نبرد بیش از رانندگان’ وضعیت اشتغال Resurfaces در اروپا

یک ماشین با یک بارگذاری لوگو در نیویورک است.

عکس: لوکاس جکسون/ایسنا

لندن—دو حقوقی تحولات در اروپا این هفته در حال قرار دادن یک تجدید تمرکز بر Uber Technologies, Inc.’s UBER -3.30% جنگ جهانی بیش از وضعيت اشتغال خود رانندگان است.

این شرکت شروع به اخرین درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی انگلیس روز شنبه به سرنگونی یک سری از تصمیم دادگاه که در آن, انگلیسی, رانندگان برخوردار بودند خاصی کارگر مزایایی مانند مرخصی. در ضمن در هلند چندین رانندگان در خواست کرده است که بارگذاری نشان می دهد که چگونه آن الگوریتم های مدیریت درایور و پروفایل خود را در پشت صحنه.

این مورد در انگلستان دیوان عالی کشور می تواند منجر به افزایش هزینه های نیروی کار برای بارگذاری در انگلستان و انشعابات برای به اصطلاح فرفره-اقتصاد کارگران در نقش های دیگر مانند تحویل مواد غذایی.

بارگذاری شده است و مبارزه با این موضوع از راننده حقوق در مناطق متعدد. هفته گذشته ماساچوست شد دوم دولت ایالات متحده پس از کالیفرنیا به شکایت Uber و Lyft بیش از چگونه هر دو شرکت طبقه بندی رانندگان استدلال آنها باید درمان شود به عنوان کارکنان با حق دریافت مزایای خاص.

دادگاه عالی کانادا ساخته شده است یک حکم در ماه ژوئن که درب باز می شود به یک کلاس طرح دعوی در دادگاه اقدام با هدف وادار کردن بارگذاری به رسمیت شناختن درایور آن به عنوان کارکنان و ارائه مزایای مانند حداقل دستمزد و مرخصی.

Uber راننده در لندن عینک تجهیزات حفاظت شخصی در حالی که تمیز کردن وسیله نقلیه خود را در طول Covid-19 شیوع.

عکس: Hollie Adams/گتی ایماژ

Coronavirus همه گیر ساخته شده است که این موضوع از راننده مزایای بیشتر فشار به عنوان بسیاری از تلاش در این مستند برای پیدا کردن مسافران و کسب دستمزد. تام هزاره یک بارگذاری راننده در انگلیس گفت: درآمد هفتگی تا به حال کاهش یافته است از $1,400 یک هفته به صفر در طول مستند.

رانندگان نیز شکایت prepandemic از وارد شدن به برنامه و در حال اجرا هزینه های زمانی که وجود دارد هیچ مسافر برای مدت طولانی.

Uber گفته است که سنتی تاکسی و ماشین-خدمات رانندگان به مدت طولانی پیمانکاران مستقل و تغییر وضعیت آن رانندگان را کاهش می دهد انعطاف پذیری خود را. “اکثریت قریب به اتفاق رانندگان می خواهید به کار به طور مستقل” گفت: در حال بارگذاری است مدیر منطقه ای در شمال و شرق اروپا جیمی بولتون.

آقای بولتون افزود که Uber او داده بیشتر از مزایای آن به انگلستان رانندگان در طول چند سال گذشته مانند بیمه رایگان برای پوشش بیماری و یا آسیب دیدگی و همچنین زنان و زایمان و پدری پرداخت. بارگذاری می گوید: رانندگان در لندن کسب حدود £11 (14 دلار) در هر ساعت پس از هزینه های به طور متوسط است که در بالا و انگلستان حداقل دستمزد.

دادگاه عالی شنوایی که صورت گرفت عملا در روز سه شنبه به تصمیم یک اشتغال دادگاه در سال 2016 که حکومت بارگذاری را انگلستان بر اساس رانندگان برخوردار بودند به حقوق مانند تعطیلات پرداخت و حداقل دستمزد. این شرکت به دادگاه تجدید نظر تصمیم دو بار از دست داده و در هر دو مورد.

قضاوت نهایی نیست و انتظار می رود تا بعد از این سال و بارگذاری نمی قادر خواهد بود به تجدید نظر دوباره اگر آن را از دست می دهد. در عوض بیشتر دادگاه ممکن است مورد نیاز برای کمک به تصمیم می گیرید که چگونه آن را باید با قرار دادن جدید حاکم به عمل.

این مورد در اصل به ارمغان آورد توسط رانندگان جیمز Farrar و Yaseen اسلم که استدلال این شرکت موفق رانندگان از طریق خود برنامه.

روز دوشنبه آقای Farrar و سه نفر دیگر از رانندگان در انگلستان نیز راه اندازی یک دادگاه جداگانه درخواست خواستار دسترسی به اطلاعات شخصی برگزار شده توسط این شرکت و برای بارگذاری به ارائه اطلاعات در مورد چگونه آن الگوریتم های مدیریت درایور در پشت صحنه.

در پاسخ به درخواست های قبلی توسط آقای Farrar برای اطلاعات بارگذاری کرده سهوا او را فرستاده ارتباطات داخلی از سال 2016 آقای Farrar گفت. از ایمیل های داخلی دیده می شود توسط وال استریت ژورنال نشان می دهد بارگذاری را پشتیبانی عوامل افزودن دسته به آقای Farrar مشخصات مانند “نگرش منفی” هنگامی که او تا به حال درخواست بازپرداخت را انجام دهید برای پارکینگ در فرودگاه.

“بارگذاری پنهان کنترل خود در آن الگوریتم” آقای Farrar در مصاحبه ای گفت:. “ما باید دسترسی به داده ها و الگوریتم ها به دلیل این که چگونه ما را در درک چگونه ما در حال مدیریت است و اگر ما نمی توانیم شواهدی وجود دارد که ما نمی توانیم دریافت حقوق ما است.”

Uber گفت: این فراهم می کند اطلاعات شخصی به رانندگان و سواران که درخواست آن را. این شرکت کاهش یافته است به نظر داخلی ایمیل های ارسال شده به آقای Farrar, که برجسته در دادگاه درخواست.

یک فرد آشنا با بارگذاری فرایندهای گفت: دسته اضافه شده به رانندگان داخلی پروفیل در درجه اول برای حمایت از عوامل و نبود تحمل در حال بارگذاری الگوریتم برای تطبیق رانندگان با سواران.

اما اطلاعات تحویل داده به عنوان بخشی از داده ها که درخواست می تواند تاثیر گسترده تر بحث بر سر اینکه آیا رانندگان باید طبقه بندی شده به عنوان کارگران با توجه به آنتون Ekker یک وکیل هلندی است که به نمایندگی از رانندگان در دادگاه نرم افزار.

درخواست واصل شد در آمستردام که در آن بارگذاری اروپایی کسب و کار مبتنی بر. آن هم می تواند نتیجه در هر دو حال بارگذاری افشای بیشتر اطلاعات در مورد رانندگان و توضیح در عملکرد آن الگوریتم یا یک دادگاه.

نرم افزار نیازمند اطلاعات در مورد نحوه بارگذاری الگوریتم محاسبه رانندگان دستمزد و ارائه آنها کار می کنند. آن را نیز به دنبال اطلاعات در مورد چگونه خود را راننده رتبه بندی محاسبه می شود.

نوشتن به Parmy اولسون در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de