بوئینگ برای ظهور به عنوان محرک بزرگ برنده

بوئینگ تا به حال لابی برای حداقل 60 میلیارد دلار را برای خود و قریب به اتفاق آن تامین کننده شبکه است.

عکس: Chona Kasinger/مهر نیوز

Boeing Co. تنظیم شده است به عنوان یک برنده بزرگ از coronavirus بسته محرک حتی اگر هوافضا لوله کاهش می یابد به دنبال مستقیم مالیات دهندگان کمک کند.

این شرکت تا به حال لابی برای حداقل 60 میلیارد دلار را برای خود و قریب به اتفاق آن تامین کننده شبکه بلانت ضربه از این بیماری همه گیر است که فلج جهانی هواپیمایی سفر و کاهش تقاضا برای هواپیماهای مسافربری.

چشم انداز لغو سفارشات و شرکت های هواپیمایی قادر به هواپیماهای جدید اضافه شده به فشار بر بوئینگ از ادامه بحران در سراسر زمین پس از آخرین سال از آن 737 MAX جت است که در حال حاضر فرستاده بدهی های آن سر به فلک کشیده آن را به عنوان قرض به جبران مشتریان و حمایت از تولید کنندگان.

به 2 تریلیون دلار محرک لایحه تصویب شده توسط کنگره شامل بسیاری از آنچه را که می خواستم: میلیاردها دلار در دسترس برای این و آن زنجیره تامین و میلیاردها بیشتر به آن تلاش هواپیمایی مشتریان به ماندن در کسب و کار.

“این مهم است که زنجیره عرضه می شود امداد گفت:” اریک فانینگ مدیر اجرایی انجمن صنایع هوافضا یک گروه تجاری است که تعداد بوئینگ در میان اعضای آن است. “موثر ترین راه برای تزریق حمایت است که از طریق آن مشتریان است.”

آیا بوئینگ را ضربه بزنید به محرک پولی را به طور مستقیم باقی مانده است دیده می شود.

قانونگذاران را کنار بگذارند $17 میلیارد دلار وام و ضمانت وام به شرکت های ضروری برای امنیت ملی است. کنگره و مقامات ارشد ایالات متحده در صنعت حمل و نقل هوایی اجرایی گفت: حک کردن تا حدی بود که با هدف بوئینگ.

مربوط تصویری

Coronavirus همه گیر است و اخلال در اقتصاد جهانی است. وال استریت ژورنال را گرگ Ip توضیح می دهد که آنچه فدرال رزرو می توانید انجام دهید برای جلوگیری از آسیب. تصویر: کارلوس آب/وال استریت ژورنال

بهره برداری که $17 میلیارد گلدان خواهد آمد با رشته های که بوئینگ اجرایی دیوید Calhoun را رد کرده است. در خصوص وام خواهد آمد با یک بیماری است که دولت ایالات متحده یک سهام یا حکم به وام گیرندگان. دولت می تواند به جای یک ارشد بدهی موقعیت در دریافت کنندگان.

“در حال حاضر بوئینگ است گفت: آنها نمی نیاز به آن” وزیر خزانه داری ایالات متحده استیون Mnuchin روز جمعه گفت در شبکه فاکس کسب و کار. او افزود: “من درک این واقعیت است که بوئینگ فکر می کند آنها می توانند کار خود را—این چیزی است که ما می خواهیم آنها را به انجام.”

در اوایل این هفته آقای کالهون گفت: شبکه تلویزیونی بوئینگ را به جای امن تامین مالی خصوصی نسبت به دولت یک سهام. “اگر آنها را مجبور کرد ما فقط می خواهم نگاهی به همه گزینه های دیگر و ما باید مقدار زیادی” او گفت:.

آقای Calhoun این هفته گفت که بوئینگ تا به حال 15 میلیارد دلار به صورت نقدی و آن را هنوز هم دسترسی به یک $9.6 میلیارد تسهیلات وام.

در دسامبر. 1, 2019, یک بیمار در ووهان چین شروع به نشان دادن علائم از آنچه پزشکان تعیین شد, جدید کروناویروس. از آن پس این ویروس در سراسر جهان پخش شده است. در اینجا این است که چگونه این ویروس به رشد جهانی همه گیر. عکس: Alberto Pizzoli/AFP

یک سخنگوی بوئینگ گفت: این شرکت با توجه به همه گزینه ها برای کمک دولت از جمله به اشتراک گذاری از $454 میلیارد دلار از محرک بودجه در دسترس برای کسب و کار در سراسر صنایع که نیاز نیست دولت با در نظر گرفتن سهام.

در کنگره ایالات متحده Rick Larsen (D. بشویید.), که منطقه شامل بوئینگ در سیاتل-منطقه عملیات گفت: این هواپیما ساز تا به حال لابی برابر حقوق صاحبان سهام-سهام نیاز, اما قانونگذاران خواست برای محافظت از مالیات دهندگان.

“اگر بوئینگ آیا امکان استفاده از این برنامه آن را نشانی از کمک به کارگران و تامین کننده شبکه بسیار کمی” گفت: آقای لارسن که سر یک کلید خانه حمل و نقل هوایی پنل.

بوئینگ سهام که تا به حال دو برابر شده در این هفته کاهش یافته است و 7 درصد در روز جمعه. سهام آن عرضه کنندگان و خطوط هوایی ایالات متحده نیز به شدت کاهش یافت. کاهش معکوس سود در اوایل این هفته در سنا تصویب آن طرح محرک اقتصادی.

هر چه کمک بوئینگ ممکن است باد تا به دنبال رئیس جمهور تهمت و قول داده است برای محافظت از Chicago-بر اساس تولید کننده. آن است که به طور گسترده ای به عنوان بیش از حد مهم به اقتصاد کشور و دفاع ملی به دولت اجازه می دهد تا آن را به شکست است. هواپیمای بوئینگ این کشور بزرگترین صادر کننده و دومین پیمانکار دفاعی. این پشتیبانی از هزاران نفر از کسب و کارهای کوچک است که عرضه همه چیز از هواپیماهای بدنه و بال به کابین خلبان الکترونیک.

این شرکت کاهش یافته است به جزئیات قطعات از 60 میلیارد دلار از آن شده است به دنبال. پس از سنا تصویب آن لایحه محرک اواخر روز چهارشنبه بوئینگ ستایش بسته گفت: نقدینگی خود را افزایش بود “بحرانی برای شرکت های هواپیمایی فرودگاه ها و تامین کنندگان و تولید کنندگان به پل به بهبود است.”

در مواجهه با نصب فشار مالی بوئینگ به حالت تعلیق در سود خود شده است و با توجه به پتانسیل اخراج. مدیران گفته اند که آنها مشغول به کار بودند برای جلوگیری از برش یا furloughing کارکنان از آن 65,000-کارگر بازوی تجاری.

تحت پیشنهادی طرح محرک اقتصادی برخی از وام گیرندگان باید حفظ حداقل 90 درصد از نیروی کار فعلی خود را از طریق هفت. 30 در میان دیگر کارگران حمایت استخراج ستایش از International Association of Machinists and Aerospace Workers که نشان دهنده بوئینگ کارگران کارخانه در منطقه سیاتل است.

نوشتن برای اندرو Tangel در [email protected] و داگ کامرون در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de