یک پیلی داستان در زمان Covid

فیل های غول پیکر و در عین حال ملایم موجودات که بیرون کشیدن احساسات در انسان: از تحسین و احترام است. آنها دیده می شود به عنوان متحدان و بر خلاف pythons یا گراز که دیده می شود به عنوان زشت, شوم, موجودات, مرگ یک فیل تداعی جمعی از احساس گناه در وجدان.

جای تعجب نیست که توییت وزیر محیط زیست Prakash Javadekar و کریکت Virat Kohli در برابر کشتار وحشیانه یک فیل وحشی در پلککد ویروسی رفت. من شک اگر مرگ در معرض خطر hornbill است که پرنده ایالت کرالا را بیرون کشیدن چنین ترحم و خشم.

اما جای تعجب است که Javadekar که سران وزارت محیط زیست, جنگل و تغییر آب و هوا غافل است که معبد فیل ها در کرالا شده اند شکنجه برای سال های بسیاری در تلاش برای رعایت سنت هندو. نه وزارت کشور و نه دولت کرالا تا به حال شده است قادر به جلوگیری از این طولانی جنایت علیه معبد فیل.

داده های آن را همه می گوید: 129 معبد فیل کشته شده اند در پنج سال گذشته به دلیل خستگی و بیماری و شکنجه و بیش از 1000 حوادث معبد فیل ها در حال اجرا amok رخ داده است – کشتن مردم و از بین بردن اموال – در پنج سال گذشته است. در طول هر فصل جشنواره 500 عجیب و غریب اسیر فیل ها در حال زنجیر شکنجه گرفته شده و در باز کردن کامیون از یک منطقه به دیگری. آنها را به ایستادگی برای 12-14 ساعت هر روز در آفتاب داغ و ساخته شده به راه رفتن بر روی مذاب داغ تار جاده تا اواخر نیمه شب به نام تقوا و سنت است. متاسفانه سیاستمداران که صحبت در مورد یک همدلانه سنت هند نیست و شانس این زشت بخشی از سنت هند اگر یکی ممکن است در تماس با آن است. جالب کرالا هرگز این فرهنگ توده راهپیمایی فیل ها در معابد تا یک قرن پیش به عنوان جشنواره بودند همیشه بسیار موضعی جشن با جوامع بومی. اما به عنوان معبد مدیریت شد و مرفه آنها می تواند استطاعت به اجاره این حیوانات بیچاره از هر نقطه در دولت و رژه آنها را به عنوان نشانه های خود را رفاه.

امروز از آن است که نه تنها معابد برخی از مرفه و کلیساها و مساجد و حتی برای افتتاح نمایشگاه نساجی فقیر فیل رژه به عنوان یک ‘lucky’ طلسم. او را ایستاده در آنجا موج گوش و تنه بیرون از شادی به عنوان بسیاری از فیل-طرفداران فکر می کنم اما به دلیل گرما غیر قابل تحمل و درد و رنج. جای تعجب نیست که معبد فیل اجرا می شود amok جان مردم و از بین می برد و هر چه او می بیند در مقابل او. برای او انسان است او دشمن شماره یک.

این جنایت فجیع را مرتکب شده است توسط فیل پیمانکاران که درآمد کرور روپیه در هر فصل. سیاستمداران را انتخاب کنید به چشم پوشی از این جنایت شده است که اتفاق می افتد برای سال در حال حاضر به دلیل صحبت کردن در مورد این دامنه های عمومی صدمه دیده خواهد شد هسته ای خود را هندو رای بانک.

این Covid 19 همه گیر خوشبختانه به یک مهلت به این بیچاره موجودات به عنوان معبد جشن ممنوع شد این سال است. آنها می تواند باقی می ماند و در حیاط از خانه فیل صاحبان حداقل برای چند ماه. بنابراین در اینجا یکی بیشتر در مورد که در آن ممنوعیت یک anthropocentric مراسم در واقع کمک به حفظ موجودات وحشی.

کرالا اگر چه شده است بهتر است در حفاظت از آن فیل وحشی جمعیت هر چند هیچ کس انکار واقع شده است وجود دارد افزایش در تعداد از انسان و حیوانات, درگیری در بافر مناطق جنگل کرالا و این یک نگرانی است که نیاز به خطاب.

ملی داده های گردآوری توسط وزارت محیط زیست و جنگل ها و تغییر آب و هوا (MoEFCC) نشان داد که در آسام 22 فیل درگذشت به علت مسمومیت بین 2014 تا 2019 در حالی که کرالا تا به حال تنها دو مرگ در همان دوره است.

Jharkhand صدر در میان تمام کشورهای با بیشترین تعداد تلفات انسانی با توجه به فیل حمله در 2018-19 با 87 انسان, مرگ و میر, از نزدیک دنبال آسام با 84 کشته و Odisha با 72 در حالی که کرالا دیدم تنها 27 بشر مرگ و میر. بنابراین به وضوح این موضوع از انسان و حیوانات, درگیری بسیار بالاتر در کشورهای دیگر.

