در دانشگاه مسکو بحث: بان کی مون, سیاست و یا خطر کرملین خشم?

روسیه دومین و مهمترین دغدغه دولت بودجه دانشگاه را تبدیل به یک flashpoint در سرکوب باز سیاسی سخنرانی در بسیاری از مدارس در سراسر کشور است. اگر چه به تازگی اجرا محدودیت در مدرسه عالی اقتصاد در مسکو به عنوان اژدهایی به عنوان آنها می تواند, مدیریت دانشگاه شفافیت در مورد قوانین جدید اجازه بحث بازی کردن.

تظاهرات علیه انتخابات دستکاری توسط مقامات شهرستان خروشان در سراسر مرکز شهر مسکو در تابستان گذشته آورده و فعالیت برخی HSE دانش آموزان و کارکنان به توجه عمومی است. در حال حاضر روسیه به عنوان یک دوره بالقوه بحران سیاسی با قانون اساسی لرزش در کار می کند.

در پیش بینی HSE را ممنوع کرده است صریح و فعالیت های سیاسی در دانشگاه defunded دانشجویی رسانه و لازم است که دانشجویان و استادان که آیا شرکت در خارج از دانشگاه فعالیت سیاسی جدا خود را از دانشگاه.

“من درک می کنم که دولت می خواهد برای حفاظت از دانشگاه از اتهامات سیاسی – که به خصوص خطرناک این روزها می گوید:” نیکولای Svanidze شناخته شده روسی مفسر. “اما از اخلاقی و آموزشی از نقطه نظر شما چگونه جداسازی دانش آموزان از در نظر گرفتن یک موقعیت مدنی مسئولیت ؟ چگونه شما جلوگیری از آنها را از درگیر شدن در سیاست ؟ سیاست زندگی است.”

مسکو

روسیه دومین و مهمترین دغدغه دولت بودجه دانشگاه رو به یک معضل است.

در یک طرف, مدرسه عالی کسب و کار (HSE) که آشکارا مدل خود را در غربی دانشگاه سنت به طور کلی حمایت از آزادی بیان و جادار و مدرن در مرکز شهر مسکو دانشگاه شناخته شده و استحکامات لیبرال خلق و خو. اما روسیه به عنوان سر به یک دوره بالقوه بحران سیاسی با قانون اساسی لرزش در آثار هر چیزی که به نظر می رسد مانند بی ثباتی سیاسی فعالیت می آورد و خشم مقامات را بر مدرسه.

بنابراین HSE به تازگی تصویب یک بحث برانگیز مجموعه ای از قوانین جدید برای جدا کردن خود از عرصه سیاسی است. که شامل ممنوعیت صریح فعالیت های سیاسی در دانشگاه defunding دانشجویی رسانه ها خواستار آن است که دانشجویان و استادان که آیا شرکت در خارج از دانشگاه فعالیت سیاسی جدا کردن خود از دانشگاه و نیاز دانشکده به “تجاوز تخصص خود را” در اظهارات عمومی به عنوان اساتید دانشگاه.

آن را به عنوان سفت و سخت به عنوان آن می تواند. در واقع با بسیاری از حساب سرکوب باز سیاسی سخنرانی در بسیاری از مدارس در سراسر روسیه است به مراتب شدیدتر. اما HSE تبدیل به یک flashpoint برای بحث در مورد این موضوع. جالب اینجاست که آن را نیز تا حدودی به این دلیل که دانشگاه اجرایی شده است نسبتا شفاف در مورد قوانین جدید.

“ما مطلقا نه تحمیل هر گونه اقدامات سرکوبگرانه می گوید:” آندره لاوروف مدیر روابط عمومي و HSE. “هدف از این اقدامات این است که دانشگاه به لحاظ سیاسی خنثی محل. منظور ما دانش آموزان و کارکنان به طور کامل درگیر در جستجو برای علمی و دانشگاهی حقیقت آنها باید عاری از هر گونه و همه فشارهای سیاسی. هر دانشجو یا عضو هیات ممکن است در خارج از فعالیت های سیاسی, اما آنها باید با شناسایی این دانشگاه و باید جداگانه سیاسی خود را از نظرات علمی خود را نمایش.

