پکن

فرودگاه اصلی بين المللی پکن روز پنجشنبه دريافت پروازهای بين المللی را بار دیگر از تعداد محدودی از کشورها که در معرض خطر کم ابتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده اند، آغاز کرد.

شو هجیان سخنگوی دولت شهر به خبرنگاران گفت مسافرانی که از کامبوج، یونان، دانمارک، تایلند، پاکستان، اتریش، کانادا و سوئد پرواز می کنند، باید برای اولین بار قبل از سوار شدن آزمایش منفی کروناویروس را نشان داده اند.

ورود مسافر خواهد شد به تقریبا 500 در روز در طول یک دوره آزمایشی محدود می شود و همه نیاز به تحت آزمایش اضافی برای ویروس در هنگام ورود، و به دنبال آن دو هفته قرنطینه. اولین پرواز تحت آرایش، پرواز شماره ۷۴۶ ایر چین، درست قبل از ساعت ۷ صبح از پنوم پن کامبوج وارد شد.

با آغاز ماه مارس، تمام پروازهای بین المللی به پکن به ده ها شهر دیگر هدایت شده بود که مسافران قبل از اینکه اجازه سفر به پایتخت چین را داشته باشند، مورد آزمایش و پردازش قرار گرفتند.

چين هفته ها بدون موارد جديد عفونت محلی رفته است و ۱۱ مورد جديد ثبت شده روز پنجشنبه همگی وارد شدند.

آخرين شيوع محلی پکن در ماه ژوئيه به يک بازار عمده فروشی مواد غذايی مرتبط بود و اداره گمرک اين شهر روز چهارشنبه اعلام کرد تمام غذاهای منجمد وارداتی را، همراه با کالاهای ديگری که از کشورهایی که در معرض خطر بالا تلقی می شوند، آزمايش خواهد کرد.

امکانات ذخیره سازی و حمل و نقل برای مواد غذایی وارداتی نیز ضدفونی خواهد شد و آداب و رسوم پکن با شهرهای دیگر کار می کنند برای اطمینان از ایمنی زنجیره تامین.

در تحولات دیگر در منطقه آسیا و اقیانوسیه:

هند رکورد سنبله تک روزه ۸۳٬۸۸۳ مورد جدید را به ثبت رسانده است که این کشور را به طور کلی به ۳٫۸۵ میلیون نفر رسانده است. وزارت بهداشت روز پنجشنبه همچنين از کشته شدن ۱۰۴۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و مجموع تلفات را تا ۶۷۳۷۶ نفر به خود گرفت. هند بيش از سه هفته است که از بالاترين افزايش های روزانه گزارش می دهد. این وزارتخانه گفت نرخ مرگ و میر این کشور به ۱٫۷۶٪ کاهش یافته است و مرگ و میر آن به ازای هر میلیون نفر جمعیت «یکی از پایین ترین ها در جهان» بوده است. کارشناسان می گويند مرگ و مير می تواند به طور قابل ملاحظه ای در چند ايالت کم حساب شود.

کره جنوبی اولین افت خود را زیر ۲۰۰ مورد جدید ویروس کرونا در بیش از دو هفته گزارش کرد، اما بیمارستان های تیره و تار این کشور پس از افزایش طولانی مدت اخیر عفونت ها، بیماران بیمار جدی تری را درمان می کردند. افزایش روز پنجشنبه 195 مورد جدید که اولین افزایش روزانه زیر 200 مورد در 17 روز است، نشان داد که این کشور شروع به دیدن اثرات محدودیت های دوری اجتماعی سخت گیرانه ای می کند که به تازگی در منطقه سرمایه بیشتر اعمال شده است. با این حال، تعداد بیماران در شرایط جدی یا بحرانی با COVID-19 فعال به 154 افزایش یافت، در مقایسه با 14 در اوت 14 زمانی که کشور شروع به آنچه در حال حاضر اجرا 21 روزه در پرش های سه رقمی روزانه در عفونت. این کشور بیش از ۵۸۰۰ نفر از افراد تازه بیمار را در طول خط به بار موردی خود اضافه کرده است و ترس از بیمارستان های غرق شده را افزایش داده است.

هنگ کنگ می گويد تنها شش نفر از ۱۲۸ هزار نفر از ساکنانی که در برنامه آزمايش دسته جمعی شهر که از روز سه شنبه آغاز شد، آزمايش مثبتی برای کروناویروس انجام داده اند. چهار نفر از این شش نفر بیماران قبلی ویروس کرونا بودند که ماه گذشته مرخص شدند و هنوز هم هنگام آزمایش آثاری از این ویروس را حمل می کردند. تا روز پنجشنبه ۸۵۰ هزار نفر در شهر ۷٫۵ میلیونی برای شرکت در برنامه آزمایش رایگان یک هفته ای با هدف شناسایی حامل های خاموش این ویروس ثبت نام کرده اند. تعداد پایین موارد مثبت انتقاداتی را به خود جلب کرده است که برنامه آزمایش مقرون به صرفه نیست، در میان نگرانی های حریم خصوصی و ترس از اینکه داده های DNA می تواند به سرزمین اصلی چین فرستاده شود. عفونت های کروناویروس در اوایل ژوئیه در هنگ کنگ افزایش یافت. این سرزمین در اوج خود، پس از هفته ها رفتن بدون هیچ گونه در ماه ژوئن، بیش از ۱۰۰ مورد منتقل شده محلی در روز را ثبت کرد. محدودیت های سخت اعمال شد، از جمله محدود کردن رستوران ناهار خوری در ساعت و میله کرکره و سالن کارائوکه، و موارد به طور پیوسته کاهش یافته است. به غیر از شش نفر که در برنامه آزمایش دسته جمعی آزمایش مثبت کردند، هنگ کنگ روز پنجشنبه از هشت عفونت دیگر ویروس کرونا خبر داد. در مجموع ۴۸۳۹ مورد از جمله ۹۳ مورد مرگ را تأیید کرده است.

نقطه داغ استراليا ايالت ويکتوريا روز پنجشنبه دومين روز متوالی خود را از افزايش موارد COVID-19 ثبت کرد. وزارت بهداشت ایالتی اعلام کرد که در آخرین دوره ۲۴ ساعته ۱۱۳ عفونت جدید و ۱۵ مرگ و میر وجود داشته است. ۹۰ عفونت جديد و شش مرگ و مير در روز چهارشنبه ثبت شده است. تنها 70 مورد جدید COVID-19 در روز سه شنبه وجود دارد, پایین ترین tally از ماه ژوئن. زو بوهلر، زن باردار در استرالیا، می گوید نمی دانست که وقتی در مقابل فرزندانش توسط پلیس دستبند زده شده بود، هیچ قانونی را زیر پا می زند و به اتهام تحریک مردم به تظاهرات علیه قفل همه گیر ایالت ویکتوریا، در لباس خواب ش کنار رفت. شريک خانم بوهلر روز چهارشنبه در خانه اش که در آن با دو کودک ۳ و ۴ ساله در شهر بالارات زندگی می کند، به جريان زنده او کمک کرد. این ویدئو میلیون ها بار مشاهده شده است. او متهم به استفاده از سکوهای رسانه های اجتماعی برای تحریک دیگران برای شکستن محدودیت های همه گیر با حضور در تجمعات آخر هفته برای اعتراض به محدودیت ها شده است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im