‘شکستن سکوت’ در تونس رپرهای حفظ انقلاب زنده

از هیپ-هاپ استودیو به جشنواره ها و خیابان ها در تونس شما هرگز دور از رپ. آن را نه تنها غالب موسیقی اما زبان سیاسی مردم است. یک دهه پس از خدمت به عنوان موسیقی متن فیلم به تونس انقلاب رپرهای ابراز تونس’ امیدها و نگرانی های آنها بازسازی جامعه خود را. جدید خود تمرکز کرده است آشنا برگردان: فقر و نابرابری خشونت پلیس و نژادپرستی.

“ما هنوز هم مناسب و معقول مدارس و یا مناسب بیمارستان ها; برخی از مناطق حتی دسترسی به آب آشامیدنی می گوید:” DJ کاستاریکا که در دو دهه رپ حرفه ای دارای میرسد تونس تغییر و تحول است. “علل اصلی فقر و محرومیت و تبعیض تغییر نکرده به هیچ وجه ملموس پس از انقلاب” او می گوید. “ما ماندن در پیام به نگه داشتن پیشرفت زنده است.”

محمد Kekli که می رود به نام Trappa صرف چندین سال آموزش هیپ هاپ صنعت در ایالات متحده است. “آنچه که من آموخته در ایالات متحده آمریکا است که hip-hop می توانید تغییر ذهن” او می گوید. “در تونس ما در حال تلاش برای نگه داشتن ما ناتمام انقلاب زنده برای پرداختن به مسائل اجتماعی. این نیست که شما خود را از شر یک دیکتاتور و همه چیز خوب است.”

تونس, تونس

“شکستن سکوت, توقف خشونت” DJ کاستاریکا می گوید او به عنوان bops سر خود را به چپ و راست به ضرب و شتم, عرق بسته بر پیشانی خود را. “شکستن سکوت, توقف خشونت” او خم به میکروفون و utters: “پلیس.”

اما این است که نه آمریکا studio.

یک دهه پس از خدمت به عنوان موسیقی متن فیلم به تونس, انقلاب, خواننده های رپ, امروز ابراز تونس’ امید و اضطراب به عنوان آنها همچنان به بازسازی جامعه خود را.

آزاد از یک دیکتاتور تونس رپرهای نقل مکان کرد از سرنگونی ستمگران به کاوش چگونه موسیقی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای توانمند سازی محرومین در دموکراسی جوان. جدید خود تمرکز همه بیش از حد آشنا برگردان: فقر و نابرابری خشونت پلیس و نژادپرستی.

“ما هنوز هم مناسب و معقول مدارس و یا مناسب بیمارستان ها; برخی از مناطق حتی دسترسی به آب آشامیدنی می گوید:” مهدی می, شناخته شده به عنوان DJ کاستاریکا که در دو دهه رپ حرفه ای دارای میرسد تونس تغییر و تحول است.

“علل اصلی فقر و محرومیت و تبعیض تغییر نکرده به هیچ وجه ملموس پس از انقلاب” او می گوید. “ما ماندن در پیام به نگه داشتن پیشرفت زنده است.”

درسهایی از امریکا

از هیپ-هاپ استودیو به جشنواره ها و خیابان ها در تونس شما هرگز دور از رپ تبدیل شده است که نه تنها غالب موسیقی در شمال کشور آفریقایی اما زبان سیاسی مردم است.

این Debo جمعی به عنوان رپ عمومی کتابخانه.

در اینجا در آن نقاشی های دیواری و رنگ هایش استودیو در طبقه سوم بالاتر مرکزی تونس, کافه هنرمندان, دی جی, خواننده های رپ, رقصندگان و نوازندگان آمده برای همکاری در کشف و استفاده از تجهیزات ضبط به صورت رایگان.

محمد Kekli که می رود به نام Trappa شد الهام به شکل جمعی در سال 2013 پس از گذراندن چندین سال آموزش هیپ هاپ صنعت در شیکاگو و کانکتیکات است. او به خصوص با استفاده از هیپ هاپ به دریافت رای در انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 و مقابله با خشونت جامعه, او می گوید در مصاحبه ای در اواخر سال گذشته.

