پکن را دوست دارد به بحث در مورد “جامعه از آینده مشترک بشریت”. دقیقا چه معنی است ؟

فهیم سازمان ملل متحد صحبت می کنند یک نوع هنر است. زمانی که رئیس جمهور چین برای اولین بار بیان مفهوم “جامعه از آینده مشترک بشریت” نیز به عنوان ترجمه “جامعه رایج سرنوشت” در سازمان ملل متحد در سال 2015 به نظر می رسد مبهم است. هنوز بسیاری از توجه.

همه چیز تغییر کرده پس. در 19 ک کنگره ملی در سال 2017, “ساختمان یک جامعه با آینده ای مشترک برای بشریت” بود مندرج به عنوان یک مفهوم اصلی و اساسی سیاست هدایت چینی دیپلماسی است. هدف از چین گل سرسبد کمربند و جاده ابتکار به عنوان توضیح داده شده در حال حرکت و نزدیک به سوی یک “جامعه آینده ای مشترک برای بشریت”. یازدهم سیاست خارجی سخنرانی تلفیقی است با عنوان “در ساختمان یک جامعه از آینده ای مشترک برای انسان’.

آن را نه تنها چینی سخنگویان که بیان آن است. دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ یک مرجع درخشان که خواستار توسعه همکاری به منظور کمک به “ساختمان یک جامعه از آینده ای مشترک برای بشریت”. گرفتن نشانه, آژانس های سازمان ملل نم نم آن را در اسناد و مدارک.

چینی حمایت مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه به ناچار حمل مراجع است. یکی در 73 جلسه در سال 2018 حتی به نام “جامعه مشترک آینده برای بشر در فضای مجازی”. کشورهای در زمان مخالفت با این تلاش ها. گزارش های اخیر ذکر است اعتراض به ‘چینی عبارت’ تاخیر سازمان ملل در سالگرد 75 اعلام شده است.

دانشمندان چینی ردیابی اصطلاح اصل و نسب به tianxia (همه زیر آسمان) سیستم. آن است گفت: برای ساخت دنگ شیائوپنگ را “صلح و توسعه” پایان نامه جیانگ Zemin “جدید مفهوم امنیت” و هو جینتائو برای تماس “هماهنگ جهانی”. با توجه به لیو مینگ چینی محقق ساختن “جامعه با آینده ای مشترک برای نوع بشر” را پنج تغییرات در روابط بین الملل: توسعه یک مدل جدید به صورت عمده قدرت رقابت تغییر نگرانی های امنیتی برای غیر سنتی تهدیدات ترویج برنده برنده همکاری های اقتصادی به جای تجارت و فن آوری رقابت یکپارچه سازی غیر غربی و شیوه های حکومت با سیستم های غربی از ارزش های جهانی و مدیریت توسعه اقتصادی در راه است که تضمین می کند تعادل زیست محیطی.

ادا در رفیع اصول حاکمیت برابری و احترام متقابل – اول روشن در هند-چین ‘Panchsheel’ توافق 1954 – این تنش متمم با “برنده-برنده” نتایج به جای رقابت و ترویج تحمل سیاسی و تفاوت های فرهنگی.

تاکید بر تداوم موجود نهادهای بین المللی به جای تقاضا برای توزیع مجدد قدرت است. نیاز به تغییرات ساختاری ترتیب به ارث برده از جنگ جهانی دوم دوران است عنوان. تمرکز بر روی مسائل با درخواست تجدید نظر گسترده – توسعه پایدار و مقابله با غیر سنتی تهدیدات امنیتی شیوع و بیماری های همه گیر قاچاق مواد مخدر, پولشویی, قاچاق انسان و همکاری در مرز دامنه مثل دریاهای قطبی و مناطق فضای بیرونی و فضای مجازی است.

فراتر از کلیات آن نشان دهنده این باور است که چین ظرفیت و تمایل به بازی یک الگوی جهانی رشد کرده و نیاز به جایگزین شود در حکومت جهانی است. اما آن خو با تحقق است که چین نمی تواند نو طرح نظم کنونی. از این رو تلاش برای پرورش چین ادغام در نظم موجود به عنوان یک قدرت بزرگ با رهبری ، مفهوم ضمنی این زیر صدایی خوش خیم مفهوم است که حداقل sidestepping جهانی ارزش ها و اصول اساسی است که نگه دارید تا موجود نظم جهانی و ممکن است در غرفه چین افزایش یابد.

به عنوان جوزف نای توضیح داد: قدرت نرم است و وابسته به جذاب چشم انداز آینده. چین مفهوم با هدف جذب می کند. برخی از پیدا کردن آن جذاب است. در عین حال چین ابراز وجود تحریک های جهانی نگرانی. چین را تیره و تار و حتی مقابله به دلیل روابط تاریخی و امنیت ارضی و دریایی مسائل کم جذابیت حکم است. بی قراری حاکمیت مسائل یک نگرانکننده راه تضعیف دیگر آرمان. این اتفاق می افتد با چین بیش از حد.

فراتر از یک طرح جایگزین پژمرده منظور نیاز به یک برنامه برای تغییر. چین هنوز به پرده برداری از هر بازی برنامه ریزی برای اجرای اصلاحات. شاید به عمد ، در این بازی حتی به چین افزایش آن وضعیت آن را احساس می کند دیگران ممکن است فرسوده و یا پریشان از اعمال رهبری و یا حداقل تنظیم برای عدم مقابله و راه های از رقابت. مقیم زمان – در چشم ساده و بدون پنهان – ممکن است این برنامه بازی.

ما نیاز به استقرار کسانی که با تخصص در افشای چین قصد و کسانی که با دیدگاه های راهبردی به این ارزیابی ارائه شده است. ما نیاز به تعیین اینکه آیا چین “جامعه از آینده مشترک” است که در جهانی آینده که هند می خواهد – در بخشی و یا نه در همه. ما نیاز guardrails از گرند استراتژی برای هدایت ما گزینه های خاص از همکاری و رقابت و رویارویی است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de