بافت برکشایر هاتاوی سهام Underperforms بیشتر از سال 2009

برکشایر هاتاوی رئیس وارن بافت سمت چپ و معاون رئیس چارلی مونگر سالانه برکشایر سهامداران روز خرید در اوماها Neb., در سال گذشته.

عکس: اسکات مورگان/ایسنا

وارن بافت به دنبال اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران در مورد Berkshire Hathaway Inc.’s آینده بلند مدت زیر یک underwhelming سال برای کنگلومرا عملکرد.

89 ساله آقای بافت برکشایر را رئیس و مدیر اجرایی, مشهور است خود را برای موفقیت طولانی مدت به عنوان یک سرمایه گذار سهام و مقابله ساز. اما در سال های اخیر برکشایر سهام عملکرد ناموفق بوده است به ضرب و شتم بازار است.

برکشایر سهام افزایش 11 ٪ در سال 2019 در مقایسه با 31.5 ٪ بازگشت در S&P 500 از جمله سود سهام—برکشایر بزرگترین منصه از سال 2009.

آقای بافت بلند گفت که سرمایه گذاران باید تمرکز بر روی شرکت های دراز مدت عملکرد و چشم پوشی کوتاه مدت نوسانات در بازار سهام است.

برخی از سرمایه گذاران را آشفته برای برکشایر به صرف بیشتر از آن گسترده توده ای خرید سهام و یا پرداخت سود سهام. آنها همچنین خواسته به شنیدن بیشتر از Ajit جین و گرگ هابیل دو برکشایر معاون رئیس که پیشرو برای موفقیت آقای بافت به عنوان مدیر عامل.

در نامه سالانه به سهامداران منتشر شد شنبه آقای بافت عمدتا skirted موضوع برکشایر را به منصه نسبت به بازار گسترده تر. اما او گفت: سهامداران نباید نگران آینده برکشایر پس از او و یا او 96 سال شریک کسب و کار نایب رئیس برکشایر چارلی مونگر, می میرند.

“شرکت خود را 100 ٪ آماده برای خروج ما” آقای بافت گفت.

او همچنین گفت که در برکشایر در نشست سالانه در ماه مه سهامداران خواهد بود قادر به پرسیدن سوال از آقایان جین و هابیل. که یک تغییر از جلسات قبلی که هر دیدگاه توسط برکشایر رهبران علاوه بر آقایان بافت و مونگر شده اند نادر است.

“من خیلی هیجان زده برای که. من فکر می کنم آن را کاملا از ایده های فوق العاده گفت:” توماس روسیه شریک در گاردنر Russo & گاردنر دیرین دارنده سهام برکشایر. او گفت: این امر می تواند مفید برای سهامداران به شنیدن بیشتر به طور مستقیم از آقایان جین و هابیل در مورد نظارت روز به روز عملیات برکشایر در شرکت.

برکشایر افزایش آن buybacks در سه ماهه چهارم به $2.2 میلیارد آوردن مجموع آن repurchases در سال به 5 میلیارد دلار این شرکت اعلام کرد. که هنوز هم به سختی دندانه دار شرکت شمع عظیمی از پول نقد است که بالغ بر $128 میلیارد دلار از دسامبر. 31 شرکت گفت: کمی پایین تر از رکورد $128.2 میلیارد دلار در پایان سه ماهه سوم.

در نامه خود آقای بافت تاسف مشکل پیدا کردن جذاب قیمت دستیابی به اهداف است که به اندازه کافی بزرگ به حرکت سوزن برای برکشایر.

“این فرصت را به خرید عمده در اختیار ما ویژگی های مورد نیاز نادر است,” او گفت:.

برکشایر بزرگترین معامله در سال 2019 شد 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری در Occidental Petroleum Corp ‘s پیشنهاد برای به دست آوردن Anadarko نفت Corp.

برخی از برکشایر 60-عجیب و غریب شرکتهای تابعه تکمیل حصول اما کسانی که معاملات تمایل به کوچک است. برکشایر صرف $1.7 میلیارد دلار در پیچ در حصول 2019 در این شرکت گفت: از $1 میلیارد سال قبل.

