بوئینگ می یابد سوخت-مخزن باقی مانده در دو سوم از تحويل 737 MAX جت بازرسی تا کنون

یک سخنگوی بوئینگ روز جمعه اعلام کرد: این هواپیما ساز پیدا کرده است باقی مانده در مخازن سوخت در حدود 35 تحويل 737 MAX جت.

عکس: گری او/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

Boeing Co. پیدا کرده است باقی مانده در داخل مخازن سوخت در حدود دو سوم از تحويل 737 MAX جت بازرسی تا کنون با توجه به فدرال حمل و نقل هوایی و صنعت مقامات نشان می دهد بزرگتر تولید مربوط به مشکل از این شرکت قبلا پیشنهاد شده است.

وحی می آید به عنوان سازنده هواپیما در تلاش برای بازگرداندن عمومی و هواپیمایی اعتماد به نفس در پایه ناوگان.

یک سخنگوی بوئینگ روز جمعه اعلام کرد: این هواپیما ساز پیدا کرده است باقی مانده در مخازن سوخت در حدود 35 جت.

در حالی که بوئینگ فاش باقی مانده مشکل عمومی در اوایل این هفته آخرین جزئیات ریختن بیشتر نور در مقیاس موضوع است. صنعت گفته بوئینگ تا کنون بازرسی حدود 50 حدود 400 حداکثر هواپیما در انتظار تحویل یک بار تنظیم کننده اجازه می دهد جت به عقب در هوا. مواد پشت سمت چپ شامل ابزار و ژنده پوش و بوت پوشش با توجه به صنعت مقامات آشنا با جزئیات.

مشکل علائم آخرین در یک رشته از موانع کشش بیش از چندین ماه است که با تاخیر بازگشت از حداکثر خدمات تجاری در حالی که بالا بردن سوال در مورد هواپیما ساز, ایمنی و مهندسی فرهنگ است.

بوئینگ نظرات اولیه روز سه شنبه حاکی از آن آمد در سراسر شواهد از جمله خط مونتاژ ساقط در چندین حداکثر جت بدون اطلاع از تعداد دقیق یا کل بود که بازرسی شده است. بوئینگ مدیران به تازگی متعهد شفافیت بیشتر زیر یک سری از دیر آشکار به تنظیم کننده های خطوط هوایی ،

روز جمعه بوئینگ گفت: بازرسی های اول پیدا سوخت-مخزن باقی مانده در اواخر ماه نوامبر و بلافاصله به اطلاع اداره هوانوردی فدرال. او گفت: تولید کننده اضافه شده است راهکارهایی برای جلوگیری از کارگران از خروج مواد داخل مخازن سوخت در آن 737 کارخانه در رنتون, بشویید., و افزایش تلاشهای خود در سراسر شرکت.

“بوئینگ است که مصرف آن بسیار جدی” سخنگوی گفت.

FAA در اوایل این هفته گفت که هنگامی که بوئینگ آن مطلع در مورد مشکلات سازمان نقل مکان کرد و به مرحله نظارت و برنامه اقدام بیشتر به عنوان مناسب بر اساس بازرسی های اضافی يافته است. روز جمعه آژانس سخنگوی تصریح کرد داوطلبانه بازرسی “بخشی از این شرکت تلاش های مداوم برای اطمینان از تولید با کیفیت است.”

بوئینگ همچنین گسترش آن باقی مانده بازرسی به پوشش دیگر فضاهای داخلی و محفظه داخل حداکثر علاوه بر مخازن سوخت با توجه به صنعت و مقامات دولتی.

مقامات صنعت هشدار داد که, درصد از هواپیماها با مشکلات ممکن است کاهش به بازرسی پیشرفت بسته به دوره زمانی که در آن جمع بودند و عوامل دیگر.

بازرسی را مطرح پرچم قرمز برخی از مقامات گفت: به دلیل بوئینگ تجاری-هواپیما واحد به طور سنتی به رسمیت شناخته شده به عنوان یک رهبر در ابداع سیستم برای مبارزه با تولید چنین ساقط. تمام ابزارهای مورد استفاده در داخل هواپیما قرار است به سیستم وارد می شود و برچسب با کارکنان دو-چک کردن هر یک از دیگر به منظور بررسی هر قطعه ای از تجهیزات است که حذف شده است. بوئینگ گفت: این شرکت ramped تا چنین چک برای جلوگیری از مشکلات آینده است.

تنظیم کننده های مبتنی هواپیما از مارس 2019 پس از دوم دو تصادفات منجر به مرگ که به کشته شدن تعداد 346 نفر است.

بوئینگ اختصاص داده شده است یک تیم به دنبال پس از پارک هواپیما بسیاری از آنها در حال حاضر رنگ در رنگ های هواپیمایی خرید آنها را انجام چک های منظم برای آماده شدن برای نهایی خود را تحویل هنگامی که تنظیم کننده چراغ سبز داد.

ناخواسته ابزار و باقی مانده در سمت چپ در داخل هواپیما به پایان رسید می توانید ژست های مختلف ریسک عملیاتی. در مخازن سوخت باقی مانده چنین می سوخت مسدود کردن خطوط و آسیب سنسور پمپ های داخلی و یا لنت.

