به عنوان جامعه متکی بر فرفره کارگران خواهد آنها را ببینید یک افزایش در قد و قامت?

به عنوان بیش از 17 میلیون کارگران آمریکایی در حال خروج از یک شغل, شارون Goen سابق نوازی کارگر در لاس وگاس است که با داشتن مخالف را تجربه کنند.

“من شش گیگابایت,” او می گوید.

این شامل ارائه وعده های غذایی برای Grubhub, حرکت, بسته برای آمازون فلکس و Shipt چیدن مواد غذایی برای Instacart و قبل از COVID-19 همه گیر وارد ریختن نوشیدنی برای تمایل دارند.

و در عین حال با وجود تمام گزینه ها برای کار است که جمعیت خود صفحه نمایش گوشی های هوشمند خانم Goen مانند بسیاری از فرفره کارگران است که هنوز هم احساس تحت فشار مالی.

“ما در حال ساخت یک دستمزد زندگی می کنند” او می گوید: از فرفره کارگران است. “با همه گیر پرداخت فقط پایین تر و پایین تر و پایین تر است.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

Coronavirus اقتصاد نیست ارائه هر گونه پاسخ آسان. بله تدریجی بازگشایی از مستندات است تا حدی معکوس این بهار تاریخی سنبله در افزایش بیکاری. اما حتی به عنوان وزارت کار ایالات متحده گزارش می دهد که نرخ بیکاری در ایالات متحده کاهش یافت و به 11.1 درصد در ماه ژوئن بسیاری از مکان ها از جمله خانم Goen را در ایالت نوادا در حال دیدن COVID-19 caseloads افزایش است. روز چهارشنبه بیش از 50 ، 000 مورد جدید گزارش شده در سراسر کشور که بالاترین سطح از این بیماری همه گیر آغاز شد.

با وجود گسترده با شعار “ما همه در این با هم” coronavirus اتحاد گسترده تر بسیاری از کلاس شکاف. آن را نیز باعث شد برخی از روح جستجو در مورد چگونه جامعه ما رفتار فرفره کارگران که کیسه ما مواد غذایی و تحویل ما ملزومات اغلب با هیچ بیمار پرداخت دنده محافظ و یا امنیت شغلی است.

به عنوان یکی Instacart مشتری قرار داده و آن را در توییتر حداقل ممکن است زمان به نوک سخاوتمندانه داده “خطرات آنها در حال گرفتن شما را به مواد غذایی است.”

حتی به لحاظ اجتماعی فاصله شیوه زندگی سریع آمریکایی ها به تکیه به شدت در برخی از برنامه های مبتنی بر سیستم عامل بسیاری از دیگران در نیروی کار مشروط در حال حاضر بیکاری. که بسیار مجاورت – را بر دوش Instacart خریداران و کنار رانندگان حال بارگذاری – می تواند ایجاد یک لحظه رسیده برای ارزیابی مجدد قوانین اساسی فرفره اقتصاد است.

چندین گرایش در حال حاضر ممکن است اشاره در این جهت. فرفره کارگران سازمان یافته تر از همیشه. قوانین جدید در حال تدوین است که آن را سخت تر برای شرکت ها برای درمان کارگران خود را به عنوان یک بار مصرف است. و جدید سیستم عامل های دیجیتال در حال ظهور است که به کارگران سهم بیشتری در سود و تصمیم گیری است.

“در لحظات تحول چیزهایی که غیر قابل تصور به نظر می رسد به طور ناگهانی تبدیل به عرف عام” می گوید Trebor Scholz استاد فرهنگ و رسانه در مدرسه جدید که در مطالعات اقتصاد دیجیتال.

تشکیل یک جنبش

خانم Goen خودش تجسم یکی از زايمان روند بازار رو به رشد اقدام جمعی توسط خود کارگران. یک سال پیش به همراه 10 زن دیگر در سراسر ایالات متحده که برای Instacart خانم Goen تاسیس فرفره کارگران جمعی به حمایت قوی تر حقوق کارگران و حمایت. در حال حاضر GWC دارای 17,000 عضو در سراسر کشور است.

