برزیل وزیر دادگستری استعفا داد و پس از اختلاف با رئیس جمهور

برزیلی, وزیر دادگستری Sérgio مورو اعلام کرد استعفای خود را در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز جمعه.

عکس: Eraldo پرز/آسوشیتد پرس

سائو پائولو—برزیل محبوب وزیر دادگستری استعفا داد جمعه پس از آنکه رئیس جمهور Jair Bolsonaro از دخالت سیاسی در فدرال تحقیقات جنایی تحریک درگیری های سیاسی به عنوان جناح راست دولت در تلاش برای مهار بیماری همه گیر کوروناویروس.

وزیر دادگستری Sérgio مرو شناخته شده برای نقش خود به عنوان یک مبارز قاضی که کمک به پایین آوردن بالا سیاستمداران و تجار و بازرگانان برای فساد متهم کردند که رئیس جمهور مایل به دخالت در تحقیقات با شلیک پلیس فدرال رئیس چه کسی وزیر منصوب کرده بود.

آقای مورو استعفای ساخته شده در یک کنفرانس مطبوعاتی پخش در تلویزیون ملی به رهبری بسیاری از برزیلی ها به گلدان و تابه در اعتراض. این کشور بورس شاخص اصلی این Ibovespa, سقوط 7.6% در بعد از ظهر جمعه و برزیل ارز واقعی تضعیف 3.5% به 5.74 هر دلار یک رکورد کم است.

“رئیس جمهور به من گفت که او می خواهد کنترل پلیس فدرال تحقیقات” آقای مورو گفت. “رئیس جمهور می خواهد کسی او می تواند تماس از کسی که او می تواند در جمع آوری اطلاعات و نقش پلیس فدرال برای ارائه اطلاعات است.”

آقای Bolsonaro ندارد اظهار نظر فوری در مورد آقای مورو استعفای یا طوفان که ناشی از آن را به عنوان قانونگذاران در Brasília محلی مقامات دولتی و اجرای قانون آمار و ارقام به شدت به انتقاد از رئیس جمهور. دفتر رئيس جمهور تا به حال هیچ نظر زمانی که با تلفن رسیده جمعه.

آقای Bolsonaro برنده در سال 2018 پس از امیدوار کننده برای ریشه کن کردن فساد. رهبران سیاسی و اعضای قوه قضائیه گفت: آقای مرو خروج پشت رول رو به رشد استقلال از اجرای قانون موسسات که تحقیقات راه اندازی کرده اند در برابر اعضای فوقانی پله از برزیل جامعه است. پروب منجر به محکومیت و زندانی کردن مدیران از برخی از برزیل بزرگترین شرکت های قدرتمند, اعضای کنگره و رئیس جمهور سابق Luiz Inácio Lula da Silva.

“این یک کودتا علیه و عدالت و آزادی و دموکراسی در برزیل گفت:” سن پائولو رژیم صهیونیستی است. João Doria سابق متحد آقای Bolsonaro است که برخورد با او را بیش از سیاست های خود برای کنترل این بیماری همه گیر. “من عمیقا ضجه و زاری کردن که برزیل در حال حاضر به مبارزه دو ویروس coronavirus و کسی است که در Planalto” با اشاره به برزیل کاخ ریاست جمهوری.

برخی از رهبران در برزیل خواستار او را به استعفا از جمله رئیس جمهور سابق Fernando Henrique Cardoso.

یک سناتور, سناتور. Randolfe Rodrigues که مخالف آقای Bolsonaro گفت: از طریق حساب توییتر خود “ما را به ارسال یک درخواست به رئیس جمهور را استیضاح امروز به عنوان یک نتیجه از جدی اتهامات ساخته شده توسط شرکت وزیر سابق دادگستری است.”

دیگر سناتور Eliziane گاما خلاصه تا نا امیدی با آقای Bolsonaro. “خروج از وزیر مرو و رئیس پلیس فدرال در معرض ورشکستگی طبیعت از دولت فدرال” خانم گاما گفت: در حساب توییتر خود را. “در تلاش برای کنترل پلیس, رئیس جمهور در حال شکستن است و مبارزه با فساد و تلاش برای مانع تحقیقات که او را خسته.”

