بعید است قهرمان برای سال 1906 1929…و امروز

پشت در کسب و کار جدید است گاه به گاه ستون قرار داده است که امروز در منظر با نگاه به تاریخ کسب و کار و کسانی که به شکل آن است. آقای Zweig هوشمند سرمایه گذار ستون باز خواهد گشت هفته آینده.

یک قرن پیش یک بانکدار وام دهنده از رفت و آمد مکرر در هنگام بلایای رسید. با کروناویروس فلج کننده اقتصاد ما می تواند با استفاده از مراتب بیشتر مالی کارآفرینان مانند او امروز است.

داستان خود را نشان می دهد که نوآوری اغلب می آید زمانی که بعید است مردم و وقایع غیر معمول برخورد می کنند. متولد 1870, Amadeo پیتر Giannini ترک مدرسه در سن 15 سالگی تبدیل شدن به یک wildly موفق میوه-و-سبزی های تجاری. در سن 31 سه سال قبل از او رفت و به بانکداری او خالص ارزش حدود $300,000—بیش از 9 میلیون دلار در امروز ،

“من ممکن است هرگز به کسب و کار بانکی” او بعدها به یاد می آورد اگر او تا به حال بدست به یک فریاد مطابقت با رئیس یک بانک محلی در مورد بی میلی خود را به وام های کوچک به وام گیرندگان است. در سال 1904 Giannini تاسیس یک بانک خود را در سان فرانسیسکو به نام بانک مرکزی ایتالیا برای انجام درست آن.

سپس در تاریخ 18 آوریل سال 1906 زلزله زده منطقه خلیج کشته شدن بیش از 3000 نفر و تنظیم این شهر به آتش کشیده.

سان فرانسیسکو در بازار و خیابان ها پس از زلزله سال 1906. زلزله شروع آتش سوزی در سراسر شهرستان و هنگامی که Giannini متوجه شعله های آتش بودند به رهبری نسبت به بانک خود او تخلیه 80.000 دلار در طلا و پول نقد از شهر در پشت دو اسب کشیده می واگن.

عکس: جهانی تصاویر, گروه via Getty Images

متوجه آتش سوزی شد و به سمت خود بانک Giannini heaved 80.000 دلار طلا و پول نقد را به دو اسب کشیده تولید واگن. او به خاک سپرده شد پول تحت جعبه پرتقال به پنهان کردن آن از غارتگران وحشی را از طریق خیابان. برای هفته بعد از آن او به یاد می آورد بعد از این بانک پول مانند بوی پرتقال.

روز بعد بانک مرکزی ایتالیا بود به زمین سوخته. اما Giannini سوار در از خانه اش در سان متئو که در آن او تا به حال stashed پول است. با سان فرانسیسکو هنوز سوختن او راه اندازی یک میز در بارانداز و شده plunked یک گونی طلا در آن تحت یک مقوا بر روی چوب است که خواندن بانک ایتالیا: برای باز کردن کسب و کار.

Giannini لنت تقریبا همه با مشروع نیاز به یک شرط: آنها تا به حال برای بالا بردن نیمی از آنچه که آنها در جای دیگر مورد نیاز. مجبور است که آنها را به کمک طلب کردن دوستان و خانواده خود را در بهبود کسب و کار خود و یا بازسازی خانه خود را.

سپس Giannini خواهد به من قرض بدهید و نیم دیگر اغلب پذیرش کمی بیشتر از افراد شخصیت خود را به عنوان وثیقه. پس از همه, او فقط می خواهم بدست دیگران فرض کنیم نیمی از این بانک را در معرض خطر. بیشتر چه مقدار از احتکار پول نقد وام مطرح شده از دوستان و خانواده خود را به پایان رسید تا به عنوان بانک ایتالیا سپرده یا سرمایه گذاری در سهام از سهام خود را.

به عنوان بانک خود را گسترش در سراسر کالیفرنیا در دهه 1920 و در نهایت تغییر نام داد و خود را بانک مرکزی امریکا, “ما تا به حال پول را به فروش برساند و ما رفت و مستقیم به مردم به فروش آن”نه “به یک مورد علاقه چند” اما “به همه مردم” Giannini گفت.

