سیاه و سفید مدیران به اشتراک گذاری تجارب خود را از نژادپرستی بسیاری برای اولین بار

برای Kamau ویترسپون آن شب که پلیس وارد در مینیاپولیس صفحه اصلی اسلحه اشاره کرد او در مدت کوتاهی پس از تنه زدن. برای مایک McGrew آن تحقق است که یک مدیر بود باطله و او را خرید در فروشگاه های عرضه شده توسط این شرکت که در آن او یک مدیر اجرایی است. برای کیم سیمور آن راه او به طور غریزی دارای کالا در بالاترین نقطهء کشتی در فروشگاه های لباس به آن را روشن است که او نمی افتاد.

پس از سالها سکوت بسیاری از بالا سیاه و سفید مدیران برای اولین بار به اشتراک گذاری تجارب خود را از نژادپرستی به طور گسترده ای با شرکت کارگران و کارکنان. پس از قتل جورج فلوید و اعتراضات برانگیخته ملی گفتگو در مورد مسابقه و جامعه از رهبران کسب و کار می گویند که آنها احساس می کنید زمان آن رسیده است برای باز کردن به همکاران در مورد این مشکل گاهی اوقات پس از سانحه برخورد آنها با جهان خارج کار می کنند.

این تجربیات ماند خصوصی برخی از گفت: از نگرانی کرد و خواستار توجه به نژاد خود را عقب نگه دارید خود را در حرفه یا که سفید همکاران نمی فهمید و یا گوش دادن. در حالی که برخی از رهبران سیاه و سفید هنوز هم انتخاب به نگه داشتن زندگی شخصی خود را خارج از حوزه کار دیگران گفت: آنها احساس اجبار توسط لحظه. سیاه مردم در حال مرگ هستند به طور نامتناسبی از coronavirus. یک سری غیر مسلح سیاه, افراد کشته شده توسط پلیس. غیر منتظره ای گرافیک تصویری مستند آخرین دقیقه از آقای فلوید زندگی ویروسی رفته است.

آقای ویترسپون معاون ارشد رئیس جمهور از عملیات در هدف Corp. تا به حال فقط از اولیه-شب آرام بود و بارگذاری ماشین ظرفشویی زمانی که او متوجه چراغ قوه در پنجره خود را. قلب او شروع مسابقه تا زمانی که یک نور افکن روشن. چهار افسر پلیس ایستاده بودند در حیاط خلوت خود را. زمانی که آقای ویترسپون رسیده برای پنجره خود را به صحبت کردن با آنها سه اشاره کرد و اسلحه در او. گفت: داستان از این حادثه که اتفاق افتاده در سال 2008 در دیدار با حدود 200 همکار هدف مدیران در اوایل این ماه.

“من ایستاده بود پشت سینک آشپزخانه با دست” او به یاد می آورد. “این باعث شده همسایه گفت: وجود یک مشکوک پسر سیاه و سفید در حال اجرا را از طریق محله,” او گفت که او بعد از پیدا کردن.

آقای ویترسپون, 46, یک افسر سابق نیروی دریایی آمریکا با یک M. B. A. می خواستم همکاران او برای شنیدن به طور مستقیم از کسی می دانند. “آموزش و پرورش درجه واقعیت این است که من یک جانباز—هیچ کدام از آن مسائل” او گفت:. “من یک مرد سیاه و کسی می تواند درک من به عنوان یک تهدید.”

Kamau ویترسپون معاون ارشد رئیس جمهور از عملیات در هدف Corp.

عکس: رین ریچاردز برای وال استریت ژورنال

جهان گسترده اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس را برانگیخته موج از فعالیت کسب و کارهای بزرگ است که باید با صدور بیانیه ای در محکومیت نژادپرستی و متعهد میلیون ها نفر برای حمایت از سیاه جوامع و در برخی از شرکت های متعهد به استخدام و ترویج بیشتر سیاه و سفید مدیران به نقش رهبری.

مردم سیاه و سفید را تشکیل می دهند 12.4 درصد از جمعیت ایالات متحده, اما تنها 8 درصد از متخصصان تعدادی که باقی ماند تا ثابت از سال 2013 با توجه به مطالعه توسط مرکز استعداد و نوآوری و غیر انتفاعی تحقیقات ، تنها 3.2 درصد از ارشد اجرایی برگزار می شود توسط سیاه و سفید مردم است. برخی از مدیران گفت که آنها احساس مسئولیت خود را به استفاده از سیستم عامل برای کسانی که یکی را نداشته باشند و هدف آنها این بود که به تغییر ادراک در راه است که کسی بدون موقعیت خود را نمی ممکن است قادر به.