کرالا تا کنون هنوز بهترین اعتراض مناطق جنگلی در کشور و اعتبار می رود به یک مراقب باشند جامعه به خصوص جامعه بومی که در مبارزه علیه پیشنهادی مگا hydel پروژه در Athirapally یا سکوت دره را که تخریب صدها هکتار از گذشته باقی مانده جنگل های بکر در قسمت های غربی.

در واقع در این بیماری همه گیر آن را بالا رشد سرمایه داری گجرات مدل اما کرالا مدل برنامه ریزی غیر متمرکز حمایت از کارگران مهاجر’ حقوق توانمند سازی بهداشت عمومی مراقبت و حفاظت هسته جنگل مناطق آهسته Covid نرخ مرگ و جامعه گسترش ویروس.

آن زمان ما متوجه باشند که همه گیر و حوادث پیچیده در ارتباط با تخریب تنوع زیستی و بیمار از طبیعت اخذ شده در انسانیت مانند قبل از هرگز.

زاغه نشينان هستند زیستی شهر

من دردناک برای دیدن تعداد بیشتری از Covid موارد مثبت و نرخ مرگ و میر در ماهاراشترا بیشتر چون من خودم Mumbaikar در روح و این شهر بزرگ دارای تولیدات شخصیت من تا حد زیادی به من صرف بخش زیادی از زندگی حرفه ای من وجود دارد. کلان شهرهای هنوز هم فراهم می کند یاری و امید به فقیرترین فقرا مهاجران در کشور است.

اما نگاهی به آنچه که اتفاق می افتد به ما بمبئی. مردم در حال تلاش برای به دست آوردن بستری به بیمارستان و من می تواند به استناد بسیاری از موارد که در آن دولت زحمت نیست برای پاسخ به رغم تماس های مکرر از Covid قربانیان دقیقا به این دلیل که سیستم بهداشت و درمان عمومی در بمبئی سقوط کرده است.

آن است که واقعا مایه تاسف است. Mumbaikars سزاوار نیست این درمان به خصوص به عنوان شهر گاو پول نقد برای کل کشور سخت به دست آورده پول از شهروندان خود را از رفتن به ملی مالیات استخر و حتی کشورهای دیگر بهره مند هستند.

مسئله در اینجا این است که به دولت نادیده گرفته شده و تحت درمان با کوتوله ها و الف ها از بمبئی واقعی تنوع زیستی بمبئی یعنی زاغه نشينان مانند گاو. زاغه نشينان هستند خدمات-ستون فقرات بمبئی طبقه بالا و طبقه متوسط جامعه شد Covid حامل خدمت غنی و زاغه جیب مانند Dharavi, Antop تپه و Govandi شد مرگبار نقاط.

این امر اتفاق نمی افتاد تا به حال دولت درمان این جمعیت را تشکیل می دهند بیش از 65 درصد از این شهر به عنوان بخشی از جامعه مدنی است. با عدم دسترسی به بهداشت و درمان, زندگی در متراکم unhygienic شرایط دولت هرگز زحمت برای آنها مسکن مناسب بهداشت و درمان, بهداشت و مناسب فضاهای باز.

دولت پس از دولت صحبت از زاغه بازتوانی طرح که تبدیل به پول ریسندگی املاک و مستغلات راکت از سازنده لابی و شهرداری corporaters در حالی که سیاستمداران و Babus تایید ساخت و ساز از ساختمان های بلند مانند Adarsh ايميل ساحلی مقررات منطقه (CRZ) هنجارها و اختصاص آپارتمان برای خود و بستگان.

در واقع ماهاراشترا و گجرات امروز باید جزایر رفاه و دولت به تولید ناخالص داخلی بسیار بالاتر در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر اما جالب اینجاست که کیفیت پایین زندگی و رو به وخامت سیستم مراقبت های بهداشتی باعث می شود مردم عادی در معرض بیماری های همه گیر مانند Covid.

این گواهی توسط تایمز هند گزارش در ژوئن 6 نشان داد که احمدآباد وضعیتی وخیم تحت بیشترین تعداد Covid مرگ و میر در کشور, هر چند این شهر کمتر از نیمی از جمعیت بمبئی و دهلی.

بزرگترین درس این بیماری همه گیر به ما داده است که ما دیگر نمی تواند چشم پوشی ما بیمار از محیط زیست است. تکرار بلایای طبیعی و بیماری های همه گیر مانند Covid حتی می توانید از بین بردن ما کل جمعیت اگر ما اقدامات اصلاحی برای نجات سیاره ما.

بزرگ تولید ناخالص داخلی کشورهای زیادی برای یادگیری از کشورهای کوچکتر مانند کرالا و هند است که سرمایه گذاری آن متوسط سرمایه در توسعه پایدار در مدل رشد را ارتقاء اولیه آن بهداشت عمومی, مراقبت از سیستم غیر متمرکز توانمندسازی محلی آن در بدن و panchayats و از همه مهمتر حفظ هسته ی اصلی آن جنگل های منطقه به خصوص در عصر تغییر آب و هوا که در حال حاضر به عنوان یک پاک سبز ریه برای کل جامعه است.

