یک بوئینگ 737 MAX 8 هواپیما در خط مونتاژ آخرین مارس در رنتون بشویید.

عکس: تد S. وارن/آسوشیتد پرس

Boeing Co. در حال برنامه ریزی بیشتر برای حمایت از تامین کنندگان خود را برای 737 MAX jetliner به آنها را آماده برای شروع مجدد تولید و برای منصرف کردن برخی از بیشتر به دنبال کسب و کار از ایرباس SE.

بوئینگ به حالت تعلیق حداکثر تولید در ماه ژانویه پس از ساخت بیش از 400 هواپیما آن را قادر به ارائه. تنظیم کننده پایه این هواپیما در ماه مارس سال گذشته پس از دوم دو تصادفات منجر به مرگ است که در مجموع 346 زندگی می کند.

که سمت چپ است شبکه ای از بیش از 600 بزرگ حمل و صدها شرکت کوچکتر در برزخ مورد کسب و کار است که در برخی موارد کمک نیم سالانه خود فروش. بسیاری از تامین کنندگان در حال گسترش کارخانه ها و استخدام کارکنان بیشتر برای کمک به بوئینگ سفارش برای بیش از 4500 حداکثر جت های آن در حال برنامه ریزی برای ساخت به میزان 57 در ماه است. در حال حاضر تحلیلگران می گویند آن را می تواند سه سال برای رسیدن به این سطح زمانی که تولید راه اندازی مجدد پس از روی هواپیما پاک به پرواز دوباره.

عنوان تلاش استن معامله بالا منجر به Boeing Commercial Airplanes واحد در ماه اکتبر گذشته پس از بیمارستانها در حال تمام شدن از کوین مک آلیستر. آقای مقابله قبلا زد بوئینگ خدمات بازوی اما او نیز به ریاست آن زنجیره تامین روابط قبلا در 34 سال فعالیت حرفه ای در این شرکت است.

بوئینگ تامین کنندگان گفت: آنها داده شده است سه بالقوه برنامه برای از سرگیری تولید اعم از حدود 100 به 300 هواپیما در این سال با توجه به زمانی که مجمع شروع می شود. بوئینگ گفته است که انتظار ندارد تصویب جدید نرم افزار و آموزش رژیم برای هواپیما تا midyear.

این شرکت گفت که قصد دارد به ذخایر بیشتر قطعات نسبت به گذشته به منظور تضمین جریان برای تامین کنندگان.

علاوه بر این بوئینگ به اختصاص برخی از 4 میلیارد دلار را کنار بگذارند بیش از 18 ماه آینده برای پیشرفت های نقدی و دیگر حمایت های مالی برای تامین کنندگان به آدرس حداکثر تولید نوسانات.

“در حال حاضر آن را واقعا نقدینگی و جایی که آنها نیاز به کمک و یا حمایت از” بوئینگ رئیس امور مالی گرگ اسمیت گفت: در یک سرمایه گذار در کنفرانس در اوایل این ماه.

در دراز مدت خطر است که برخی از تامین کنندگان ممکن است محدود کردن کسب و کار خود را با هوا و فضا ، برخی از جمله Spirit AeroSystems Holdings, Inc. در حال حاضر کاهش اتکا به بوئینگ به دنبال کار بیشتر برای ایرباس و نظامی مشتریان.

General Electric Co. و Safran SA که حداکثر موتور در یک سرمایه گذاری مشترک نیز به دنبال گسترش کار با ایرباس در حال توسعه یک موتور برای A330neo jetliner که در حال حاضر طراحی شده است تنها با Rolls-Royce Holdings PLC.

“خطر بزرگ است که تامین کنندگان عمده نیست پیشنهاد در آینده بوئینگ هواپیما گفت: کوین مایکلز, مدیر عامل آیرودینامیک مشاوره LLC که تعداد بزرگ و کوچک حداکثر کنندگان در میان مشتریان است.

تا کنون اکثر تولید کنندگان دارای اب و هوای مکث در حداکثر مربوط به کسب و کار و حتی در برخی موارد این مبلغ به اندازه نیمی از درآمد خود را. بسیاری از آنها از ادامه تولید در کاهش نرخ انباشت قطعات و هدایت کارگران را بیشتر قطعات ایرباس و جت های نظامی.

“این بچه ها در حال رفتن به اخراج کارگران مگر اینکه آنها حمایت” گفت: آقای مایکل.

تنگ بازار کار برای مهندسین هوافضا و تخصصی کارکنان مجمع می تواند آن را دشوار برای استخدام کارگران هنگامی که تولید رزومه تامین کنندگان گفت.

