گروههای مقاومت: یک قبیله دفاع از زمین خود را از دولت آمریکا

لوئیس Erdrich یکی از ما عصر قدرتمند ترین ادبی صدای. آیا نوشتن از عشق, دشمنی یا جاه طلبی او را توصیف احساس رزونانس در عین حال دستگیری در اصالت خود را. پرتره های او از رزرو, زندگی در شمال غرب میانه نیز او را یکی از این نسل مهم ترین آمریکایی های بومی نویسندگان. Erdrich داستانی جوامع مشخص می شود شدید و دوسوگرا روابط – از عاشقان رقبا و مادران و دختران. به جای متمرکز در یک فرد یا یک خانواده او ایجاد شبکه از خانواده ها تاکید خود را interrelatedness خود را به اشتراک گذاشته گذشته و زمین آنها ساکن ساختمان قانع کننده جایگزین در جهان یکی است که همیشه تحت محاصره است.

در آخرین رمان “The Night Watchman,” Erdrich را ترکیبی از معنویت پای چوبه دار, طنز سیاسی و مقاومت در مبارزات لاک پشت کوه گروه از Chippewa برای زنده ماندن تهدید مطرح شده توسط 1953 خانه همزمان با وضوح 108. این لایحه معرفی شده توسط حزب جمهوری خواه و سناتور آرتور V. واتکینز از یوتا استدلال برای پایان دادن به معاهدات بین ایالات متحده آمریکا و هند در سازمان ملل. واتکینز یک شخصیت تاریخی که سیاست شد و تحت تاثیر او مورمون بر این باور است که آمریکایی های بومی بودند از تبار “om” که پوست تیره خواهد بود “درخشان” به عنوان روح خود را ذخیره شد از الحاد با تبدیل.

نگهبان شب توماس Wazhushk درک جاذبه از قانون پیشنهادی که او تغییر نام “ختم لایحه است.” شخصیت است که پس از مدل Erdrich پدربزرگ که نامه های او به خود جلب کرد به عنوان یک منبع. Wazhushk با این نسخهها کار برای اولین کارخانه برای ارائه شغل برای رزرو. او همچنین به عنوان رئیس قبیله ای. در حالی که تماشای بیش کارخانه در مرده شب او را نگه می دارد و معنوی بیش از تماشای لاک پشت کوه Chippewas’ حیاتی – زمین های خود را – و فکر می کند در مورد راه های مبارزه با انتظار تصویب لایحه.

Wazhushk است که نه تنها نگهبان ، روایت خود را در تناوب با پاتریس “پری” Paranteau یک جوان Chippewa کارگر کارخانه که همچنین نگه می دارد سازمان دیده بان شب – در مورد او برای پیدا کردن خواهر بزرگتر او که ناپدید شده در مینیاپولیس و برای محافظت از خانواده اش از او مشروبات الکلی ، ادم بازیگوش و خطرناک تماشای بیش از خود او چشم انداز به عنوان خوب و یا تلاش می کند به او به عنوان جستجو برای یک آینده ممکن است به غیر از ازدواج با جوان و تحمل کودکان (این 1950s بعد از همه). ادم بازیگوش و خطرناک را از هجوم به جنگل و سند چشم انداز خود را در حالی که کاوش در آنها شکل مهیج ترین بخش از رمان است.

Wazhushk سرگرم سند چشم انداز بیش از حد, اما او در حال خالی از سکنه انواع. او سفر کرده است با روح یک پیش همکلاسی به نام رودریک بود که قفل شده است و در انبار خود missionary, معلم, تجربه Roderick زنده ماندن نیست. درمان چنین بود که بارها مورد استفاده قرار تاکتیک برای از بین بردن قبایل; با ارسال بومی آمریکایی کودکان به مدرسه شبانه روزی دولت نه تنها از هم جدا کودکان از پدر و مادر خود بلکه از زبان خود و دین است.

مانند دخمه پنهان فضاهای زیرزمینی تبدیل به یک موتیف در “نگهبان شب” ساخت رمان احساس تقریبا گوتیک در مکان های چند پایه ای برای انواع سوء استفاده Erdrich نشان دهنده این است که به خوبی مستند شده است. بخش در اسارت از آمریکایی های بومی در شهرستانها مانند مینیاپولیس ممکن است سخت به عنوان خوانده شده, اما آنها مهم است به درک مخاطرات حفظ قبیله ای زمین و فرهنگ و آنچه که اتفاق می افتد می تواند به زنانی که به پایان رسید تا در شهرستانها که در آن آنها تا به حال هیچ خانوادگی یا قبیله ای اتصالات.

من خراب نکند چه اتفاقی می افتد زمانی که Wazhushk آگهی خود را در هیئت – پری گنجانده شده است – به واشنگتن به عنوان لایحه باعث می شود راه خود را به طبقه از آمریکا جز به می گویند که برخی از جنبه های بحث و نتيجه گيری حداقل دلگرم کننده است.

ما باید بیشتر از این داستان که بازشماری جمعی از مقاومت و پیروزی های کوچک است که می تواند همراه آن را در حالی که همچنین شناخت تلفات آنها را (از لحاظ جسمی) بر روی افراد و جوامع است. وجود دارد بیش از حد نیاز به صادقانه تر در مورد راه کشور ما سیاست های منفی تحت تاثیر قرار نسل از آمریکایی های بومی. “The Night Watchman” ممکن است در 1950s اما تاریخچه آن unearths و تم خود را از مبارزه علیه بی عدالتی در هر بیت به عنوان به موقع به امروز.

الیزابت Toohey استادیار گروه زبان انگلیسی در Queensborough جامعه, کالج, CUNY و یک شوالیه بازدید Nieman همکار در دانشگاه هاروارد.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im