“برای امریکا این است که یک حساب لحظه ای گفت:” کریستال E. اشبی موقت, رئيس جمهور و مدیر عامل اجرایی شورای رهبری است که نشان دهنده بیش از 800 سیاه و سفید مدیران شرکت و اعضای هیئت مدیره در ایالات متحده و خارج از کشور. “آنها رانده شده اند تا کنون در برابر دیوار است که آنها هیچ چاره ای جز کمک به مردم در درک این احساس از طریق لنز خود را.”

‘بار’

سکوت بود که در طی یک ماه ژوئن 2 ویدئو کنفرانس تماس بگیرید زمانی که Constellation Brands, Inc. مدیر اجرایی لایحه نولندس باز طبقه به حدود 60 نفر از مدیران و کارکنان درخواست از آنها برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را در آقای فلوید را کشتن.

ما می خواهیم به شنیدن از شما

وال استریت ژورنال گزارش در مسابقه و کسب و کار آمریکا از استخدام و تبلیغات به فرهنگ سازمانی. ما می خواهم برای شنیدن در مورد تجارب خود را و داستان ما باید به نگاه است. به اشتراک گذاری شما در فرم زیر وارد نمایید.

آقای McGrew, 46, صورت فلکی ارتباطات رئیس و تنها سیاه و عضو تیم اجرایی در آبجو و شراب ساز, صحبت کردن در مورد تجربه او در تابستان گذشته است. او تا به حال شده است هل دادن یک سبد خرید در اطراف یک فروشگاه که در صورت فلکی لوازم در مرفه حومه شیکاگو که در آن او زندگی می کند.

پوشیدن شلوارک و تی شرت او انتخاب شش بطری از شراب است. سپس او متوجه مدیر فروشگاه عقبی او را از طریق این فروشگاه به عنوان اگر او بودند بالقوه دزد. در تماس با همکاران خود و او گفت که او وسوسه شد به شناسایی خود را به عنوان یک صورت فلکی اجرایی اما در عوض پرداخت شده و باقی مانده است.

در یک مصاحبه او به یاد می آورد چگونه به او احساسی در تماس به عنوان او توضیح داد که این نوع از تجربه او بوده و تمام عمر خود را.

آقای McGrew تا به حال هرگز به اشتراک گذاشته شده حکایت شخصی که از طبیعت در محل کار, اما “به عنوان یک آمریکایی آفریقایی تبار رهبر در این کسب و کار,” او گفت که او احساس وظیفه “کمک به مردم در درک مسائل است که آنها را درک نمی کنند ،

مایک McGrew, ارتباطات, ارشد در Constellation Brands, Inc.

عکس: رین ریچاردز برای وال استریت ژورنال

لین وود Bibbens از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت پخش تصویری شبکه ReachTV.

عکس: رین ریچاردز برای وال استریت ژورنال

هدف آقای ویترسپون گفت: او را باز کرد تا نه برای خود بلکه برای سریع تغییر پایدار در شرکت گفتن دیگر مدیران “من به اشتراک گذاری این داستان با شما به شما برای درک اینکه چگونه این مسئله مهم آن است که چقدر از یک بار که من حمل سیاه رهبران و اعضای تیم حمل در فروشگاه های ما….خسته هستیم و این است که چرا ما خسته شده است.”

جیل Sando, هدف, رئیس تجارت افسر بود که در مخاطبان گفت: شنیدن داستان خود را نقل مکان کرد و او را به خودش آموزش در مورد نژادی و بی عدالتی. “هرگز در یک میلیون سال را من حدس زده اند که Kamau تا به حال این تجربه,” او گفت:. “این اساسا اشتباه است.”

این ماه هدف وعده داده شده به سرمایه گذاری 10 میلیون دلار در جوامع ارائه مشاوره به سیاه و سفید متعلق به کسب و کار و ایجاد یک نیروی کار به درایو نژادی سهام در این شرکت و به طور گسترده تر. گفت: هدف این بوده است میزبانی گوش دادن جلسات برای کارکنان برای چهار سال, اما یکی از بزرگترین محل های زیر آقای فلوید کشتن و درگیر 7,000 کارکنان.