برخی از بوئینگ بزرگترین تامین کنندگان گفت: درآمد اخیر تماس های که حداکثر تولید متوقف خواهد صدمه دیده است فروش و سود این سال است. مدیر اجرایی جنرال الکتریک لری Culp گفت: شرکت خواهد سوزاندن حدود 2 میلیارد دلار پول نقد جریان در طول سه ماهه اول به دلیل در بخشی به فشار بر سرمایه گذاری مشترک با Safran. که کسب و کار ساخت موتور برای حدود 20 هواپیما از یک ماه و نیم خروجی های خود را با نرخ سال گذشته است.

ایرباس تا به حال مشکلات خاص خود را تقویت خروجی از آن A320neo-محدوده جت به دلیل کمبود قطعات و مونتاژ snafus. سهام آن بسیاری از کوچکتر کنندگان با بوئینگ و قصد دارد به گسترش تولید خود را بیش از چند سال آینده.

مدیران در اخیر زنجیره عرضه کنفرانس در نزدیکی سیاتل گفت: دو تخفیف های ارائه شده بیشتر یقین به شرکت های کوچکتر که آنها می توانند همچنان تولید و آماده شدن برای از سرگیری حمل و نقل قطعات بوئینگ و دیگر تامین کنندگان.

“اکثر تولید کنندگان می دانم زمانی که تولید باید رزومه و در چیست, نرخ” گفت: جان Plueger, مدیر اجرایی هواپیما اجاره غول هوا و اجاره Corp. یکی از بزرگترین حداکثر مشتریان.

روح یکی از بزرگترین تامین کنندگان حداکثر در ساختمان 52 بدنه یک ماه قبل از توقف خروجی در پایان 2019 با حدود 100 سازی در انتظار حمل و نقل توسط راه آهن به کارخانه بوئینگ در رنتون, بشویید., که در آن جت مونتاژ شده است.

بوئینگ به تازگی یک قرارداد امضا شده برای این شرکت به تولید 216 بدنه این سال خواهد قرض دادن روح $225 میلیون دلار در این سه ماهه. به طور جداگانه GE و Safran باید گفت که آنها برنامه ریزی برای ایجاد موتور برای حدود 20 هواپیما حداکثر یک ماه و نیم خروجی های خود را با نرخ سال گذشته است.

Wichita, Kan.-بر اساس روح در ژانویه گذاشته 2,800 کارگران یک سوم از آنها تا به حال ساخته شده و بدنه و بال قطعات حداکثر.

یکی دیگر از 300 نفر از کارگران گذاشته شده است که در تولید کنندگان دیگر از جمله Berkshire Hathaway Inc.’s دقت Castparts با توجه به نظارتی براده. Arconic Inc., که باعث می شود بازیگران و فورج برای موتورهای جت انتظار برای تصمیم گیری در تابستان که آیا برای کاهش کارکنان.

برکشایر هاتاوی که همچنین صاحب سهام در سه خطوط هوایی ایالات متحده آمار حداکثر پایه گفت: در گزارش سالانه خود منتشر پنج شنبه که توقف تولید شده و ممکن است صدمه دیده تقاضا برای برخی از آن هوافضا محصولات این سال است. اما این انتظار را “قابل توجهی” بخشی از این از حجم اضافی بر روی هواپیما های دیگر برنامه است.

بوئینگ نشده گذاشته هر گونه کارکنان به عنوان یک نتیجه از حداکثر تولید متوقف شد. برخی از 3000 مجمع کارگران مستقر شده اند به دیگر برنامه ها و به منظور توسعه روش ها برای بهبود بهره وری از آینده حداکثر تولید این شرکت گفت.

این شرکت نیست budging در یک قسمت از همکاری برای موفقیت تامین کننده برنامه معرفی شده در سال 2012 و با هدف برش قیمت: چه مدت آن طول می کشد به پرداخت بسیاری از آنها را به یک دوره است که در سال های اخیر توسعه یافته به مدت 90 روز یا بیشتر از 30 روز.

“مفید ترین چیزی که بوئینگ می تواند انجام دهد این است که سهولت شرایط پرداخت:” یکی از تامین کننده است که کاهش یافته است به نام برای محافظت از کسب و کار با شرکت.

بوئینگ گفته است که ارزیابی تاثیر توقف تولید در هر تامین کننده. “ما به طور مستمر ارزیابی تاثیر به هر تامین کننده و بسته به عوامل مختلف ما در حال ارائه طیف وسیعی از پشتیبانی به خطر کسب و کار گفت:” سخنگوی.

نوشتن به داگ کامرون در doug.cameron@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de