Bayer, BASF دستور به پرداخت $265 میلیون در Weedkiller محصول-آسیب کت و شلوار

کشاورز لایحه Bader شکایت کرد Bayer و BASF ادعا یک علف کش های ساخته شده توسط شرکت های آسیب دیده خود درخت هلو.

عکس: برایس خاکستری/آسوشیتد پرس

یک هیئت منصفه در برابر حکومت Bayer AG و BAS در یک محصول-آسیب مورد اعطای $265 میلیون به یک هلو میسوری کشاورز که ادعا شرکت ها را تشویق کشاورزان به غیر مسئولانه اسپری سخت به کنترل weedkiller.

هلو کشاورز لایحه Bader شکایت آفت کش ها-و-دانه سازندگان پس از او گفت: هزاران نفر از درختان میوه آسیب پایدار در سال 2015 و 2016. آسیب او گفته شد ناشی از یک علف کش به نام dicamba که زیرفشار از همسایه مزارع پنبه کاشته شده با dicamba-مقاوم در برابر بیوتکنولوژی دانه های توسعه یافته توسط Bayer و BASF.

نبرد قانونی بیش از dicamba عمیق تر بایر است مشکلات قانونی بیش از آن بالا به فروش علف کش ها. این Bader Farms Inc. مورد اول مربوط به dicamba به رفتن به دادگاه و bellwether برای 35 پرونده مشابه ظ توسط کشاورزان به دنبال خسارت در ایلینوی, آرکانزاس, میسوری و کشورهای دیگر.

این حکم در یک دادگاه فدرال در ایالت میسوری در روز شنبه می آید به عنوان سازمان حفاظت محیط زیست تنظیم شده است برای تصمیم گیری تا پایان این سال که آیا کشاورزان ادامه خواهد اجازه اسپری شرکت های dicamba مبتنی بر علف کش ها در محصولات کشاورزی.

بایر به طور جداگانه در حال مبارزه با بیش از 42000 شاکیان مدعی بزرگترین فروش علف کش خلاصه ناشی از خود سرطان است. این شرکت گفته است که چندین دهه تحقیقات علمی و همچنین بررسی توسط رگولاتور از جمله سازمان حفاظت محیط زیست اثبات ارزیابی ایمنی. بایر دهکدهای از دست داد اولین سه مورد به رفتن به دادگاه و جذاب آن است. …

یک بایر سخنگوی گفت که این شرکت برنامه ریزی شده به درخواست تجدید نظر Bader مزارع حکم و dicamba باقی مانده است یک ابزار ارزشمند برای کشاورزان که می توان با خیال راحت. یک BASF سخنگوی گفت: این شرکت در نظر آن گزینه های قانونی و حفظ همکاری با کشاورزان برای کاهش dicamba مربوط به محصول آسیب می رساند.

“ما احساس می کنیم که اجرای عدالت شد” گفت: Bev Randles یک وکیل با Randles & Splittgerber LLP که نماینده آقای Bader.

همین داونینگ, وکیل, شرکت حقوقی, خاکستری, Ritter & Graham, P. C. است که به نمایندگی از دیگر شاکیان بوده از این شرکت ها بیش از dicamba آسیب گفت: این حکم را تشویق سایر کشاورزان به پرونده های حقوقی.

قضاوت اهدا شد به آقای Bader به نمایندگی از 15 میلیون دلار خسارت به جبران آقای Bader برای زیان های پایدار از dicamba آسیب و 250 میلیون دلار خسارت تنبیهی.

BASF و مونسانتو شرکت ، بیوتکنولوژی بذر غول بایر به دست آورد برای $63 میلیارد دلار در سال 2018 توسعه خود را dicamba مبتنی بر علف کش ها و مرتبط با بیوتکنولوژی دانه برای کمک به را تشکیل می دهند به صورت خلاصه به زوال قدرت برای کشتن برخی از علف های هرز. مونسانتو مقدمه در 1990s محصولات زیست فناوری مهندسی برای ارزیابی مقاومت در برابر آن ساخته شده به طور پیش فرض علف های هرز اسپری برای کشاورزان غرب میانه بلکه رهبری علف های هرز به تکامل به آن زنده بمانند. که مجبور به کشاورزان را به سرانجام مکمل خلاصه با دیگر قوی تر علف کش ها.

Dicamba نشان داده شده در دانشگاه محاکمه صحرایی و مزرعه تحقیقات به مستعد ابتلا به تبخیر کردن زمینه های که در آن پاشيده است و دست خوش پیشامد میشه, نما, یک تهدید برای نزدیکی و محصولات درختان و باغ مسکونی. Bayer و BASF باید گفت: خود را فرمولاسیون جدید از علف کش به نام XtendiMax و Engenia نگه دارید بهتر است به جایی که آنها اسپری می شود.

شرکت ها شروع بازاریابی dicamba-مقاوم در برابر دانه در سال 2015 قبل از سازمان حفاظت محیط زیست مورد تایید بود شرکت مربوط به علف کش به گفته آقای Bader شکایت. آقای Bader, ادعایی است که با فروش آن دانه ها قبل از تنظیم کننده های مصوب جدید dicamba, علف کش, Bayer و BASF آگاهانه به کشاورزان انگیزه ای برای غیر قانونی اسپری dicamba-مقاوم در برابر محصولات با اشکال dicamba که بیشتر به راحتی تبخیر و رانش.

“مونسانتو در زمان های متعدد مراحل را برای کاهش و هشدار دادن در مورد خطرات بالقوه مرتبط با محصولات خود را در” بایر سخنگوی گفت.

آقای Bader اجرا می شود آنچه که او تخمین زده شده در اسناد دادگاه به میسوری بزرگترین هلو مزرعه تولید حدود 5 میلیون پوند از میوه سالانه است. آسیب به درختان خود را از نزدیک پاشش هزینه او صدها هزار دلار در فروش از دست رفته و تست های آزمایشگاهی توسط دولت کشاورزی مقامات تایید dicamba علائم او ادعا.

Bayer و BASF اعتراض کسانی که ادعا می کند با این استدلال که محصول بیماری های شدید آب و هوا و سایر علف کش ها باعث آسیب در علاوه بر این به آقای Bader خود سوء مدیریت. بایر مقامات باید به نسبت بیشتر dicamba آسیب شکایات در سال های اخیر به کشاورزان خود پاشش خطا است.

کشاورزان و علف های هرز دانشمندان بیش از چهار سال گذشته سرزنش XtendiMax و دیگر dicamba مبتنی بر علف کش ها برای آسیب رساندن به میلیون ها هکتار از سویا و محصولات دیگر است.

استیو اسمیت, مدیر ارشد, از, کشاورزی, برای, ایندیانا, گوجه فرنگی, شرکت طلای سرخ, Inc., برای سال ها به دنبال تنگ تر dicamba محدودیت و شهادت آقای Bader طرف در میسوری دادگاه گفت که Bayer و BASF نادیده گرفته و خطرات ناشی از آنها dicamba-محصول بر اساس سیستم.

“من امیدوارم که سازمان تنظیم مقررات به نگاهی به آنچه که ثابت شد در این مورد و واکنش نشان می دهند” آقای اسمیت گفت.

با وجود برخی از کشاورزان شکایات سازمان حفاظت محیط زیست در سال 2018 reapproved Bayer و BASF را dicamba علف کش ها برای یک دوره دو ساله در حالی که محکم کردن قوانین برای چگونه می توان آنها را اسپری می شود.

نوشتن به یعقوب Bunge در [email protected]

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im