بوستون ماشین-رایگان خیابان های ارائه نگاه اجمالی از کم کربن آینده

ماساچوست رژیم صهیونیستی. چارلی بیکر اقامت در خانه مشاوره تبدیل کرده یکی از خلیج های دولت پایدار ترین آیکن ها: بوستون ترافیک. عمدتا رفته بوق و لعن انبوهی برای آنها چراغ قرمز یک پیشنهاد و سیگنال به نوبه خود نشانه ضعف است. در نظر گرفتن محل خود را در این شهر معروف پیچ در پیچ جاده در حال دوچرخه سواران و عابران; افرادی که هر آنچه که دیگر گناهان آنها ممکن نیست سوختن گاز.

این بیماری همه گیر محور خودرو اضمحلال عمل است نه فقط کاهش آلودگی در این شهر آن را نیز ارائه می گردد بالقوه و چشم انداز آینده. مانند بسیاری از شهرهای دیگر در سراسر جهان بوستون است متعهد به دستیابی به کربن بی طرفی تا سال 2050. برای رسیدن به این شهر باید به خلع خودرو به عنوان پادشاه جاده جایگزینی آن با ترکیبی از دوچرخه و قطار برقی و اتوبوس و زیرساخت های بهبود یافته برای تمام حالت های حمل و نقل.

“حمل و نقل کلید کربن بی طرفی و حرکت مردم از اتومبیل بر روی دوچرخه و دیگر کربن-رایگان حالت بسیار مهم است می گوید:” Vineet گوپتا مدیر برنامه ریزی و مهندسی در بوستون حمل و نقل گروه. “که می آید برای اولین بار.”

بوستون جرم است.

کلاه پیتر چونگ فشرده خود را روشن و سبز باد و مطابق با بقیه لباس خود را به عینک آفتابی. بدون امضای خود را تجهیز مردم به رسمیت نمی شناسد او را. آقای چونگ می داند خیابانهای شلوغ بوستون نزدیک. دوچرخه سواری در شهرستان خود را از کالج در سال آروبا بومی است که در حال حاضر یک رهبر در بوستون دوچرخه سواری در جامعه است.

اما از آنجایی که این بیماری همه گیر کوروناویروس خالی, خیابان, آقای چونگ سواری را احساس ترسناک آرام. از بوستون جامایکا پلاین محله به شهرهای Brookline Needham و نیوتن دوچرخه سوار در حال حاضر اغلب از طریق خود تقریبا روزانه 10 مایل سوار بدون دیدن هر کسی در جاده ها است.

“[وجود دارد] قطعا کمتر استرس,” او می گوید. “و به نظر می رسد مانند اتومبیل در حال احترام به دوچرخه سواران بیشتر به این دلیل که آنها می دانند که مردم در حال تلاش برای دریافت برخی از ورزش است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

برای سال, سازمان پرداختن به تغییرات آب و هوایی شده اند دفاع برای کاهش تعداد اتومبیل ها در جاده ها است. این یک هدف بسیاری از بوستون مسافران می توانند با توافق اگر نه به دلایل زیست محیطی و سپس به امید رام کردن برخی از کشور بدترین ترافیک. اما تا کنون هیچ توافقی در مورد چگونگی محدود کردن خودرو در جاده ها باقی مانده است دشوار است. پس از آن همه گیر.

ظرف یک ماه میانگین فاصله محور در بوستون کاهش 75 ٪ در مقایسه با ماه فوریه به طور متوسط. به عنوان اتومبیل قدم به عقب می روم تا فضا برای دیگر شیوه های حمل و نقل و همه گیر را ارائه می دهد یک نگاه اجمالی از آنچه که ممکن است کربن خنثی در آینده می تواند مانند نگاه.

بوستون مانند بسیاری از شهرهای دیگر در ایالات متحده و در سراسر جهان در حال تلاش برای رسیدن به هدف خود از net-zero انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2050. اما با 65 درصد از انتشار کربن در بوستون که از وسایل نقلیه شخصی در این شهر را مجبور به خلع اتومبیل های بنزینی به عنوان پادشاه جاده.

“حمل و نقل کلید کربن بی طرفی و حرکت مردم از اتومبیل بر روی دوچرخه و دیگر کربن-رایگان حالت بسیار مهم است می گوید:” Vineet گوپتا مدیر برنامه ریزی و مهندسی در بوستون حمل و نقل گروه. “که می آید برای اولین بار.”

“بدترین گزینه”

در حالی که عمدتا-خودرو-آزاد شهر ممکن است غیر طبیعی در وسط یک جهانی همه گیر وجود دارد استفاده می شود زمانی که هنجار. در نوبه خود از قرن 20th, زمانی که خودرو برای اولین بار به نظر می رسد در ایالات متحده جاده ها, آنها تا به حال برای به اشتراک گذاری خیابان های سنگفرش شده با مستاجران قبلی – اسب و دوچرخه و پیاده و واگن.

