‘ارتش به اعتبار قابلیت های زنان افسران … باید آماده به آنها فرمان مواضع’

در جریان پرونده در دیوان عالی کشور دولت مرکزی استدلال کرد که زنان مناسب نیست برای پست فرماندهی در ارتش به عنوان نر سربازان هنوز رتبهدهی نشده است آماده به پذیرفتن آنها. پریا Jhinganبانوی اول دانشکده افسری برای پیوستن به ارتش هند در سال 1992 راه اندازی شد به قاضی مدافع کلی شعبه دارد. او به آجی سوره در مورد این موضوع:

در تجربه خود را است دولت موضع درست است ؟

که همچنین نگرانی هنگامی که زنان در حال القاء به ارتش در سال 1992. آن زمان اما در نهایت پذیرش صورت گرفت. زنان شده اند جوخه فرماندهان و فرمان احترام از مردان است. وجود ندارد بسیاری از موارد از نافرمانی توسط مردان در گذشته است. پس این هم یک نظریه فرضی از دولت است. دولت باید قرار نیست این استدلال از آنجا که با انجام این کار آن است که به مردان این ایده که پذیرش یک افسر به عنوان یک افسر فرمانده نیز یک گزینه است. اگر یک مرد نیست قبول سفارشات از زنان افسران نظامی قانون مقررات برای مقابله با آن است. وجود دارد سخت مجازات برای سرپیچی از دستور و قانون قائل برابر سفارشات گذشت یک سرباز زن یا مرد افسر. این ساخته شده روشن است.

آنچه در مورد دولت ایستاده با استناد فیزیکی و فیزیولوژیکی محدودیت زنان افسران?

که زنان افسران صورت فیزیکی و فیزیولوژیکی محدودیت است و فقط ساخته و پرداخته چند نفر تخیل. زنان می دانند که شده اند و مدیریت فیزیولوژیکی خود را با چالش های مثبت برای سال. آن است که چیزی برای شرمنده یا به اسیر ، نه به آنها فرمان موقعیت این زمین کاملا غیر منطقی. معیارهای انتخاب یک افسر فرمانده باید همان باشد و اگر یک افسر زن در برآورده شدن شرایط او باید خیلی منصوب کرد.

آیا شما و یا خود را batchmates همیشه چهره هر موضوع در کمیسیون خود را در ارتش ؟

من آگاه هستم از من batchmates تجربه اما من به صورت یک حادثه در جایی که یک inebriated, jawan داشت پنهان در guestroom که من اقامت در. یک دادگاه درخواست انجام شد و او بود با توجه به مجازات متناسب با جرم. ارتش کافی سیستم در محل برای هر قسمت بزرگي ازانرژي جنبش اعمال بی انضباطی.

درخواست خود را برای پیوستن به پیاده نظام تقسیم رد شد توسط ارتش.

من فرمانده گردان بود گفت: “نه شما اما شاید نوه خود را قادر خواهد بود برای پیوستن به پیاده نظام است.” از آن شده است 28 سال پس از آن. من درک می کنم که آن را تجربی و ورزش در آن زمان پس از پاسخ او راسخ. این آزمایش موفقیت آمیز بود و نتایج مثبت بودند و سهم زنان از افسران به رسمیت شناخته شده و قدردانی توسط ارتش. بنابراین من فکر می کنم باید آن را آماده برای آزمایش یک بار دیگر با دادن زنان افسران فرماندهی موقعیت.

اتحاد کمیسیون دائمی به زنان افسران کمک به تغییر دیدگاه ها در مورد زنان در ارتش ؟

بله با اعطای کمیسیون دائمی ارتش به اعتبار قابلیت های زنان و افسران که در عوض کمک کرده است تا زنان افسران انجام حتی بهتر از دانستن است که خدمات خود را به رسمیت شناخته شده اند که آنها مورد نیاز است. من هرگز هر گونه حادثه از جنس تعصب و بر این عقیده هستم که اگر یک نامزد مهارت و سپس جنسیتی نباید عامل تصمیم گیری است. من فکر می کنم ما نیاز به حساس و موها ما جمعیت مردان در مورد آن.

کارشناسان نظامی گفت: دولت ایستاده است یادآور استعماری بریتانیا دولت تعصب در برابر هند فرماندهان.

من فکر می کنم دولت فقط تلاش برای ایمن ماندن. وجود دارد بدون نیاز به دریافت overprotective از زنان و نه وجود دارد نیاز به فرض مردانه واکنش منفی به زنان فرمانده و افسران. اگر Nirmala Sitharaman می تواند وزیر دفاع و فرماندهان خود را پذیرفته چرا ما با توجه به این که دیگران را نه ؟ چرا ما حتی بحث آن ؟

شروع از دادن زنان فرمان مواضع غیر رزمی مناطق نظامی راه به جلو ؟

من می خواهم همراه با آن به عنوان آن را به مقدار نوعی از یک آغاز است. سپردن زنان افسران با وظایف یک افسر فرمانده در غیر مناطق جنگی را افزایش زنان افسران و آنها را تشویق به ایمان در سیستم. اگر حتی پس از ثابت خود را برای 28 سال آنها هنوز هم به کار تحت بی اعتقاد و تردید در چشم دولت وجود دارد چیزی وحشتناکی اشتباه است. یکی از نیاز به آنها اعتماد آنها را به فرصت های برابر و نه قضاوت و حتی قبل از محاکمه.

در هند زنان رها کردن به خاطر چند محدودیت. می توانید این توان کنترل کرد ؟

زنان هندی یک حس قوی وظیفه و ایثار است. بسیاری از یک بار در زمانی که آنها شروع به یک خانواده آنها مجبور به قربانی شغل خود را. ما نیازی به کنترل این, آن را به عنوان یک تصمیم بسیار شخصی هر زن بسته در شرایط.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im