پکن چالش برانگیز است جهانی ‘قوانین است.’ اما برخی در حال هل دادن به عقب.

پینگتونگ County, تایوان

لیو Taiguang اغلب پیاده روی همراه تایوان بر باد رفته جنوبی کیپ به gleaming سفید Eluanbi فانوس دریایی آن چراغ چشمک زن از غنی آهن برج در سراسر فیروزه آبهای باشی کانال.

یک چهارم نسل تایوان بومی آقای لیو است که ثابت قدم به عنوان این فانوس دریایی در نزدیکی خانه اش در حمایت از تایوان استقلال. او در برابر لجبازی پکن اصرار بر اتحاد آن با سرزمین اصلی – با توسل به زور در صورت لزوم. و او خیلی خوشحال است که تایوانی رای دهندگان تحویل لغزش انتخاب مجدد به طرفدار استقلال جمهور Tsai و نشستند ون در ماه ژانویه به رغم پکن دخالت.

“در این انتخابات ،” سفت چسبیده راننده تاکسی با خنده می گوید. “مردم تایوان را انجام خواهد داد هر آنچه در سرزمین اصلی می گوید.”

تنها 80 کیلومتر از سرزمین اصلی تایوان شده است در خط مقدم از تهدید و ارعاب. امروز تایپه زنگ خطر و آمادگی برای عقب راندن – به اشتراک گذاشته شده است در واشنگتن و دیگر پایتخت چین به طور فزاینده ای ادعا می کند خود را به عنوان یک خودکامه اقتصادی و تکنولوژیکی و قدرت نظامی زیر قوانین خاص خود را دارد.

ان اسکات تایسون/کریستین ساینس مانیتور

لیو Taiguang بومی پینگتونگ County, تایوان که خانواده مهاجرت به جزیره نسل پیش است که ریشه در خود تایوانی هویت و تایوان وضعیت به عنوان یک کشور مستقل. او خیلی خوشحال بیش از رئیس جمهور Tsai و نشستند ون را لغزش انتخاب مجدد در ماه ژانویه با وجود مخالفت چین که ادعای تایوان را به عنوان یک استان.

زمانی که چین به راه انداخته اصلاحات بازار در سال 1979 رهبران غربی بر این باور سیاسی آزاد سازی را دنبال آوردن چین را در برابر نظم بین المللی که برگزار شده بود پس از جنگ جهانی دوم است. اما کسانی که انتظارات را در هم پاشید و پس از چینی رهبر چین در زمان قدرت در سال 2012 سفت حزب حاکم کمونیست را کنترل و راه اندازی یک برنامه بلند پروازانه از “ملی جوان سازی” برای رسیدن به “رویای چینی.”

آقای یازدهم پیش بینی چین تقویت حاکمیت ملی خود را در خانه طرح نفوذ در سراسر آسیا و فراتر از پیشرفت دیکتاتوری جایگزین لیبرال دموکراسی و به دست آوردن یک محل مرکزی در صحنه جهانی – در زمانی که ایمان به هنجارهای دموکراتیک است لرزان در بسیاری از نقاط جهان. پکن را صرف کمک های خارجی و پروژه های توسعه ای افزایش یافت, تبدیل این کشور به یکی از جهان بالا دهندگان.

چین “به طور کامل اعتماد به نفس در ارائه یک چین راه حل برای بشریت جستجو برای بهتر سیستم های اجتماعی” آقای یازدهم اعلام کرد در سال 2016. در سال 2018 گفت: یکی از چین در اولویت است “پیشرو اصلاحات در حکومت جهانی سیستم” که پکن معتقد پاس ایالات متحده قدرت طلبی و ناعادلانه تجارت و ترتیبات مالی.

“آنچه دولت چین می خواهد برای زنده ماندن … برای ایجاد جهانی امن برای استبداد می گوید:” جسیکا چن وایس استادیار دولت در دانشگاه کرنل. “آن را در مناطق که در آن دولت چین احساس ترین تهدید جهانی هنجارهای مانند حقوق بشر که از آن شده است بیشتر مصمم به بازنویسی قوانین به نفع منافع خود است.”

و پکن در یک موقعیت قوی تری برای انجام این کار در زمانی که نهادهای سنتی از حکومت جهانی باید ضعیف شده می گوید: William C. McCahill جونیور ارشد ساکن همکار در اداره ملی آسیایی, تحقیق در سیاتل. چین است که “کار [موجود بین المللی] سیستم برای آنچه در آن ارزش به آنها, و در همان زمان به آرامی ساختمان این نوع جهان موازی,” او می گوید.

پکن تنش “برنده-برنده” دیپلماسی است. اما بسیاری از دولت ها نگران هستند که چین اغلب برخوردار از آن ثروت و قدرت – از جمله جهان سوم قویترین نظامی – zero-sum, مد و یا از هماهنگی با هنجارهای بین المللی.

