مبتنی بوئینگ 737 MAX هواپیما در زمینه بوئینگ در سیاتل عکس: لیندزی wasson/ایسنا

بوئینگ Co. گزارش اول خود را سالانه از دست دادن بیش از دو دهه و گفت: این هزینه ها از 737 MAX بحران صعود بالاتر از 19 میلیارد دلار.

حداکثر مبتنی شده در سراسر جهان پس از ماه مارس گذشته پس از یک جفت از سقوط هواپیما در پنج ماه از یکدیگر که به کشته شدن 346 نفر است. تصادفات مطرح شده و سوالات در مورد هواپیما را طراحی کرده اند صدمه زدن به روابط شرکت با تامین کنندگان و مشتریان و منجر به بیمارستانها در حال تمام شدن آن اجرایی.

چهار شنبه, بوئینگ رزرو دلار دیگر 9.2 میلیارد دلار در هزینه ها و هزینه های مرتبط در سه ماهه چهارم به پوشش بالقوه غرامت به حداکثر مشتریان و همچنین هزینه های بالاتر از کاهش و سپس توقف تولید jetliner پس از سقوط.

شیکاگو-بر اساس شرکت نیز گفت: این امر یکی دیگر از برش در 787 Dreamliner تولید در سال آینده و رزرو بیشتر هزینه های نظامی خود را تانکر و فضا-تاکسی برنامه های کرسی نصب چالش های پیش روی رئیس جدید اجرایی دیوید Calhoun و تیم خود را.

سهام بوئینگ پایین 4 درصد بیش از ماه گذشته افزایش بیش از 2 ٪ به $320.56 در قبل از باز کردن تجارت است.

به اشتراک گذاری افکار خود را

آیا شما فکر می کنم بوئینگ می تواند گزاف گویی یک بار 737 MAX پاک کرد ؟ چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

استخر مشتری جبران افزايش $2.6 میلیارد دلار در آخرین سه ماهه به انتظار لایحه به $8.8 میلیارد دلار برای 2019. بالاتر از هزینه های تولید برای حداکثر افزود: یکی دیگر از 6.2 میلیارد دلار.

بوئینگ بسته شده است حداکثر تولید اما انتظار برای راه اندازی مجدد قبل از تامین امنیت تصویب قانونی برای هواپیما به دوباره وارد سرویس. آن را حدود دو ماه به قرقره کردن تولید در آن idled کارخانه در نزدیکی سیاتل, با توجه به یک فرد آشنا با برنامه های شرکت.

این شرکت نشده قطع هر گونه کارکنان هر چند برخی از تامین کنندگان گذاشته اند خاموش کارگران است.

این شرکت در آخرین گزارش مالی می آید تنها چند روز پس از آقای Calhoun گرفت و به عنوان مدیر در Jan. 13. هفته گذشته او نشانه بازگشت به اصول اولیه رویکرد در اوایل تصدی خود گفت: او را تمرکز بر بازسازی اعتماد و تقویت شفافیت و جلوگيري از مهندسی و ایمنی.

“ما قصد داریم برای انجام یک کمی کمتر چشم انداز و کمی کمتر در دراز مدت برنامه ریزی,” او گفت:.

آقای Calhoun هفته گذشته گفت که او با اعتماد به نفس حداکثر را دوباره وارد کنید اما بزرگترین بحران در شرکت 103 سال سابقه دارای خط خارج آن استراتژی محصول—از دست دادن سهم به رقیب ایرباس SE—و تیره و تار ترازنامه است.

بوئینگ سوخته از طریق $2.2 میلیارد دلار پول نقد در طول سه ماهه به پایان رسید اما در این سال با 10 میلیارد دلار در نقدینگی. این افزایش بیشتر بودجه و بدهی افزایش به $27.3 میلیارد دلار در پایان سال است.

نقد آن را نمایه خواهد شد dented بیشتر با طرح های به قطع 787 Dreamliner تولید به 12 از 14 بعد از این سال و پس از آن دوباره به 10 در اوایل سال آینده قبل از بازگشت به 12 در سال 2023.

این حرکت نشان دهنده شکست از انتظار سفارشات از چین به ظهور حتی با اخیر تجاری آمریکا توافق پرچم به عنوان از جمله هواپیما می پردازد. بوئینگ نشده امن یک نظم جدید از چین پس از سقوط از 2017.

بوئینگ همچنین رزرو اتهام دوم خود CST-100 Starliner کپسول فضایی پس از شکست ماه گذشته اولین ماموریت برای رسیدن به آن برنامه ریزی مدار. این $410 میلیون شارژ نشان دهنده احتمال بوئینگ را به یک دوم uncrewed راه اندازی قبل از آن می تواند امن تصویب به پرواز با فضانوردان. آن را در زمان 162 میلیون دلار هزینه در برنامه در سال 2016.

کامل-سال ضرر در مقایسه با سود $10.46 میلیارد دلار در سال 2018 با هر سهم خود را با ضرر و زیان از 3.47 زیر $16.01 سود در سال 2018 است. چهارم-سه ماهه به ازای هر سهم دست دادن $2.33 زیر یک سال زودتر $5.48 سود.

بوئینگ به حالت تعلیق در آن سهام بزرگ بیع متقابل برنامه به صرفه جویی در پول و اجرا اقدامات دیگر مانند کسب یخ.

آن را مسدود حداکثر تولید پس از ساخت بیش از 400 جت شده است قادر به تحویل در کنار 380-به همراه پایه توسط رگولاتور از مارس.

این لایحه نهایی می تواند بسته به زمانی که حداکثر قادر به دوباره وارد سرویس. اکثر حامل را حذف کرده و هواپیما از برنامه از طریق ژوئن. برخی مانند هواپیمایی متحده Holdings, Inc. باید گفت که آنها انتظار نداریم که به پرواز آن در این تابستان.

جدید خود را 777X جت است که پرواز برای اولین بار در آخر هفته گذشته نیز در پشت برنامه و تحویل نیست با توجه به شروع و تا سال آینده به طور بالقوه مجبور برش در خروجی موجود 777 مدل.

بوئینگ دفاع واحد نیز تحت فشار پس از طرح مسائل مربوط به تاخیر در آن KC-46A سوخت گیری تانکر و مشکلات کیفیت led نیروی هوایی ایالات متحده برای خودداری برخی پرداخت.

خواستار تنظیم شده است برای رسیدن به بوئینگ برای تبدیل شدن به بزرگترین سازنده هواپیما توسط تحویل وال استریت ژورنال توضیح می دهد که چگونه دو jetliners—737 MAX و A320neo به پایان رسید تا در مرکز بزرگترین رقابت در حمل و نقل هوایی جهان است. تصویر عکس: Jaden Urbi

نوشتن به داگ کامرون در doug.cameron@wsj.com و اندرو Tangel در Andrew.Tangel@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im