“ما نمی خواهیم هیچ حزبی فعالیت های سیاسی در دانشگاه فضا” او می گوید: “تمام شد.”

یک فعال سیاسی پردیس

اگر چه آقای لاوروف با رد هر گونه ارتباط این قوانین جدید می آیند در پی جدی سیاسی آشوب آورده است فعالیت برخی HSE دانش آموزان و کارکنان به جلب توجه عمومی و کرملین. تظاهرات توده ای علیه انتخابات دستکاری توسط مقامات شهرستان خروشان در سراسر مرکز شهر مسکو در تابستان گذشته با برخی از دانشگاه دانشجویان و استادان برجسته در میان تظاهر کنندگان. در میان افراد دستگیر شده میان پلیس وحشیانه سرکوب شد یک جوان HSE, دانشجو, Yegor Zhukov که در حال حاضر به دست آورده شهرت به عنوان یک رک و راست لیبرال vlogger در یوتیوب.

در دادگاه خود را در ماه دسامبر آقای Zhukov پرچ سیاسی فکر روسها با یک متفکر اما ئی ضد کرملین سخنرانی که ویروسی رفت و حتی گزارش شده توسط جریان اصلی رسانه های روسی. او اجتناب شود زمان زندان و بازگشت تا تحصیلات خود را در علوم سیاسی دانشکده HSE. اما تا به حال شده است در دانشگاه تظاهرات در دفاع از خود که جذب مقدار زیادی از توجه و همچنین به عنوان باز کردن نامه ها و دادخواست که جمع آوری امضا از دانشجویان و استادان.

“HSE یکی از چند دانشگاه در روسیه که در آن تظاهرات بزرگ رخ داده است – از جمله اساتید و ارائه شده است که مدیریت دانشگاه با یک معضل می گوید:” ماشا Lipman, ویرایشگر, از نقطه & مقابل یک مجله از امور روسیه منتشر شده توسط دانشگاه جورج واشنگتن. “آیا آنها حمایت از حقوق دانشجویان و استادان و یا آنها پس از دانشگاه منافع است ؟

“HSE دارای شهرت بین المللی. آن را در جذب دانشجویان خارجی و دانشکده را تشویق می کند تا کارکنان خود را برای انتشار در خارج از کشور و آنها را متفاوت از سایر مدارس در این رابطه. اما آنها دولتی و رسم زیادی از درآمد حاصل از انجام تحقیقات برای نهادهای دولتی. پس پیشوا [یاروسلاو Kuzminov] در واقع بین یک سنگ و یک محل سخت است.”

آقای لاوروف می گوید هیچ برنامه ای برای اخراج آقای Zhukov یا تنبیه او را در هر راه را برای خود در خارج از دانشگاه فعالیت های سیاسی.

“در واقع ما با توجه به [آقای Zhukov] به عنوان یک مدل خوب برای سیاست ما در حال تلاش برای اجرای” او می گوید. “او یک دانش آموز است که با دقت جدا فعالیت های سیاسی خود را از مطالعات خود را در دانشگاه. او که زیبا. دانشگاه پشتیبانی از او را. نه به این دلیل که ما موافق با دیدگاه های خود را, اما چون او از ما است و به همین دلیل است که واجد شرایط مالی و حمایت حقوقی از دانشگاه.”

“دانش آموزان خوشحال هستند”

برخی از دانش آموزان می گویند قوانین جدید قابل قبول سازش در حالی که دیگران باقی می ماند مخالف است.

