سرطان پستان در هند

تشخیص سرطان سینه است هرگز آسان است; این امر به ویژه زمانی که زن است در 30 و به تازگی شروع به برنامه ریزی آینده برای خودش و خانواده اش. یک زن مبتلا به سرطان پستان در هر 4 دقیقه در هند و یک زن می میرد از سرطان پستان در هر 13 دقیقه آن را شایع ترین سرطان در میان زنان هندی. زنان در هند به طور کلی تشخیص داده شده در یک بعد مرحله پیشرفته تر با پیش آگهی ضعیف. حدود 1 در 28 زنان انتظار می رود به سرطان پستان در طول عمر خود. تا سال 2030 سرطان سینه را علت بیشترین مرگ و میر در میان زنان در هند از هر گونه بیماری.

افزایش وزن و عدم ورزش, درمان جایگزینی هورمون های ترکیبی پیشگیری از بارداری خوراکی قرص استرس و احتمالا در اواخر کار شیفت هستند برخی از عوامل موثر در افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان است. تقریبا 50 درصد از بیماران مبتلا به سرطان پستان اولین مراجعه به پزشک زمانی که آنها در مرحله 3 و 15-20 ٪ از بیماران مراجعه هنگامی که آنها در مرحله 4. در یک مطالعه دانشمندان تخمین زده می شود که 10 سال به میزان زنده ماندن زنان از کاهش 75 درصد برای مرحله 1 سرطان پستان بیماران به 5 درصد برای مرحله 4 بیماران. در ایالات متحده 90 درصد از زنان مبتلا به سرطان پستان پنج سال زنده; در هند تنها 66 درصد زنده ماندن.

اضطراب است که می آید با سرطان یکی از بدترین و COVID-19 بحران در حال حاضر اضافه شده و در عین حال یکی دیگر از لایه ای به این اضطراب است. جامع مدل سازی تحقیق در مورد تاثیر COVID-19 همه گیر در عمل جراحی بینی که 59·7 درصد از سرطان جراحی شد معوق در هند در اوج 12 هفته از اختلال ترجمه به 51, 100 به تعویق افتاد سرطان عمل جراحی تقریبا 50 ٪ از تمام موارد در گروه سنی 25-50. غیر معمول نرخ سرطان پستان در گروه های سنی جوانتر بسیار نگران کننده است. نرخ سرطان پستان موارد برای زنان در سی سالگی و چهل سالگی در حال افزایش است. علاوه بر این هند دارای بالاترین نرخ تهاجمی ترین سرطان پستان در جهان سه گانه منفی سرطان پستان است. چالش های لجستیکی مانند گران بهداشت و درمان و تامین کوتاه مدت از رادیولوژیست–هند حدود یک رادیولوژیست در هر 100 ، 000 نفر را بدتر.

میزان بقای سرطان پستان کم است به این دلیل که تشخیص می گیرد اواخر. تنها راه برای تغییر این اعداد است که با افزایش آگاهی است. سرطان قابل درمان است, بیماری و شانس زنده ماندن بیشتر اگر آن را شناسایی و در زمان. تنها راه برای انجام این کار است با مطلع شدن از, چگونه آن را می توان شناسایی و تشخیص به موقع می توان ساخته شده است. با توجه به گزارش جهانی سرطان سال 2020 کارآمد ترین مداخله برای کنترل سرطان پستان زود هنگام تشخیص و درمان سریع. ساده ترین دلیل که چرا زنان به دنبال مراقبت های اولیه است چرا که آنها نه احساس هر گونه درد در پستان توده. Clinical breast exam (CBE) معاینه توسط پزشک باید انجام شود در مورد هر سه سال برای زنان در 20s و 30s و هر سال برای زنان 40 و بیش از. پس از آن سونوگرافی باید بخشی از سالانه بهداشت را بررسی کنید تا. آن دسته از زنانی که سابقه خانوادگی سرطان پستان باید مکرر ماموگرافی. به طور منظم خود مشاهدات اساسی برای تشخیص هر گونه تفاوت در پستان ظاهر و یا احساس یک توده.

تصدیق کرد که سرطان پستان یکی از ضروری مسائل بهداشتی در هند خواهد بود که اولین گام به سوی ساختن مردم آگاه از این بیماری است. آن است که به سرعت در حال توسعه را به یک بحران بهداشت عمومی و جامعه uncomfortableness به بحث در مورد بدن زنان ساخته شده است که این وضعیت حتی بدتر است. زنان باید بدانند چگونه سینه های خود را به طور معمول نگاه و احساس و گزارش هر گونه تغییرات پستان به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی حق دور. سرطان یک بیماری است که تأثیرات نه تنها بیمار بلکه تمام اعضای خانواده عاطفی و مالی. هزینه های درمان می تواند منجر به جدی اقتصادی محدودیت.

تشخیص زود هنگام می تواند نه تنها به بهبود نتیجه اما می تواند قابل ملاحظه ای کاهش هزینه های درمان است. ما همچنین باید اطمینان حاصل شود که بیمار دارو از صحیح متخصص واجد شرایط برای مقابله با این بیماری و ارائه بهترین درمان های موجود. این صحت در بهداشت روستایی تنظیم و حتی در برخی از شهری نصب setups. مصرف اتفاقی دارو توسط پزشکان به اندازه کافی آموزش دیده در مدیریت این بیماری می تواند در نتیجه افزایش هزینه های ناشی از عوارض و فقیر به طور کلی نتایج.

تحقیقات در مورد سرطان پستان آگاهی پیدا کرده است که فرهنگی و مذهبی مسائل به این معنی نیست که زنان نمی دسترسی به خدمات بهداشتی و مردد به مشورت نر پزشکان را نادیده می گیرند بهداشت با توجه به خانواده تعهدات و بیش وابسته به دیگر اعضای خانواده به دنبال کمک پزشکی که منجر به تاخیر در تشخیص.

هند هنوز مردسالار کشور و در حالی که زنان در حال حاضر در موقعیت های مسئول و درآمد خود را برای خانواده این مرد که عموما سرپرست خانوار. حتی تحصیل کرده های حرفه ای زنان نیست بحث خصوصی مهم در مورد بدن خود را با شوهران خود و پدران و یا برادران پس از آن ضروری است برای هدایت پیام های بهداشتی نسبت به افزایش خود آگاهی و تمایل به بحث در مورد مشکل. خود را درک محوری در فعال کردن زن اعضای خانواده برای دسترسی به کمک های پزشکی در اولین مرحله.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de