بوئینگ 737 MAX به طور فزاینده ای بعید است که برای حمل مسافر قبل از سال 2021

آخرین جدول زمانی پیش بینی اداره هوانوردی فدرال نمی خواهد خود را بالا ببرد مارس 2019 پایه نظم در بوئینگ 737 MAX جت تا اواخر ماه اکتبر یا اوایل ماه نوامبر است.

عکس: لیندزی wasson/ایسنا

Boeing Co. BA 2.41% ‘s 737 MAX نیست و به احتمال زیاد به از سرگیری گسترده پروازهای مسافری تا اوایل سال آینده—نزدیک به دو ماه فراتر از انتظارات قبلی—با توجه به یکی دیگر نظارتی تاخیر با توجه به دولت آمریکا و مقامات صنعت.

این بدان معناست که جت به شمار می رود مبتنی حداقل به مدت طولانی در زیر هواپیما ساز, مدیر اجرایی, دیوید, Calhoun به عنوان سلف خود دنیس Muilenburg که سرنگون شد در پایان 2019 زیر تکرار تاخیر در گرفتن هواپیما به خدمات.

آخرین جدول زمانی این کمیسیون گفت: پیش بینی اداره هوانوردی فدرال نمی خواهد پایان کار خود را بالا ببرد مارس 2019 پایه سفارش تا اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر چرا که این سازمان تصمیم گرفته است به درخواست برای نظرات عمومی قبل از نهایی نرم افزار و تغییرات سخت افزاری. تنظیم کننده های خارج از کشور می تواند روز یا چند هفته دیگر به موافقت در آن تصمیم گیری.

تکمیل آموزش خلبانی و تعمیر و نگهداری چک و اخذ نهایی تایید FAA برای کسانی که وظایف فردی هواپیمایی—انتظار می رود که به کشش خوبی را در ماه دسامبر با توجه به مقامات. تنها خواهد شد و سپس حداکثر—مسئول دو تصادفات منجر به مرگ است که در زمان 346 زندگی—آماده به بازگشت به خدمات تجاری.

جدول زمانی هنوز هم می تواند با سرعت بالا و حداکثر عملیات می تواند رزومه زودتر این مقامات گفت: هر چند که نیست انتظار از برخی از کسانی که از نزدیک نظارت بر این روند است. قبل از FAA دقیق گام های بعدی در تصویب حداکثر در روز سه شنبه حداقل یکی از عمده خطوط هوایی برنامه ریزی شده برای حداکثر به دوباره وارد خدمات توسط اواسط ماه دسامبر یک فرد مطلع در این باره گفت.

مشکلات مربوط به زمین-شبیه ساز تست توسط یک کادر بین المللی خلبانان می تواند پیچیده و یا بیشتر کشش جدول زمانی. شروع پروازهای مسافری لغزش می تواند به فوریه و یا فراتر از آن با توجه به یک مقام صنعت در جریان جزئیات با توجه به چالش های کار را از طریق شکرگزاری و تعطیلات کریسمس.

یک بوئینگ گفت: این شرکت در حال همکاری نزدیک با FAA و سایر تنظیم کننده های بین المللی به “دیدار با انتظارات خود را به عنوان ما کار را با خیال راحت بازگشت 737 MAX به سرویس” با توجه به آن تنظیم خواهد شد تعیین برنامه.

FAA بارها گفت آن را ندارد یک جدول زمانی و نمی خواهد اجازه پروازهای مسافری تا ایمنی تمام سوالات حل شده اند. روز سه شنبه آژانس آن گفت: “همچنان به دنبال یک فرآیند عمدی و را هم به آن نیاز دارد به طور کامل نقد و بررسی بوئینگ کار می کنند.”

تامین امنیت تصویب قانونی از نرم افزار های مختلف و سخت افزار رفع شده است مانع از این بیماری همه گیر کوروناویروس با FAA مقامات کار از خانه و آژانس در مواجهه با چالش های دیگر مرتبط با برنامه ریزی آمریکا و خلبانان خارجی برای شرکت در زمین-شبیه ساز تست. قبلا آقای Calhoun و تیم خود را پیش بینی حداکثر تا پاک شود برای پرواز با سه ماهه سوم.

