ساختمان برگشت بهتر: امیدوارم که برای یک پست-Covid جهان

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2016 اتخاذ یک رویکرد برای امداد رسانی با عنوان “ساخت بهتر” (BBB). هر چند این رویکرد در درجه اول هدف قرار جسمی مخرب بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و سونامی و دیگران—برخی از پیشنهاد اقدامات ارائه شده رشته ای بینش پاسخ به Covid-19 بحران است. تغییر آب و هوا و توسعه پایدار مفاهیم co-مزایا و سه گانه پایین-خط—اقتصادی-اجتماعی و زیست محیطی—نشان می دهد که راه حل باید در خدمت اهداف متعدد در یک بار—ما باید در فرصت های سرمایه گذاری در حالی که به طور همزمان به حداقل رساندن آسیب. یکی در هزینه های دیگر منجر به شکننده تر سیستم و کاهش خالص انسان خوب بودن.

وضعیت امروز نمونه ای قابل توجه موج دار شدن از عواقب ناخواسته هر دو مثبت و منفی, اقتصادی, اجتماعی و زیست محیطی حوزه از سیستم پیچیده ای است که در هند. به منظور شامل سلامت عمومی بعد از بحران ملی مستند لازم بود; اما آن منجر به پیامدهای اقتصادی بی سابقه ای. تقاضا متوقف بازارهای سهام شد فرار و زنجیره تامین تحت تهدید. کسب و کار و مصرف کننده نقدینگی تبدیل شده اند و کم خطر از دارایی های غیر نمایشی بی ثبات بخش مالی در حال رشد است. مهاجر کار شده و مجبور به فرار و ترک مزارع و ساخت و ساز در سایت خالی است. این بیشتر منجر به عواقب اجتماعی—در حرکت مهاجران خارج از دسترس از سیستم های موجود از خدمات دولت تحویل. در تلاش برای کنترل گسترش بیماری بردار آنها قرار گرفته اند به indignities مانند بودن hosed پایین با سفید. این بیماری همه گیر در معرض آسیب پذیری شدید خود را زندگی در حاشیه نامرئی ترین است. اجتماعی فاصله می تواند موثر باشد اما نه همه از هند افتخار به آن را انجام دهد. خود قرنطینه نیاز به داشتن یک خانه که قادر به کار از خانه و داشتن یک پس انداز کوسن که بیشتر از هند ندارد. روند دیگری که دارای پیامدهای منفی برای بافت اجتماعی این کشور ننگ متصل به این بیماری بیان شده در نگرش تبعیض آمیز نسبت به در معرض خطر اقشار جامعه مانند پزشکان و خدمه پرواز را به عنوان به خوبی به عنوان covid-19 بازماندگان.

کاهش صنعتی و حمل و نقل فعالیت منجر به بهتر شرایط محیطی در شهرستانها. در شهری مانند دهلی که دیدم کیفیت هوا شاخص ابزارهای اندازه گیری اعضاء را در 999 در سال 2018 و 2019 امروز AQI hovers زیر 100. آسمان آبی روشن در بالای آسمان آبی Yamuna را ناگهان تبدیل به یک واقعیت زنده. پرندگان بازگشته اند حداقل در طبقه متوسط به محلات. یک چشم انداز از انبوه بهبود کیفیت زندگی در شاخص های زیست محیطی به نظر می رسد در دسترس است. پس چگونه ما اعتصاب حق تعادل ؟

این ضروری مخمصه از یک policymaker: در چه هزینه ؟ چه تجارت آف باید یک دولت مایل و قادر به هنگام مواجه با بحران بی سابقه ای? BBB چارچوب ارائه می دهد برخی از راهنمایی اگر ما می دانیم که در بسیاری از این بحران بی سابقه است اما در بسیاری از راه های آن است.

