چند سال پیش در حالی که صحبت کردن به یک گرم panchayat (GP) عضو در کارناتاکا من به ذکر است که بر اساس یک محاسبه کلی بودجه اختصاص داده شده به خود را GP تحت دولت های مختلف برنامه ها و طرح های نزدیک به INR 8 کرور روپیه در سال. او شگفت زده شد و گفت: wryly که با چنین بودجه خود را GP—که به نمایندگی از جمعیت 8,500 مردم—می تواند هموار آن جاده ها با طلا. این است که بارها تکرار شده و احساس وحشت و نگرانی در میان panchayats: آنها هم ندارد و بودجه و یا همین حالا باید دید به کوانتومی از بودجه صرف شده در مناطق خود توسط ادارات دولتی. در اکثر ایالت GPs—که روستایی محلی—موظف به برنامه ریزی و اجرای برنامه ها برای تحقق اولویت های محلی. اما آنها باید دید به صرف 10-15 درصد از بودجه صرف شده در منطقه خود است. در حالی که در مرکز و حمایت دولت طرح های در حال اجرا در سراسر روستا در هند, آنها معمولا موفق توسط خط ادارات و یا به خصوص ایجاد ماموریت. به عنوان یک نتیجه از اولویت های تنظیم شده در خارج. این به احتمال زیاد به عملکرد نتایج مورد نظر است ؟

از راست به قانون آموزش و پرورش تضمین کرده است حضور مدارس هر یک و سه کیلومتر به صورت ابتدایی و اولیه بالا سطح بود اما معلمان ممکن است در حال حاضر در مدارس; بسیاری از خانواده های آسیب پذیر باقی مانده از برنامه های امنیت اجتماعی; و اموال مشترک منابع مانند آب و مرتع و اراضی رها شده هستند. من باور دارم که این دیگر آخرین مایل مسائل وجود داشته باشد چرا که نمی توان آنها را خطاب از راه دور از یک کشور و یک منطقه یا حتی یک بلوک. آنها نیاز به خطاب توسط یک موسسه محلی است. به عبارت دیگر ما باید به دنبال اصل subsidiarity—با توجه به آن یک قدرت مرکزی باید یک فرعی تابع انجام تنها آن دسته از وظایف است که نمی توان در سطح محلی—البته با کنترل و توازن اگر ما امید به حل و فصل محلی مسائل پایدار و سیستمیک.

Panchayats در سطح محلی موظف به برنامه ریزی و اجرای برنامه های توسعه اقتصادی و عدالت اجتماعی (مقاله 243Gقانون اساسی هند). آنها می تواند در 29 توابع از جمله آموزش و پرورش, بهداشت و درمان و زیرساخت کاهش فقر و کشاورزی است. آنها مسئول ارائه خدمات و همچنین تامین فرصت های برابر برای شهروندان خود بدون در نظر گرفتن طبقه ، مذهب و ثروت و جنسيت و نژاد.

Panchayats به طور خاص GPs نیز اولین نهادهای دموکراسی نزدیک به مردم است. آنها انتخاب می شوند بدن است که در آن 30 لاخ اعضا (با 50 درصد رزرو برای زنان در بسیاری از ایالت) در حال ثبت نام پس از رقابت انتخابات که به طور معمول دو یا سه برابر تعداد جزوات. تصور کنید 100 لاخ مردم فکر و نظر نقش آنها در زندگی عمومی است. اعداد بزرگ و بالقوه به پرورش فرهنگ مسئول سیاسی رهبری است بسیار زیاد است و این فرصت را به انداختنش مشارکت مردم در حکومت و نه به عنوان ذینفع اما به عنوان شهروندان است.

وجود دارد بسیاری از GPs است که نشان می دهد آنچه که ممکن است و به ما کمک باور پتانسیل این موسسات. یکی از این panchayat است Pindarkon GP واقع در هزریبق منطقه Jharkhand, دولت, است که در پایین ملی انتقال شاخص. از آنجا که panchayat انتخاب شد و در زمان شارژ در سال 2015 footfalls به این GP افزایش یافته و چند برابر. به عنوان یکی از اولین طرح های Pindarkon را Mukhiya, Kamakhya سینگ تضمین از اتمام نیمه ساخته GP ساختمان; به جای مسن و شایع در عمل از شهروندان مراجعه به Mukhiya را در خانه برای GP-کار مرتبط است. این نیاز به تلاش های ویژه ای به ساخت GP بهون کامل شد به عنوان در هر بلوک-سوابق در سطح. این panchayat امن است بسیاری از دستاوردهای دیگر از جمله کسانی است که خار اقتصاد محلی. برای مثال در حالی که فقط 10.6 درصد خالص منطقه کاشته در, Jharkhand تحت آبیاری Pindarkon GP آورده سیستم های آبیاری برای هر یک از آن هفت روستا. و در حالی که Pindarkon است نه مطلق استثنا آن است که یک اقلیت.