Instacart است که شاید بیشتر یاد فرفره پلت فرم از coronavirus عصر. این برنامه با این نسخهها کار با اتصال مشتریان با “خریداران” است که فرفره کارگران که رفتن به سوپر مارکت برای خرید مواد غذایی از طرف آنها در ازای هزینه و معمولا یک نکته. پلت فرم تجربه عظیم و خروش در میان شیوع کروناویروس, استخدام برخی از 300,000 خریداران بین اواسط ماه آوریل و اواسط ماه آوریل است.

حسن نیت ارائه میدهد از شارون Goen

شارون Goen سابق کارگر در صنعت مهمان نوازی باعث می شود یک Instacart تحویل در لاس وگاس در 16 آوریل سال 2020 است. او می گوید که او درآمد با Instacart کاهش یافته است و 60 درصد به 70 درصد در طول سه سال گذشته.

برای کارگران یک درد خاص نقطه به طور پیش فرض است نکته تنظیم. Instacart مجموعه آن را به فقط 5 ٪ برای اولین بار مشتریان (پس از آن پیش فرض خود را به آخرین نکته: اگر شما نوک زیر 5 درصد آن را بازنشانی به 5٪). خانم Goen سابق لاس وگاس متصدی بار است که به خوبی آگاه از روانشناسی اوج. او می داند که به طور پیش فرض تنظیم نقش بزرگی در مشتریان چگونه رفتار خواهد شد. “برای Instacart به … ترک آن را در 5% است فقط خرد.”

در مارس 30, در پاسخ به آن اعضا نگرانی خود را از کم راهنمایی هیچ بیمار پرداخت و عدم وجود تجهیزات حفاظتی این GWC سازمان یافته در سراسر کشور پیاده روی عمل به خود جلب کرد که رسانه ملی توجه است. برای محافظت از کارگران از تلافی این GWC حفظ نمی کند آهنگ از چگونه بسیاری از مردم شرکت کردند.

Instacart گفت: توقف کار تا به حال “هیچ تاثیری” بر عملیات خود را, اما این شرکت شروع به ارائه بیشتر منابع از جمله قابل استفاده مجدد ماسک صورت و ضد عفونی کننده دست. پیش از این شرکت ارائه شده 14 روز از بیمار پرداخت برای خریداران مبتلا COVID-19.

“به عنوان بخشی از ما تعهد تزلزل ناپذیر به اولویت بندی های بهداشتی و ایمنی از کل Instacart جامعه” خواندن بیانیه ای از شرکت “ما در حال همکاری نزدیک با CDC مقامات بهداشت عمومی و خرده فروشی شرکای مطمئن شوید که ما در حال گرفتن مناسب اقدامات پیشگیرانه برای حفظ ما خریدار جامعه و مشتریان امن است.”

اما با توجه به گزارش CNET Instacart خریداران مواجه شده اند تند موانع اداری خود بیمار پرداخت تایید شده است. از 20 مه فقط یک کارگر شناخته شده است که تایید شده اند برای بیمار پرداخت.

“مطلقا صفر شفافیت’ می گوید: خانم Goen. “هر بار که ما یک اعتصاب آنها به عمل آنها به ما چیزی و [سپس] آنها را از آن دور است.”

هنوز هم خانم Goen همچنان امیدوار است که اقدامات GWC میوه خواهد شد.

“ما فقط می خواهم به شنیده می شود و تجلیل و قدردانی,” او می گوید. “ما چهره Instacart.”

گذشته توقف کار توسط فرفره کارگران نیز نشان داده شده است نتایج. Uber و Lyft حملات از سال 2019 به عنوان مثال منجر به افزایش دستمزدها و بهبود شرایط کار برای برخی از رانندگان است.

این اقدامات در حال وقوع در یک چارچوب بزرگتر از زايمان خم قدرت آن است. دو سال گذشته را دیده اند قابل ملاحظه ای قوی کارگر شورش از معلمان معترض به نفع کاهش به تکنولوژی کارگران راه رفتن بر اجرای قانون و نظامی قرارداد. در واقع 2018-19 خاموش کردن دولت در نهایت به توقف با تشکر از تلاش های یک تعداد انگشت شماری از کنترل ترافیک هوایی.

قوانین و حقوقی جنگ

موازی روند: قانونگذاران و قضات به طور فزاینده ای موثر بر اجرای چشم انداز در برخی موارد تایید این ایده که پیمانکار وضعیت ارائه نمی دهد به اندازه کافی برای حمایت از فرفره کارگران است.

