با صدای: Nanny state: چه چیزی است که زمانی با بسیاری از محدودیت در باز شدن اقتصاد ؟

در لحظات بحران آن است که مفید به گاهی اوقات بازدید عقل از گذشته است. برخی از 2300 سال پیش Chanakya نوشت: این روشنگری قطعه عجیب و غریب مربوط به زمان ما معضل است. “ریشه ثروت است که فعالیت های اقتصادی و عدم آن را به ارمغان می آورد مواد پریشانی. در غیاب فعالیت پربار در هر دو زمان رفاه و رشد در آینده در معرض خطر نابودی است. در منافع آبادانی کشور یک پادشاه باید سخت کوش در پیش بینی احتمال فجایع سعی و غلبه بر آن اتفاق می افتد حذف تمام موانع برای فعالیت های اقتصادی و جلوگیری از از دست دادن درآمد برای دولت است. یک پادشاه با یک خزانه تهی می خورد به نشاط شهروندان و کشور است.”

بدیهی است که امروز پادشاه مخفف دولت است. پیام روشن است. دولت باید قاطعانه مبارزه با این بیماری همه گیر اما همچنین اجازه می دهد اقتصاد است که به نقل از ICU به دستگاه تنفس مصنوعی برای احیای. اگر ما باقی بماند و با داستانی از یک مستند جدید برای مقابله با ویروس, ما ممکن است در نهایت سقوط, تخت, بین همه مدفوع: نه این ویروس شامل می شود و نه اقتصاد کارآمد بهبود می یابند.

امروز lakhs شهری فقیر در قطار و بزرگراه در نزدیکی فیزیکی. جمعیت زیادی در سران راه آهن و ایستگاه های اتوبوس مسخره هدف از یک مستند. برخی از محدودیت ها برداشته شده است. دفاتر عملکردی است. مغازه ها باز کرده اند. فعالیت های ساخت و ساز از سر گرفته شده است. کارخانه ها رایگان هستند را اجرا کنند. تاکسی و اتومبیل در جاده ها هستند. رک و پوست کنده اگر ما صادقانه در این مستند همانطور که در ابتدا تصور می شد مرده است.

اگر این چنین است چه چیزی است که به دست بسیاری از محدودیت در باز کردن اقتصاد است ؟ در دهلی مغازه ها می شود و در عجیب و غریب و حتی چند روز. این خالص اداری obstructionism به عنوان اینکه این ویروس فعال است تنها در یک فرد حتی بر اساس. مترو, هتل ها, رستوران ها, مراکز و سالن سینما می تواند باز نمی شود. عادی راه آهن و اتوبوس خدمات شده اند نه از سر گرفت. فعالیت های ساخت و ساز می توانید راه اندازی مجدد تنها اگر کارگران موجود در سایت و یا می توان به “حمل و نقل” به عنوان دولت دهلی نو دستورالعمل متحده “به سایت از داخل NCT دهلی نو”.

علاوه بر این وجود دارد که ظلم و ستم از میکرو. داخلی شرکت های هواپیمایی را به طور آزمایشی افتتاح شد اما عملیات خود را منوط به آنچه که دولت, دولت فرمان منجر به شایع سردرگمی و عدم اطمینان. مقامات منطقه تقویت شده اند به شناسایی قرمز, نارنجی, سبز, مهار و مناطق بافر. محلی بوروکرات در نتیجه می تواند باطل را در تابه-هند فعالیت های اقتصادی از تولید و عرضه خطوط فروشندگان و خرده فروشان و کار و حمل و نقل.

دولت می تواند خودسرانه تعطیل مرزها عنوان و هاریانا در حال حاضر انجام می شود. این به این معنی است که یک فرد از گورگان یا نیدا می تواند به دهلی نو برای کار, اما نمی توانید به عقب. بمبئی می گوید: 33% کارکنان می توانند به دفتر دهلی نو اجازه می دهد تا 100%. چنین تغییرات نیست یک مثال از ‘تعاونی فدرالیسم’. آنها بوروکراتیک کابوس که می تواند دندان قروچه کردن هر معنی تلاش برای kickstart اقتصاد است.

پایین پایین زنجیره RWAs را تبدیل به حساس autocracies, institutionalising محاصره ذهنیت فراموشی پاره وقت کارگر است که متوقف شده است از ورود یک سنگر مسکن پیچیده است و همچنین یک لینک – هرچند کوچک – در تقویت اقتصادی تقاضا که در آن طبقه متوسط طالب در نهایت ممکن است به یک کار. به عنوان اتفاق می افتد در هر “مجوز راج’ سناریوی نهایی داور به تفسیر مات متعدد و تداخل قوانین توسط پلیس. محلی شو نسبت به پادشاه.

این مستند است که به سرعت تبدیل شدن به یک chakravyuh از آن ما نیاز به یک چشم انداز ملی به خروج. دولت مرکزی باید به مسئله فراگیر روشن و دقیق دستورالعمل کشوری و اجازه می دهد تا دولت قدرت را به مهر و موم مهار مناطق تنها اگر کاملا ضروری است و بر اساس آزمایش قابل اثبات. با افراد مسن و کسانی که با شرکت morbidities در ادامه به خود منزوی بقیه اقتصاد باید باز است.

با این فرض باید این باشد که با افزایش آگاهی در مورد, فیزیکی, فاصله, ماسک و بهداشت کارمندان و کارفرمایان – خود و منافع خود و بر اساس دستورالعملهای عملیاتی استاندارد – خواهد انجام بهترین خود را برای جلوگیری از گسترش این بیماری است. پارانویا در مورد ویروس باید فروکش و دولت باید disabuse خود را از این مفهوم است که شهروندان برای کودکان که می توان آن را یک چندساله پرستار بچه.

از نظر قانونی دولت مرکزی موظف است با مدیریت بحران, قانون سال 2005 که در آن مستند اعلام شد, برای دستیابی به یک فاجعه ملی و مدیریت طرح. این برنامه باید به عنوان قانون متحده “برای مدیریت موثر از حوادث و مسائل متصل با آن و یا اتفاقی به آنها نمیدهد”. ضرب و جرح اقتصاد دریافت کرده است که قطعا “متصل” به همه گیر و اتفاقی آن’.

PM صندلی ملی مدیریت بحران اقتدار (ان دی ام ای) تنظیم شده توسط قانون است که گسترده و مهم از قدرت است و می تواند موضوع جهت به هر مقام در هر نقطه در هند. او باید در حال حاضر عهده دار مسئولیت پان هندی استراتژی برای خروج از این مستند که در حالی که حساس به دولت انداز می کند باک به آنها را تحت پوشش مناسب از ‘تعاونی فدرالیسم’.

Chanakya مشاوره نبوی بود. اگر ما توجه به آن ما در واقع قادر به جمع اوری کردن فرصت از بحران است. اما هیچ چیز بدتر است برای سیاستگذاری موثر نسبت به باقی می ماند مردد, مردد و بلاتکلیف در مورد که در آن شما می خواهید برای رفتن.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>