شرکت های بزرگ, صفحه نمایش Largess در طول بحران—اما برای چه مدت ؟

مدیریت پسماند ادامه خواهد داد به پرداخت کارکنان برای 40 ساعت در هفته های کاری صرف نظر از اینکه ساعت خود را قطع و یا خدمات محدود.

عکس: دیوید پل موریس/مهر نیوز

در میان حقایق سخت جدید کروناویروس آشکار است این است: یک بیماری همه گیر می تواند زمان خوبی به کار برای یک شرکت بزرگ است.

به عنوان بسیاری از کسب و کارهای کوچک عامل با کمی کوسن در حال آماده کردن کارکنان در ده ها تن از شرکت های بزرگ تا کنون توسعه یافته پرداخت و مزایای کارگران, که معیشت آنها آسیب دیده توسط ویروس.

AT&T Inc. ارائه شده است تا 160 ساعت از زمان پرداخت کردن به کارکنان کودکانی که ناگهان در خانه و نیاز به نظارت. جی پی مورگان چیس & Co. ارسال 1000 دلار پاداش به برخی از شعبه ها و عملیات کارکنان است که نمی توانید از خانه کار می کنند برای کمک به کاهش هزینه های مراقبت از کودک و حمل و نقل. Saks Fifth Avenue بسته شدن فروشگاه خود را به مدت دو هفته و پرداخت خواهد شد کارکنان خود را برای برنامه ریزی شیفت. بسیاری دیگر از شرکت های بزرگ در حال گسترش مشابه کمک.

Apple Inc. بسته شده است فروشگاه های خارج از چین به طور نامحدود و گفت ساعتی کارگران ادامه خواهد پرداخت. Facebook , Inc. گفت: این امر به کارکنان تمام وقت اضافی $1,000 در چک خود را و ادامه خواهد داد به ارسال آن لژیون پیمانکاران از جمله محتوای مدیران انجمن صفحه اصلی با پرداخت.

اپل بسته شده است فروشگاه های خارج از چین به طور نامحدود و گفت ساعتی کارگران ادامه خواهد پرداخت.

عکس: Richard B. لوین/زوما پرس

استثنا وجود دارد. در حال حاضر شرکت های ضربه سخت با محدودیت های مسافرتی و اضطراب مانند خطوط هوایی و هتل ها برقرار کرده اند بدون مزد و برگ furloughs. در روز شنبه Marriott International , Inc. تایید به وال استریت ژورنال که این شرکت شد furloughing حدود دو سوم از آن 4,000 شرکت کارکنان در شرکت Bethesda, Md., ستاد و furloughing حدود دو سوم از آن شرکت کارکنان در خارج از کشور.

شرکت furloughs دنبال هتل غول پیکر تصمیم به شروع furloughing کارکنان هتل.

اما به طور کلی تا کنون شرکت های بزرگ’ انعطاف پذیری است و در تقابل با قطع شیفت و اخراج در بسیاری از شرکت های کوچک که اغلب در عمل با کمی حاشیه برای یک بحران است. شرکت های بزرگ به طور معمول باید بیشتر به معنی متنوع دارایی های, پول نقد, دیرین روابط با سرمایه گذاران و بانک ها به آب و آشفتگی. آنها همچنین اقدام با یک چشم و در دادگاه افکار عمومی.

فقط بیش از نیمی از 54 درصد از کارفرمایان می گویند آنها همچنان برای برخی از زمان به پرداخت ساعتی کارکنان که محل کار تعطیل با توجه به این ویروس و 51 درصد پرداخت خواهد شد و افرادی که در خانه بمانند به دلیل سرماخوردگی و آنفولانزا علائم بر اساس یک نظرسنجی از 805 شرکت های بزرگ نظرسنجی در هفته گذشته توسط شرکت مشاوره ویلیس برج واتسون. حدود یک سوم می گویند که آنها خواهد پرداخت کارکنان که نیاز به ماندن در خانه به خاطر فرزندان خود را به مدرسه و مهد کودک را تعطیل.

به اشتراک گذاری افکار خود را

باید شرکت های بزرگ همچنان به پرداخت کارکنان که در کنار جهانی بهداشت بحران ؟ چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

رهبران کسب و کار امروز متعادل می خواهید خود را به عنوان شرکتی خوب شهروندان و حفظ ارتباط با کارکنان برای یک زمان از اقتصادی تک به تک و گریم کسب و کار پیش بینی از coronavirus. یک قدم اشتباه در هر دو جهت خطرات حسن نیت و یا زنده ماندن است.