“آماده برای کمک به مردم زمانی که آنها به آن نیاز دارید,” او گفت مصاحبه در سال 1921. “دریافت مجموعه به تکان شدید و سخت آنها را از سوراخ است. این ‘خوشحالم که دست” است که همه حق در آفتاب, اما آن را به کمک به دست در یک روز تاریک که مردمی به یاد داشته باشید به پایان زمان.”

این بود عشق مبتنی بر اعطای وام. Giannini بود دیوانه وار متمرکز بانکی خود را بزرگترین—برای اولین بار در کالیفرنیا و سپس در کل ایالات متحده او زیرکانه گیراندم که “همراهان کوچک” یا کوچک وام گیرندگان و سپرده گذاران بودند غیر منصفانه ای غفلت بازار که قدرت او را در گذشته تمام هم سن و سالان خود. و او سوار اقتصاد پررونق غرب برای همه ارزشش را داشت.

Giannini ایستاده بود 6’2″ و وزن 220 پوند. با “تایتانیک سر چهره ای مانند یک سنگ و یک صدا مانند خمپاره انداز” یک شرح حال اشاره کرد. Hot-tempered, خودخواه, اغلب بی رحمانه او متنفر زیر مردم دیگر قوانین است. او بارها و بارها خریداری شاخه ها و دیگر معاملات در سرپیچی از دستورات از تنظیم کننده.

برای بسیاری از حرفه ای Giannini, مرکز, مشغول به کار در طبقه اصلی بانک مرکزی امریکا ستاد پاسخگویی تلفن خود و صحبت کردن به ده ها تن از مشتریان یک روز.

عکس: Bettmann بایگانی

Giannini او یک پیشگام در بانکداری شعبه و سپس رادیکال ایده. داشتن دفاتر در بسیاری از شهرها به اعتقاد او, آیا صاف کردن رونق و رکود در سراسر محصولات کشاورزی و بخش صنعت.

توسط 1921 بانک تا به حال بیش از 400 ، 000 سپرده گذاران ترین در ایالات متحده شش سال بعد از آن پیشی 1 میلیون سپرده گذاران و کشور سوم بزرگترین بانک توسط دارایی.

پس از آن رکود بزرگ.

بین سال های 1929 و 1932 بانک مرکزی امریکا سپرده کاهش تقریبا یک سوم.

کار 14 ساعت در روز و سفر 26,000 کیلومتر در سه ماه Giannini barnstormed از طریق بانک 410 شاخه, صحبت کردن با صدها نفر از مردم در یک روز به دست آوردن آنها را به سپرده است. در 41 روز پس از شروع تلاش در اوایل سال 1932 او معکوس کشیدن.

به اشتراک گذاری افکار خود را

کسب و کار که داستان شما می خواهم به خواندن در مورد در آینده اقساط از مجله جدید در کسب و کار ستون? به اشتراک گذاری ایده های خود را زیر.

یک شب Giannini راند سه دقیقه از طریق یک pelting باد و باران به خانه سپرده بود که فقط انتقال به یکی دیگر از بانک. مطمئن شوید که به اندازه کافی او نقل مکان کرد ، او اغلب prowled سان فرانسیسکو بازار تولید ساعت 5 اصرار کشاورزی فروشندگان به سپرده و قرض گرفتن از بانک برای اطمینان از کسب و کار خود را برای زنده ماندن.

به عنوان اوایل به عنوان سال 1921 بانک “Findex,” اوایل اعتباری-نمره تکنولوژی ردیابی داده ها بر روی هزاران نفر از وام گیرندگان. “هر تعداد از سوالات انتخاب شده از یک لیست از حدود 80 نفر ممکن است خواسته شود” و این سیستم به طور خودکار انتخاب کردن مشتریان بالقوه که واجد معیارهای افتخار یک نشریه داخلی.

در دوران رکود بزرگ سال 1929 تا 1934 بانک مرکزی آمریکا کاهش می یابد, وام خود را با تنها 33٪. به طور متوسط در خارج از بزرگترین شهرستانها در کالیفرنیا محلی دیگر بانک ها سخت تر اعتباری دو برابر.

