نامه ای سرگشاده به Prakash Javadeker

عزیز Prakash Javadekarji,

ممکن است من توجه شما را به یک جای عجیب و غریب پدیده رخ داده است که اوایل این ماه در خانه خود در ایالت ماهاراشترا است که در حال حاضر در وضعیتی وخیم تحت تاثیر Covid بیماری همه گیر.

طوفان به نام Nisarga حمله در سراسر مسکونی ساحل, از بین بردن زیادی از مناطق ساحلی در Raigad و معنوی منطقه است. Mumbaikars بودند که برای همیشه خالی از سکنه خاطرات 2005 سیل نگه داشته و انگشتان دست خود را عبور.

خوشبختانه طوفان زیرفشار به ساحل گجرات و یا آن را به هر طریقی غیر قابل تصور تخریب به کلانشهر است که در وهله اول آمد تا بیش از بزرگ swathes از اصلاح تالاب.

دریا است و در واقع در یک عجله به عقب اصلی آن جغرافیا و شهرستانها در امتداد ساحل غربی را امروز تبدیل به آسیب پذیر به آب ورود و سیل هرگز مانند قبل با توجه به تاثیر تغییرات آب و هوا. این متین دریای عرب است و دیگر مانند قبل. ما تجربه مشابه چنین عظیم سیکلون اختلالات مانند Ockhi cyclone که آمار سواحل کرالا در سال 2017 به عود دوباره در هر نقطه در امتداد ساحل غربی در سال های آینده.

که به سادگی به معنی هر نوع ساخت و ساز در آینده در امتداد سواحل و افتاده و ممکن است تبدیل به خطرناک به دریا خواهد دست درازی به زمین های مناطق در راه بزرگ در سال های آینده.

متاسفانه این مسائل جدی گرفته نمی شد به در نظر گرفتن در حالی که پیش نویس ارزیابی اثرات زیست محیطی(EIA) اطلاع رسانی 2020. در واقع پیش نویس اطلاع رسانی به نظر می رسد یک ابزار به پتو تصویب برای همه نوع از پروژه های آن در خط ساحلی و یا در مناطق بافر از جنگل که هر دو را می توانید در مكه ،

برای شروع با, EIA, اطلاع رسانی 2020 اجازه می دهد تا گسترش بزرگراه ها تا 70 متر است که معادل عظیم 12 خطوط که بیش از حد بدون هیچ گونه قبل از EIA مطالعه و یا تایید. این مطمئنا از بین بردن محیط زیست-سیستم ها و زیستگاه های در راه است که خواهد آورد رانش زمین و خاک خوردگی.

در EIA سال 2006 چندین پروژه های حساس است که طبقه بندی به عنوان یک یا B به حال به انجام اجباری فرآیندهای مانند شرایط مرجع (ToR), EIA مطالعه و حتی عمومی مشاوره/ جلسات. اما در اطلاع رسانی جدید آنها هستند که در طبقه بندی یک دسته به نام ” B2 ” و فرآیندهای ذکر شده در بالا معاف شده اند.

به استناد چند نمونه معدنی, ساخت و تولید, واحد تولید, رنگ, لاستیک مصنوعی, عمده مواد مخدر و مواد شیمیایی آلی هستند معاف از EIA موشکافی.

بنابراین در آینده نزدیک می توانیم این واحد در آینده نزدیک آب بدن و این تنها به تشدید در حال حاضر محیط های آلوده با مردم نفس نفس زدن برای هوا و آب.

عظیم فشار برای گسترش بزرگراه ها بدون در نظر گرفتن هر گونه توجه به حیات وحش زندگی راهروها را غیر قابل تنظیم در توسعه املاک و مستغلات در این مناطق است. ما می دانیم آنچه اتفاق افتاده در Uttarakhand هفت سال پیش زمانی که Ganga در زمان دور تمام ساخت و سازهای غیر قانونی که بر رودخانه. مشابه بلایای زیست محیطی تکرار شد در چنای و کرالا سیل در سال متعاقب آن.

شما فقط نیاز به سفر را از طریق برخی از بدترین آلوده شهرستان در کشور مانند وپی, بیواندی یا تیروپور و یک نفس عمیق برای درک این مشکل قبر; و یا برای که ماده را روی نمونههای آب از رودخانه ها مانند Kaveri Periyar یا Yamuna برای ارزیابی چگونه آلوده و آنها را تبدیل به با توجه به غیر قابل تنظیم دفع پساب صنعتی به رودخانه.

سمی واحدهای صنعتی که در رودخانه بانک در سراسر کشور نه تنها نابود غنی آبزیان – زندگی اما حتی چپ مردم محروم از آب آشامیدنی است که بخشی جدایی ناپذیر از حقوق و قانون اساسی ما.

در واقع کل مفهوم دادن تلقی EIA ترخیص و سپس penalising متخلفان بعد از آن مثل این است که اجازه می دهد کسی که برای کشتن یک فرد و سپس او را به یک مجازات است.

پست کرالا, سیل, دیوان عالی کشور, در واقع دستور تخریب چهار ساختمان افزایش بالا در کوچی که در نقض CRZ هنجارها در افتاده کوچی حتی به عنوان غیر قانونی Adarsh ساختمان در بمبئی است که هنوز هم ایستاده مثل یک مترسک.

درست شده و به انتقاد از کل EIA فرایند که در آن جعلی EIA گزارش تهيه شده به منظور دریافت گواهی عدم سوء پیشینه می شود آن را برای پروژه های استخراج از معادن بالا مجتمع و یا فرودگاه های پیشنهادی به طور کامل نادیده گرفتن تنوع زیستی غنی در آن منطقه خاص.

کارشناسان محیط زیست در واقعیت اشاره کرد که این روند باید دقیق تر اما آنچه اتفاق افتاده است در حال حاضر کامل است آبیاری از EIA اطلاع رسانی از سال 2006.

در واقع بین سال های 2006 و سال 2016 وجود دارد هفت متخصص گزارش کمیته تشکیل شده توسط MoEF که پیشنهاد اقدامات برای تقویت پست موجود محیط زیست ترخیص مکانیسم. پیش نویس جدید EIA اطلاع رسانی متاسفانه نادیده گرفته و توصیه های همه کمیته های تخصصی گزارش.

به عنوان شهروندان هند هستند که در مواجهه با فشار از Covid گیر ما انتظار داریم که هر EIA اطلاع رسانی خواهد شد را به ملاحظات پارامترهای مهم مانند تکرار سیل و تغییر موسمی الگوی submergence از شهرستانها با توجه به افزایش سطح دریا و به سرعت در حال کاهش اکوسیستم جنگل است که باعث بیماری های زئونوز به گسترش در میان انسان ها.

پس از دادگاه عالی دهلی تمدید زمان برای دادن پیشنهادات خود را به پیش نویس محیط زیست ارزیابی اثرات اطلاع رسانی 2020 تا اوت 11, آن است که زمان خوبی برای وزارت خود را به تامل عمیق و حذف بند که باید رقیق EIA, 2006 اطلاع رسانی.

وزارت محیط زیست, جنگل و تغییر آب و هوا باید یک نور هدایت در حفاظت از آخرین باقی مانده های سبز مناطق این کشور است.

EIA گزارش باید نقش عمده ای در تجسم این چشم انداز سبز است که حفظ حیات بر روی زمین در سال های آینده.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de