Bidrohi: Kazi Nazrul Islam مبارزه علیه نابرابری (قسمت 1)

“Bidrohi” محبوب انقلابی بنگالی شعر و معروف ترین شعر نوشته شده توسط Kazi Nazrul Islam (نوشته شده در ماه دسامبر 1921). در اصل منتشر شده در چند دوره این شعر برای اولین بار جمع آوری شده در سال 1922 در یک جلد با عنوان Agnibeena: اول گلچین انتشار Nazrul اشعار. بسیاری از آنها دیده می شود, در این شعر, عناصر,غم, قهرمانی, و عشق است. در اینجا این است که تجزیه و تحلیل من از همان در 5 قسمت. در زیر یک بخش از تحلیل من:

این Bidrohi از Nazrul شعر است بی پایان متعصب در برابر شکایت عدم درک و ظلم و ستم: او مدافع نیازمند و ناتوان از به حاشیه رانده شده مجامع روستایی بنگال هند است. و در درجه ای از تلاش Bidrohi است Swadeshi — یک ملی — مبارزه با به پایان راج بریتانیا بود.

آن را نیز به شدت بر همگرایی نقش هر دو جنس و اهمیت مساوی به زندگی و طبیعت است. این شعر imbibes زبان سانسکریت کلمات قصار Ahaṁ Brahmāsmi “من مطلق”. آن را یکی از چهار Mahavakyas استفاده می شود برای توضیح وحدت عالم صغير و عالم کبير.

اینترنت منابع می گویند که به معنای واقعی کلمه Aham به معنی “من” است که نمی تواند خالی از سکنه و یا رها شده در حساب ثابت بودن اجتناب ناپذیر همیشه حاضر. برهما به معنی همیشه کامل است. این mahāvākya در Brihadaranyaka Upanishad از Shukla Yajurveda.

برهمن بی نهایت واقعیت همه جانبه وجود را در خود دارد; تنها زمانی که نفس می میرد و این می تواند تحقق یابد. در این سخن کوتاه و “من” است نه محدود transmigrating نفس فاعل و enjoyer در داخل و نیز بدن و ذهن است. مرد (که آگاهانه نهاد) به تنهایی ظرفیت خود را برای بهبود وضعیت کنونی به راهنمای آینده خود را به پرس و جو و حقیقت را می دانم و خود را به صورت رایگان از چرخه تولد و مرگ (vidyā adhikāره) از طریق متفکر اقدامات (karma adhikāره). Vidyāranya در Panchadasi (V. 4) توضیح می دهد: ||”بی نهایت, طبیعت, عالی خود توضیح داده شده است در اینجا با کلمه برهمن (روشن. همیشه در حال گسترش است; واقعیت نهایی); کلمه asmi نشان دهنده هویت aham و برهمن. بنابراین (به معنای بیان است) “من برهمن هستم.” این تحقق است که به دست آورده از طریق واقعی پرس و جو.شاعر است و مورد استفاده بسیاری از چهره های از سخنرانی در این شعر مانند استعاره تشبیه و غیره که کمک به یک منظره تصویر در آن خوانندگان ذهن است.

تجزیه و تحلیل

“Bidrohi بولو آبجو – bol unnato koro محض !”

در اینجا در این خطوط شاعر به تصویر می کشد خود را به عنوان یک شخصیت قهرمان و او می خواهد به منظور بالا بردن سر خود را بالا و بالا مانند قلل هیمالیا. شاعر شروع به ایجاد انگیزه از خط اول شعر. این خطوط بپرسید این خوانندگان به خود افتخار می کنم و صحبت و یا عمل به همین ترتیب.

می گویند شجاع می گویند: بالا سر من!

“محض nehari عماری ,noto, محض oe shikhor himdreer ! بولو آبجو – Bol ماها bishwoor mahaakash fhari Chondro soorjho ghroho تارا chari Bhulok dulokh golok bhedia Khodar asoon chedia Uthiya چی پدیکور bismoy امی bishwo bidhatri Momo lolate rudra bagoban jole raj-rajtika dipto joyoshri! بلو bir – Ami پدیکور unnato محض.”

شاعر در اینجا می گوید که او مایل به پرواز را از طریق آسمان فراتر سیارات و ماهواره ها و ستاره ها, پیرسینگ, از طریق, زمین, آسمان, کیهان و تا خداوند تاج و تخت. او می گوید که خدا حجت خالق هستی با هیچ یک از مخلوقات خود را که قویتر از خودش. قدرتمند لرد شیوا می درخشد در پیشانی خود را مانند یک مدال سلطنتی از پیروزی. تکرار با استفاده از دو خط آخر ندارد اما استفاده شده است بر روی هدف به ایجاد یک تاثیر فوق العاده ای.

به دنبال در سر من است که بازیگران بزرگ هیمالیا قله! می گویند شجاع می گویند: پاره از هم جدا گسترده ای آسمان جهان, پشت ماه, خورشید و سیارات و ستاره ها, سوراخ کردن بدن, زمین و آسمان, هل دادن از طریق متعال را مقدس صندلی من افزایش یافته است, من چندساله تعجب از مادر زمین! به خدا عصبانی می درخشد بر روی پیشانی من مانند برخی سلطنتی پیروزی زرق و برق دار آرم. می گویند شجاع

همیشه بالا سر من!

خواندن قسمت 2

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>