این بیماری همه گیر در برخی از راه شکل دادن به یک آزمایش در ذینفعان سرمایه داری چشم انداز گذاشته در ماه اوت گذشته توسط کسب و کار شدهاند. این انجمن متشکل از مدیران ارشد برخی از این کشور بزرگترین شرکت های اتخاذ یک تعریف هدف شرکت است که به ترویج “اقتصاد است که در خدمت همه آمریکایی” jettisoning آن قبل از تمرکز بر سهامداران بالاتر از همه دیگران است.

بیانیه ای از هدف های امضا شده توسط بیش از 180 اجرائی به طور خاص اشاره کارکنان به عنوان ذینفعان.

جاشوا Bolten رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت کسب و کار میزگرد در یک مصاحبه گفت که در دراز مدت سهامداران منافع موافق هستند. اگر کارکنان و مشتریان و تامین کنندگان و جوامع نمی تواند پشتیبانی “وجود خواهد داشت هیچ کسب و کار را برای سهامداران خود به خود زمانی که ما بیرون آمدن از این بحران است.”

اما حتی بسیار بزرگ شرکت کرده اند محدودیت های او اضافه شده است. “تصمیم گیری برخی از آنها در حال حاضر در حال ساخت در واقع باید با بقای سازمانی.”

در مدیریت زباله, بزرگ زباله و بازیافت جمع آوری مدیر اجرایی جیم ماهی گفت: کارکنان این شرکت ادامه خواهد داد به پرداخت آنها برای 40 ساعت در هفته های کاری صرف نظر از اینکه ساعت خود را قطع و یا خدمات محدود.

“آنچه من می خواهم این است که هر یک از ما 45,000 هم تیمی نگرانی در مورد چگونه من می خواهم به پرداخت اجاره و یا خوراک خانواده من,” او در مصاحبه ای گفت: صبح روز جمعه. “ما می دانیم که از آن خواهد شد هزینه برای این شرکت اما مهم نیست.”

آقای ماهی گفته است که این تصمیم از چند هفته پیش و زد آن توسط خود تیم رهبری ارشد و هیئت مدیره. او گفت که این سیاست را ادامه خواهد داد به طور نامحدود.

Saks Fifth Avenue بسته شدن فروشگاه خود را به مدت دو هفته و پرداخت خواهد شد کارکنان خود را برای برنامه ریزی شیفت.

عکس: Victor J. آبی/گتی ایماژ

“من مطمئن امیدواریم که این چیزی نیست برای دو سال. اما راستش اگر آن را من می خواهم به شما بگویم که 40 ساعته تضمین می شود به طور فزاینده ارزش دورتر شما بروید.”

جای مردم گران است, در حال اجرا تا $20,000 زمانی که یک مدیریت زباله کارکنان واریز شده است. “بنابراین صرفا از یک نقطه نظر اقتصادی من هنوز هم می خواهم به شما بگویم آن را درست به انجام,” او گفت:.

چند روز پیش او همچنین با ارسال یک ایمیل به 11 اجرائی او می داند که درخواست آنها را به انجام کاری برای کمک به کسب و کارهای کوچک مهم پایه مشتری برای شرکت های بزرگ است. او گفت: چند در حال حاضر نیز مشتاق توافق است. به نوبه خود, مدیریت زباله است که در حال حاضر با کوچک و متوسط-حجم مشتریان برای تغییر شرایط پرداخت و تمدید سرویس.

بسیاری از شرکت های توسعه پرداخت و یا مزایای قرار دادن نقطه انتهایی در محل طرح پرسش از این که آیا این اقدامات خواهد outlast ویروس تاثیر. با توجه به ویلیس برج واتسون بررسی نمونه سازمان تضمین پرداخت از طریق اختلال است دربندی جبران خسارت در 14 روز که بدان معنی است که دیگر حساب نقطه است که در پایان ماه مارس.

در ابتدا گسترش پرداخت و مرخصی استعلاجی حق استراتژی کسب و کار “به ویژه به دلیل آن را خریداری شما یک دسته از حسن نیت گفت:” نیکلاس بلوم یک اقتصاددان در دانشگاه استنفورد فارغ التحصیل دانشکده کسب و کار. “همانطور که ما بیشتر به مارس مدیران اجرائی مواجه هستند گریمر واقعیت است.”

حتی شرکت های بزرگ گفت: ممکن است محدودیت به آنچه که آنها می توانند و یا مایل به ارائه.

“من فکر نمی کنم هر کسی می خواهد برای اولین بار به بریده بریده کارکنان” آقای بلوم گفت. “اما اگر پنج تا 10 با مشخصات بالا شرکت اخراج کارگران این ممکن است مانند یک سد ترکیدن. اگر خبر بد همچنان به ریختن کردن وجود خواهد داشت با عجله به خروج همانطور که همه افسردگی کارگران است.”

نوشتن به لورن وبر در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>