“در یک دست من درک می کنم این تصمیم به عنوان یک ضرورت است توسط دانشگاه سر, اما به عنوان یک عضو از شورای دانشجویی من نیاز به دفاع از حقوق دانش آموزان می گوید:” نیکیتا Bratukhin دانشجویی و عضو شورای. “و دانش آموزان خوشحال هستند در مورد این قوانین جدید. مردم ناراضی هستند به خصوص که رسانه ها ممکن است تعطیل و فعالیت های حقوق بشری دیگر اجازه خواهد داشت در محوطه دانشگاه. ما استفاده می شود قادر به جمع آوری امضا در دفاع از زندانیان سیاسی, برای مثال, اما ممنوع است که در حال حاضر است.”

یک دانش آموز, انتشار, Doxa بود محروم از آن وضعیت و defunded در ماه دسامبر و پس از آن انتشار یک مقاله انتقادی در مورد پیشوا از دیگر دانشگاه. Doxa همچنان به انتشار تفسيرهاى خود در Facebook صفحه اما گزارش شده است که محروم از هر گونه حق استفاده از فضای مدرسه و یا امکانات.

وجود دارد حدود هفت فعال دانشجویی رسانه ها در HSE که در حال حاضر شده است از وضعیت رسمی و محروم از بودجه اما معلوم نیست که آیا آنها خواهد شد در حالی که استفاده از محوطه و امکانات. برخی می گویند بودجه حدود 250 دلار سالانه بود هرگز یک معامله بسیار بزرگ. مهم تر آنها می گویند این است که توانایی درگیر کردن دانشجویان به خصوص دانشجویان روزنامه نگاری – در گزارش و تولید و نه به رنج می برند هر گونه دخالت و یا سانسور از دولت.

“ما محروم شده وضعیت ما به عنوان یک سازمان دانشجویی, اما هیچ کس نمی داند چه این واقعا به معنی می گوید:” آناستازیا Larionova ویرایشگر HSE قدیمی ترین روزنامه Vyshka. “در این مرحله ما واقعا نمی دانیم چه چیزی در فروشگاه برای ما. وجود دارد هیچ فشاری روی ما برای تغییر محتوای ما حتی زمانی که این بحث است. من فکر می کنم ما با ما روزنامه نگاری فعالیت می کنیم و جمع آوری مقداری پول اگر ما نیاز به.”

“سیاست زندگی”

ماریا Matskevich یک کارشناس با شناختی موسسه آکادمی علوم روسیه در سنت پترزبورگ می گوید هیچ راهی برای دانستن اینکه چگونه بسیاری از دانش آموزان در مدارس سراسر روسیه ممکن است رنج می برند بیشتر مجازات شدید و حتی اخراج به عنوان یک نتیجه از فعالیت های سیاسی است.

“بسیاری از موسسات آموزش عالی را با توجه به این واقعیت است که یک دانش آموز بازداشت شده توسط پلیس یا جریمه توسط دادگاه به عنوان یک تخلف از دانشگاه منشور” او می گوید. “ما ممکن است به دانستن در مورد این موارد زمانی که آنها اتفاق می افتد در مراکز بزرگ مانند مسکو و سنت پترزبورگ اما شاید نه زمانی که آن را به برخی کمتر شناخته شده منطقه ای ایجاد.”

HSE در تلاش است به راه رفتن بسیار دشوار و متناقض خط می گوید: نیکولای Svanidze یک استاد روزنامه نگاری در دانشگاه ایالتی روسیه برای علوم انسانی در مسکو و روسیه شناخته شده مورخ و مفسر.

“زمانی که دانشجویان و اساتید در دفاع از Yegor Zhukov آنها نمی تواند پنهان کردن این واقعیت است که آنها همکاران خود را در HSE,” او می گوید. “من درک می کنم که دولت می خواهد برای حفاظت از دانشگاه از اتهامات سیاسی – که به خصوص خطرناک است این روزها. اما از یک اخلاقی و آموزشی از نقطه نظر شما چگونه جداسازی دانش آموزان از در نظر گرفتن یک موقعیت مدنی مسئولیت ؟ چگونه شما جلوگیری از آنها را از درگیر شدن در سیاست ؟ سیاست زندگی است.”

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو