ساختمان Atmanirbhar بهارات: آن است که در مورد هدایت و هند و نقاط قوت و نباید به غلط به عنوان حمایت از تولیدات داخلی

در ‘راز رشد اقتصادی’ دیوید McCord رایت تا به حال مشاهده: “عوامل اساسی برای رشد اقتصادی و غیر اقتصادی و غیر مادی در شخصیت. آن است که روح خود را که بدن می سازد.” چیزی شبیه به این به ذهن می آید زمانی که یکی می رود از طریق Atmanirbhar بهارات بسته آمد که در پی Covid-19 بحران است.

در 12 ماه مه زمانی که نارندرا نخست وزیر اعلام کرد پنج ارکان اصلی بود غیر اقتصادی و غیر مادی در شخصیت. برای اولین بار رویکرد به رشد بود واقعا تبدیل شده نسبت به قدرت داخلی با شعار های صوتی به صورت محلی به آن جهانی است که نباید به غلط به عنوان حمایت از تولیدات داخلی. منطقی نتیجه باید یک تقاضای اقتصاد مبتنی بر سیستم است که خود تولید کننده و نفس گیر به عنوان نشان داد در طی پنج روز آینده توسط وزیر دارایی.

یک متکی به هند را ایستاده بر روی پنج ستون: ‘اقتصاد’ به ارمغان می آورد که در کوانتوم پرش و تغییر تدریجی; ‘زیرساخت’; ‘سیستم’, بر اساس فن آوری قرن 21 رانده ترتیبات; ‘پر جنب و جوش شناسی’ است که ما منبع انرژی متکی به هند; و ‘تقاضا’ به موجب آن قدرت از ما تقاضا و عرضه زنجیره ای باید مورد استفاده به ظرفیت کامل. اجازه بدهید خلاصه چگونه PM چشم انداز در حال ترجمه به عمل است.

پست-Covid احیای استراتژی عمده محوری به کشاورزی و MSMEs. پس از نسل اول اصلاحات رو به کاهش چشم انداز در بخش کشاورزی باید دربسته در محیط رشد اقتصادی توسط حاوی کلی تقاضا است. دولت در حال حاضر مایل به ایجاد یک واحد بازار در كشاورزي هل دادن سرمایه گذاری در بخش کشاورزی زنجیره تامین از طریق زیرساخت های کشاورزی, صندوق, قیمت بهتر تحقق برای کشاورزان و آوردن تکنولوژی مدرن در کشاورزی است.

ایجاد درآمد از طریق کشاورزی و متفقین فعالیت های است که انتظار می رود برای حمایت از MSME بخش همراه با اولویت برای ما محصولات محلی و تدارکات دولت است. محوری برای استخراج از معادن به ویژه در زغال سنگ و دیگر مواد معدنی, معرفی بدون درز اکتشاف-استخراج – تولید رژیم اقدامات در حمل و نقل هوایی عمران خصوصیسازی توزیع برق و فضا را خصوصی بهره در این بخش است. همچنین indigenisation از دفاع سخت افزار می تواند باز کردن فرصت های بزرگ پایین دستی برای تولید داخلی.

اقتصادی اختلال ناشی از این بیماری همه گیر است از نسبت غول پیکر است. از دست دادن به اقتصاد می تواند حداقل یک چهارم از رشد تولید ناخالص داخلی با توجه به اینکه اقتصاد شده است در یک مستند حالت پس از دو ماه گذشته. دررفتگی مهاجر کار و اختلال در حمل و نقل داخلی باید منفی نهفته, کشاورزی, کسب و کار واحدهای تولید کنندگان و صادرکنندگان. آن نامشخص است که چگونه خانواده ها خواهد شد واکنش نشان می دهند به از دست دادن درآمد به علت این بیماری همه گیر. وجود دارد که پیش بینی اختیاری مصرف و مصرف با دوام موارد را به طور قابل توجهی آهسته این سال مالی است. آن است که برای بازسازی این زمین را از دست داد که احیای بسته شده و گرانول.