اغلب panchayats قادر به افزایش بالاتر از مسائل داخلی و فقدان سیستم ها و فرآیندها و تحت سلطه چند قدرتمند اعضا. علاوه بر این به طور کلی اکوسیستم را قادر می سازد این دولت های محلی برای انجام به پتانسیل خود را بداند. در حالی که توابع تفویض به panchayats توسط اکثر کشورهای این انتقال باقی مانده بر روی کاغذ. عدم توانمندی و عدم ظرفیت تبدیل شدن به یک چرخه معیوب. به عنوان یک نتیجه از عدم ظرفیت در panchayats دولت بخش ایجاد ساختار های موازی برای ارائه خدمات است که در نوبه خود تضعیف panchayats’ استقلال و اقتدار منجر به disempowerment و ضعیف ظرفیت. و بودجه, سازمان, مسئولیت اجتماعی شرکت ها و سازمان های جامعه مدنی اغلب خود را ایجاد و ارائه خدمات مکانیسم های موثر برای اجرای برنامه در این روستا از سطح به جای درگیر شدن در پیچیده و وقت گیر کسب و کار از موسسه ساختمان.

ما نیاز به ایجاد یک تغییر: برای تعامل و ایجاد ظرفیت های محلی و نهادهای دولتی به جای دخالت مستقیم. با حمایت درست panchayats می توانید دستیابی به نتایج پایدار است که دیگران—دولت بودجه ادارات و سازمان های جامعه مدنی—قادر خواهد بود به. این نیز می تواند باعث تغییر در اکوسیستم گسترده تر برای اطمینان از بودجه دولت اختصاص داده و صرف مردم اولویت است. در حالی که بسیاری از مسائل پیچیده در سطح کلان وجود دارد بخش هایی از این مشکلات است که ساده تر برای حل در سطح محلی اگر نهادهای محلی مجهز به آنها رسیدگی کند.

در آند حکومت آزمایشگاه—یک سازمان است که من در تاسیس و تقویت حکومت و فعال کردن نهادهای عمومی به عملکرد به طور موثر تر—ما می دانیم چند اصول اساسی برای کمک به panchayats انجام به عنوان قدرت دولت های محلی.

اول panchayats نیاز به تشخیص و ساخت در قانون اساسی خود هویت و حکم به عنوان متولیان توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه خود است. یک panchayat سیاسی است که سازمان و قانون اساسی بدن است. همچنین بدن شرکت: آن را به یک هویت قانونی است و یک نهاد قانونی است. با وجود این panchayats اغلب درمان مانند آنها در ادارات دولتی با دولت های ایالتی دادن آنها به اهداف و آموزش آنها را برای اجرای برنامه. حتی حسن نیت سازمان های غیر انتفاعی تمایل به درمان panchayats مانند دریافت کنندگان.

مهم این است که panchayats و کسانی که کار با آنها را می دانیم که در حالی که panchayats ممکن است همکاری با دولت و نهادهای دیگر آنها حق تعیین اولویت های خود را.

ما نیاز به احترام و جشن تقدم از اعضای منتخب به عنوان upholders مردمی و دموکراسی است. انتخاب اعضای panchayat هر دو متولیان و کاربران ارگانهای محلی و خدمات ساخت آنها مناسب ترین ذینفعان برای تنظیم اولویت های توسعه. ما نیاز به کمک به آنها را درک و ارزش نقاط قوت خود است.

ما نیاز به سرمایه گذاری در ساختمان موسسه. یک موسسه تنها می تواند موثر باشد اگر آن را institutionally قوی و بنابراین ما نیاز به سرمایه گذاری در ساختمان داخلی سازمانی ظرفیت به طوری که panchayats می توانید مدیریت و مذاکره با ذینفعان مختلف از جمله سازمان های دولتی دیگر به هر دو آماده سازی برنامه ها و همچنین برای اطمینان از اجرای آنها. این نیاز به تقویت و ساده سیستم, ساختار و فرآیندهای.

بسیاری از مقررات سازمان طراحی می تواند قوی تر از آمریکا Panchayati راج عمل می کند. برای مثال اگر ما نگاهی به ساختار درون یک panchayat 29 وظایف و مسئولیت ها را به خود اختصاص داده مختلف ایستاده کمیته. تقویت این کمیته می سازد داخلی قابلیت و توزیع رهبری است. این مستلزم تبیین نقش یک کمیته دائمی ساختمان درک درستی از وضعیت فعلی در حال توسعه برنامه ها و استراتژی های همراه با اعضای این کمیته و ایجاد ظرفیت های مورد نیاز برای اجرای این برنامه.

برای کسانی از ما که کار در مناطق روستایی در بخش هایی مانند کشاورزی و پرورش و بهداشت و درمان ما نیاز به کار با نمایندگان منتخب به درک و پیاده سازی محلی خود را اولویت است. آن را ممکن است طولانی تر و خسته کننده تر راه برای شروع به کار به عنوان آن مستلزم مذاکره و سیاست های محلی و تثبیت ساختارهای قدرت. اما در دراز مدت آن را ثابت می شود قوی تر و پایدار.

هر گونه مداخله با panchayat موسسات بدون یک تراز با این اصول نقض روح 73 متمم.

پتانسیل برای تعمیق دموکراسی مردمی بسیار زیاد است و اگر panchayats هستند بر اساس محل خود را در حالی که تجسم (و اجرای) توسعه محلی. در آند ما را دیده اند که آن را ممکن است برای انجام این کار را با آوردن panchayats به خط مقدم.

(این مقاله در حال تکثیر در توافق با هند توسعه نقد و بررسی)

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im