یک بوئینگ 737 MAX 8 jetliner ساخته شده برای شرکت هواپیمایی ترکیه در یک پرواز آزمایشی در رنتون, بشویید., در سال گذشته.

عکس: تد S. وارن/آسوشیتد پرس

Boeing Co. اخراج یک midlevel اجرایی مسئول خلبانان نوشت که پیام های ایمیل داخلی بین خود را که باید خجالت هوافضا غول پیکر آن را به عنوان تلاش برای به دست آوردن 737 MAX پرواز دوباره به گفته افراد آشنا با این موضوع.

این بیمارستانها در حال تمام شدن این, اجرایی, کیت کوپر به دنبال افشای این پیام ها بین دو بوئینگ خلبانان که باعث نگرانی در میان قانونگذاران فدرال و تنظیم کننده است که برخی از کارمندان این شرکت در زمان cavalier نگرش به ایمنی و صادقانه ارتباط با مشتریان هواپیمایی. پیام ها نیز درگیر دیگر بوئینگ کارکنان.

آقای کوپر بود که معاون رئیس جمهور برای آموزش و خدمات حرفه ای در بوئینگ جهانی-بخش خدمات مردم آشنا با این موضوع گفت. خروج او نشده است که قبلا گزارش شده است.

آقای کوپر نمی تواند نظر رسیده است. آقای کوپر رفتگان این شرکت در چند ماه گذشته یکی از این افراد گفت.

آقای کوپر نیست ارسال و یا دریافت پیام های, آخرین دسته ای که بوئینگ فاش به نمایندگان مجلس و رسانه های خبری در ماه ژانویه این فرد گفت. کسانی که پیام نشان می دهد کارکنان بوئینگ به شرکت هواپیمایی مقامات حمل و نقل هوایی تنظیم کننده و حتی همکاران خود. در یک کارمند گفت: 737 MAX بوده است “طراحی شده توسط دلقک ها, که به نوبه خود تحت نظارت میمون.”

بوئینگ اجرایی دیوید Calhoun که به نام پیام “کاملا هولناک” تا به گفته او با هدف به مهر چنین رفتار و نگه مدیران پاسخگو باشد. “آگاهی در صفوف رهبری اطراف چه که اتفاق می افتد یا نه نه ببخشید اگر این اتفاق می افتد,” آقای کالهون گفت: در تماس با خبرنگاران در ماه ژانویه در مدت کوتاهی پس از مصرف بیش به عنوان مدیر عامل. “اقدامات انضباطی باید گرفته شود.”

بوئینگ رهبران مواجه اند سوال از قانونگذاران فدرال مورد است که پاسخگو برای حداکثر بحران است. این هواپیما شده است مبتنی پس از ماه مارس گذشته پس از دو تصادفات منجر به مرگ است که ادعا 346 زندگی می کند.

بوئینگ قبلا reassigned یک شرکت, خلبان, Patrik Gustavsson از یک کلید 737 MAX نقش پس از کنگره محققان در ماه اکتبر فاش پیام های که در آن او سپس از همکاران پیشنهاد داشتن گمراه تنظیم کننده.

مربوط تصویری

دو تصادفات و جهانی پایه بوئینگ 737 MAX هواپیمای تجاری منجر به اختلال گسترده بین المللی در صنعت هوا و فضا. وال استریت ژورنال رابرت دیوار توضیح می دهد که در ادامه اثرات هواپیما را پایه. عکس: گتی ایماژ

در یک سال 2016 فوری-تبادل پیام آقای Gustavsson و علامت Forkner بود که پس از آن حداکثر ارشد ویژگی های خلبان به نظر می رسد به بحث در مورد تغییرات به حداکثر پرواز-سیستم کنترل که بعدها دخیل در تصادفات منجر به مرگ در مقایسه یادداشت ها در پرواز-شبیه ساز مشکلات است. در یک نقطه و آقای Forkner گفت: “بنابراین من اساسا دروغ به رگولاتور (ندانسته).”

در نقش خود به عنوان رئیس فنی خلبان آقای Gustavsson شده بود مسئول برای کار با شرکت های هواپیمایی و رگولاتور در آموزش خدمه و خلبان دفترچه راهنما برای هواپیما. او هنوز هم با این نسخهها کار در شرکت بوئینگ در حال حاضر به عنوان یک تولید خلبان که مسئولیت شامل کار با تمام هواپیما های مردم آشنا با این موضوع گفت. بوئینگ کاهش یافته و او را از نظر در دسترس نیست.

آقای Forkner وکیل گفته مشتری خود با اشاره به مشکلات با شبیه ساز نه پرواز-کنترل سیستم خود را. آقای Forkner چپ بوئینگ به کار در Southwest Airlines Co., عمده حداکثر مشتری. جنوب غربی مدیر عامل شرکت Gary کلی گفت: در ماه اکتبر آقای Forkner پیام نیست مربوط به شغل فعلی خود و این که خلبان شد همه حساب های “بسیار خوب و نشانی از یک کار خوب برای ما است.”

از کادر فنی و خلبانان آقای کوپر یک بار نظارت توسط همان گروه در حال حاضر آماده به کار با FAA خلبان-آموزش متخصصان برای توسعه زمین-شبیه ساز برنامه های آموزشی قبل از حداکثر ناوگان می تواند بازگشت به خدمات.

برخی از مدیران ارشد باید نقل مکان کرد. در ماه اکتبر بوئینگ سرنگون کوین مک آلیستر و سپس آن تجاری هواپیما رئیس بخش. در ماه دسامبر شرکت هیئت مدیره حذف شده دنیس Muilenburg به عنوان مدیر عامل شرکت پس از یک سری از موانع و بیش از حد خوش بین مفروضات مربوط به برنده شدن در تصویب قانونی.

دیگران را بازنشسته و یا منتقل شده به سایر بوئینگ پروژه ها.

کیت Leverkuhn که نظارت 737 مکس توسعه به عنوان برنامه کلی مدیریت است که در حال حاضر معاون رئیس جمهور برای سیستم های پیشرانش در شرکت تجاری-هواپیما را بدست آورد.

مایکل Teal این برنامه مهندس ارشد در طول حداکثر توسعه است بالا مهندس برای بوئینگ جدیدترین و مهم ترین زمان هواپیمای تحت توسعه مسافت های طولانی 777X که در زمان اولین پرواز خود را در ماه گذشته.

مایک Sinnett, یک مهندس ارشد که بوئینگ نقطه فرد با تنظیم کننده های آزمایشی گروه ها و رسانه ها در بوئینگ تلاش برای رفع MAX است که در حال حاضر با تمرکز بر توسعه جدید بوئینگ هواپیما. او همچنین یک عضو از یک سطح بالا فدرال حمایت کمیته مشورتی مشاوره در مورد رگولاتور ایمنی هواپیماهای بدون سرنشین.

نوشتن برای اندرو Tangel در Andrew.Tangel@wsj.com و اندی Pasztor در andy.pasztor@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im