بوئینگ 737 MAX جت های پارک شده در رنتون, بشویید., در دسامبر. 16. عکس: ایلین تامپسون/آسوشیتد پرس

اقتصاد ایالات متحده ضربه فقط یک جیب هوا. سرزنش Boeing Co.

در هر حال حاضر و پس از آن یک شرکت می تواند تاثیر قابل اندازه گیری بر رشد. این بار بوئینگ برتر کشور صادر کننده است.

در ژانویه بوئینگ, متوقف, تولید مشکل 737 MAX بهترین-فروش جت. خاموش شدن است که به احتمال زیاد به کاهش متحده آمریکا تولید ناخالص داخلی در نیمه اول سال اقتصاددانان می گویند.

شیکاگو-بر اساس هوافضا غول پیکر شده است در یک بحران پس از ماه مارس گذشته زمانی که تنظیم کننده دستور توقف پرواز شرکت های هواپیمایی به 737 MAX پس از معیوب نرم افزار دخیل در دو تصادفات منجر به مرگ. تا آخرین ماه های اقتصادی خرید اینترنتی در حداقل بود. در حالی که بوئینگ فروش سقوط آن ادامه داد: برای تولید این جت در میزان کاهش می یابد در کارخانه خود در نزدیکی سیاتل کار را از طریق یک تعداد 4,500 سفارشات.

شرکت بوئینگ هفته گذشته گفت: آن را نمی کند انتظار می رود برای راه اندازی مجدد تولید تا تصویب قانونی برای از سرگیری پرواز که در آن امید به امن توسط midyear و سپس به آرامی از سطح شیب دار بالا تولید بیش از دو سال آینده.

بوئینگ ایجاد شده بود حدود 42 جت یک ماه از آوریل و حدود 52 یک ماه قبل از آن است. که ممکن است صدا مانند بسیاری. اما 737 MAX به فروش می رساند در حدود 55 میلیون دلار و پنجاه تحلیلگران می گویند و بوئینگ در حال برنامه ریزی برای فروش بیش از 600 سال جاری در مجموع بیش از 30 میلیارد دلار. آن را با استفاده از یک شبکه از 600 عمده تامین کنندگان ارائه همه چیز از موتورهای صندلی برای حمام و سرویس بهداشتی. بوئینگ در سیاتل-منطقه کارخانه به تنهایی استخدام 12,000 کارگران در حداکثر.

حداقل سه پیشرو اقتصاددانان می گویند خاموش شدن را کاهش می دهد در سه ماهه اول تولید ناخالص داخلی نیم درصد است. سه ماهه دوم خروجی نیز می تواند یک ضربه پس از بوئینگ گفت: این امر نیاز به دو ماه یا بیشتر به سطح شیب دار بالا تولید و پس از آن تصمیم می گیرد به سر ساختمان حداکثر.

IHS Markit اکونومیست جوئل Prakken, که پیش بینی ایالات متحده خروجی را در رشد 2.0 ٪ نرخ سالانه در سه ماهه اول می گوید: تاثیر بوئینگ بحران “است بزرگتر از آنچه که شما می بینید در یک طوفان.” او گفت: توقف تولید می تواند به کاهش خروجی 9 میلیارد دلار در سه ماهه اول و 13 میلیارد دلار در دوم. شکل دوم این است که تقریبا معادل بیش از دو میلیارد مک دونالد بزرگ مکینتاش.

مربوط تصویری

دو تصادفات و جهانی پایه بوئینگ 737 MAX هواپیمای تجاری منجر به اختلال گسترده بین المللی در صنعت هوا و فضا. وال استریت ژورنال رابرت دیوار توضیح می دهد که در ادامه اثرات هواپیما را پایه. عکس: گتی ایماژ

اقتصاد رشد در 2.1% نرخ در سه ماهه چهارم وزارت بازرگانی گفت: در هفته گذشته 2.3 درصد در همه 2019 زمانی که خروجی بالغ بر $21.4 تریلیون. اقتصاددانان می گویند بوئینگ مشکلات وزن متوسط تولید سال گذشته این شرکت و تامین کنندگان آن کاهش تولید و برخی از پروازها لغو شد.

رشد است به احتمال زیاد برای جستن به عقب زمانی که بوئینگ رزومه تولید و فروش هواپیما که ذخیره شده در سراسر کشور بالابر اقتصادی تولید و صادرات در نیمه دوم سال 2020 و در اوایل سال آینده. میزان آسیب بستگی به خاموش کردن این مدت و چگونه بوئینگ تولید کنندگان واکنش نشان می دهند.

General Electric Co. که باعث می شود موتورهای حداکثر در یک سرمایه گذاری مشترک با فرانسه Safran SA گفت که قصد دارد به تولید در نصف میزان سال گذشته است. Spirit AeroSystems Holdings, Inc. که باعث می شود جت بدنه و بزرگترین حداکثر تامین کننده, برنامه ای برای ذخیره کردن 2,800 کارکنان. هدف آن را به حدود 200 سال جاری یک سوم از خروجی در 2019.

اما بوئینگ خود را و بسیاری از تامین کنندگان قطعات مستقر کارگران به جای تخمگذار آنها را خاموش. با بیکاری در نیم قرن گذشته 3.5 درصد و کارگران ماهر را به سرعت پیدا کردن شغل جدید به گفته آقای Prakken.

“شرکت های کمی هستند و تمایلی به شروع به تخمگذاری کردن افرادی که دارای دانش تخصصی در این خطوط مونتاژ,” او می گوید.

به اشتراک گذاری افکار خود را

شرکت های دیگر که می تواند تاثیر بر اقتصاد جهانی راه بوئینگ می کند ؟ آیا شما سرمایه گذاری در آنها ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

جو Brusuelas, اقتصاددان ارشد در RSM می گوید اقتصاددانان و سرمایه گذاران ممکن است کم بها دادن به پتانسیل بزرگتر ضربه زدن به ایالات متحده هوافضا زنجیره تامین مختل.

“پس از آن زنجیره تامین در حال تعطیل و کار شروع به پراکنده به مشاغل دیگر و مناطق دیگر کشور راه اندازی مجدد آن زنجیره تامین بسیار سخت تر از معمول اذعان کرد” او گفت:.

این اولین بار نیست که رشد اقتصادی ایالات متحده تحت تاثیر قرار شده است travails از یک شرکت.

در سال گذشته بیش از 46,000 General Motors Co. کارگران در ادامه اعتصاب برای 40 روز توقف تولید در بیش از 30 متحده کارخانجات. وزیر خزانه داری استیون Mnuchin در ماه گذشته گفت: این کار اقدام در میان عوامل دیگر ممکن است کاهش می یابد ایالات متحده خروجی در 2019.

بوئینگ به شمار گسترده تر خطرات. یکی این است که تصویب قانونی برای حداکثر تاخیر دوباره وادار کردن این شرکت به فشار تولید بیشتر. یکی دیگر این است که مسافران حاضر به پرواز در آنها صدمه زدن به سود خطوط هوایی و به طور بالقوه در معرض بوئینگ به بالاتر ادعای غرامت. و وجود دارد خطر که بوئینگ مشتریان به نوبه خود به اروپا رقیب ایرباس SE —یا چین که به دنبال شکستن duopoly از طریق آن جت ساز Comac که شروع به ارائه هواپیما در اوایل دهه آینده.

نوشتن به جاش میچل در joshua.mitchell@wsj.com و داگ کامرون در doug.cameron@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آموزش سئو