Instacart در بر داشت خود را تحت فشار در این جبهه بیش از حد. در اوایل ماه ژوئن به عنوان بخشی از یک توافق با دادستان کل واشنگتن شرکت موافقت به ارائه آن به کارگران پرداخت می شود, مرخصی استعلاجی در سراسر کشور.

در مهم دیگر در مورد 9th, ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر حکم داد که ملی روابط کار قانون جلوگیری نمی کند دولت از اتخاذ آن خود چانه زنی جمعی قانون که شامل مقررات مربوط به پیمانکاران مستقل.

سپتامبر گذشته در ضمن کالیفرنیا تصویب مجلس لایحه 5 یک قانون است که طبقه بندی مبتنی بر برنامه فرفره کارگران به عنوان کارکنان, حق, حداقل دستمزد, حداقل تضمین های دادرسی و سایر حمایت های اساسی است.

قانون codifies به اصطلاح ABC آزمون که مجموعه سه معیار برای تعیین اینکه آیا یک کارگر باید به عنوان یک پیمانکار یا کارمند. با توجه به این استاندارد یک کارگر توسط پیمانکار اگر (a) “فردی است که از جهت و کنترل” (ب) “خدمات انجام شده در خارج از معمول دوره از کسب و کار از کارفرما” و (ج) “فرد عادی درگیر در یک به طور مستقل تاسیس تجارت, شغل, حرفه و یا کسب و کار از همان طبیعت است که درگیر در این سرویس انجام شده است.”

این قانون مورد آزمایش قرار گرفت در ماه مه در دادگاه عالی کالیفرنیا با دولت حاکم در برابر Lyft و بارگذاری.

“یک نقطه عطفی مقابله می گوید:” برایان چن وکیل در کشور قانون استخدام پروژه. “کشورهای دیگر می رویم به نگاهی که امیدوارم این قوانین ایالتی خواهد بود یک مدل برای دولت فدرال در نهایت.”

در ماه ژانویه در نیویورک رژیم صهیونیستی است. اندرو کومو اشاره کرد که خود دولت خواهد بود به دنبال یک قانون مشابه AB 5. صحبت در دولت خود را از دولت, آدرس آقای کومو گفت: “یک راننده است نه پیمانکار مستقل پیمانکار مستقل به سادگی چرا که او همواره او را با خودروی شخصی در کار است. یک روزنامه حامل است نه پیمانکار مستقل پیمانکار مستقل زیرا آنها سوار خود دوچرخه است. داخلی کارگر است نه یک پیمانکار مستقل پیمانکار مستقل و چون او به ارمغان می آورد خود را جاروب و کف شوی برای این کار است. آن است که استثمار سوء استفاده … و آن را به توقف در اینجا و اکنون.”

آقای چن توصیف نبرد بیش از کارگر و طبقه بندی به عنوان اولین گام نه یک هدف نهایی است. “این مبارزه واقعا به مجموعه یک طبقه,” او می گوید. “قوی قوانین اشتغال یک پیش شرط برای کارگران ساختمان قدرت است.”

ظهور co-op پلت فرم

در علاوه بر این به آنچه اتفاق می افتد در عرصه فعالیت کارگری قانون و دادگاه برخی از کارشناسان یکی دیگر از روند است که می تواند کمک به تغییر شکل فرفره کار: افزایش, جدید, کارگر پسند سازه به صورت دیجیتال-پلت فرم کسب و کار.

پلت فرم تعاونی کارگر متعلق به اشخاص که تکیه بر مالکیت مشترک و دموکراتیک تصمیم گیری است. این شامل Up & Go یک همکاری متعلق رفوی پلت فرم در شهر نیویورک Stocksy متحد سهام-عکس بر اساس پلت فرم در Victoria, British Columbia, که متعلق به نزدیک به 1 ، 000 عکاسان و سبز تاکسی تعاونی 800 نفر شرکت ساخته شده است که قابل توجه تاخت و تاز به دنور سوار-نقطه بازار است.

مفهوم پلت فرم cooperativism معرفی شد و در سال 2014 توسط مدرسه جدید استاد Scholz بود که تحقیق در اقتصاد دیجیتالی.

