بوئینگ در حال حاضر تحت فشار شدید قبل از همه گیر به دلیل پایه آن 737 MAX هواپیما.

عکس: jason ردموند/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

Boeing Co. BA -0.99% با توجه به برش آن سود و احتمالا تخمگذار کردن کارگران در آن jetliner گیاهان افراد آشنا با این موضوع گفت: امریکا به عنوان بزرگترین تولید کننده هایش با بی سابقه اختلال جهانی در صنعت هواپیمایی.

Coronavirus محور سقوط در ترافیک مسافری مجبور است شرکت های هواپیمایی به پارک صدها هواپیما و چپ آنها تمایلی به جدید حتی به عنوان بوئینگ با این نسخهها کار برای غلبه بر yearlong پایه آن 737 MAX.

بحران پاک شده تقریبا 70 درصد از بوئینگ ارزش بازار در سال 2020 و تهدید تولید آن است. در پاسخ این شرکت تحت فشار قرار دادند به 60 میلیارد دلار بسته به حمایت از آن و هوافضا بخش تولید است. آن نیز در حال آماده سازی برای یک پتانسیل توقف در تولید میان شیوع.

“هیچ کس پرواز” بوئینگ رسمی گفت. برای مثال Delta Air Lines , Inc. دال -5.24% در این هفته گفت: آن را قطع کرده و 70 درصد از آن پرواز تا زمانی که تقاضا بهبود می بخشد و پارکینگ 600 جت دو سوم از ناوگان خود را. آن را نمی خواهد هر گونه جدید جت های این سال است.

شرکت های هواپیمایی تعویق انداختن تحویل از این سال پس از سقوط نزدیک در ترافیک مسافری و لغو در حال افزایش گرسنه بوئینگ جدید نقد و تخلیه نقدینگی در قالب سپرده بازپرداخت. هواپیماهای باری, هنگامی که یک منبع قدرت نیز تحت فشار است. فدرال اکسپرس Corp. FDX 12.84% گفت: در این هفته که آن را به حال عقب رانده تحویل برخی از جت تا 2023.

اروپایی هواپیما ساز ایرباس SE, که سهام کاهش یافته است تقریبا به اندازه بوئینگ در سال جاری نیز به دنبال حمایت از دولت در اروپا است. عرضه جهانی آن شبکه در هم پیچیده که از بوئینگ بالا بردن سوال در مورد چگونگی کمک های بسته در هر دو طرف اقیانوس اطلس می تواند ساختار.

بوئینگ ارزش بازار نزدیک 50 میلیارد دلار در روز پنج شنبه با تحلیلگران نسبت دادن بیش از نیمی از کل به شیکاگو شرکت کسب و کار دفاع در مقابل آن بزرگتر تجاری-هواپیما را بدست آورد.

مربوط تصویری

رئیس جمهور تهمت نشانه به قانون تسکین لایحه ای برای کمک به خانواده ها و کارگران, دیترویت, خودرو سازان به توقف کار در گیاهان خود را در آمریکا و فدرال رزرو اعلام جدید اعطای تسهیلات به امید کاهش آشفتگی بازار: وال استریت ژورنال را شلبی هالیدی آخرین در این بیماری همه گیر. عکس: جلب Angerer/گتی ایماژ

بوئینگ خطوط هوایی ایالات متحده پیوست و دیگر صنایع در این هفته در درخواست برای کمک های مالی از طرف خود آن تامین کنندگان و گسترده تر هوافضا بخش.

این شرکت 60 میلیارد دلار درخواست این هفته گرفتار برخی از مدیران در تامین کنندگان خود را با تعجب گفت: ارشد اجرایی صنعت. در حالی که این شرکت گفت: 70 درصد از هزینه های است که با تامین آن نیست جزئیات آنچه به اشتراک گذاری هر گونه کمک خواهد بود به کارگردانی به آنها. اما بوئینگ بزرگ نفوذ با دولت و قانونگذاران آن ساخته شده بهترین مجرا برای تضمین حمایت دولت اجرایی گفت.

بوئینگ جزئیات فاش نشده اما گفته است که به دنبال تامین مالی خصوصی و همچنین مالیات دهندگان پشتیبانی می کند.

قانونگذاران ایالات متحده خواستار شرایط به همراه هر گونه کمک. “مالیات دهندگان پرداخت می شود باید و کارگران باید از آن محافظت شود” گفت: در کنگره ایالات متحده Rick Larsen (D. بشویید.), که منطقه شامل بوئینگ در سیاتل-منطقه هواپیمای کارخانه. آقای لارسن نیز رئیس یک کلید خانه در ایالات متحده حمل و نقل هوایی فرعی.