استعفای آقای مرو آمد و یک هفته پس از رئیس جمهور اخراج وزیر بهداشت Luiz Henrique Mandetta پس از جر و بحث با او بر سر نحوه رسیدگی به یک بیماری همه گیر است که از کشته شدن بیش از 3300 نفر در برزیل. آقای Bolsonaro است و در مقایسه با ویروس ها با “یک کمی آنفولانزا” نامیده می شود و برای کسب و کار برای بازگشایی شده است. نزدیک به 50000 نفر تست مثبت اما عفونی-بیماری کارشناسان می گویند تعداد واقعی می تواند به مراتب بالاتر به دلیل محدود تست.

Coronavirus مرگ و میر در برزیل در حال افزایش است به سرعت با 407 مرگ و میر گزارش شده در پنجشنبه ترین تا کنون بر روی هر یک روز در این کشور از 210 میلیون نفر است.

آقایان Mandetta و مرو در میان فوتبال در کابینه که ناظران سیاسی در برزیل می گویند شده اند از دست دادن نفوذ خود در این سال به جناح راست چهره های نزدیک به آقای Bolsonaro.

از آرشیو

سرجیو مرو برزیل وزیر دادگستری نشستم با وال استریت ژورنال در سال 2019 جهانی اقتصاد در داووس به بحث در مورد برخی از مسائل کشور است. عکس: Laurent Gillieron/شاتر (در اصل منتشر Jan. 24, 2019)

در اوایل این هفته وزیر دارایی پائولو Guedes محترم رقم در وال استریت نبود گنجانده شده در این اطلاعیه از 5.3 میلیارد دلار در زیرساخت های برنامه—که منجر به حدس و گمان که آقای Guedes نیز ممکن است در outs.

“مرو خروج معافیت یکی از ستون مرکزی از اعتبار و مشروعیت Bolsonaro دولت” گفت: Thiago de Aragão, یک برازیلیا-بر اساس تحلیلگر سیاسی. “مرو نشان دهنده یک تصویر مثبت برای کسانی که خارج از دولت است.”

تغییرات در یک زمان دشوار برای برزیل اقتصاد است که صندوق بین المللی پول برآورد خواهد قرارداد 5.3% در این سال است. خواهد بود که یک سقوط شدید از گلگون انتظارات در اوایل سال جاری زمانی که دولت پیش بینی 2.1% رشد پس از سال ها رکود و رشد کند.

آقایان مرو و Guedes در نظر گرفته شد آنچه که در برزیل به نام فوق العاده وزرای رهبران که داده شده بود قدرت های گسترده ای در بازسازی خود وزارتخانه ها و فشار گسترده طرح.

“وجود دارد ایجاد توازن قدرت در برازیلیا با فوق العاده وزیران در معرض خطر گفت:” رافائل کورتز یک دانشمند علوم سیاسی در São Paulo-بر اساس شرکت مشاوره Tendencias. “نظامی است که به دست آوردن رهبری و دولت در دستور کار است به طور فزاینده تبدیل شدن نیاز به حفاظت از رئیس جمهور است.”

وجود دارد تا به حال مدت طولانی است که تنش بین آقای Bolsonaro و آقای مرو. استعفای متمرکز سابق پلیس فدرال رئیس Mauricio Valeixo که آقای مورو گفت: تا به حال از کار اخراج شده توسط رئیس جمهور.

یک فرد نزدیک به آقای Bolsonaro گفته وال استریت ژورنال که آقای Valeixo حال نظارت ادامه تحقیقات به شبه نظامیان ساخته شده تا از فاسد افسران پلیس در ریو دو ژانیرو است که درگیر در قاچاق مواد مخدر و قتل از جمله تیراندازی در مارس 2018 از Marielle فرانکو شهر councilwoman و فعال است که در شهر فقیرنشین.

آقای مورو در نظر جمعه نیست بحث در مورد شبه نظامیان.

نوشتن به Luciana Magalhaes در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>