انتظارات از بودجه برای 2020-21 شد در حال اجرا بالا به دلیل پس زمینه که در برابر بودجه بود آماده شده است. وجود دارد سه اخلال در روند اقتصاد — یک محسوس کاهش سرعت در رشد یک شیب تند کاهش نرخ سرمایه گذاری و تاکید کرد سیستم مالی. بودجه انتظار برای رسیدگی به همه این مسائل و همچنین ذخیره کردن پایه و اساس به طور قابل توجهی سریع تر از رشد اقتصادی است. در غیر این صورت $5 تریلیون اقتصاد خواهد بود و تنها یک دور از واقعیت است.

به طور کلی بودجه است نیت خوبی حتی اگر آن را نمی کند استفاده از کلمه ‘رکود’ حتی یک بار. این طرح در طول چند اهداف آن به دنبال رسیدن به. در حالی که هزینه های برنامه ها ممکن است نشان دهد که چگونه تقاضا خواهد بود را زنده کرد که پیش بینی درآمد همراه با کسری مالی نشان خواهد داد که آیا این هزینه ها برنامه های هستند پایدار است. آن است که به این بررسی ما به نوبه خود توجه ما است.

در حالی که کسری مالی در مالی جاری می رود به 3.8 درصد پیش بینی کسری مالی برای 2020-21 3.5 درصد است. در حالی که این سطح بالای ضمنی دستور از 3 ٪ از تولید ناخالص داخلی آنها با این وجود در سطح معقول با توجه به کلی اجبار به افزایش مخارج دولت برای تحریک تقاضا است. اما سوال این است که آیا 3.5% مالی کسری بودجه خواهد شد ،

تولید ناخالص داخلی اسمی در 2019-20 فرض شده است به رشد 10٪. این واقع بینانه است. ناخالص درآمد مالیاتی در نظر گرفته شده است به رشد 12 درصد است. در نتیجه شناوری بیشتر از یک است که آیا دلیلی نیست در سال جاری است. تکیه بر اتلاف سرمایه بالا است در حالی که ممکن است شرایط خاص مانند LIC اتلاف سرمایه است که ممکن است مفید باشد. اما اتلاف سرمایه هدف در گذشته انجام نشده در هر سال است.

وزارت مالیه را برای نظارت بر رشد درآمد به طوری که هزینه باید تنظیم شود به طوری که کسری مالی می تواند نگهداری می شود. در واقع با در نظر گرفتن هزینه های که داده شده این امکان را از دولت بیش از بودجه مالی کسری بودجه بسیار زیادی وجود دارد. فرار بند باید دیده می شود به عنوان, اجازه به دولت برای تجاوز ضمنی دستور از 3% به جای بیش از و بالاتر از آنچه که در بودجه. امید است که دولت نمی خواهد با استناد به “escape clause’ درخواست RBI برای ورود به بازار اولیه در دولت کاغذ.

برخی از تغییرات در رژیم مالیاتی قابل توجهی هستند. عمده تلاش ساخته شده بود و چند ماه پیش برای کاهش مالیات بر شرکت ها هستند. در این بودجه برخی از گام های برداشته شده در جهت تسهیل مالیات بر درآمد شخصی. تاثیر این ممکن است بسیار محدود است. در واقع وسیع اصل کاهش نرخ مالیات همراه با خروج معافیت باید به انتهای منطقی و باید پوشش تمام حیطه مالیات بر درآمد شخصی. ما باید حرکت به سمت یک رژیم به جای گزینه های.

چند تا از اقدامات پیشنهاد شده ممکن است کمک به سرعت بخشیدن به جریان وجوه از خارج از کشور. خروج از توزیع سود سهام و مالیات بر خوش آمدید به خصوص در زمینه سهام. در حالی که آرامش در سرمایه گذاری توسط افراد غیر مقیم در دولت مقاله در نظر روپیه قابل قبول است احتیاط. دسترسی آسان نیست باید هموار کردن راه برای بزرگتر قرض گرفتن.
عمده ای از زمان صرف شده توسط وزیر دارایی در توضیح برنامه های مختلف در بخش های مختلف است. کاملا واضح است که بخش کارشناسان باید بررسی چگونگی مربوطه این هزینه هستند. از همه مهمتر خیلی بستگی دارد که چگونه آنها اجرا شده است. کلی هزینه نشان می دهد افزایش 12٪. در آن هزینه های سرمایه انتظار می رود به افزایش 18%. اما نسبت به هزینه های سرمایه به تولید ناخالص داخلی باقی می ماند در 1.8 درصد است که این میانگین در طول چند سال گذشته.

بخش مالی است و در درمان خاص. اصلاحات مورد نیاز برای تقویت سیستم مالی و حرکت آن رو به جلو است. تا آنجا که به سیستم بانکی نگران است, این سوال بسیار مهم است که خیلی ادغام به عنوان میزان کل سیستم بانکی است که بخش دولتی می خواهد به خود را دارد. عمل مربوط به IDBI به ما می دهد برخی از ایده. اما وضوح بیشتری مورد نیاز است. مهم دوم اصلاحات اندازه گیری برای تعیین ‘طول بازو’ بین دولت و هیئت مدیره و مدیریت از بخش دولتی به بانک ها. بهره وری عملکرد نه تنها از تکنولوژی بلکه ساختار سازمان است.

بودجه انتظار برای تحریک تقاضا و به منظور بالا بردن سطح تشکیل سرمایه که تاکنون شش درصد در طول هشت سال گذشته. سطح و الگوی دولت هزینه های کلیدی برای تحریک تقاضا است. اگر مصرف برنامه ها از طریق قرار دادن با فداکاری و تعهد آن کمک خواهد کرد که در این جهت. پیاده سازی کلیدی است. همانطور که برای تحریک سرمایه گذاری خود دولت مشارکت است که هنوز هم محدود است. در واقع در 2020-21 از مجموع کسری مالی از 3.5 درصد درآمد حاصل کسری است 2.7%. راننده از کسری بودجه است نه سرمایه گذاری. خیلی از کلی هزینه های سرمایه از دولت می آید از منابع بودجه است. بنابراین مقدار زیادی بستگی به وانت سرمایه گذاری خصوصی. بودجه کمک به ایجاد فضای مناسب سرمایه گذاری تمایلات? فقط زمان خواهد شد بگویید.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im