یک بوئینگ گفت: “ما باید قوی و طولانی مدت زنده ماندن و ما باید این کوتاه مدت کمک به وجود دارد.” او افزود: “ما خوب خواهد بود استوارت از هر گونه کمک و ارائه شده است.”

بوئینگ بزرگترین ایالات متحده صادر کرده است برخی از 150,000 کارکنان است و در نوک هرم از یک صنعت است که حساب برای پنجمین کشور تولید نیروی کار است.

منبع: دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سیستم های علوم و مهندسی

هواپیما شرکت های لیزینگ که در حال حاضر اجاره نیمی جهانی هواپیمای مسافربری به ناوگان حمل و تبدیل شده از یک منبع نقدینگی به یک نگرانی خود را. سهام در هوا و اجاره پارسیان یکی از بزرگترین تقریبا نصف قیمت در یک نقطه در روز چهارشنبه. این شرکت های لیزینگ’ نفوذ قرار داده و آنها را برای اولین بار در خط جلوتر از شرکت های هواپیمایی—در لغو و تعویق انداختن سفارشات با شرکت بوئینگ گفت: یکی از صنعت های اجرایی.

به عنوان فشار مانت بوئینگ مدیران گفته اند که آنها مشغول به کار بودند برای جلوگیری از اخراج های دسته جمعی و یا furloughs.

سرمایه گذاران هیچ گونه نگرانی در مورد توانایی شرکت در بازپرداخت بدهی های خود را. هزینه بیمه بوئینگ بدهی دو برابر شده است در طول هفته گذشته با توجه به IHS Markit نشان می دهد سرمایه گذاران دیدن یک خطر در حال رشد این شرکت می تواند به طور پیش فرض در آن استقراض تعهدات.

حتی بدون حمایت دولت بوئینگ پیش بینی شده تا پایان سال با به اندازه 45 میلیارد دلار در بدهی با توجه به S&P جهانی کاهش داد که این شرکت در این هفته به دو شکاف در بالا آشغال وضعیت.

بوئینگ به پایان رسید 2019 با مبلغ 10 میلیارد دلار به صورت نقدی و به طور معمول نگه داشته است که سطح به عنوان یک بافر در سال های اخیر است. تحلیلگران تخمین می زنند که می سوزد حدود 4.3 میلیارد دلار در ماه به تولید jetliners و پرداخت غرامت به حداکثر مشتریان و همچنین سود سهام—که هزینه $4.6 میلیارد سال گذشته—و بازپرداخت بدهی. بوئینگ سود سهام عملکرد حدود 8.4%; قبل از این سهام را به فروش در این سال عملکرد در پایین 2% محدوده اندازه برای دو سال گذشته است.

پس از نقاشی کردن $13.8 میلیارد دلار وام در هفته گذشته بوئینگ هنوز بکر $9.6 میلیارد از بانک تسهیلات. بوئینگ هیچ برنامه فوری به جلو و از آن یک فرد آشنا با این موضوع گفت.

گذشته از امکان تولید کاهش بوئینگ نقاشی شده است تا طرح های احتمالی باید واشنگتن مقامات دولتی دستور بسته شدن آن widebody کارخانه هواپیما در اورت در شمال سیاتل مردم آشنا با این موضوع گفت. خودرو سازان از جمله دیترویت شرکت های خودرو باید گفت که آنها به حالت تعلیق تولید در آمریکای شمالی کارخانه ها برای جلوگیری از این ویروس را گسترش.

پانزده بوئینگ کارکنان و پیمانکار تا به حال آزمایش مثبت برای Covid-19 همانطور که از شنبه بعد از ظهر و 10 از آنها کار در اورت کارخانه. چند صد نفر از کارکنان شده است قرنطینه. بوئینگ نیز با توجه به این احتمال که تامین کننده کمبود نیروی ممکن است یک توقف در تولید می تواند به عنوان پتانسیل محدودیت های پرواز به و از واشنگتن مردم آشنا با این موضوع گفت.

بوئینگ اجرایی دیوید Calhoun است که در میان ارشد شرکت مدیران گفتن مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و کنگره مقامات در مورد وضعیت وخیم در ایالات متحده حمل و نقل هوایی از افراد آشنا با این موضوع گفت.

آقای Calhoun به نام آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در آخر هفته گذشته به صورت یک به روز رسانی مردم آشنا با این موضوع گفت. رئیس جمهور پرسید: آقای Calhoun, چگونه بحران مؤثر بوئینگ تولید آن و منابع مالی پرسیدن که آیا این شرکت قادر به نگه دارید تا یکی از این افراد گفت. کاخ سفید نمی دهید.

آقای مغلوب ساختن پیشی جستن در یک کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه گفت: “ما برای محافظت از Boeing.”

نوشتن برای اندرو Tangel در Andrew.Tangel@wsj.com و داگ کامرون در doug.cameron@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de