ایالات متحده در حال حاضر کست چین به عنوان یک رقیب استراتژیک و رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت “شده است بسیار تاثیر گذار در شکل دادن به بقیه جهان در حال حاضر views چین می گوید:” الیزابت اقتصاد آسیا مدیر در شورای روابط خارجی.

در آسیا چین است در مواجهه با مقاومت به آن جارو ادعا می کند در دریای چین جنوبی است. و برخی از کشورهای در حال reevaluating آقای یازدهم را امضا سیاست خارجی عظیم زیربنایی طرح به نام کمربند و جاده ابتکار (BRI).

به خانه نزدیک تر “هر عنصر از چین تفاهم روایت است که به چالش کشیده است و در قلب خود “رویای چینی’,”, می گوید دکتر اقتصاد است. “چین تحت enormous, انتقاد خود را در مورد نقض حقوق بشر در سین کیانگ. در هنگ کنگ وجود دارد واقعا عظیم اجتماعی ناآرامی … رد چینی مدل سیاسی و در تایوان شما تا به حال انتخاب مجدد از Tsai و نشستند ون.”

تایوان سرپیچی فوق العاده است با توجه به فشار شدید پکن اعمال بر عملا مستقل جزیره از 23 میلیون نفر است. پس از رئیس جمهور Tsai شد و اولین انتخاب در سال 2016 چین قطع رسمی گفت و گو تحمیل تحریم اقتصادی تشدید اقدامات نظامی و بمباران این جزیره با دروغ با هدف دستکاری در انتخابات است. تایوان تحمل حدود 30 میلیون حملات سایبری یک ماه به طور عمده از چین است.

دیجیتال وزیر آدری تانگ می گوید تایوان “کلاه سفید هکرها لازم نیست برای انجام … دریل چرا که آنها در مواجهه با جنگ های واقعی در هر روز است.” “ما دموکراسی” او می گوید: “جنگ است-تست شده است.”

در نزدیکی فانوس مغازه ها از دست داده اند و کسب و کار از چین محدود سرزمین اصلی گردشگری به تایوان است. آقای وو اذوقه رسان از شیر نارگیل تازه به فروش می رساند تنها نیمی از آنچه که او استفاده می شود. “تایوان است که بیش از حد کوچک است. ما نباید مبارزه با سرزمین اصلی” او استدلال می کند.

به طور کلی هر چند پکن قلدری به نظر می رسد که نتیجه معکوس. تنها یک در ده تایوانی امروز پشت اتحاد با چین و حمایت از استقلال بیش از دو برابر شده از سال 1995.

“اقتصاد چین بزرگ است و اجازه می دهد تا ما را به مقدار زیادی از پول, اما دموکراسی با ارزش تر است می گوید:” آقای Liu ابراز گسترده روبرو است. “شما پول زیادی اما شما نه ؟ آن را بسیار دردناک.”

به عنوان آقای لیو بازديد فانوس یکی اواخر ژانویه روز, چینی, جت های نظامی انجام یک تمرین سر و صدا بیش از این باشی کانال در یک نمایش قدرت طراحی شده برای ارعاب تایوان. آقای لیو است unfazed. “ما در یک کشور دموکراتیک” او می گوید. “ما نمی توانیم تحمل یک حکومت دیکتاتوری به کشور است.”

ان اسکات تایسون/کریستین ساینس مانیتور

آدری تنگ, دیجیتال, وزیر تایوان به ارمغان آورده است تخصص خود را به عنوان یک مدنی هکر و برنامه نویس نرم افزار به دولت که در آن او با تمرکز بر تقویت تایوان توانایی مقابله با دروغ از سرزمین اصلی چین است.

اجبار در دریا

تایوان و بسیاری از کشورهای آسیایی هستند و احساس گرما از چین رو به رشد نظامی سوخت توسط یک بودجه دفاعی بزرگتر از کسانی که از ژاپن و هند و انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا ترکیب شده است.

چینی ماهیگیری قایق های گارد ساحلی و کشتی و دریایی ارتش در حال هل دادن همیشه عمیق تر به منابع غنی و استراتژیک آبهای دریای چین جنوبی به طور منظم تجاوز در قانونی مناطق اقتصادی فیلیپین و مالزی و برونئی و تایوان و ویتنام است. پکن ادعا می کنند به تقریبا کل دریای اخراج شد توسط یک دادگاه مستقل بین المللی در سال 2016.

در ماه ژانویه یک گفتن بن بست در نزدیکی Natuna سلیمان که متعلق به اندونزی, هایلایت چگونه چین را بسوی دریا گسترش است گالوانيزه یک ناسیونالیست میکند.