“آنچه که من آموخته در ایالات متحده آمریکا است که hip-hop می توانید تغییر ذهن” Trappa می گوید به عنوان یک گروه از کلارینت بازیکنان پیاده روی در برای ضبط در Debo استودیو. “در تونس ما در حال تلاش برای نگه داشتن ما ناتمام انقلاب زنده برای پرداختن به مسائل اجتماعی. این نیست که شما خود را از شر یک دیکتاتور و همه چیز خوب است.”

با های مختلف موسیقی شکوفا سبک و یک آرایه متنوع از موضوعات ده ها تن از تونس خواننده های رپ و هیپ هاپ هنرمندان به اشتراک گذاری همان ماموریت: برای حفظ فشار بر انقلاب سیاستمداران است.

با وجود احزاب مختلف سیاسی مسالمت آمیز انتقال قدرت پس از سال 2011 تونس رپ سریع به آنها یادآوری کوچک انجام شده به آدرس فقر و افزایش نابرابری و یا حتی به اصلاح می ترسید خدمات امنیتی است.

آهنگ گله squabbling نمایندگان مجلس و انتقاد از وزرای دولت خود را برای پاسخ به مرگبار سقوط ساختمان در یک شهر روستایی و دولت بی تفاوتی به وضعیت بی خانمان ها.

متصل به واقعیت

با بسیاری از خواننده های رپ خود را بیکار و یا skirting خط فقر اتصال خود را به مردم مصیبت واقعی است; صحت و غم و اندوه پمپ از طریق خود شعر. DJ کاستاریکا rummages برای استفاده قطعات خودرو و شغل های عجیب و غریب; دیگر بیکار رپرهای برای ساعت ها نشستن در کافه ها.

آنقدر قوی است که در تفسیر سیاسی خود را در آهنگ های تونس می توانید گوش دادن به یک آهنگ و بلافاصله به یاد داشته باشید سال و ماه ترانه از موضعی شعر.

DJ کوستا بالتی و دیگران رپرهای باید رپ در مورد harraqaو یا مهاجرت به اروپا توسط قایق برجسته کردن خطرات ناشی از عوامل سوق دادن مردان جوان را به خطر زندگی خود را, کسانی که هرگز در زندگی برای رسیدن به زمین و خانواده های آنها را پشت سر بگذارید.

یکی دیگر از موضوع مکرر شده است, خطرات ناشی از افراط گرایی و گروه دولت اسلامی که استخدام هزاران جوان آسیب پذیر تونس رو به ناامیدی اقتصادی و اجتماعی به حاشیه رانده است.

این موضوع برای بسیاری از خواننده های رپ که زندگی در حاشیه محله که در آن داعش استخدام یک بار prowled; آقای می برادر یوسف استخدام شد داعش برای سفر به سوریه و بعدها کشته در یک حمله هوایی در کوبانی صحنه نبرد محوری بین مبارزان کردی و داعش.

“من سعی کردم به او برسد و جوان تونسی از طریق موسیقی من” آقای می گوید. “در حال حاضر من بخوان پس از آن هرگز دوباره اتفاق می افتد.”

بله لیلی, تونس بزرگترین رپ آمار هنوز عرب پیشی گرفت و امواج رادیو و تلویزیون در سال 2018 است. این یک ترانه رپ بالتی در مورد خشونت خانگی و یک پسر جوان را احساس درماندگی و اینکه به دام افتاده است.

پس از انقلاب حمزه بن Achour سیاه, تونس, استفاده کرده است, rap, آدرس تونس زمینه نژادپرستی در برابر تیره شهروندان و کسانی که از کشورهای جنوب صحرای آفریقا میراث فرهنگی به چالش کشیدن جامعه تونس را “انکار است.”

آهنگ خود را Manash نژادپرستانهو یا “من نژاد پرست نیستم,” به تصویر می کشد یک بحث-تبدیل-رپ کردن بین آقای بن Achour و سفید تونس خواننده رپ; سفید رپ اصرار دارد هیچ نژاد پرستی در این کشور در حالی که آقای بن Achour لیست مسائل مواجه سیاه, تونس یک به یک نتیجه گیری با “من نه بدست من حقوق است.”

در پایان آنها لرزش دست و در آغوش بگیرید.

“تونس رپرهای بخشی از جامعه و همان روزانه مسائل اقتصادی و اجتماعی به عنوان بقیه از کشور است. حتی به عنوان موسیقی تبدیل به حرفه ای آنها را رها نمی کند این علل اجتماعی می گوید:” محمد Jouili یک تونس شناس.