ظهور اصطلاح جسم خارجی باقی مانده و شناخته شده در صنعت به عنوان FOD می آید به عنوان بوئینگ و تنظیم شده است دست و پنجه نرم کردن با بسیار پیچیده تر مسائل فنی برای بیش از یک سال: رفع یک پرواز-سیستم کنترل دخیل در تصادفات منجر به مرگ و تعمیرات اساسی مرتبط با آموزش خلبانی.

بوئینگ گفته است که انتظار ندارد چک کردن هواپیما و از بین بردن هر گونه باقی مانده به تاخیر حداکثر ترخیص از رگولاتور به بازگشت به خدمات است که آن را در حال حاضر در حال انتظار برای شروع midyear. اما مشکل جدید را افزایش می دهد تازه سوال در مورد بوئینگ توانایی برای حل و فصل طولانی لغزش در کنترل کیفیت و شیوه های ارائه یکی دیگر از چالش به مدیر اجرایی دیوید Calhoun که در زمان شارژ در ماه ژانویه است.

حداکثر اپراتورها و مشتریان گفت: آنها آگاه شد از این موضوع با تحويل حداکثر جت در اوایل این هفته.

برخی از شرکت های هواپیمایی گفت: آنها گام برای اطمینان حاصل شود که وجود ندارد هر گونه باقی مانده در هواپیما که در حال حاضر تحویل داده شده است و عملیاتی قبل از پایه. Southwest Airlines Co. گفت: آن را در حال حاضر است که برنامه ریزی برای بازرسی مخازن سوخت 34 ذخیره شده حداکثر هواپیماهای این عمل قبل از به زمین قبل از آنها بازگشت به خدمات. یک سخنگوی American Airlines Group , Inc. گفت: شرکت هواپیمایی انجام آن را بازرسی قبل و بعد از تحویل هواپیماهای جدید. آمریکایی گفت این امر انجام بازرسی های اضافی بر روی آن 24 مبتنی حداکثر جت قبل از بازگشت آنها به خدمات و اگر وجود داشته اند که هیچ نشانه ای از مشکلات باقی مانده در این هواپیما. هواپیمایی متحده Holdings, Inc. همچنین گفت که قصد دارد به بازرسی حداکثر آن هواپیما از جمله مخازن سوخت قبل از آنها سر پرواز.

علاوه بر این بازرسان FAA را بررسی خواهد کرد هر MAX به صورت جداگانه مورد نیاز برای نگهداری و بازرسی های مختلف و مناسب آمادگی قبل از اجازه دادن به آن برای حمل مسافر.

737 MAX آخرین بوئینگ جت به صورت جمله مشکلات است. در سال گذشته باقی مانده بود که بر روی برخی از 787 Dreamliners که بوئینگ تولید در اورت بشویید. و شمال چارلستون S. C.

بوئینگ همچنین دو بار مجبور به توقف تحویل KC-46A نظامی سوختگیری از تانکر به نیروی هوایی ایالات متحده پس از ابزارها و ژنده پوش بودند در هواپیما پس از آنها تحویل داده شده بود از آن اورت کارخانه در شمال سیاتل.

پنتاگون رهبران گفت: در ماه مارس گذشته که آن را می تواند یک سال برای بوئینگ برای بازسازی اعتماد در برنامه است.

“آن را به یک دانشمند موشکی برای ارائه یک هواپیما بدون زباله و باقی مانده بر روی آن” نیروی هوایی تهیه رئیس خواهد راپر در مصاحبه ای گفت: در ماه ژوئن. “این فقط صرفا نیاز به زیر مجموعه ای از فرآیندهای داشتن یک فرهنگ است که ارزش یکپارچگی ایمنی بالا حرکت خط سریعتر برای سود. و بوئینگ قطعا منتقل و آنها جدی [درباره] بازگرداندن آن فرهنگ است.”

اخیرا در ماه اکتبر بوئینگ و بدنبال آن تجاری-هواپیما رئیس بخش کوین مک آلیستر به عنوان حداکثر بحران کشیده است. در ماه دسامبر این شرکت در هیئت مدیره و سپس به ریاست آقای Calhoun—حذف و سپس مدیر عامل دنیس Muilenburg و نصب آقای Calhoun به عنوان جانشین او.

بوئینگ گفته است که تا به حال در جای خود قرار دادن روش های جدید برای حفظ باقی مانده از هواپیما به پایان رسید. آن را متوقف حداکثر تولید در ماه ژانویه در میان طولانی مدت پایه.

بوئینگ مدیر کل برای 737 برنامه علامت جنکس در یک پیام به کارکنان در اوایل این هفته گفت: “FOD کاملا غیر قابل قبول است.”

با حداکثر تولید متوقف بوئینگ Renton, بشویید., کارخانه هنوز هم تولید نظامی نسخه از 737 برای نیروی دریایی ایالات متحده و برخی از مشتریان بین المللی از جمله انگلستان نیروی هوایی سلطنتی.

نیروی دریایی که شروع به دریافت P-8A Poseidon جت در سال 2012 یافت نشد هر گونه باقی مانده در هواپیما مخازن سوخت یک سخنگوی گفت. بازرسان دولت باید برای سال انجام شده خود را چک همراه با بوئینگ پرسنل او اضافه شده است.

نوشتن برای اندرو Tangel در [email protected] اندی Pasztor در [email protected] و آلیسون در Sider [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im