بهبود بهداشت و درمان تحویل هند 104 میلیون مردم قبیله ای به شمار یک چالش عمده برای این کشور توانایی تامین سلامت و تغذیه, اهداف تعیین شده توسط سازمان ملل اهداف توسعه پایدار (SDGs) برای سال 2030.

به عنوان آشکار است از داده ها در سیاست قبیله ای مختصردر مقایسه با هند به طور کلی جمعیت جوامع قبیله ای رنج می برند از بالاتر مادری و پنج مرگ و میر; توقف, دست زدن و کم وزنی کودکان; بالاتر بروز مالاریا و سل و بالا و رو به رشد بار از دیابت و بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون بالا. بنابراین بدون صریح و روشن و هماهنگ تمرکز بر روی ارائه کیفیت خدمات بهداشت و درمان به آن قبیله ای جمعیت هند اجرا می شود خطر ابتلا به استثنای و بیشتر به حاشیه راندن آنها و همچنین تضعیف تلاش خود را برای رسیدن به SDG 2 بر گرسنگی و SDG 3 بر سلامت و تندرستی است.

مقاله مرتبط: هند برای اولین بار جامع قبیله ای گزارش سلامت

به شیرجه رفتن عمیق تر به این مسائل و کشف راه حل های ممکن برای کوچک تاثیر یک تیم مشترک از Piramal Swasthya و این Bridgespan گروه به تازگی عهده تحقیقات گسترده ای (از جمله مصاحبه ها و زمینه بازدید) در قبیله ای بهداشت و درمان چالش های مقابله با هند است. این ایجاد در Piramal Swasthya کار در قبیله ای mandals از ویساکاپاتنام منطقه و همچنین در 25 NITI Aayog-مربی Aspirational مناطق.

بر اساس مطالعه ما, ما به این نتیجه رسیدند که پایان دادن به مرگ و میر قابل پیشگیری و کاهش عوارض در مناطق قبیله ای نیاز به سرمایه گذاری عمده ای در ساختمان قوی و عملکرد اصلی سیستم بهداشت و درمان با قوی ارجاع زنجیر. هر گونه اقدام نیز نیاز به غلبه بر موانع مهم است که جمعیت قبیله ای در صورت از نظر دسترسی به, و آگاهی از کیفیت مراقبت های بهداشتی.

  1. موانع در دسترسی به خدمات بهداشت و درمان

اکثر مردم قبیله ای زندگی می کنند در تپه های جنگلی مناطق دشوار است برای رسیدن به. اکثر پراکنده در سراسر دو منطقه: مرکزی هند (به عنوان مثال از جنوب راجستان شرقی گجرات در شمال ماهاراشترا, Madhya Pradesh, Chhattisgarh, Jharkhand و Odisha) و شمال شرقی هند (یعنی مگالایا آسام آروناچال پرادش تریپورا هند ناگالند و Mizoram).1

در بسیاری از موارد مناطق دور افتاده فاقد motorable جاده ها و امکانات حمل و نقل. برای مثال برای رسیدن به Nanda یک زندگی در قبیله ای mandals از Araku در ویساکاپاتنام ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از Araku شهر رفت و آمد 34 کیلومتر است که آنها را به بازحمت حرکت کردن بیش از زمین پر از تپه برای 14 کیلومتر حمل کیسه های خود را از تجهیزات و پرونده سلامت.

حالا تصور کنید که همان رفت و آمد در, معکوس, برای یک زن قبیله ای در کار برای رسیدن به نزدیکترین مرکز بهداشت و به خصوص اگر او نیاز به یک سزارین تحویل برای رسیدن به مناسب مجهز بیمارستان منطقه در زمان. در نواحی که مستعد ابتلا به خشونت سیاسی و تلاطم چنین سفر می شود حتی بیشتر به مخاطره انداخته است.

  1. موانع دسترسی به اطلاعات در مورد شیوه های درمانی

سنتی و اجتماعی و فرهنگی و باورها و هنجارها و شیوه های همراه با عدم درک از این شیوه توسط طب مدرن را در جوامع قبیله ای تمایلی به دنبال رسمی مراقبت. علاوه بر این تفاوت زبانی بیگانه مردم قبیله ای و مانع درک خود را از, و دسترسی به مراقبت.

به عنوان یک نتیجه حتی در شرایط اضطراری مانند نیش جوامع قبیله ای به طور معمول ترجیح می دهند به بازدید محلی و شفا دهنده است. این معمولا منجر به افزايش تعداد قابل پیشگیری مرگ و میر به علت مارگزیدگی به عنوان بیماران اغلب به ارمغان آورد مدرن امکانات بهداشت و درمان بیش از حد دیر است.

در یک ورید مشابه آن طول می کشد تلاش های متمرکز و اغلب بیش از یک دوره طولانی برای فعال کردن مردم قبیله ای—از جمله رهبران جامعه—برای دیدن ارزش در نهادی تحویل و یا پیشگیرانه شیوه های درمانی برای زنان باردار و نوزادان.

موفق بهداشت و درمان تحویل مدل های قبیله ای در مناطق توسط سازمان های غیر انتفاعی مانند جستجو, Ekjutو Jan Swasthya Sahayog هستند ریشه در ایجاد تفاهم و اعتماد با جوامع قبیله ای با صرف زمان با آنها و همچنین با فعال کردن و توانمند سازی آنها برای شرکت در ارائه خدمات بهداشت و درمان. این نه تنها به بهبود سلامت خود را دنبال رفتار, اما همچنین منجر به مثبت سلامت است.

چنین جامعه-رهبری شیوه شده اند تکرار در تمام مناطق قبیله ای در هند وجود دارد و ناکافی نمایندگی از جوامع صدا و آژانس در مدیریت سلامت خود را.