‘قوانین نانوشته’

پس از شنیدن یک نفر دیگر به او بگویید که داستان در یک شرکت, فروم, کورتنی Dornell, 41, مدیر اجرایی فروش و بازاریابی برای آمریکا در اوتیس آسانسور شرکت ، تصمیم گرفت که برای اولین بار او را به او بگویید ، او نوشت: مقاله مشترک در LinkedIn در مورد آنچه که او به عنوان “قوانین نانوشته” بودن یک حرفه ای در شرکت های بزرگ امریکا—نمی ایستادگی کردن, آیا پوشیدن لباس روشن نمی جمع آوری در گروه های بیش از سه.

او نوشت: در مورد یک سفر کاری در چین که در آن او گفت: کارکنان در یک رستوران ساخته شده گوریل حرکات و سر و صدا در حالی که همکاران او حتی متوجه آن اتفاق می افتد. بعد وقتی که او گفت که برخی از آنها وحشت زده شدند و قول داد که هرگز به سرپرستی رستوران دوباره.

کورتنی Dornell اجرایی, مدیر فروش و بازاریابی برای آمریکا در اوتیس آسانسور شرکت.

عکس:
اوتیس

های داستان با او گسترده تر از دایره حرفه ای بود ملاقات با پشتیبانی—از جمله از مدیر عامل شرکت اوتیس جودی مارکس که نوشت: “کورتنی با تشکر از شما برای به اشتراک گذاشتن سفر شخصی خود را. ما در حال گوش دادن و ما در حال یادگیری است.”

“من شده اند با این شرکت برای 18 سال” خانم Dornell گفت. “این مردم هستند که واقعا من می دانم, اما آنها واقعا نمی دانم تجربه من است.”

Jide Zeitlin رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ملیله, Inc., که دارای مارک های مد, مربی, Kate Spade و استوارت ویتزمن به تازگی نوشت یادداشتی برای این شرکت حدود 18,000 کارکنان. این جزئیات در تابستان او را صرف در آپارتاید آفریقای جنوبی در 20s خود و چه سیاسی در جمع خشونت تبدیل شد با وسایط زرهی گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی.

“من نشستم چند بار به نوشتن این نامه اما متوقف در هر زمان. چشم من اشک با اشک. این است که شخصی” شروع می شود این یادداشت.

آقای Zeitlin, 56 گفت: “در مشورت با دیگر ملیله مدیران که در مورد امکان نرم شدن در این نامه آمده است: “Black Lives Matter” پررنگ قبل از ارسال آن را برای عموم در این ماه. آقای Zeitlin مقاومت با وجود متوجه او می تواند مقاومت.

Jide Zeitlin رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ملیله, Inc.

عکس: ملیله, Inc.

“اگر شما نمی توانید به صحبت می کنند به وجدان خود را در یک لحظه مانند این که می تواند به شما ؟” او گفت:. “اگر وجود دارد برخی که ناراحت هستند که یا disquieted که پس از آن می شود.”

بسیاری از کارمندان و مشتریان ارائه شخصی خود داستان و قدردانی به او برای صحبت کردن هر چند برخی شکایت کرده است که او را رد کرد و غارت رخ داده است که در فروشگاه ها. چند تهدید به تحریم و متوقف زیر ملیله برندها در رسانه های اجتماعی.

آقای Zeitlin گفت: تمرکز اصلی در حال حاضر این است که به درایو تغییر و چالش های شرکت ها صادر شده است که دکمههای تا اظهارات—بدون ذکر کلمات مانند نژادپرستی و یا سیاه و سفید. “تا زمانی که شما در اذعان به این واقعیت آن را بدجور سخت به بحث در مورد چگونه شما می رویم به رهبری تغییر,” او گفت:.

برای علامت ماسون, 51, chief financial officer در Citigroup Inc., این پسر نوجوان که موجب او را به صحبت کردن. “شما CFO کل بانک” پسرش گفت: به گفته آقای میسون. “اگر شما چیزی را از مردم می خواهد آن را بخوانید.”

سیتی گروپ را رئیس امور مالی علامت ماسون با پسر خود, علامت, جونیور.

عکس: Yolanda پرز

او هشدار داد رئیس اجرایی مایکل Corbat او برنامه ریزی شده برای نوشتن چیزی “خام است.” آقای Corbat مطمئن باشید او خود را به عقب. آقای میسون خطاب به مسئله خشونت پلیس در یک پست وبلاگ در مه 29 در مورد آنچه آن را مانند به تماشای تصویری از جورج فلوید را قتل باز کردن آن با تکرار “من نمی توانم نفس بکشم” 10 بار سخنان آقای فلوید گفت: در این ویدئو قبل از مرگ.

