بازو برای آینده: بهتر از هرگز دیر. سر کشیدن با هم، فشار را از طریق دفاع از indigenisation

در افزایش تولید دفاع بومی، دولت اعلام کرده است که فهرست منفی واردات اسلحه که تحت آن کسب 101 سیستم سلاح از خارج از کشور خواهد شد به طور پیشرو در طول پنج سال آینده ممنوع است. 101 مورد از انواع مختلف مهمات و رادارها برای حمل و نقل هواپیما و زیردریایی های معمولی است. در حال حاضر، 260 معامله به ارزش Rs 3.5 lakh crore برای محصولات در حال حاضر در حال embargoed برای نیروهای مسلح بین سال های 2015 و 2020 قرارداد شده است. که همه آنها در شش تا هفت سال آینده به صنعت داخلی خواهند رفت. با تغییر سریع محیط استراتژیک هند به دلیل تهدیدهای ناشی از چین، این زمان گذشته مرکز برای دفاع از بی بند و بار رانده شد.

پس از همه، هند نمی تواند همچنان به عنوان سومین خرج کننده نظامی بزرگ جهان و دومین وارد کننده تسلیحات بزرگ، در عین حال از کمبود سیستم های سلاح های حیاتی رنج می برند. در جنگی که مجبور می شود به خریدهای اضطراری تکیه کنیم نه موقعیتی که در آن حسادت داشته باشد. در این رابطه باید برگی از کتاب چین را بیرون ببریم. چینی ها بیش از حد به شدت بر واردات دفاع در دهه های اولیه متکی بودند. اما آنها آن را از طریق سرمایه گذاری های عظیم در تحقیق و توسعه تبدیل — و بیش از 2 ٪ از تولید ناخالص داخلی در حال حاضر — برای تبدیل شدن به پنجمین صادر کننده دفاع در جهان در سال گذشته.

آنچه به کمک تولید دفاع چینی یک بازار اسیر داخلی است. به همین ترتیب، دولت نیز باید این را برای نیروهایی که تولید بومی ترجیح اول را دریافت خواهد کرد، روشن کند، در حالی که با دادن اطمینان به دستور، بخش خصوصی را به روش ی بزرگی به بخش خصوصی می آورد. هدف باید ایجاد یک مجموعه گسترده دفاعی-صنعتی باشد که در آن بازیکنان دولتی و خصوصی در یک سر هم کار کنند تا محصولات لبه برش برای تدارکات داخلی و صادرات ایجاد شود. این نیاز به ترکیب با برش دال در نیروی انسانی از نیروهای برای آزاد کردن منابع برای مدرنیته. اين تنها راهيه که هند ميتونه با جنگ هاي آينده مبارزه کنه

این قطعه به عنوان نظر سرمقاله در چاپ روزنامه تایمز هند ظاهر شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im