یک ماهیگیری چینی ناوگان 1000 مایل از خانه همراهی توسط گارد ساحلی و کشتی و سفر به اندونزی را به منطقه انحصاری اقتصادی و صید برای روز بدون اجازه نادیده گرفتن رسمی اعتراض توسط جاکارتا. این حرکت تحریک آمیز تاکید چین توانایی برای انجام دیگر ماموریت توسط resupplying عروق در پایگاه های آن ساخته شده در جزایر مصنوعی در دریای چین جنوبی – در تخلف از آقای شی جین پینگ 2015 تعهد که چین نمی خواهد militarize این منطقه است.

اما رئیس جمهوری اندونزی Joko Widodo تحت فشار قرار دادند. او اعزام جت های جنگنده و کشتی های جنگی به Natunas اعزام صدها نفر از نیروهای نظامی و سپس فرود آمد و در آنجا خود گفت: اندونزی “مستقل حقوق” باید اجرا شود.

حرکت جسورانه کار کرده است. به زودی پس از آن چینی به ناوگان رفتگان.

“چین را هدف نهایی در دریای چین جنوبی است که حق وتو بر هر گونه فعالیت” بنابراین اندونزی رد شد قابل توجه می گوید: برایان هاردینگ معاون آسیای جنوب شرقی برنامه در مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک (CSIS).

منبع: BBC, سازمان ملل متحد

|

یعقوب Turcotte/کارکنان

اندونزی و ویتنام و کشورهای دیگر مقاومت در برابر چین تجاوز ایالات متحده آمریکا است که پله تا حمایت خود را “آزاد و باز” Indo-Pacific استراتژی است. نیروی دریایی آمریکا هنوز هم قدرتمند ترین در منطقه صحنه یک شماره ثبت از “آزادی ناوبری گشت” در سال 2019 – با هدف نگه داشتن حیاتی دریای خطوط باز هجوم چینی نیروی دریایی هشدار به اقامت در خارج از آب آن را ادعا می کند.

در یک گام کلیدی در ایالات متحده مطمئن فیلیپین در سال گذشته که هر گونه حمله مسلحانه بر نیروهای خود در دریای چین جنوبی را آغاز کند متقابل آنها دفاع پیمان اگر چه دو جانبه تف در حال حاضر تهدید قرار داد. یک چندین ساله آمریکا امنیت دریایی ابتکار نیز در حال انجام برای کمک به کشورهای جنوب شرق آسیا و تایوان افزایش اطلاعات و اجرای قانون ،

“این فقط در مورد نگه داشتن آبهای امن برای نیروی دریایی به بادبان را از طریق. [دریای چین جنوبی] منابع فوق العاده مهم به این کشورها می گوید:” بانی Glaser, مدیر چین قدرت پروژه در CSIS. “ما باید متحمل می شوند بیشتر در معرض خطر است.”

“چین همچنان به دست انداختن قوانین بین المللی” توسط تخمگذار ادعا می کنند به سرزمین که متعلق به آن می افزاید. “اگر آمریکا نمی ایستادگی برای حقوق کشورهای کوچکتر و سپس این کشورها احتمالا در طول زمان به طور فزاینده ای به جای چین … چون چین فیل بزرگ سمت راست در نزدیکی آنها و ایالات متحده دور است.” اما اگر آمریکا و ژاپن و استرالیا و دیگر قدرت های فعالانه به مخالفت چین تخلفات او می گوید: کوچکتر ملل حمله می تواند یک تعادل بهتر است.

از ‘جاده’ به برنده-برنده ؟

اگر چین, نظامی, بدنساز-خم است دلسردکننده بقیه آسیا و عمده آن اقتصادی اورتور کمربند و جاده ابتکار در دیدار با احتیاط خوش آمدید.

این طرح شامل ایجاد یک زیرساخت شبکه ای از جاده ها و راه آهن و خطوط لوله و بنادر به ارزش حدود $400 میلیارد به لینک های چین بیشتر از نزدیک به بقیه آسیا و اروپا است. اهداف آن در حال افزایش چین دسترسی به انرژی و منابع طبیعی, باز, بازار, برای کالاهای چینی و امن چین رشد آینده.

اما چین را شکست به دنبال هنجارهای بین المللی در BRI پروژه های منجر به مشکلات: برخی از وام گیرندگان — مانند سریلانکا – پیدا کرده اند خود را با بدهی های فلج کننده بار; ترجمه سهل انگاری استانداردهای زیست محیطی را تهدید می کند صدها گونه فعالان هشدار می دهند; و مات شرایط وام و پروژه, مناقصه روش های پرورش فساد. این باعث شده است که برخی از کشورهای دریافت کننده به ارزیابی آنها می پردازد.

“کمربند و جاده منتقل شده از چیزی بود که به شدت مورد استقبال جامعه بین المللی به چیزی که هنوز هم از علاقه اما به همان اندازه نگرانی مستقر در راه چین است که انجام کسب و کار” می گوید: دکتر اقتصاد است.

