باز برای نرمتر دیپلماسی?

در اوایل ماه مه پنج کشتی های تانکر حمل تصفیه نفت آغاز کرده از ایران برای ونزوئلا است. سفر خود موجب گمانه زنی ها در مورد ایران انگیزه ها و نگرانی های استراتژیک و همچنین به عنوان چگونه واشنگتن واکنش نشان خواهد داد. در زمان تصدی خود مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تحمیل کرده است تا کنون-تحریم های سخت تر علیه تهران و کاراکاس وادار به تغییر رژیم.

با نقض تحریم شد ایران در تلاش برای تحریک رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان او در مبارزات انتخاباتی برای انتخاب مجدد? احتمالا. خواهد رئیس جمهور آمریکا پاسخ ؟ او تا به حال به معنی در جای داشتن به تازگی مستقر آمریکا کشتی های جنگی خاموش ونزوئلا آب به عنوان او گفت: “افزایش نظارت اختلال و تشنج مواد مخدر محموله.”

قابل توجه این که ایران لنگر انداخت در این هفته بدون حادثه تحویل سوخت گرانبها به یک کشور است که به معنای واقعی کلمه گرسنه پس از دو دهه از شکست استبداد و در حال حاضر این بیماری همه گیر کوروناویروس. تانکر بارهای عرضه به اندازه کافی برای دو ماه اگر کشیده محتاطانه ممکن است به تسکین موقت به ونزوئلا بحران انسانی. کشتی’ عبور امن است که این آخرین نشانه از یک unacknowledged رسمی تنش آشکار بین تهران و واشنگتن فراهم می کند که یک باز مهم برای پیشرفت در هر دو کشور ایران و ونزوئلا است.

تهران حمایت واشنگتن مورد علاقه نامزد برای نخست وزیر در عراق در ماه مارس منتشر شد و یک اسیر دریایی ایالات متحده veteran به دست سفارت سوئیس در تهران. در ماه های اخیر حملات علیه نیروهای ایالات متحده در افغانستان توسط ایران مورد حمایت نیروهای کاسته. بنابراین باید درگیری ها علیه کشتی ها و نفتکش در خلیج فارس.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعتبارات آن “حداکثر فشار” کمپین خروج از 2015 توافق جامع تحریم های اقتصادی, ژانویه ترور نخبگان سپاه قدس, فرمانده مسلح ، ژنرال قاسم سلیمانی – برای reining در تهران.

این اعمال مشابه فشار در ونزوئلا در تلاش برای وادار کردن رئیس جمهور نیکولاس مادورو از قدرت است. در سال گذشته دولت به رسمیت شناخته شده مخالف خوان Guaidó به عنوان رییس جمهور موقت باعث تقریبا 50 کشور دیگر را به انجام همان. در علاوه بر این به یک جامع تحریم نفتی و یک قایق از هدف تحریم های اقتصادی در ماه مارس وزارت دادگستری ایالات متحده به اتهام آقای مادورو و دیگر مقامات تبانی با کلمبیا چریک به ترافیک مواد مخدر.

شرایط در هر دو کشور ممکن رسیده و به صورت یک شیفت به آمریکا داری و شفقت است. در سفر اخیر به ایران, روزنامه نگار Dexter Filkins از نیویورکر اسیر یک جامعه خسته از دهه ها سرکوب و تحریم و حسرت برای تغییر. رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای محسوب می شود ضعیف و خارج. این رژیم را به تلاش برای پنهان کردن زود موارد COVID-19 منجر به سریع و ویرانگر شیوع. برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی 41 سال پیش در تهران به دادگاه تجدید نظر به صندوق بین المللی پول برای کمک به. “اعتماد عمومی به ولایت فقیه سیستم” آقای Filkins نوشت: “سقوط کرده است.”

در ونزوئلا در ضمن ترکیب تلفات و تحریم و همه گیر “است تحت فشار قرار دادند و بسیاری از ونزوئلا مشتاق برای تغییر به صفوف دولت و سرزنش ایالات متحده برای مشکلات خود” با توجه به ارزیابی توسط Veteran هوش حرفه ای برای سلامت عقل. این گروه از سابق آمریکا جاسوسی پزشکان اشاره کرد که آقای Guaidó حمایت “برای همیشه-سفت کردن تحریم ها – در زمانی که هموطنان خود را کمبود آب و غذا و اساسی ترین لوازم – از بین بردن اعتبار خود را.”

ایران حمل و نقل سوخت به کشور پس از شکسته آن را نمی تواند شیر خود را ذخایر عظیم نفت نشان دهنده مبارز اقدامات خود حفظ دو جدا شده و از جان گذشته رژیم. که ارائه فرصت به کشت خوب خواهد شد. اگر هدف از تحریم ها این است که برای ایجاد شرایط برای یک نفر در اثر تغییر از درون قدرت از تحریم های نهفته در دانستن زمانی که به تبادل آنها را برای نرمتر ابزار دیپلماسی است.

ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>