“روح موسیقی زیرزمینی باقی مانده” او می گوید: “و او است که به محبوب مشروعیت به موسیقی که امروز طنین انداز.”

سابقه انقلابی

تونس رپ و هیپ هاپ تمرکز بر عدالت اجتماعی قدمت آن به معرفی آن به کشور است.

رپ محبوب شد در تونس در اواخر 1990s با قاچاق نوار کاست و سی دی از خواننده های رپ از جمله من و هنرمندان آمریکایی مثل توپاک شکور Biggie Smalls و Snoop Dogg.

چه ساخته شده تونس لچ به رپ شد از آلبوم علیه خشونت پلیس و فقر و آزار و اذیت و سوء مصرف مواد – زندگی واقعی و مسائل تونس تحت دیکتاتوری Zine el-العابدین بن علی, اما هرگز مورد بحث و یا در خبر.

“هیپ-هاپ آمد صحبت کردن در مورد پیام های مختلف – مسائل اجتماعی ما با آن مواجه هستند اما هرگز در بیان موسیقی می گوید:” Trappa. “مردم در تونس در ارتباط با آن و موسیقی رو بزرگتر و بزرگتر است.”

جوان مشتاق خواننده های رپ استفاده می های متعدد ضبط کاست ضبط اشعار خود را بر روی یک نوار و سپس با اضافه کردن ضرب و شتم از سوی دیگر به نفت خام مخلوط.

با اینترنت سانسور رپرهای خواهد و سپس توزیع آنها کاست به دوستان و همسایگان. برای فرار از چشم ناظر از پلیس برخی را ترک کند یک دسته ای از نوار در یک کیسه در یک نقطه افت کردن در خلوت بسیاری مانند قاچاق و یا باج وانت.

راز موفقیت پایدار از تونس رپ آنها می گویند که استفاده از آن از گویش های محلی برای رسیدن به یک بزرگ زیر بخش از جامعه تونس – به خصوص طبقه کارگر و روستایی شهروندان که نمی فهمم کلاسیک عربی استفاده می شود در روزنامه ها و newscasters.

“ما آواز به کسانی که درک نمی کنند این خبر در تلویزیون و یا خواندن روزنامه. ما گفتن آنها در این کشور در کمتر از سه دقیقه” آقای می گوید از خانه موقت استودیو. “ما ما بیان احساس به عنوان یک مردم است.”

رپرهای همچنین با استفاده از نام های مختلف برای پر کردن در برای آقای بن علی و وزرا و شهرداران و پلیس با استفاده از زبان عامیانه آشنا به میانگین تونس اما بیگانه به نخبگان سیاسی که حکومت آنها گاهی اوقات در حال اجرا گرفتار رژیم.

آن را تنها طبیعی, سپس, زمانی که تونس افزایش یافت تا در سال 2010 که خواننده های رپ منتشر شد آهنگ ها در نزدیکی صورت روزانه خواستار سرنگونی آقای بن علی تبدیل شدن انقلاب به موسیقی متن فیلم.

رپ رو به جلو

امروز ده ها تن از زنان و مردان خواننده های رپ و هیپ هاپ هنرمندان در حال بررسی مرزهای موسیقی رایگان سانسور در هم پیچیده تونس میراث موسیقی با قرن 21 بیت کامل با نرم و صاف کردن ویدیو های از موسیقی یوتیوب garnering میلیون ها نفر از نمایش ها.

در عین حال آنها اصرار بر تمرکز بر روی محلی باعث می شود به جای “تجاری” یا “فروش است.”

محمد Guitoni, 28 بخشی از نسل جوان از خواننده های رپ که از سن آمد در دوران انقلاب می گوید: به عنوان تونس همچنان برای پیدا کردن آن پا رپرهای دیگر پیام زیر تماس های خود را برای عمل سیاسی: آیا نمی دهد تا امید.

“بسیاری از تونسی ها باید شک و تردید در طول مسیر از کشور, اما من می خواهم بگویم که تونس به مثبت باقی می ماند در مورد ما انقلاب می گوید:” آقای Guitoni که raps تحت نام Guito موجود ،

“ما غلبه بر بسیاری از نه سال گذشته و آموخته زیادی در مورد خودمان. ممکن است ابری در حال حاضر, اما ما از روز روشن تر پیش رو است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de