من احساس می کنم اما همه از دست داده است و MOEF یک فرصت عالی برای شروع به تمیز کردن تا عمل در حال حاضر. اگر سورت می توانید به پاک کردن آن شهرستان پس از طاعون چرا بمبئی با آن مشهور هرگز-می گویند-مرگ روح.

ما نیاز به تغییرات اساسی قبل از آن خیلی دیر است. بیایید با ارائه تمیز کردن مسکن برای فقرا زیستی متنوع افراد بازمانده در کوچک از هر شهرستان. اجازه تغییر آنها را به تمیز کننده اطراف, اما در همان زمان اجازه نمی دهد سازنده لابی غصب فضا آنها را تخلیه.

به عنوان مثال پس از بازسازی زاغه ساکنان می گویند Dharavi و Govandi یکی از بزرگترین زاغه شهرک سازی در آسیا بیایید تبدیل آن فضا به جامعه باز, پارک, پاک کردن مٹھی رودخانه و آلوده Mahim creek, باز کردن سلامت جامعه درمانگاه در حومه که در آن مردم می توانند دسترسی به مراقبت های اولیه بهداشتی. امروز شهروندان زندگی در دور افتاده حومه مانند Borivali یا ویرر به سفر تمام راه را به جنوب بمبئی به صورت کامل مرکز بهداشت و درمان. آن است که بمبئی فاقد پول است اما واقعی کمبود خواهد و چشم انداز.

وجود دارد چند چیز خوب برای یادگیری از کوچکتر بدهی زده متحده مانند کرالا با پول کمتر قدرت که در آن حتی عمومی بیمارستان در تاریخ همتراز با بیمارستانهای خصوصی. این واقعیت است که حتی یک 92-سال-پیر مرد و همسر خود را بهبود پس از درمان در یک بیمارستان عمومی در Pathanamthitta یک مثال درخشان از عالی سیستم بهداشت و درمان.

اما این یک واقعیت است که کرالا نیاز به باک تا در بسیاری از مناطق اکولوژيک مانند جوانی خود مسدود شدن رودخانه ها و تالاب ها به خصوص آن را به عنوان در حال رفتن به صورت فشار از تغییر آب و هوا ناشی از بلایای طبیعی است. ما دیدیم که چگونه کرالا تا به حال به رنج می برند پس از رانش زمین و سیل در سال 2018 و 2019 به طور عمده به دلیل از حوضه رودخانه سوء مدیریت و استخراج فعالیت در خارج از مناطق بافر از جنگل است.

درست است کرالا زیادی برای یادگیری از گجرات در آن کارآفرینی روح و بالعکس گجرات دارای مقدار زیادی برای یادگیری از کرالا در مورد چگونگی بهبود کیفیت زندگی مردم آن است. ما نیاز به ترویج آگاهی یک رشد پایدار مدل نه رشد بالا داری مدل اقتصادی پیش بینی شده توسط چین و ایالات متحده آمریکا که ما دیدیم فقط می توانند بیشتر حوادث به بشریت و ذخیره گاه زیست کره.

MOEF دارای نقش بزرگ بازی در مصرف پایدار سبز امرار معاش مسائل با همکاری وزارت جهاد کشاورزی نه تنها تصویب جدید مگا پروژه ها در محیط زیست مناطق حساس به نام توسعه که سود تنها چند شرکت ها و نه جامعه به عنوان یک کل.

این زمان مناسب برای MOEF را در مورد عظیم زیست محیطی کمپین ترویج کشاورزی ارگانیک مانند هند که در حال حاضر انجام در panchayat سطح و دقیق عمل در برابر آلاینده رودخانه ها و جنگل ها و فضای.

وزارت محیط زیست یک فرصت طلایی به شکل جدید آگاهی عمومی یکی است که دیدن طبیعت به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از اکو سیستم و پیش بینی است که هر گونه اختلال در این وب پیچیده زندگی است که به تاثیر زندگی ما است.

من ایمان بزرگ در این کشور و در هند باستان سنت است که احترام به طبیعت به عنوان پویا مادر-روح مفهوم جهان خود را به عنوان یک خود نظارتی نیروی کیهانی که حتی مدرن فیزیکدانان کوانتومی شده اند صحبت کردن در مورد در گذشته بوده است.

ما تنها نیاز به شیب عمیق به حکمت باستانی و مهم تر از جذب آن فراگیر اخلاق جذب طبیعت به عنوان بخشی از خودمان را. پس از آن طبیعی است که ما فکر می کنم دو بار قبل از از بین بردن هر چیزی که در اطراف ما به دلیل آن که معنی decimating خود ما گسترش خود را.

بله خوب است به از بند باز کردن یوگا, کمپین و تلاش برای بدن شما مناسب است اما اگر از هوای نفس شما را آب می نوشید, این مواد غذایی شما مصرف, محیط اطراف شما آلوده است و سپس تعداد ‘Suryanamaskars’ شما در حال رفتن به نجات شما را از بیماری های همه گیر و قریب الوقوع بلایای طبیعی است.

سلب مسئولیت : دیدگاه های مطرح شده در بالا هستند خود نویسنده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im