MSMEs را بهره مندی از طیف وسیعی از اقدامات که شامل دسترسی آسان به وام و د-خطر این بخش با ضمانت اعتبار برای کمک به بانک ها رسم راحتی. تاکید بر تکنولوژی محور سیستم های بهداشت و آموزش و پرورش, اصلاحات اداری و خصوصی سازی بخش دولتی واحد به جز در بخش های استراتژیک به ارمغان بیاورد مورد نیاز بازده در نتیجه آزاد کردن منابع بالاتر از آنچه اختصاص یافته است. باز کردن فضا و انرژی اتمی برای بخش خصوصی نیز مستلزم مثبت اثر سرريز فناوری.

اطلاعیه ها در بخش مالی پوشش گسترده ای چمن پرداختن به نگرانی های همه. به عنوان یک پیگیری دولت در حال حاضر اعلام کرد تغییرات در NBFC تضمین طرح مانند گنجاندن CPs و اوراق قرضه صادر شده توسط NBFCs در نظر گرفته شده برای این واجد شرایط. از جمله حمایت از نقدینگی به کم دارای NBFCs کمک خواهد کرد که در میرایی نوسانات و ایجاد اعتماد به نفس. بانک ها قرعه کشی خواهد شد تعداد زیادی از راحتی از تغییرات اعلام ورشکستگی کد برای MSMEs و از بالا بردن آستانه آغاز عجز از پرداخت دیون. محرومیت از Covid-19 مربوط به بدهی از تعریف از “پیش فرض” تحت IBC با هدف تحریک عجز از پرداخت دیون دادرسی نیز یک حرکت خوش آمدید. ما در حال حاضر انتظار می رود مجموعه ای از مقررات اطلاعیه ها از RBI برای تکمیل چرخه.

مردم محور رویکرد اتخاذ شده در بسته سزاوار ستایش است. افزایش تخصیص برای MGNREGS توسط 40,000 تومان کرور روپیه به جای کارگران مهاجر و سریع تر بازپرداخت مسکن کم هزینه و سهولت انجام کسب و کار خواهد کوسن در برابر عوارض جانبی تاثیر Covid-19 بحران است. در واقع این موضوع از مهاجرت معکوس فرض اهمیت در زمینه حمایت از بخش کشاورزی از طریق MGNREGS.

این موضوع هزینه درآمد کافی به کارگیری کارگران مهاجر در دراز مدت و upskilling هر چند نه در بسته گنجانده شده است باید رسیدگی شود در موعد احتمالا از طریق دیجیتال و زیرساخت های فشار و یک جانبه سیاست برای unorganised کارگران بخش است که به دلیل طولانی.

سیاست های اقتصادی همواره جذاب از نظر تنوع نظرات. به عنوان مثال بر خلاف کینز طرفدار تقاضا مدیریت سیاست های فردریش هایک که پیش بینی رکود بزرگ سال 1929 بر این باور بودند که واقعی بهبودی از یک پست-بوم سقوط نیاز به بازگشت به تولید پایدار. جالب است که در سال 1974 هایک و Gunnar Myrdal اهدا شد اقتصاد جایزه نوبل اما به صورت کاملا متضاد اقتصادی views. ما ممکن است در نتیجه همیشه متفاوت در مورد راه حل های اقتصادی و Atmanirbhar بهارات باید تنها بود سنگ پله برای چنین وحدت در تنوع است.

بازتاب این تنوع ما باید داشته باشیم که هدف از Atmanirbhar بهارات را در حال حاضر نیاز به حداقل دو رقمی نرخ رشد بیش از یک دوره از 10 سال نه تنها دست آوردن مجدد زمین را از دست داد اما همچنین ایجاد انعطاف پذیری در اقتصاد برای مقابله با این شوک.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>