پاسخ به طیف گسترده ای از طبیعی و فجایع انسانی. در این موارد یکی به شنده پاسخ سریع بیش از دراز مدت استراتژی و همکاری نزدیک با دولت برای اطمینان تسکین می رسد بدترین تحت تاثیر قرار. سازمان های غیر انتفاعی می تواند به تقویت و رسیدن به دولت و استفاده از ذاتی خود انعطاف پذیری و نوآوری برای ارائه سریع تر و موثر تر پاسخ در زمان بحران.

  1. توسعه اقتصادی

این منطقه که در آن افراد و سازمان ها نیاز به کار با این تغییر بزرگ در توسعه با خواندن نشانه های اولیه و کار با بازیگران کلیدی هستند که به احتمال زیاد به اشغال یک نقش مرکزی در آینده است. یک راه برای سازمان های غیر انتفاعی برای انجام این کار این است که با تمرکز بر توسعه شیوه های نوآورانه و گرفتن و انتشار درس هایی از اجرای آن است.

این ‘علم’ از پیاده سازی در حال تبدیل شدن به یک منطقه مهم از کار در توسعه جهانی به عنوان اهدا کنندگان و دولت ها به طور فزاینده ای نگران تکرار و مقیاس پذیری; و مبتنی بر زمینه ارائه خدمت به سازمان های غیر انتفاعی می تواند منجر راه در اینجا. این کار از جمله سازمان های غیر انتفاعی انجام هستند و از ارزش زیادی برای توانایی خود را به آزمایش با روش و همچنین ترویج آموخته از هر دو موفقیت و شکست هر دو در یک سازمان و همچنین به عنوان یک سطح بخشی. در میان سازمان های غیر انتفاعی مشغول به کار در بخش توسعه اقتصادی باید وجود داشته باشد که در ادامه روند که ظهور آنها و مشغول پرداختن به ضرورت از آینده است.

  1. مبتنی بر حقوق کار

در حالت ایده آل مبتنی بر حقوق کار باید pervade همه بخش های دیگر از توسعه کار و همچنین پیاده سازی شده توسط دولت است. اما در مواردی که آن را نمی کند و در جایی که تخصصی غیر انتفاعی کار با مردم مسئولیت خود را باید برای آماده سازی جوامع برای تغییر بزرگ در حال توسعه است.

توسعه و اجرای یک چارچوب حسابدهی برای برنامه های کاربردی فن آوری در توسعه و مثلا در استفاده از Aadhaar (به خصوص در زمینه محرومیت ناشی از احراز هویت خطا) یک مثال خوب است. مشابه کار باید انجام شود در اطراف اخیر طرح های مانند Ayushman بهارات نیز هست.

در سه رشته از کار فوق آنچه مهم است این است که توانایی به امتناع از کار است که در دراز مدت ارزش استراتژیک. کوچک و سازمان های غیر انتفاعی مبارزه برای بقا ممکن است قادر به مقاومت در برابر فشار سیاسی و فرصت های بودجه.

تعهد در نتیجه سقوط در بزرگتر و بهتر-بودجه و سازمان های غیر انتفاعی. آنها نیاز به تعریف ماموریت اصلی مصرف cognisance از تغییر بزرگ در توسعه و آماده برای پاسخ به عنوان زمین شیفت. این کار نیاز به یک ائتلاف قوی از سازمان های غیر انتفاعی و حمایت خیرین ساخته شده بر روی اعتماد و احترام متقابل است.

پرورش فضایی برای آزمایش و یادگیری و نوآوری سازمان های غیر انتفاعی موفق خواهد شد در ساخت مدل است که یک مقیاس و اپتیک-گرسنه دولت و بهره وری به دنبال بخش خصوصی اتخاذ می تواند در آینده و در پاسخ به مطالبات تغییر بزرگ در حال توسعه است.

(این مقاله در حال تکثیر در توافق با هند توسعه را نقد کنید. این در اصل منتشر شده در تاریخ 5 مارس سال 2020)

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>