“من فکر می کنم بیشتر وجود دارد ظرفیت برای buybacks” گفت: جیمز Shanahan ارشد حقوق صاحبان سهام-تحلیلگر تحقیقات در ادوارد جونز. “این هیچ شکی نیست که فوق العاده قابل توجهی توازن پول نقد شده اند فوق العاده ای کشیدن بر درآمد است.”

این Omaha, Neb., کنگلومرا گزارش سود خالص از $29.2 میلیارد دلار یا $17,909 در هر کلاس یک سهم معادل از دست دادن $25.4 میلیارد دلار یا $15,467 سهم سال قبل از. برکشایر درآمد اکثرا باعث تقویت تحقق نیافته سرمایه گذاری سود در حالی که نتایج آن از یک سال پیش کشیده شد پایین توسط یک غیر منتظره نوشتن را در سس هاینز Co.

برکشایر ارسال شده عامل درآمد از $4.4 میلیارد دلار از 5.7 میلیارد دلار یک سال پیش از آن با توجه به نتایج پایین تر در بیمه تعهد و برخی از برکشایر را کوچکتر عامل کسب و کار. عامل درآمد حذف برخی از سرمایه گذاری نتایج و آقای بافت می گوید: “بیشتر انعکاسی از برکشایر عملکرد نسبت سود خالص است که می تواند در نوسان است به طور گسترده ای با توجه به تحقق نیافته سرمایه گذاری سود یا زیان.

برکشایر در کلاس سهام بسته جمعه در $343,499 تا 1.1 درصد در سال. در مقابل شاخص S&P 500 است 3.3% در این سال است.

کتی Seifert سهام تحلیلگر CFRA تحقیقات گفت: او فکر آقای بافت باید خطاب برکشایر نتایج در مقایسه با شاخص بیشتر به طور مستقیم. “این آسان برای گفتن شما نگران در مورد عملکرد کوتاه مدت,” او گفت:. اما “این کوتاه مدت منصه می تواند تبدیل به یک دراز مدت منصه.”

آقای بافت همچنین با استفاده از نامه خود به بحث در مورد شرکت هیئت مدیره که او گفت: اغلب مجهز به بیمار نظارت بر شرکت ها و انگیزه را به چالش مدیران. اشاره کرد که او به عنوان یک مدیر برای 21 شرکت های دولتی بیش از گذشته 62 سال آقای بافت شکایت کرده است که اعضای هیئت مدیره هستند و اغلب بیش از حد متکی به خود هیئت مدیره مربوط به درآمد واقعا تابع به عنوان مستقل نظارت. او همچنین گفت: بسیاری از اعضای هیئت مدیره نیست و کارشناسان در امور مالی و یا سرمایه گذاری.

“تقریبا تمام مدیران من در طول سال ها شده است مناسب و معقول دوست داشتنی و هوشمند” آقای بافت گفت. “با این وجود بسیاری از این خوب روح مردم هستند که من هرگز را انتخاب کرده اند برای رسیدگی به پول و یا کسب و کار مهم است. آن را به سادگی نمی شد بازی خود را.”

برکشایر اجرا می شود بزرگ بیمه عملیات و همچنین راه آهن و تاسیسات صنعتی تولید کنندگان و خرده فروشان. آن منابع عبارتند از: تشخیص نام های لبنی مثل ملکه, Duracell, Fruit of the Loom Geico و دیدن آب نبات.

برکشایر بیمه کسب و کار نشسته در هسته آن پول در آوردن ماشین. بیمه به ارمغان می آورد در میلیاردها دلار از “شناور” در صف مقابل حق بیمه مشتریان پرداخت و که برکشایر سرمایه گذاری برای خود به دست آورید. برکشایر همچنین دارای انبار بزرگ سرمایه گذاری از جمله در Apple Inc. و ولز فارگو & Co.

نوشتن به نیکول فریدمن در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im