Bhagwad گیتا, یوگاناندا و کریا یوگا

توسط Anup Taneja

روش کریا یوگا است که سریعترین روش برای رسیدن به خود تحقق با توجه به Paramhansa یوگاناندا. این یوگا متشکل از تعدادی از پرانایاما مبتنی بر تکنیک های را که در مورد تکامل معنوی در یک سرعت سریع از طریق بیداری خفته کندالینی با کنترل تنفس. این کریا یوگا پزشک تلاش برای ایجاد انرژی پرانیک چرخند رو به بالا و رو به پایین در اطراف شش ستون فقرات مراکز; “نیم دقیقه از انقلاب از انرژی در اطراف حساس نخاع انسان” می گوید: یوگاناندا “اثرات ظریف از پیشرفت در تکامل خود; که نیم دقیقه از کریا معادل یک سال از unfoldment معنوی”.

کریشنا در Bhagwad گیتا به شفافی بر این تکنیک در گفتمان IV و V. به منظور بیقرار ذهن تحت کنترل کریشنا تاکید بر نیاز به خنثی و یا حتی جریان پرانا نیروی زندگی و apana خروجی نفس; نزولی انرژی در اختری ستون فقرات.

زمانی که زندگی جریان بیرون از طریق آوران و وابران اعصاب به عنوان یک نتیجه از این رو به پایین جریان apana فعلی پناهجویان به دام افتاده در لذت زودگذر جهان گمراه کننده و در روند آنها تمایل به از دست دادن خود را در متانت و وقار. هدف از کریا یوگا, از این رو است که به طور مستقیم با زندگی کنونی به sushumna ستون فقرات در جهت است که سالک را در ذهن می شود جدا از ناخالص ادراکات حسی. پرانا و apana جریان جریان به ستون فقرات تبدیل به آرامش و حتی امکان سالک برای ورود به مراقبه عمیق که در آن او شروع به بالا افزایش می یابد در عوالم گسترده از آگاهی خالص.

روش کریا یوگا شامل سه نوع از پرانا-فداکاری است که اثر داده به توسط یوگی از طریق تمرین برخی از ویژه یوگایی bandhas را و mudras. این توضیح داده شده در گیتا.

اولین بار, مصاحبه, oblations از apana به آتش قربانی از پرانا انجام شده توسط پر کردن ریه ها با هوا و وادار کردن زمان از apana به منطقه لگن با کمک jalandhar bandha. زمانی که apana ساخته شده است ثابت از طریق تمرین mool bandha دو متحد هستند و در حال حاضر فرستاده شده است تا نخاع با کمک uddiana bandha تمرین به طور همزمان با بازدم نفس و تخلیه ریه ها به آرامی. Jalandhar bandha است تاثیر انقباض و فشار پایین هوا استنشاق در ریه ها; moola bandha است تاثیر انقباض مقعد و uddiyana bandha با رسم در معده به آهستگی و به تدریج به عنوان ریه ها را از هوا استنشاق.

در شکل دوم پرانا-قربانی تنفس است که به تدریج آهسته به توقف و بازدم پرانا قربانی به آتش از استنشاق apana.

در سوم فرم پرانا قربانی به آتش پرانا را از طریق شیوه های shambhavi و khechari mudras زمانی که جریان پرانا در حال ساخته شده به افزایش در منطقه بصل النخاع و در نهایت ادغام در sahasrara وارد, cerebrum.

کریا یوگا باعث می شود یوگی مهارت در هنر تقطیر نیروی زندگی از نفس و کنترل پرانا. زمانی که پرانا کنترل ذهن می شود ثابت; حواس نیز به رقیق کنید و با هم ادغام شدند در پرانا. یوگاناندا می گوید: “با این کنترل نیروی زندگی را می توان خاموش در خواهد شد از پنج حس-کانال و تبدیل به درون در نتیجه انحراف روح توجه از درک پدیده های مادی به ادراک روح.” Paramhansa یوگاناندا وارد Mahasamadhi در 7 مارس سال 1952.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de