در سال 2018 در مالزی نخست وزیر Mahathir Mohamad حالت تعلیق در چند میلیارد دلاری, 400 مایل BRI پروژه راه آهن با استناد به هزینه های گزاف و شرایط ناعادلانه. آقای Mahathir سپس renegotiated پروژه کاهش هزینه 5 میلیارد دلار به 11 میلیارد دلار تامین امنیت تضمین 40 درصد مشارکت محلی و کاهش آسیب های زیست محیطی.

“چین ممکن است به نظر می رسد قدرتمند – این همه منابع مالی و فناوری های فاسد شبکه – اما در پایان این کشورهای کوچک در جنوب شرقی آسیا دارای اهرم قابل توجهی بیش چینی می گوید:” دیوید Lampton یک چین متخصص در دانشگاه استنفورد. “این ایده که چین غیر قابل توقف است نیروی عظیم منهدم کننده که هر کس دیگری به genuflect است یک اشتباه است.”

منبع: ایسنا

|

یعقوب Turcotte/کارکنان

ایالات متحده و ژاپن و هند افزایش بودجه از جمله از طریق جدید ایالات متحده برای توسعه بین المللی سرمایه گذاری شرکت راه اندازی شد در ماه ژانویه با اقتدار به قرض دادن 60 میلیارد دلار.

اما اگر چین غالب توسعه اعطای وام به جنوب شرقی کشور آسیایی پکن را به راحتی لذت بردن از نفوذ بی چون و چرای دکتر می گوید Lampton همکاری نویسنده کتاب در دست انتشار “رودخانه آهن: راه آهن و برق در جنوب شرقی آسیا است.”

به عنوان چین ساختمان ولگردی و قانونی شکنی مسابقات پیش رو آن را “تغییر چهره آسیای جنوب شرقی” دکتر Lampton می گوید. “قطار ایستگاه را ترک کرده. سوال این است که آیا ما در آن است؟”

امروز آزمون مورد

در قلب هنگ کنگ منطقه مرکزی در یک ساختمان اداری سوئیت اندود شده با قانون کتاب های کمبریج-روت ارشد مشاوره آلن Leong منعکس کننده در تظاهرات طرفداران دموکراسی که دیدم بیش از یک میلیون نفر در سیل خیابان های آسیایی مالی مرکز در تابستان گذشته.

“شده است وجود دارد هرگز چنین بیداری از هنگ کنگ مردم … به نقض حزب کمونیست چین از هنگ کنگ, قانون,” او می گوید. تظاهرات گسترده شد و موجب یک پیشنهاد استرداد لایحه بعد خارج که امکان جنایتکاران مشکوک در هنگ کنگ فرستاده می شود و به سرزمین اصلی چین برای محاکمه در دادگاه تحت کنترل حزب کمونیست.

“ما امنیت شخصی در خطر است” آقای Leong می گوید. “ما می تواند احساس برای اولین بار خیانت به اعتماد است. ما بر این باور بود که حزب کمونیست را افتخار قانون اساسی” او می گوید: با اشاره به miniconstitution به منظور تضمین هنگ کنگ راه زندگی و قوه قضائیه مستقل پس از این مستعمره سابق بریتانیا بازگشته به چین حاکمیت در سال 1997.

هنگ کنگ نامشخص سرنوشت دارای درس های منحصر به فرد برای دموکراتیک جهان ،

“ما یک جامعه چینی ها در, چینی, خاک, پرواز, پنج ستاره پرچم قرمز اما در هر معنی واقعی کلمه ما می گوید:” bespectacled آقای Leong یک قانونگذار سابق و رئیس هنگ کنگ مدنی ، اما هنگ Kongers باید به مبارزه برای حفظ که او می افزاید.

آقای Leong مکث خود را نگاه غم انگیز. “آنچه من به اشتراک گذاری با دوستان: امروز هنگ کنگ ممکن است خود را فردا و شما فقط خودتان را سرزنش می کنند.”

نزدیک به 20 سال پیش غرب ساخته شده است یک اشتباه او استدلال می کند با حمایت چین الحاق به سازمان تجارت جهانی با اعتقاد به چین خواهد اتخاذ بین المللی هنجارهای قانونی و عدم پلیس چین انطباق با کسانی که هنجارهای آن را به عنوان به عنوان یک غول اقتصادی.

در حال حاضر او می گوید: دموکراسی باید رعایت قوانین مبتنی بر نظم بین المللی در برابر چین را به چالش همانطور که مردم در هنگ کنگ در حال ایستاده تا برای ارزش های اصلی خود را.

“شما نه تنها کمک به هنگ کنگ,” او می گوید. “شما در حال کمک به خودتان است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im