“حتی اگر من CFO جهانی بانک, قتل جورج فلوید در مینه سوتا Ahmaud Arbery در گرجستان و Breonna تیلور در کنتاکی یادآور خطرات سیاه آمریکایی ها مثل من در زندگی در زندگی روزمره ما,” او نوشت. “با وجود پیشرفت ایالات متحده ساخته شده است سیاه آمریکایی ها بیش از حد اغلب محروم اساسی امتیازات که دیگران را برای اعطا.”

سارا Wechter سیتی سر منابع انسانی گفت: او teared و تنها می تواند فکر می کنم “وای” زمانی که او به خواندن آقای میسون کلمات. “علامت بسیار خصوصی فردی و خصوصی رهبر” او گفت:. “نوشتن چیزی بود که باید فوق العاده دردناک است.”

او گفت: سیتی دعوت خود را تمام 200,000 نفر نیروی کار جهانی به یک زوم تماس که در آن آقای Corbat مورد بحث دوستی با آقای میسون—دو تا به حال بازی گلف با هم و می دانستم که خانواده های یکدیگر را به خوبی. آقای Corbat گفت: او همیشه خود را در نظر گرفته colorblind اما کارکنان گفته او پشیمان نیست درخواست آقای میسون بیشتر سوالات خود را در مورد زندگی خانم Wechter گفت.

“حتی مدیر عامل شرکت ما مایل به می گویند که او احتمالا رو بخش هایی از این اشتباه و آن را OK به بخش هایی از این اشتباه” او گفت:.

پس از پست, آقای میسون گفت: بسیاری از همکاران او را خواسته آنچه را که آنها می توانید انجام دهید برای کمک به. او گفت که او پیشنهاد کرده است اما همچنین تاکید کرد که تنها با تکیه بر سیاه و سفید مدیران نمی شود کافی است. “هیچ چیزی نمی تواند به اندازه کافی از آنها را در بسیاری از شرکت ها برای تغییر پارچه, سازمان,” او گفت:.

‘قرار داده تا این دیوار’

ناتانیل Patterson, جونیور, 64, رهبری مربی که در خدمت در هیئت مدیره از تلفن همراه در منطقه اتاق بازرگانی و سازمان های غیر انتفاعی دیگر نیست حتی به مادر خود را در مورد زمان او 14 ساله بود و در راه رفتن به خانه از مدرسه هنگامی که یک افسر پلیس فشرده او را در برابر یک ماشین و پرسید که چه او انجام شده بود در محله.

ناتانیل پترسون جونیور رهبری مربی که در خدمت در هیئت مدیره از تلفن همراه در منطقه اتاق بازرگانی است.

عکس: پترسون خانواده

“هنگامی که من جواب او انداخت من به زمین و قرار دادن تفنگ در دهان من” او گفت:. “او به من گفت که” من می تواند شما را بکشند و هیچ کس را سرزنش او. او به من گفت که قبل از من می تواند به من تا به حال به در خورد هر بشکه است.”

او به خاک سپرده شد آن را دور از همکاران خود در طول سال خود را به عنوان یک بازاریابی اجرایی و بعد از آن در حال اجرا خود را بازاریابی شرکت تا زمانی که در اوایل این ماه, زمانی که او گفت: داستان در یک لینک ارسال به صدها نفر از مخاطبین و همکاران. “شما قرار داده تا این دیوار,” او گفت:. “اگر شما به عنوان یک فرد و بالا آوردن مسابقه کارت شما می خواهید به زندگی حرفه ای خود را مسدود شده است.”

لین وود Bibbens, 48, از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت پخش تصویری شبکه ReachTV گفت که او هرگز به ارمغان آورد تا خود را به اجرا در پلیس به خود را گسترده تر شبکه حرفه ای قبل از. “شما شنیدن مردم گفت: در حال حاضر که مردم فکر می کنم آنها قربانیان,” او گفت:.

در ژوئن 2, او نامه نوشت—باز کردن با “عزیز امریکا”—توصیف 2004 برخورد با افسران پلیس که با اشاره یک تفنگ را در سر خود را پس از کشیدن او را بیش از خود را در مرسدس بنز. او گفت که آنها او را در دستبند برای نزدیک به یک ساعت در کنار خیابان مشغول در چری هیل, N. J., نزدیکی در اتاق که در آن او فرار یک کسب و کار با 40 کارمند دارد. پلیس بعد به او گفتم که ماشین خود را همسان شرح یک خودرو به سرقت رفته.

