بوئینگ می افزاید: محموله سفارشات از دست می دهد و بیشتر حداکثر معاملات

کارکنان مشغول به کار در موتور بوئینگ 737 MAX هواپیما در یک شرکت و کارخانه در رنتون, بشویید., در مارس 29.

عکس: استفان Brashear/گتی ایماژ

Boeing Co. گفت: jetliner لغو بیش سفارشات جدید در مارس هر چند این شرکت در بر داشت یک نقطه روشن با معاملات برای آن هواپیماهای باری.

هواپیما-شرکت های اجاره کاهش یافته و معاملات برای 14 بیشتر 737 MAX جت و بوئینگ نیز از دست داده سفارشات برای چهار وسیعی از بدنه هواپیما. لغو شد و کمتر از در ماه آوریل و در آمد یک ماه زمانی که رقیب ایرباس SE برنده جدید jetliner کسب و کار.

بوئینگ سهام به پایین و در حدود 4% ظهر سه شنبه پس از شرکت ماهانه به روز رسانی در آن جمع شدن. قیمت سهم تا به حال تقریبا دو برابر بیش از سه هفته گذشته به شرکت های هواپیمایی اعلام کرد قصد دارد برای اضافه کردن پروازها برای تابستان.

پارسیان United Parcel Service Inc. اضافه شده به موجود خود را به بوئینگ سفارش به عنوان محموله جت ارائه شده نادر مزیت رقابتی برای هوافضا غول هنوز hobbled ضعیف تقاضا برای هواپیماهای مسافربری و ادامه پایه 737 MAX.

بوئینگ که باعث می شود سه نوع مختلف از محموله جت و تبدیل هواپیماهای مسافربری برای حمل محموله یک صف گسترده تر از ایرباس. اروپا سازنده هواپیما در حال حاضر در حال گسترش ارائه خود را به ضربه بزنید و تقاضا از تاسیس اکسپرس حمل و کسانی که جدید مانند آمازون هوا.

مربوط تصویری

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس سنگ صنعت حمل و نقل هوایی دو غول صنعت در حال مبارزه برای حفاظت از میراث است. وال استریت ژورنال را Jaden Urbi توضیح می دهد که چه بوئینگ و ایرباس انجام می دهند برای زنده ماندن این بحران بی سابقه ای – و چگونه آن را می تواند تغییر شکل آینده حمل و نقل هوایی. عکس کامپوزیت: جورج فراز

بیش از 14,000 هواپیما هنوز هم پارک شده در سراسر جهان به دلیل رکود در سفر و تجارت به عنوان coronavirus گسترش یافته است. جت مسافری به طور معمول کمک به دیدار با باری تقاضا توسط حمل موارد با ارزش مانند لوازم الکترونیکی مصرفی و پوشاک و میوه های تازه و رکود خارج کرده و نیمی هوا-ظرفیت باربری برای کالاها.

کمبود حمل و نقل فضایی تقریبا دو برابر هزینه های حمل و نقل در مشغول مسیرهای تجاری مانند بین چین و ایالات متحده با توجه به داده های ارائه دهنده WorldACD. شرکت های هواپیمایی باید در پاسخ بازگشت محموله جت از صحرا سازی و تنظیم مجدد هواپیماهای مسافربری برای حمل و نقل در کابین اصلی.

دبی, امارات, هواپیمایی اتحاد اصلاح تقریبا 100 از آن بوئینگ 777s به حمل فقط حمل و نقل و آمریکایی حامل, از جمله هواپیمایی متحده Holdings, Inc. فشرده شده اند ده ها تن از هواپیماهای مسافربری به خدمات برای حمل تجهیزات پزشکی و باری حمل و نقل عمومی.

بوئینگ گفت: فدرال اکسپرس دستور اضافی بوئینگ 767 و یو پی اس اضافه شده یکی دیگر از 747 ادم تنومند و بدقواره است. ناشناس هواپیمایی دستور داد پنج 767s و دو 777s همه باری.

این هواپیما ساز نیز از دست داد معاملات برای چهار وسیعی از بدن جت سه نفر از آنها به مقصد Volga-Dnepr خطوط هوایی. بوئینگ است که درگیر در یک اختلاف قرارداد با روسیه هواپیمایی, اما گفت که این صف جایگزین مشتریان با توجه به دادگاه براده.

14 لغو حداکثر جت در ماه مه در مقایسه با 108 حذف از بوئینگ سفارش کتاب در ماه آوریل است. این شرکت همچنین کاهش داد وضعیت معاملات برای یکی دیگر از 77 هواپیما به دلیل قراردادی تغییرات و هواپیمایی تضعیف سلامت مالی در میان همه گیر.

بوئینگ ریخته است بیش از 600 سفارشات تا کنون این سال, مارک بزرگترین جهش در انگلستان در دهه. آن را تحویل یکی 767 باری در ماه گذشته به عنوان به خوبی به عنوان یک نظامی نسخه از 737 و دو 777s.

ایرباس در هفته گذشته گفت: آن را نمی امن هر گونه معاملات جدید برای جت در ماه مه هر چند تا به حال هیچ لغو و تحویل 24 هواپیما.

ایرباس و بوئینگ هر دو برش تولید و انتظار می رود توسط تحلیلگران به رنج می برند بیشتر لغو به عنوان شرکت های هواپیمایی کوچک است. Coronavirus همه گیر ممکن است هزینه حداقل دو یا سه سال از رشد صنعت با توجه به هواپیما سازان و مدیران شرکت هواپیمایی.

.

نوشتن به داگ کامرون در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>