بوئینگ ارائه می دهد کارکنان Buyouts به عنوان Coronavirus طول می کشد تلفات

بوئینگ است که انتظار می رود به ارائه buyouts, West Virginia به تعویق انداختن اولیه آن و ملوانان پیاده از یک ناو هواپیمابر ایالات متحده پس از نزدیک به 100 خدمه تست مثبت برای coronavirus. وال استریت ژورنال را شلبی هالیدی آخرین در این بیماری همه گیر. عکس: جو Raedle/گتی ایماژ

Boeing Co. ارائه خریداری بسته به نیروی کار آن هواپیما ساز اولین قدم برای کاهش هزینه های نیروی کار آن را به عنوان چنگ زدن با بیماری همه گیر کوروناویروس را تعمیق تلفات در جهانی حمل و نقل هوایی.

یک بوئینگ گفت: این شرکت انتظار می رود چندین هزار کارمند به پذیرش داوطلبانه اخراج و یا بازنشسته شوند. اما بوئینگ مدیران به طور فزاینده ای بر این باورند بالقوه غیر ارادی اخراج و کاهش تولید ممکن است اجتناب ناپذیر بسته به اینکه چگونه بحران آشکار مردم آشنا با این موضوع گفت.

“این مهم است که ما شروع به تنظیم برای ما واقعیت جدید در حال حاضر” رئیس اجرایی دیوید کالهون گفت: در یک ایمیل داخلی ترسیم طرح به کارکنان بوئینگ اوایل پنج شنبه.

شیکاگو-بر اساس هوافضا غول پیکر است که ایالات متحده به بزرگترین صادر کننده و با نیروی کار خود را از حدود 160,000 یکی از بزرگترین کشور های تولید کارفرمایان. آن را قبلا اعلام شده مراحل از جمله توقف در بسیاری از استخدام و اضافه آن را به عنوان به دنبال حفظ پول نقد در میان آشفتگی در بازارهای اعتباری و گسترده تر رکود اقتصادی است.

مرتبط

  • آخرین به روز رسانی در Coronavirus و کسب و کار
  • آنچه که در مورد Coronavirus
  • حقایق در مورد کوروناویروس (en Español)

در حالی که شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان را پارک خیلی از ناوگان خود را به دولت نزدیک مرزها و نظم می تواند مسافران را به ماندن در خانه هواپیما ساز نیست دقیق چگونه آن را برنامه ای برای تنظیم تولید آن از جت مسافری—یا به اندازه نیروی کار خود را—دیدار به طور فزاینده ای تلخ چشم انداز حمل و نقل هوایی.

آقای Calhoun در نامه خود گفت: با توجه به داوطلبانه اخراج پیشنهاد “با هدف کاهش نیاز به نیروی کار اقدامات است.”

بوئینگ واحد تجاری رئیس استن معامله خود توجه داشته باشید به کارکنان بوئینگ توصیف وضعیت صنعت در شرایط کامل اشاره کرد متعدد شرکت های هواپیمایی را به حالت تعلیق در عملیات در بحبوحه سقوط تقاضای مسافر.

Buyouts او گفت که کمک خواهد کرد که بوئینگ آماده شدن برای یک “اندازه های مختلف تجاری بازار پس از بهبود شروع می شود.” برخی از تحلیلگران پیش بینی بوئینگ را قطع تولید گسترده بدنه هواپیما به طور معمول مورد استفاده در مسافرت های بین المللی با نصف و یا بیشتر.

هواپیما ساز استخدام تقریبا 65,000 افرادی که در ساخت هواپیماهای تجاری با اضافی 25,000 مشغول به کار در این واحد فراهم می کند که خدمات به خطوط هوایی است. بوئینگ را دنبال نمی کند اخراج در اوایل سال جاری پس از تعلیق تولید آن 737 MAX جت در ماه ژانویه است.

یک بوئینگ خط مونتاژ در رنتون, بشویید., در سال گذشته. عکس: تد. S. وارن/آسوشیتد پرس

صنعت حمل و نقل هوایی مقامات می گویند این بیماری همه گیر کوروناویروس جدید در شکل دادن به یک تهدید بزرگتر برای حمل و نقل هوایی نسبت به سپتامبر. 11, 2001 حملات تروریستی است. “این وحشتناک تر به دلیل این جهانی” یک سابق بوئینگ اجرایی گفت.

پس از حملات دو دهه پیش آمریکایی ها رشد حفظ در مورد پرواز و تقاضا برای مسافرت هوایی در آمریکا به شدت کاهش یافته است. به زودی پس از حملات بوئینگ منتقل به غیر روحانی کردن به عنوان بسیاری از 30,000 کارگران و عمیق کاهش در تولید. آن را تحویل داده و نزدیک به 30 درصد کمتر از جت مسافری به شرح زیر است. General Electric Co. ‘s جت-موتور واحد که آقای Calhoun, led در زمان برش از 4000 شغل یا 13 درصد از نیروی کار خود را.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

در حال حاضر شرکت های هواپیمایی با توجه به اینکه به تاخیر تحویل جدید جت مقامات صنعت گفت: به طور بالقوه خفگی کردن یک منبع پول نقد به عنوان بوئینگ تصدیق به افزایش نقدینگی از بازارهای مالی و یا دولت ایالات متحده محرک.

شرکت های هواپیمایی به طور کلی نمی خواهید جدید جت در هر زمان به زودی این صنعت خبر داد. در حالی که برخی از حامل ممکن است به دنبال جایگزین هواپیماهای قدیمی تر پایین قیمت نفت می تواند جدیدتر بیشتر سوخت کارآمد مدل های کمتر جذاب آنها گفت. “آخرین چیزی که آنها نیاز به یک هواپیمای جدید به تنها پارک گفت:” راب موریس سر از مشاوره در صعود توسط Cirium یک حمل و نقل هوایی شرکت مشاوره.

آقای ایران در پیام خود به کارکنان بوئینگ گفت: این هواپیما ساز باد ممکن است به تعویق انداختن هواپیما تحویل یا ارائه سایر اشکال کمک به شرکت های هواپیمایی حرکت به بحران است.

بوئینگ شرکت هواپیمایی مشتریان و تامین کنندگان خود را در حال حاضر نقل مکان کرد برای کاهش هزینه های نیروی کار خود, اعلام, همه چیز از اخراج به ترک داوطلبانه و بدون پرداخت.

هواپیما ساز زودتر به دنبال حداقل 60 میلیارد دلار در حکومت برای خود تامین کنندگان خود را و گسترده تر هوافضا بخش.

این شرکت نشده است گفت: آیا آن را به دنبال وام های زیر 2 تریلیون دلار بسته محرک اقتصادی مصوب در واشنگتن دی سی در هفته گذشته. برخی از کمک با محدودیت در اخراج.

آقای Calhoun تصریح کرد: او می خواست برای حفظ یک کارمند پایگاه برای زمانی که بحران abates. “ما نمی توانیم به عقب بر گردیم به طور منظم عملیات دوباره پس از بحران اگر ما مردم و مهارت های را که اتفاق می افتد,” او نوشت.

نوشتن برای اندرو Tangel در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>