“من صادقانه فکر کردم من که قرار بود به مرگ; من فکر کردم در مورد چیزهایی که من می خواستم به من بگویید و نمی خواهد این شانس را,” او نوشت: در نامه نوشته شده در Instagram و بعد از آن در LinkedIn.

با توجه به گزارش پلیس پلاک شده بود به اشتباه وارد شده توسط یکی دیگر از اداره پلیس به سرقت رفته است.

“در بسیاری از افراد که نگاه من و بسیاری از موفق, سیاه, مدیران به عنوان ‘سیاه’ ” آقای Bibbens گفت. “آنها مردم سیاه و سفید در تلویزیون و آنها من را ببینید و آنها می گویند کسانی که دو نوع مختلف از مردم است. آنها نمی توانند مشابه تجربه است. آنها باید چیزی را انجام داده اند متفاوت است. حقیقت این است که ما تجارب مشابه.”

کارا رابینسون سابین مدیر عامل شرکت ساعت آفتابی مارک.

عکس:
SheaMoisture

کارا رابینسون سابین, 50, مدیر عامل شرکت از ساعت آفتابی مارک گفت: کارکنان در شرکت آرایشی که بر سیاه و خریداران در حال حاضر با داشتن پرده گفتگو در مورد مسابقه. این گفتگوها در حال حاضر اتفاق می افتد در مارک های دیگر متعلق به Unilever PLC به دست آورد که ساعت آفتابی مارک در سال 2017. عمق مکالمات احساس های مختلف این زمان, او گفت:.

همه گیر—و این واقعیت است که بسیاری از مردم در حال کار از راه دور به اشتراک گذاری داستان های خود را در ویدئو چت و تماس های کنفرانس—ساخت آن را آسان تر برای برخی به باز کردن خانم سابین اشاره کرد و افزود: “چیزی در مورد نگاه کردن به چهره مردم در تصویری که احساس می کند بیشتر صمیمی است.”

‘نقطه عطف’

پس از او را دیدم فلوید تصویری, J. D. Redmon 29 ساله معاون رئیس جمهور از بازاریابی در TTN ناوگان راه حل گفت که او نمی تواند خواب و یا تمرکز بر روی کار خود را در حمل و نقل-شرکت نرم افزاری در Argyle, Texas. او تصمیم به ارسال هفت دقیقه ویدئو در LinkedIn به اصرار همکاران او به تماس از نژاد پرستی و به سهم خود برخورد از جمله دردناک دوران کودکی حافظه از سفید همسایگان حرکت دور زمانی که خانواده اش نقل مکان در این نزدیکی هست.

“من به طور کامل آماده برای بیدار تا روز بعد بدون کار” او گفت:.

چند روز بعد آقای Redmon کارفرما از او خواست به صحبت می کنند در یک زوم تماس که در آن سیاه و سفید دیگر کارکنان گفت: داستان خود را. “این در واقع یک نقطه عطف برای کارکنان در شرکت من,” او گفت:. “من فکر می کنم آنها احساس راحت صحبت کردن تا آنجا که آنها را دیدم که چگونه من در آغوش بودن همسالان من.”

J. D. Redmon, معاون رئيس جمهور از بازاریابی در TTN ناوگان راه حل.

عکس: رین ریچاردز برای وال استریت ژورنال

پس از او دیگر ارسال ویدئو در Juneteenth اشاره به این که صنعت حمل و نقل منجر شده است عمدتا توسط مردان سفید پوست گفت: برخی از افراد در داخل شرکت به او گفت که او نیاز به مراقب باشید در مورد توهین به هر کسی و به او هشدار داده است که ارتباط با یک سایت حرفه ای و نه نظرات شخصی.

اما رئیس خود را تایلر هاردن یک معاون اجرایی رئیس جمهور او را فرستاده متن: “آیا تا به حال اجازه دهید هر کسی یا هر چیزی را تغییر دهید شما! است که یک درخواست!”

“اگر من هزینه کار من است” آقای Redmon گفت.

کیم سیمور, 50, رئیس, مردم افسر در WW International Inc. (قبلا مراقب وزن) گفت: او تا به مدت طولانی است که آوازی در مسائل مربوط به نژاد و برابری و شمول به عنوان یک انسان-منابع حرفه ای تبدیل شد و حتی بیشتر از آن بعد از سرطان ترساند.