امروز ماشین نگه نزدیک به انحصار. هشتاد و پنج درصد از آمریکایی ها به تنهایی رانندگی به شغل خود را هر روز. در سال 2019 بوستون بود شلوغ ترین شهر در کشور با رانندگان صرف 149 ساعت در ترافیک است که در سال. و بقیه کشور های مختلف – سان فرانسیسکو و شیکاگو و لس آنجلس و فیلادلفیا و نیویورک صورت ازدحام و آلودگی و مشکلات.

“امریکا ماشین-محور. شما آن را همه جا. در تبلیغات در سوپر باول وجود دارد car commercials. خرید این ماشین سریع تر و قوی تر” آقای چونگ می گوید.

اما به همه گیر میلیون ها نفر مجبور به کار از راه دور کاهش تعداد اتومبیل ها در جاده ها منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. اخیر ناسا داده های ماهواره ای نشان می دهد که سطح دی اکسید نیتروژن – در درجه اول ساطع شده از سوزاندن سوخت های فسیلی برای حمل و نقل و برق – حدود 30% پایین تر به طور متوسط در ماه مارس سال 2020 طول شرقی در مقایسه با پنج سال گذشته.

در حالی که این آمار نگاه تشویق کارشناسان انتظار می رود آلودگی هوا به افزایش دوباره زمانی که اقتصاد راه اندازی مجدد. برای رسیدن به کربن بی طرفی شهرستانها نیاز به پیاده سازی تغییرات پایدار.

“شما باید به رانندگی شما می دانید بدترین گزینه برای تغییر چیزهایی که می گوید:” جوآن فیتزجرالد, استاد سیاست عمومی و امور شهری در بوستون دانشگاه.

بهبود خطوط اتوبوس و اضافه کردن خطوط در جاده ها انتقال الکتریکی در حالت حمل و نقل – که آیا آن اتوبوس یا اتومبیل – و اضافه کردن خطوط دوچرخه در سراسر شهرستانها راه به مردم فشار بر روی دیگر شیوه های حمل و نقل و جلسه 2050 هدف است.

“این واقعا آینده شهرها” جولیا Wallerce بوستون مدیر برنامه های موسسه حمل و نقل و توسعه سیاست می گوید. “ماشین نیست.”

به تازگی بوستون بسته برخی از خیابان های آن به خودرو ترافیک به ارائه فضای بیشتر برای عبور و مرور دوندگان و دوچرخه سواران. شهرستانها در سطح جهان در حال حاضر طوفان مغزی راه برای تبدیل طرح های گرفته شده در طول این بیماری همه گیر به بیشتر دائمی شهری طراحی مجدد. در میلان در تابستان مقامات شهرستان خواهد شد اجرای پررنگ طرح تبدیل خیابان های آن به گسترش دوچرخه سواری و پیاده روی فضاها و کاهش استفاده از اتومبیل به عنوان ساکنان بازگشت به کار.

یک نفس هوای تازه

های جاده ها با ماشین – این چیزی است که آقای چونگ بوستون و دوچرخه سواران, اتحادیه اروپا یک گروه داوطلب از دوچرخه سواران شده است به مبارزه با برای. برای 10 سال دفتر تحکیم وحدت شده است مبارزه برای بهتر دوچرخه زیرساخت های اضافی با دوچرخه خطوط و امن تر و قابل دسترس در سراسر خیابان بوستون.

از طریق ساکت تر و تمیز کننده بوستون آقای چونگ برخوردار نوظهور اما موقت و آزادی و ایمنی در خیابان.

“بسیاری از مردم شده اند افسرده و غمگین. اما هر کس گفته شده است که هنگامی که آنها را بر روی دوچرخه خود را سوار آن فقط در مجموع باعث می شود آنها احساس بهتر, سالم, لایو,” او می گوید. “این فقط بزرگ شده است فقط باید بر روی یک دوچرخه است. آن را واقعا کمک می کند تا بسیاری از مردم به رفتن را از طریق این زمان.”

این راه حل برای رسیدن به کربن بی طرفی در حال حاضر در اینجا می گوید: Craig Altemose در آینده بهتر پروژه ماساچوست سازمان پرداختن به تغییرات آب و هوایی; ما فقط نیاز به استفاده از آنها. 2050 هدف حتی ممکن است underambitious او می گوید و ما ممکن است 30 سال برای مقابله با تغییر آب و هوا.

“ما برق و اتوبوس ما قطار برقی ما اتومبیل های برقی. ما باید مسیرهای دوچرخه, ما در پیاده رو – هیچ یک از این تکنولوژی جدید است. ما می دانیم که چگونه به انجام تمام این” او می گوید. “این صرفا یک سوال از اراده سیاسی برای پیاده سازی راه حل.”

او می افزاید: “همانطور که ما را بیشتر آتش سوزی بیشتر و طوفان و بیشتر امواج گرما بیشتر از طوفان شدید بیشتر خشکسالی و سیل بیشتر سیاسی خواهد جسورانه و تهاجمی عمل تنها به افزایش نمایی.”

این داستان منتشر شد به عنوان بخشی از پوشش آب و هوا در حال حاضر جهانی روزنامه نگاری همکاری تقویت پوشش آب و هوای داستان است.

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>