دانش آموزان عزیز

به زودی پس از هند استقلال AMU رو یک بحران وجودی.

وجود دارد مغایر با نیروهای درون که می خواستم به پاره از هم جدا خانه حکمت آقا سید احمد خان ساخته شده بود تا عشق.

تماشای از نزدیک این وقایع در AMU از دهلی نو بودند PM جواهر لعل نهرو و همکار خود را مسافر در جنبش آزادی و بعد از آن دولت همکار وزیر آموزش و پرورش مولانا ابوالکلام. نهرو و آزاد اسکن افق به انتخاب یک مرد که می تواند منجر AMU از dire straits آن را در. انتخاب خود را از سقوط در برجسته اقتصاددان educationist و فرهنگستان Dr Zakir حسین. فارغ التحصیل از آمو, حسین, به عنوان VC از جامع مللیا Islamia دانشگاه بود و سرنشین آن در حال تولد مهد کودک به ملی بودن است.

به دلیل چشم انداز و یک میل طبیعی با AMU به عنوان آن را نیز خود مادر آلما نهرو و دانشگاه آزاد اسلامی به درستی بر این باور او را برقراری نظم در تیم اول دانشگاه یا دانشکده. آنها اشتباه نیست.

دكتر سحاب led AMU آن را به عنوان VC از سال 1948 تا 1956. بسته شدن فریبندگی دوخت تا شکستگی استفاده از مرهم هر کجا که مورد نیاز او nursed یک بار باریکه های موسسه به سلامت. دانشگاه یک سرعت است که تنها برداشت تا سرعت بیشتر در سال های بعد. در ابدی قدردانی از یکی از آن بزرگترین پسر و یک نجات دهنده AMU بعد نام آن کالج مهندسی بعد از Zakir سحاب.

قطع به 2020.AMU همراه با مسلمانان هند, صورت یک بحران وجودی دوباره. با تابعیت متمم قانون (CAA) تهدید به نوبه خود مسلمانان هند به شهروندان درجه دوم به عنوان آن را می سازد دین و اساس شهروندی جامعه است بیش از حد پریشان به توجه به آنچه اتفاق می افتد در AMU. از 15 دسامبر سال گذشته زمانی که VC Dr Tarique منصور در همکاری با پلیس در پایین ترک خورده دانشجويان در اعتراض به قانون اساسی کا و پلیس با حمله به دانش آموزان از جامع مللیا این AMU دانش آموزان شده اند را نشان داده است ، زمانی که تیم اول دانشگاه یا دانشکده بازگشایی پس از نزدیک به یک ماه از بسته شدن مجبور دانشجویان خواستار استعفای هر دو VC و ثبت.

در حالت ایده آل, VC گرفته اند باید مسئولیت اخلاقی و استعفا داد و به عنوان او تا به حال موفق به نجات دانش آموزان از پلیس خشونت (او گفت که او هرگز نمی خواست پلیس را نامتناسب عمل). اجازه دهید ما به VC سود شکی نیست که او می خواست عمل تنها در برابر ضد عناصر اجتماعی که مخلوط به طور منظم با دانش آموزان و تهدید شدند به دانشگاه خواص. حتی پس از آن, به عنوان سرپرست, کودکان اگر او فکر می کند دانش آموزان را مانند فرزندان خود او باید پا را به خاطر او از دست داده است اعتماد جامعه دانشجویی در محوطه دانشگاه. اما او نمی خواهد ترک. او را به جای نزدیک دانشگاه یک بار دیگر خود را به عنوان آخرین نامه به دانش آموزان نشان می دهد از کنار و اجازه موقت VC اجرا نشان می دهد.
دانش آموزان عزیز شما باید درک کنند که شما در نهرو هند. و هیچ مولانا آزاد به عنوان وزیر آموزش و پرورش به افراط شما حتی اگر شما نشان می دهد خشم به او. و دکتر Tarique منصور هیچ بازی برای Dr Zakir Hussain وقتی که می آید به احضار ترکیبی از شجاعت و دوراندیشی برای سرکوب اعتراضات دانشجویی. خصمانه رژیم است که ضد معنوی ثروت و می بیند یک بخش از شهروندان با زردي چشم نمی تواند انتظار می رود دلسوز به علت خود.