“من فکر نمی کنم من ملاقات هر کسی که فکر نمی کند که این یک ایده خوب,” او می گوید. “این یک سوال آیا شما می خواهید تغییر لوازم آرایشی و بهداشتی و یا آیا شما می خواهید تغییر ساختاری?”

متعلق به کارگران که راهنمای کسب و کار خود را دموکراتیک افزاری co-ops به طور معمول یک مقدار کوچکتر برای کاهش هزینه های سربار از انجام دره سیلیکون هستند. مثلا رفوی و نوکر پلت فرم دستی می گوید که آن را طول می کشد حدود 20 درصد از هر معامله است; تا & Go طول می کشد تنها 5 درصد است.

پروفسور شولز نشسته در هیئت مدیره یک تعاونی به نام Fairbnb.قفس یک Airbnb جایگزین می فرستد که نیمی از هزینه رزرو از اجاره کوتاه مدت برای پروژه های که ترویج رفاه اجتماعی در جوامع میزبان.

“آن را در مورد از بین بردن بارگذاری و یا در مورد از بین بردن Airbnb می گوید:” پروفسور شولز از پلت فرم co-ops. “آنها می توانند همزیستی با شرکت های بزرگ.” اما او می گوید: “این به شما نشان می دهد که آن می تواند متفاوت باشد.”

تغییر در افکار عمومی

حتی قبل از همه گیر زده نگرش عمومی در مورد دیجیتال فرفره کار و دره سیلیکون به طور کلی – آغاز شد به ترش. هنگامی که برنامه های کاربردی مانند Uber محبوبیت به دست اورد پس از سال 2008 سقوط مالی آنها دیده می شود به عنوان یک فرصت برای کارگران به پول از طریق گوشی های هوشمند خود را در حالی که برنامه های تنظیم خود برنامه.

اما تا سال 2018 کارگران گزارش شد احساس فشرده. یک مطالعه که در سال توسط جی پی مورگان چیس در بر داشت که برای Uber و Lyft, درایور, درآمد ماهانه کاهش یافت و از $1,469 در سال 2013 به $783 در سال 2017 کاهش 53%. نیز که سال مطالعه فدرال رزرو نشان می دهد که 58 درصد از وقت فرفره کارگران گفت: آنها نمی اضطراری 400 دلار در دست در مقایسه با 38 درصد از کسانی که کار نمی کند در اجرای اقتصاد است.

خانم Goen تجربه نشان دهنده این فشار رو به پایین بر روی پرداخت. او می گوید که او درآمد با Instacart کاهش یافته است و 60 درصد به 70 درصد در طول سه سال گذشته.

Instacart خریداران می تواند به عنوان کمی به عنوان $7 برای مواد غذایی اجرا شود اما خانم Goen را قبول نمی کند هر اجرا که پاپ تا بر روی تلفن خود را. “این 110 درجه در وگاس. من شروع ماشین من برای کمتر از $20,” او می گوید.

“فرفره کارگران شده اند سقوط آزاد” او می گوید. “آن زمان برای برخی از قوانین به در محل قرار داده.”

تغییر در نگرش است که شاید به بهترین وجه توسط فرماندار کومو تغییر از قلب است. کمتر از سه سال قبل از تماس با فرفره اقتصاد یک “کلاهبرداری” و “تقلب” او با شور و نشاط در دفاع از بارگذاری در برابر تلاش های نیویورک شهرستان, شهردار, بیل د Blasio به تنظیم آن.

“Uber یکی از این اختراعات بزرگ راه اندازی این اقتصاد جدید” آقای کومو گفت: در ماه جولای 2015. “این ارائه یک سرویس بزرگ برای مردم و آن را به مردم شغل. من فکر نمی کنم دولت باید در کسب و کار در تلاش برای محدود کردن رشد کار.”

آقای چن می گوید: خلق و خوی در سال 2020 بسیار متفاوت است.

“این یک لحظه ای که شرکت های ایدئولوژیک چرخش است شروع به اجرا کردن” او می گوید. “شکوفه کردن گل رز.”

یادداشت سردبیر: به عنوان یک سرویس عمومی, همه ما coronavirus پوشش رایگان است. هیچ paywall.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>