انتخاب تاریخی بایدن به عنوان همسر در حال اجرا

نیم قرن پس از فرود آمریکایی ها مردان بر ماه، یک زن سیاه پوست نامزد معاونت رئیس جمهور است، بنابراین در آستانه رئیس جمهور شدن ایستاده است. به عنوان یک اندازه از پیشرفت انسان، اول به فیزیک در حالی که دوم به برابری اجتماعی است. با این حال هر یک در فاصله سفر به طور یک طور است و موانع غلبه بر.

جو بایدن عهد کرد که نام یک زن را به عنوان همسر در حال اجرا خود را حتی قبل از او به عنوان برنده اولیه حزب دموکرات از متنوع ترین زمینه نامزدهای ریاست جمهوری – متنوع در جنسیت، قومیت، نسل، گرایش جنسی، و ایدئولوژی ظهور کرد. اون هيچ کمي از چشم انداز نداشت

در کامله هریس او یک شریک حاکم با ریشه در عدالت اجتماعی انتخاب کرده است. خانم هریس در اوکلند کالیفرنیا توسط والدین مهاجر بزرگ شد. پدر او از جامائیکا مهاجرت کرد تا در اقتصاد تحصیل کند. مادرش از هند وارد شد و یک دانشمند پزشکی شد. آنها دختران خود را در میان جنبش حقوق مدنی در منطقه خلیج بزرگ شده است. خانم هریس قبل از انتخاب شدن به مجلس سنای ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۶ دادستان بخش سان فرانسیسکو و سپس دادستان کل کالیفرنیا شد. انتخاب او نشان دهنده وعده آقای بایدن برای کاهش زندان و اصلاح پلیس در پاسخ به جنبش اعتراضی عدالت اجتماعی تابستان است.

به عنوان یک مُنبّر از یک استقرار دموکراتیک که تا حد زیادی مرد، سفید پوست و مسن تر است، آقای بایدن ممکن است عامل انتقالی تغییر باشد. او خود را به عنوان پل به یک دوره فراگیر تر از سیاست است که در حال حاضر در رتبه حزب و فایل وارد شده است صورتحساب. کنگره کنونی پنجمین بار در یک ردیف است که مجلس سنا و سنا به دنبال انتخابات متنوع تر می شوند. زنان تقریباً یک چهارم از عضویت در هر اتاق را تشکیل می دهد، که بالاترین درصد در طول تاریخ است. رئيس مجلس زن است. تقریباً ۱۳٪ از قانونگذاران مهاجر یا فرزندان مهاجران هستند.

هنگامی که جرالدین فرارو اولین زنی شد که در سال ۱۹۸۴ به بلیط یک حزب سیاسی بزرگ اضافه شد، در این سال ها، کانديد شدن او به عنوان يک نوين محسوب می شد. از آن زمان به بعد چشم انداز سیاسی دگرگون شده است. نزدیک به نیمی از زنانی که تا کنون در مجلس خدمت کرده اند از سال ۱۹۹۸ انتخاب شدند. در سراسر روتوندای کاپیتول، ۲۹ نفر از ۵۶ زن که در سنا خدمت کرده اند در سال ۲۰۰۰ یا بعد از آن انتخاب شدند. فراتر از واشنگتن، 29 درصد از همه قانونگذاران ایالتی زن هستند.

حزب جمهوری خواه در سال ۲۰۰۸ یک زن به نام سارا پیلین را به بلیط خود اضافه کرد. هشت سال بعد هیلاری کلینتون اولین زنی شد که حزب خود را به یک انتخابات رهبری کرد. با اينکه باخته، ولي يه سقف شيشه اي رو شکست. شش زن امسال به دنبال نامزدی حزب بودند. همچنین تنوع جنسیتی، قومی و درآمدی بیشتری در نژادهای قانون گذاری کنگره و ایالت ها آشکار می شود.

نقاط عطف جمعیت شناختی یکی از اقدامات پیشرفت به حدی است که آنها نشان دهنده رضایت گسترده تر در مورد برابری در شهروندی است. در طول دهه ها، از رهايي تا جنبش عدالت اجتماعي فعلي، دموکراسي نماينده به تدريج به نمايندگي از محدوده اي کامل تر از حاکمين آمده است. پذیرش گروه های مختلف نیز بدون در نظر گرفتن شرایط انسانی، بینش عمیق تری را نسبت به کیفیت تفکر هر فرد، به زور می کند. حکومت کردن، پس از همه، مستلزم کاربرد جهانی قوانین و اصول است.

زنان سیاه پوست در طول تاریخ پر دردسر در ایالات متحده، در عزت آرام و ناامید وزن منحصر به فرد، چه از خشونت جنسی، بی عدالتی اجتماعی، و یا حاشیه نشینی اقتصادی، تحمل کرده اند. حالا که تاریخ وارد فصل جدیدی با یک زن سیاه پوست به عنوان نامزد دموکرات برای معاون رئیس جمهور. چه بلیط حزب او برنده شود و چه باخت، انتخاب خانم هریس سیگنالی – به ویژه برای دختران سیاه پوست – می فرستد که آمریکایی ها ظرفیت بیشتری برای تشخیص ارزش ذاتی هر فرد کسب کرده اند.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im