تقاضای خود را, بنابراین, برای استعفا از VC و ثبت هر چند مشروع سقوط خواهد کرد در گوش کر. با ادامه تحریم کلاس ها و امتحانات شما ارائه خواهد شد این VC بهانه ای برای تعطیل کردن دانشگاه دوباره. که خواهد بود که بازنده نهایی? این VC آموزشی و غیر آموزشی کارکنان ادامه خواهد داد به پرداخت حقوق خود را حتی اگر هیچ کار در دانشگاه. پلیس خواسته خواهد شد که برای ورود به دانشگاه دوباره و تخلیه خوابگاهها. شما از دست دادن خود را در جلسه و احتمالا یکی از مهم سال است.

من فقط شنیده ویروسی صوتی مکالمه از یک دانشجوی حقوق از AMU با علوم سیاسی را استاد Arshi خان. زمانی که دانش آموز می پرسد خان چه باید دانش آموزان را خان می گوید که صداقت و احساس دانش آموزان باید سر کلاس نشستن برای امتحانات و اعتراض به اگر آنها باور دارند که آنها باید اعتراض. او اضافه می کند که کودکان خود را دیگر تحصیل در دانشگاه و اگر آنها وجود دارد او را توصیه کرده اند که آنها را بیش از حد آسیب به حرفه خود است. این به نظر می رسد یک حکیم پیشنهاد. اعتراض یک فرایند مداوم. برای دانش آموزان جهان یک مرحله و تظاهرات مسالمت آمیز اتفاق می افتد در اشکال مختلف. یک رئیس یک موسسه آموزشی را احساس انزوا و اگر او را دوست نداشتند با اکثریت دانش آموزان است.

استاد خان را نیز می دهد yeo نمونه هایی از تاریخ است. او می گوید: و به درستی که آقا سید را موفق ماموریت خود را به حال او باقی مانده دائمی خصمانه به انگلیسی هر چند او تا به حال از دست بستگان نزدیک در هولوکاست 1857. مادرش آنقدر بد و famished به دلیل کمبود مواد غذایی و مراقبت است که او به زودی پس از طوفان گذشته بود.

پروفسور خان نقل از حادثه جانسوز کربلا قرارداد او امضا شده با بت پرست گفت. با وجود اصحاب خود را به یک مخالف توجه داشته باشید که آن را تسلیم و تحقیر پیامبر رفت پیش با توافق زیرا او می تواند پیش بینی نجیب آن نتایج در آینده است. خود حفظ یک صفت عاقلانه و AMU دانش آموزان باید آن را یاد بگیرند.
زمانی که من دانشجو بودم در AMU در اواسط 1980s من به یاد داشته باشید مشهور در اردو محقق اواخر قاضی Abdus ستار یک بار گفت:” هندوستانی Musalamaanon ka asli تاج محل woh nahin جو آگرا نبرد. Woh hai jo علیگر mein hai (The real Taj Mahal از مسلمانان هند است و یکی در آگرا اما این یکی که در علیگر).

چگونه درست. ما مفتخریم زیبا از تاج محل در آگرا است. اما از آن است که معماری زیبایی بازیگران در سرما مرده سنگ مرمر سفید است. اما تاج محل که آقا سید اتحاد چپ برای ما pulsates منحصر به فرد با قدرت و انرژی و زنده دلی. آن تجسم یک رنسانس آورده است که تمدید برای یک جامعه است که تا به حال به بن بست رسیده پس از سال 1857 پوگروم.

دانش آموزان عزیز شما را ساخته اند یک تعهد به حفظ و حفاظت از این میراث بزرگ است که شما به ارث برده اند. و اجازه دهید من به شما بگویم که جهان می تواند شما را به موسسات با زیرساخت های بهتر. جهان نمی تواند به شما یکی دیگر از AMU. AMU است که در هم تنیده با سرنوشت مسلمانان و حتی اگر ممکن است بسیاری از اختلاف نظر دارند. اگر AMU می میرد خواهد شد تا مسلمانان در هند است. و هیچ چیز وجود دارد جمعی گفت ، کسانی که می دانند شرایط و هدفی که AMU ایجاد شد به توافق برسند.

به عنوان یک فارغ التحصیل آن است که من ملتهب درخواست تجدید نظر به شما برای رفتن به کلاس های خود را در شکست این طرح از کسانی که می خواهند خود را در حوزه علمیه به بالا قفل شده است. شما نمی خواهد شرمنده قبل از پیر مرد علیگر زمانی که شما دیدار با او را در روز قیامت. نه I.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net