اول اهداف اجتماعی از غذا و سرپناه و بهداشت و امنیت باید به رسمیت شناخته شود به عنوان اصلی و کلان اقتصادی اهداف بلند مدت توسعه به عنوان دوم و سوم با پایداری محیط زیست زیر بنای و فراگیر هر دو. وحشت خرید یک مثال ساده از نحوه پاسخ مردم زمانی که نیازهای اساسی خود را در معرض تهدید هستند اما حتی مهاجرت های دسته جمعی را می توان از طریق این لنز. جلسه شهروندان نیازهای فیزیولوژیکی را مجبور به دست کشیدن بر روی اثرات و یا co-مزایای در کاهش آسیب پذیری فیزیکی به این بیماری با بهبود ایمنی و کاهش مهاجرت و گسترش بیماری و ameliorating زنجیره عرضه و تقاضا مسائل. بازآموزی بلند مدت توسعه اقتصادی نسبت به کاهش تعادل تولید و مصرف در حالی که حفظ اکوسیستم خدمات نیاز به انواع تصمیم گیری غیر متمرکز بازیگران. به منظور تسهیل انسجام دولت باید پیاده سازی یک BBB رویکرد: consultatively توسعه فراگیر چارچوب برقراری ارتباط و اجرای آن و بررسی و انطباق با آن است.

این چه چیزی را به دنبال ؟ اول شناسایی بازیابی ذینفعان از وزارتخانه ها به دولت و دولت به بخش خصوصی به جامعه مدنی و شامل آنها را در حال توسعه یک چشم انداز ملی موثر بازیابی: آنچه را بازیابی نگاه مانند? چگونه ما می دانیم هنگامی که جزر و مد تبدیل شده است و زمانی که ما به یک جدید “عادی” ؟ این چارچوب باید تعریف مجموعه ای از مشترک و روشن فاجعه-بازیابی اهداف قابل اندازه گیری با شاخص ها و داده های قابل اعتماد سیستم های پشتیبان آنها است. دولت پس از آن باید تعریف ذینفعان و نقش و مسئولیت و انتظار بهبود ظرفیت از جمله قبل از فاجعه و پس از فاجعه برنامه ریزی و عملیات. این می گذارد که انتظار می رود به انجام چه و اینکه آیا آنها قادر خواهد بود برای دیدار با انتظارات با منابع در حال حاضر و یا اینکه آیا ظرفیت و بودجه بیشتری نیاز خواهد بود. اگر چه انواع منابع اضافی انجام ذینفعان باید قادر به انجام کار خود را به خوبی ؟ بعد سوال می شود: چگونه می خواهد دولت کمک به پاسخگویی به آن نیاز دارد ؟ چه مکانیزم استفاده می شود به انتقال دولتی, مالی, مواد و منابع فنی به جوامع نهفته و اشخاص? این چارچوب باید آدرس تمام این سوالات شامل برش لبه فن آوری, ابزار, از رسانه های اجتماعی و داده های بزرگ به geofencing و…. برای قویتر کردن ارتباط و همکاری و همکاری.

هنگامی که سهامداران چشم انداز و اهداف و نیازهای ساز و پیاده سازی شده اند cohesively قرار داده و به بازیابی ملی در چارچوب آن باید به وضوح و به سادگی ابلاغ به همه. در یک بیماری همه گیر مانند covid-19 همه ذینفعان: کسانی که در اجرای باید درک کنند که چگونه نقش خود را متناسب با تصویر بزرگتر و عموم مردم باید درک آنچه دولت در حال انجام است برای آنها و به همین دلیل به عنوان یک اندازه گیری اعتماد. آنها همچنین باید درک خود وظایف و مسئولیت های مانند زیر اجتماعی فاصله و بهداشت هنجارها به تلاش های دولت موفق است. در نهایت دولت باید ایجاد انعطاف پذیر بررسی مکانیزم نظارت و ارزیابی بازیابی و اطمینان حاصل شود که این چارچوب در حال کار به عنوان انتظار می رود. بالاتر از همه این وضعیت همچنان پویا و هر گونه رویکرد نیاز به انعطاف پذیر به آنچه قطعا در حال تحول مورد نیاز است.

Covid-19 فرصتی است برای دولت به تعهد خود پایه قرارداد اجتماعی با شهروندان است. آماده شدن برای آینده ویروس ضروری است با توجه بشریت شایع تهاجم از زیستگاه های حیات وحش و قبل از تاریخی ویروس ها انتظار می رود به بازگشت به ما

جهان به عنوان قطب شمال یخ ذوب می شود با توجه به تغییر آب و هوا. سلامت مانند محیط زیست شده است ثابت به عنوان یک مشترک عمومی خوب و نابرابر اقتصاد به بازسازی نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که مزایای توسعه متناسب گسترده به همه شهروندان است. با هم, هند نشان می دهد جهان چگونه ما پس از covid جوامع اقتصاد و محیط زیست ساخته می شود به عقب بهتر است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>