که نگه داشته وام روان به خانواده ها و کسب و کارهای محلی—که در زمان به عنوان بخش هایی از کالیفرنیا bounced بازگشت از افسردگی است. از سال 1929 تا 1940 به فعالیت های اقتصادی در شهرهای کوچکتر که در آن Giannini تا به حال شاخه ای رشد 25%, در حالی که این کاهش به 3 درصد در کسانی که بدون بانک مرکزی آمریکا با توجه به دانشگاه اقتصاد استاد سارا کوئنسی.

در سال 1938 جسی جونز رئیس بازسازی امور مالی شرکت یک قرارداد جدید آژانس که پشتیبانی تجاری وام توسط بانک نوشت, Giannini در مورد بانک مرکزی امریکا کسب و کار کوچک وام: “شما در حال استفاده بیشتر از سپرده های خود را, به اعتقاد من از هر بانک بزرگ در ایالات متحده است.”

تا 70 Giannini مشغول به کار در آسانسور در طبقه اصلی بانک مرکزی پاسخ دادن به تلفن خود و صحبت کردن به ده ها تن از مشتریان یک روز.

زمانی که او بازنشسته در سال 1945 Giannini گفت: کارکنان بانک “اگر من همیشه می شنویم که هر یک از شما در حال تلاش به بازی این مرد بزرگ بازی و فراموش کردن مرد کوچک من در اینجا مبارزه است.”

که در سال, بانک مرکزی آمریکا شد, بزرگترین بانک. در عین حال حتی در سال 1953 چهار سال پس از Giannini درگذشت متوسط مشتری داشت زیر 1600 دلار در حساب های جاری. که تقریبا 5 ٪ از نوعی تعادل در دیگر بانک های بزرگ که معمولا catered برای شرکت های بزرگ.

بیشتر Zweig در صندوق پستی خود را

در به طور منظم خود را هوشمند سرمایه گذار, ستون, Jason Zweig می نویسد: در مورد روند در جهان سرمایه گذاری نمونه کارها, استراتژی های مالی و تصمیم گیری است. ثبت نام برای عضویت در خبرنامه اینجا.

در سال های اولیه آن می گوید: پروفسور کوئینسی Giannini را بانک شد “بدانند در پرواز” چگونه به تحکیم گزارشگری مالی در سراسر شاخه مدیریت بسیاری از خطرات و توسعه رکورد نگه داشتن و تحلیلی فن آوری است. به عنوان آن را آموخته بود و رقبای خود و تنظیم کننده.

توسط کسانی که پیشگام تکنیک های Giannini طراحی شده خیلی از قالب که توسط بانک های بزرگ می تواند به نوبه خود به عظیم.

که میراث به معنای پوپولیستی وام او تخصصی در مواقع اضطراری تنها حاشیه برای بسیاری از بانک ها امروز.

بانک ها با حداقل 50 میلیارد دلار در دارایی های ساخته شده تنها 37 درصد از وام تسهیل مدیریت کسب و کار کوچک زیر چک حفاظت از برنامه با توجه به SBA. و دموکرات ها و جمهوری خواهان به طور یکسان با انتقاد از بانک ها به صورت نیمپز کردن با آب گرم مورد علاقه خود را به مشتریان با وام اضطراری طی این بیماری همه گیر به جای توزیع پول به کسب و کارهای کوچک.

در زمان بحران کسانی که می توانند بیشترین هزینه را به خطرات اغلب حداقل مایل به آنها را. تاسیس موسسات در راه خود را, آنها را مخالف به گرفتن شانس.

در آن خلاء فرصت دارد. بسیاری از بانک های بزرگ و شرکت های بزرگ جاینت—گیر خواهد شد در حالت سکون. نوآوری محدود به حباب تا در جای دیگر در پاسخ به کروناویروس بحران به احتمال زیاد در نادیده گرفته شده و محروم در گوشه و بازار است.

دوره شکوفایی اغلب به نفع امتیازهای اما زمان های سخت می تواند به جلو upstarts که کمک خواهد کرد که سوخت بعد از رونق.

نوشتن به Jason در Zweig [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>