پس از قتل آقای فلوید, او گفت که او بلافاصله احساس مجبور به ارسال پیام به کارکنان در WW داخلی اجتماعی-شبکه رسانه در مورد نژاد پرستی و زندگی مهم است. “من آماده برای کسی که به جرم این” او نوشت: در پست او بعد از قرار دادن در LinkedIn. “من خوش شانس هستم که من رهبر است نه یکی از آنها” با اشاره به WW مدیر عامل ادیت گراسمن.

خانم سیمور گفت: او هنوز هم خودش را انطباق تعصب در زندگی روزانه. او به طور غریزی او را بالا می برد کالا بالا در هوا هنگامی که او می رود خرید در یک فروشگاه به طوری که کارگران فروشگاه می دانم که او را سرقت نیست.

کیم سیمور رئیس مردم افسر در WW International Inc.

عکس: رین ریچاردز برای وال استریت ژورنال

او گفت که او معتقد است که سیاه ترین مدیران در نسل او موفق شد در یک شبیه راه رفتن از راه خود را به سفید مردم احساس راحتی در اطراف آنها. بسیاری در گروه احساس می کنند تنها می تواند حقیقت را بگویید پس از رسیدن به یک سطح معینی او گفت: اما کارکنان جوان در انتظار نیست که برای لحظه ای. “در حال حاضر بیشتر مردم وجود دارد و گرفتن وجود دارد سریع تر حاضر به خطر راحتی از مواضع خود برای قدرت اعتقادات خود,” او گفت:.

پس از به تازگی تبدیل شدن به یک شریک در PricewaterhouseCoopers LLP معاملات تمرین کریستال, رایت, 38, گفت که او به خودش اجازه داد برای تبدیل شدن به بیشتر آسیب پذیر با همکاری کارگران با ابراز ترس او احساس می کند و آنچه در آن به معنی برای خانواده اش—او 16-ماه-پیر پسر—اگر او بودند به او را از دست بدهند.

او گفت که ایالات متحده رئیس شرکت تیم رایان به ایجاد یک پلت فرم برای بحث علنی در مورد موضوع مسابقه و سفید کارکنان به اشتراک گذاری داستان خود را بیش از حد. یکی از سفید همکاران به تازگی به او گفت که او در تلاش برای صحبت کردن با کودکان خود در مورد مسابقه و نحوه تعامل با پلیس ممکن است متفاوت برای مردم رنگ.

کریستال رایت یک شریک در PricewaterhouseCoopers LLP معاملات تمرین.

عکس: رین ریچاردز برای وال استریت ژورنال

او گفت که او امیدوار است کارکنان را نیز تبدیل به صراحت بیشتری در مورد تجارب خود را در شرکت های خود را. “موضوع را با پلیس است یک داستان اما آن یک چیز دیگر به گوش دادن به کسی بگویید از یک داستان است که “من احساس می کنم مثل من یک ارتقاء در اینجا چون من تبعیض’, ” او گفت:. “اگر ما می خواهیم تغییر در شرکت های بزرگ امریکا و کسانی که مکالمات محوری.”

مربوط تصویری

کشتن جورج فلوید در 25 مه موجب اعتراض به خشونت پلیس و نژادپرستی نظاممند. وال استریت ژورنال را دارن Everson صحبت با متخصصان به بحث در مورد تجربیات خود و چه تغییرات آنها می خواهم برای دیدن. تصویر عکس: Adele مورگان

وال استریت ژورنال گزارش در مسابقه و کسب و کار آمریکا از استخدام و تبلیغات به فرهنگ سازمانی. ما می خواهم برای شنیدن در مورد تجارب خود را و داستان ما باید به نگاه است. به اشتراک گذاری شما در فرم زیر وارد نمایید. ما نمی خواهد به انتشار اطلاعات شخصی خود را بدون اجازه شما.

با ارسال پاسخ خود را به این پرسشنامه شما را به رضایت داو جونز پردازش خاص خود را دسته بندی اطلاعات شخصی و نشان می دهد که پاسخ های خود را ممکن است مورد بررسی قرار گرفته و منتشر شده توسط وال استریت ژورنال و شما مایل به تماس گرفته شود توسط یک خبرنگار مجله به بحث در مورد پاسخ شما بیشتر است. در یک مقاله در این موضوع, مجله نخواهد ویژگی پاسخ های خود را به شما با نام مگر اینکه یک خبرنگار مخاطبین شما و شما فراهم می کند که رضایت.

نوشتن به Khadeeja صفدر در [email protected] و Keach Hagey در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8