در علاوه بر این به برخی از 400 حداکثر جت در حال حاضر در حال تحویل به مشتریان در سراسر جهان بوئینگ است زین با تقریبا که بسیاری از هواپیماهای دیگر است که ساخته شده اما هنوز تحویل به خطوط هوایی است.

با Covid-19 فزاینده در بخش هایی از ایالات متحده و دیگر بخش های جهان, حامل مبتنی هزاران jetliners و در حال حاضر به طور قابل توجهی کمتر مشتاق تر از قبل همه گیر برای قرار دادن حداکثر جت به برنامه های خود را. تجاری ایالات متحده ترافیک هوایی است که به شدت از 2019 سطوح با حدود 50 درصد کاهش در تعداد کل پروازها و عمیق تر کاهش مسافران است.

در روز سه شنبه FAA را مثبت ترین بیانیه در عین حال در مورد پیشرفت نسبت به گرفتن حداکثر به خدمات نشان می دهد که آن را در مدت کوتاهی در نظر دارد به پیشنهاد یک ایمنی بخشنامه خلاصه نرم افزار و سخت افزار و خلبان-آموزش تغییرات. اما آن را می تواند دو ماه یا بیشتر برای دریافت و حل و فصل نظرات عمومی هنگامی که سند منتشر شده است یک گام بود که میان به اوایل جدول زمانی.

FAA به روز رسانی به شرح زیر ماه گذشته مدتها در انتظار صدور گواهینامه پرواز در نظر گرفته شده برای ارزیابی کفایت ایمنی و رفع.

در هفته های آینده یک گروه بین المللی از خلبانان شرکت در پرواز-شبیه ساز آزمون به تجزیه و تحلیل بیش از نیمی از تجدید نظر به چک لیست و اضطراری کابین خلبان روش. هنوز هم گروه دیگری از FAA آموزش کارشناسان موضوع را گزارش و تجزیه و تحلیل نظرات عمومی. یک گروه جداگانه در خارج از کارشناسان آژانس است که میله میله به طور جداگانه دامپزشک تغییرات طراحی.

علاوه بر این برخی از شرکت های هواپیمایی نشان داده اند که آنها ممکن است انجام تظاهرات پرواز برای اطمینان از مسافران در مورد مسائل ایمنی قبل از راه اندازی سرویس معمول با حداکثر گام دیگری است که می تواند تاخیر کامل خدمات از سرگیری.

FAA مدیر استیو Dickson سابق نیروی هوایی و خلبان تجاری نیز گفت که او در نظر دارد برای پرواز به روز رسانی نرم افزار قبل از دادن نهایی خود را signoff در تغییرات است.

جدول زمانی برای گرفتن حداکثر ناوگان به عقب در هوا بوده و یک هدف در حال حرکت با این سال تاخیر پس از یک سری از اهداف از دست رفته در سال 2019.

آقای Muilenburg شد بوئینگ مدیر عامل شرکت تا دسامبر. 23, 2019, زمانی که هیئت مدیره این شرکت—سپس به رهبری آقای Calhoun—اعلام کرد که تا به حال او را سرنگون.

آقای Muilenburg را از دست رفته برنامه ریزی برای حداکثر بازگشت تشدید هواپیمایی که پس از آن امید به حداکثر کمک خواهد کرد دیدار با افزایش تقاضای سفر. آنها همچنین irked FAA.

“نه تنها ما را از دست ندهید اما ما از دست رفته توسط بسیاری” آقای کالهون گفت: در تماس با خبرنگاران در مدت کوتاهی پس از او در زمان بیش از به عنوان مدیر عامل در ماه ژانویه است. “این نه ماه محاکمه با آتش سوزی در مدیریت بحران جهانی” او اضافه شده است. “همه ما امیدوار بودند و دعا که دنیس می تواند از طریق آن و…که فقط اتفاق نمی افتد بنابراین در اینجا ما هستند.”

آقای Calhoun ژانویه به ماه مشابه بوئینگ اعلام کرد که انتظار می رود رگولاتور به تصویب MAX توسط “midyear” سال 2020 است.

نوشتن به اندی Pasztor در [email protected] و اندرو Tangel در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de