  1. کمبود امکانات بهداشت عمومی

فوق چالش های مرکب شدید کمبود امکانات بهداشت عمومی و آموزش نیروی کار در مناطق قبیله ای. هر دولت دستورالعمل هایقبیله ای و مناطق کوهستانی باید یکی بهداشتی زیر مرکز (HSC) در هر 3000 تا جمعیت یک مرکز بهداشتی اولیه (بلور فوتونی) هر 20000 جمعیت و جامعه مرکز بهداشت (CHC) در هر 80,000 جمعیت. در حدود نیمی از کشورهای هند تعدادی از موسسات بهداشتی در مناطق قبیله ای سقوط به زیر هنجار توسط 27-50 درصد است. برای مثال, Madhya Pradesh گزارش کمبود 10 درصد گردد و 41 درصد PHCs و 38 درصد جامع در آن مناطق قبیله ای در حالی که Jharkhand گزارش کمبود 37percent گردد 69 درصد PHCs و 29 درصد جامع در آن مناطق قبیله ای.2 تجزیه و تحلیل داده ها از بهداشت روستایی آمار 2018 وجود دارد 82.3 درصد کمبود متخصصان در مراکز بهداشت محلی در مناطق قبیله ای.

این است که درک ضعیف از آنچه به منزله کیفیت مراقبت از عدم وجود نظام آموزش های فنی از سلامت نیروی کار و عدم وجود سیستم ها و مشوق ها به دقت نظارت و ارائه خدمات با کیفیت.

مربوط به مقاله: چرا سوء تغذیه باقی بماند در هند قبیله ای جمعیت ؟

  1. عدم وجود اطلاعات

در نهایت وجود دارد تقریبا یک فقدان کامل قابل اعتماد قبیله ای خاص داده های سلامت برای اطلاع رسانی سیاست ها و مداخلات بهداشتی خاص به نیازهای متنوع جوامع قبیله ای. این محدوده از عدم وجود داده ها در بروز و شيوع اين بيماری در مناطق قبیله ای به فقدان دانش در مورد چه راه حل های بهداشت کار به صورت محلی و به همین دلیل است.

پیدا کردن راه حل های مقیاس پذیر

متاسفانه در طول چند دهه گذشته چند کوچک راه حل های پدید آمده به آدرس این وخیم سلامت شکاف. چندین محلی متمرکز سازمان های غیر انتفاعی و عامل پایه تأثیر مثبت زندگی از جوامع قبیله ای. برای مثال جستجو نه تنها تبدیل زندگی مردم قبیله ای از 48 روستا در Gadchiroli,3 , اما همچنین نشان داد مدل از صفحه اصلی بر اساس مراقبت از نوزادان. به طور مشابه, Jan Swasthya Sahayog در بیلسپور, Chhattisgarh; Ekjut هند در چکردهرپور, Jharkhand; قبیله ای بهداشت ابتکار در Sittilingi تامیل نادو; SEWA روستایی در بهروچ گجرات; تاتا استیل CSR در Jharkhand و اوریسا; و چند سازمان دیگر; کار عمیقا در جنبه های مختلف قبیله ای و روستایی خدمات بهداشتی و درمانی.

با توجه به تنوع جغرافیایی گسترش و برآورده نشده بهداشت نیازهای هند جمعیت قبیله ای هیچ یک از این مدل ها هنوز کوچک شده است و یا تکرار را در مورد تاثیر قابل ملاحظه. کار این سازمان های غیر انتفاعی نیز محدود بودجه ناکافی و عدم قوی شواهد پایگاه اطلاع رسانی سیاست عدم به اشتراک گذاری دانش و تجربه محدود و از کار کردن با دولت در نظام سلامت.

این گزارش توسط کمیته های تخصصی در قبیله ای سلامت به ریاست دکتر Abhay در سال 2018 توصیه می شود ایجاد یک عملکرد جهانی و پایدار سیستم بهداشت و درمان برای مردم قبیله ای تا سال 2022. دولت هنوز برای اقدام در این کمیته توصیه.

با توجه به میزان چالش و ملی آرزوی رسیدن به SDG 2 و SDG 3 هدف برای تغذیه و بهداشت به ترتیب هند به فوریت نیاز مشترک اقدام به ارائه کیفیت مراقبت های بهداشتی است که در دسترس و استقبال از جوامع قبیله ای. هیچ حامی مالی و یا ذینفعان این قابلیت می توانید به تنهایی حل این مسئله به خصوص توسط SDG 2030 جدول زمانی. را در مورد جمعیت تغییر سطح جوامع محلی, دولت, اجرای, سازمان, پژوهش, سازمان, و تأمین کنندگان مالی باید نیروهای خود را در مورد سیستمیک و مقیاس سلامت تاثیر است.

همکاری می تواند تسهیل در زمین اجرای مداخلات به منظور بهبود هر دو قبیله ای بهداشت و درمان تقاضا و ارائه خدمات و همچنین توسعه و انتشار دانش از چه کار می کند و چه نمی کند. این را می توان فعال توسط کاربر پسند و سازگار فن آوری پلت فرم برای حکومت بهتر و پاسخگویی.

چنین مشارکتی عمل در یک سیستمیک سطح نیاز به یک تعهد دراز مدت از انسان های مالی و سرمایه اجتماعی منابع با همه ذینفعان درگیر است. در حالی که پیشرفت های غیر قابل برگشت در قبیله ای سلامت به احتمال زیاد نمی تواند سریع یا ساده و هند و دیگر لوکس در ادامه به صبر کنید و به عنوان دیده بان میلیون ها نفر از آن مردم قبیله ای رنج می برند و می میرند از علل قابل پیشگیری.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nethec.su